Tip na víkend: Vitajte na vinobraní v Rači

11.09.2012 |   |    | 

SLOVENSKO - Tradičné Račianske vinobranie vás pozýva na dobré vínko, burčiak, lokše, sladké špeciality aj prechádzku uličkami remeselníkov. Pestrý kultúrny program ponúknu dve pódiá a pripravte sa aj na niekoľko zaujímavostí.Račiansky vinohradnícky spolok sa pričinil o obnovenie tradičnej vinárskej súťaže. Zápoliť sa bude o najlepší burčiak a najkrajší hroznový strapec. O víťazoch sa rozhodne v sobotu podvečer pred Nemeckým kultúrnym domom. Vinári tam ukážu, ako sa z hrozna vylisuje sladký mušt.

Pohár vychýreného nápoja cisárovnej Márie Terézie - Frankovky modrej - si pri živej hudbe môžete vychutnať v Račianskom chotári na Jurkovičovej ulici. Domáci vinári tu budú prezentovať svoje produkty, na verejnú degustáciu pozýva aj Villa Vino Rača v Družstevnom dome.

Na pódiu pred Nemeckým kultúrnym domom a v amfiteátri sa vystrieda ľudová a dychová hudba so zábavnými a detskými programami. Chýbať nebude ani ohňová šou, súťaže o vecné ceny a večer si môžete zaskákať na koncertoch kapiel Nocadeň či Polemic alebo Oldies party Rádia VIVA.

Pre rodiny s deťmi je po druhýkrát pripravená oddychová zóna so zvieracou biofarmou. Nebudú chýbať kolotoče, skákacie atrakcie, vyhliadkové lety balónom či jazda na poníkovi.

Zasúťažiť si môžete o smartphone Samsung, tablet Prestigio Multipad, prenosný DVD prehrávač Sony, televízor Samsung, nákupné poukážky v predajni Kaufland aj o wellnes pobyt v Patinciach pre dve osoby.

Zaujímavosťou tohtoročného vinobrania bude krst novej knihy Vinohradnícke povesti od autoriek Dobroslavy Lukárovej a Zuzany Kuglerovej. Kúpiť si ju môžete v Račianskej izbe. Navštívte aj stále račianske expozície a výstavy, vernisáže obrazov Dejiny a kultúra Karpatských Nemcov, Etnografia Karpatských Nemcov či Farby z palety.

Slávnostné otvorenie Račianskeho vinobrania 2012 je pripravené na sobotu, 15. septembra o  15.00 v Knižkovej doline. Vlani malo rekordnú účasť, prišlo 150-tisíc návštevníkov.

        

Zdroj/autor: reklamný článok, Zuzana Šuláková, drom

Zdielať článok na Facebooku


Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)

Štvrtok, 26. apríl. 2018. Meniny má Jaroslava.

Najnovšie príspevky

Foto dňa