Advent v Nemecku: 7 originálnych vianočných trhov, aké inde nenájdete

Advent v Nemecku: 7
13.12.2017

Vianočné trhy v turistickej krajine Nemecko majú dlhú tradíciu a nájdete ich počas najkrajšieho obdobia roka na každom rohu. Každý pozná tie najslávnejšie v mestách ako sú Norimberg, Kolín, Drážďany a Frankfurt. Existuje však aj oveľa viac menej známych miest, ktorých návšteva sa oplatí. viac »

Lyžiarske strediská skupiny skisport.com štartujú do novej zimnej sezóny

Lyžiarske strediská skupiny skisport.com
12.12.2017

Zažite rodinnú dovolenku v niektorom z 8 rakúskych lyžiarskych stredísk a v TOP destinácii, Schnalstalskom ľadovci v južnom Tirolsku vďaka skisport.com a využite cenovo výhodný skipas. Deti do 10 rokov (r. 2008) v sprievode jedného z rodičov s platným skipasom majú kartu Snehuliak/Schneemankarte iba za 3 EUR/deň (potrebný dôkaz o rodinnej príslušnosti). viac »

Lyžovačka v Taliansku: 5 najlepších zimných stredísk pre šport aj zábavu

Lyžovačka v Taliansku: 5
11.12.2017

Taliansku sa z hľadiska zimnej dovolenky nevenuje až toľko pozornosti. Kvôli moru ho cestovatelia zväčša uprednostňujú pri letnej turistike, no rovnako by ste nemali prehliadať ani horské lokality. Dovolenku v talianskych rezortoch môžete spojiť s návštevou viacerých historicky cenných miest a navyše sa na pár dní môžete pozrieť aj k moru. Pokiaľ využijete jarnú lyžovačku na vyššie položených zjazdovkách, pri vhodnom počasí sa môžete doobeda preháňať na svahu a večer sa už budete kúpať v mori počas západu slnka. viac »

Fantastický úspech egyptských archeológov: V Luxore objavili dve hrobky

V Luxore objavili dve
11.12.2017

Archeológovia objavili v egyptskom meste Luxor dve hrobky. Zástupcovia ministerstva pre pamiatky uviedli, že jedna z nich má päť vchodov vedúcich do obdĺžnikovej miestnosti a nachádzajú sa v nej maľované drevené masky, hlinené nádoby a zabalené múmie. viac »

Malý zázrak vedľa cesty: V Demänovskej doline vznikol unikátny ľadopád

Ľadopád medzi Demänovskou jaskyňou
11.12.2017

Približne štyri metre vysoký a 25 metrov široký ľadopád môžu v zimných mesiacoch obdivovať domáci aj turisti smerujúci za zážitkami do Demänovskej doliny. Nevšedný prírodný úkaz vyniká priamo pri hlavnej ceste v úseku medzi Demänovskou jaskyňou slobody a lokalitou Lúčky, podľa starých zápiskov a máp sa nazýva Plačlivá stienka. viac »


FOTO Taliansko sa raduje: Ich najobľúbenejšia pochúťka to dotiahla až do zoznamu dedičstva UNESCO

Taliansko sa raduje: Ich
13.12.2017 | 

Na zoznam nehmotného svetového kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO sa dostalo Neapolské pečenie pizze, píše agentúra DPA s odvolaním sa ...

FOTO Fantastický úspech egyptských archeológov: V Luxore objavili dve hrobky

V Luxore objavili dve
11.12.2017 | 

Archeológovia objavili v egyptskom meste Luxor dve hrobky. Zástupcovia ministerstva pre pamiatky uviedli, že jedna z nich má päť vchodov ...

Streda, 13. december. 2017. Meniny má Lucia.

Foto dňa