Štúrovo a Ostrihom na bicykli: Mestá spojil cezhraničný bike sharing

Štúrovo a Ostrihom –
16.02.2018

Slovenské mesto Štúrovo vytvorí s maďarským mestom Ostrihom spoločný systém zapožičiavania bicyklov. Štúrovčania i návštevníci mesta si budú môcť požičať bicykel v Štúrove, odviezť sa na ňom do Ostrihomu a tam ho odparkovať. Rovnakú možnosť budú mať Ostrihomčania, ktorí môžu odparkovať bicykel v Štúrove. viac »

Ťažko uveriť, že to myslia vážne: Najzábavnejšie sťažnosti turistov vás dostanú do kolien

Ťažko uveriť, že to
16.02.2018

Mohlo by sa zdať, že s rozvojom internetu už nemôže cestovateľov na dovolenke v zahraničí nič prekvapiť. Ako ale dokazujú sťažnosti britských turistov, ktoré zo serveru TripAdvisor vybral spravodajský server The Sun, stále sa nájdu takí, ktorí sa dokážu sťažovať aj na tie najabsurdnejšie veci. viac »

Múzeum našej mladosti: V Trnave vystavujú RETRO kúsky, ktoré oživia staré spomienky

Nové Retro múzeum v
15.02.2018

Staré hodiny, raritné písacie stroje, unikátne bicykle, zachovalé autá i práčky, magnetofóny, televízory a ďalšie exponáty predovšetkým z druhej polovice 20. storočia ponúka nové Retro múzeum v Trnave. Je ponukou pre staršie generácie nájsť v ňom predmety, ktoré boli súčasťou ich života a pre mladších je informáciou o tom, čo predchádzalo elektronike, ktorá ich neoddeliteľne sprevádza už od narodenia. viac »

Na lyžovačku autobusom: Do rakúskeho Stuhlecku možno ísť z Bratislavy bez starostí

Lyžovačka u susedov: Predstavujeme
15.02.2018

Do Stuhlecku pri obci Spital am Semmering, najväčšieho lyžiarskeho strediska na východe Rakúska, pre slovenských záujemcov zabezpečuje špeciálnu autobusovú dopravnú linku z Bratislavy spoločnosť Slovak Lines. viac »

Neskutočné dobrodružstvo Slovákov: 30 000 kilometrov na bicykli a s dvomi psami!

Dvaja Slováci, dva psy
15.02.2018

Kanadský Vancouver a mesto Ushuaia na Ohňovej zemi delí 30 tisíc kilometrov - celá Južná a Stredná Amerika aj časť Severnej. Hoci to znie priam neuveriteľne, dvaja odvážni Slováci sa rozhodli zdolať túto trasu na bicykloch. A aby toho nebolo málo, spoločnosť im pritom robia dvaja štvornohí členovia rodiny! viac »


Štúrovo a Ostrihom na bicykli: Mestá spojil cezhraničný bike sharing

Štúrovo a Ostrihom –
16.02.2018 | 

Slovenské mesto Štúrovo vytvorí s maďarským mestom Ostrihom spoločný systém zapožičiavania bicyklov. Štúrovčania i návštevníci mesta si ...

RegioJet spúšťa každodenné spojenie Bratislavy s letiskom v Budapešti

Medzinárodné letisko Ferenca Liszta,
14.02.2018 | 

RegioJet spúšťa každodenné priame autobusové spojenie Bratislavy s budapeštianskym letiskom. Reaguje tak na podnety cestujúcich, ktorí chceli ...

Nedeľa, 18. február. 2018. Meniny má Jaromír.

Foto dňa