Športový striptíz

01.11.2010 |   |    | 

RUSKO/ video - Športový striptíz alebo "pole dance", je novou záľubou, ktorá nadchla ženy. Po brušných tancoch, boxovaní a ďalších výstredných spôsoboch spevňovania tela sa v telocvičniach oddávajú výuke zvodných pohybov pri tyči...Podľa ruskej spravodajskej televízie Vesti sú manažérky, tlmočníčky, učiteľky i zamestnankyne štátnych úradov presvedčené, že ide o užitočný a zároveň príjemný šport, ktorý pomáha ku kráse i k lepšiemu sebavedomiu.

"Je to koníček, ktorý nadchol ženy najrôznejších záujmov a profesií. Na kurz striptízu sa hlásia, aby sa naučili pekne pohybovať, keď sa vyzliekajú," informovala štátna televízia v spravodajskom programe.

Ženy, ktoré sa počas dňa venujú serióznej a mnohokrát náročnej činnosti, sa pri výuke techník striptízu na tyči vraj chcú predovšetkým uvoľniť. Oceňujú zároveň, že si tak spevňujú telo a stávajú sa tak atraktívnejšími pre svojich partnerov.

Cvičí sa v skupinách pre začiatočníkov i pokročilých. Vybrať si môžu, rovnako ako v striptízovom bare, tanec okolo pevnej alebo otáčavej tyče.

I keď tanec okolo tyče má podľa cvičiteľov pôvod v striptízových kluboch, využiť sa dá tiež pre civilný život. "Ide o akrobatické pohyby okolo tyče," tvrdí inštruktorka moskovského klubu.

Záleží potom na cvičiteľoch, či výuku "prešpikujú" erotickými prvkami a naučia ženy nielen tancovať okolo tyče, ale aj zvíjať sa, hladiť svoje telo alebo sa vyzliekať.

"Športový striptíz je akousi obmenou fitness. Pracujem v štátnej službe a celý deň musím byť sústredená a pracovať na plný výkon. Večer sa chcem cítiť slobodne, byť ženou so všetkým, čo k tomu patrí," hovorí Anna Alexejevová, ktorá sa zaoberá investíciami.

Manžel má vraj pre jej novú záľubu pochopenie. "Manželka má lepšiu náladu, je uvoľnená a prospieva to atmosfére v rodine. Máme menej problémov. Občas i doma niečo predvedie," uviedol so smiechom v televíznej reportáži.

Tyče na striptíz sa vraj v moskovských telocvičniach začali rozmáhať v posledných dvoch rokoch. "Mali sme tu cvičebňu pre deti. Teraz sa tu vyučujú "dospelé" tance. Záujem je veľký a to nielen medzi ženami, ale i medzi mužmi," tvrdí majiteľka striptízovej školy.

Záujemkyne o striptíz si podľa ruských inštruktorov musia kúpiť špeciálnu obuv na vysokom podpätku. Oblečenia potom vraj mnoho netreba. Látka totiž okolo tyče kĺže a "športový výkon" komplikuje.

Len máloktoré absolventky výstredných fitness kurzov vraj hľadajú ďalšie uplatnenie v striptízových kluboch. Viac než vyzliekanie za peniaze ich motivuje možnosť predviesť nabité schopnosti v domácom prostredí.

Do bytov si tak dávajú namontovať tyče, ktoré im pomáhajú realizovať intímne predstavy. "Študujem síce pedagogiku, ale svoju budúcnosť vidím pri tyči. Chcem sa tomuto športu venovať naplno," citovala ruská televízia študentku telesnej výchovy Lenu Korotějevovou.

K športovému striptízu označovanému taktiež ako "pole dance" sa hlásia aj hollywoodské hviezdy. Striptízový aerobik propaguje napríklad herečka a modelka Carmen Electra, ktorá vydala tiež DVD s týmto obsahom.

Záujemci o tvarovanie tela si môžu cvičenie, ktoré navrhla, naštudovať aj v domácom prostredí. Okrem techník vyzliekania kurz zahŕňa i strečink a striptízovú choreografiu.

 

Zdroj/autor: čtk, janqa, drom

VIDEO Pole DancingZdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Pondelok, 18. jún. 2018. Meniny má Vratislav.

Najnovšie príspevky

Foto dňa