Karibik – exotická dovolenka

Prázdniny v Dominikánskej republike: 5 tipov na exotickú dovolenku s deťmi

01.07.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Letné prázdniny už začali a vy stále neviete, kam sa tento rok vybrať na dovolenku? Porozmýšľajte nad exotickou destináciou Punta Cana v Dominikánskej republike. Tunajšie hotelové rezorty sú známe vysokou kvalitou a špičkovou úrovňou služieb. Vaše deti zabavia profesionálni animátori a vy tak budete mať čas aj sami pre seba. Na výlet sa vydajte napríklad za pirátmi na ostrov Saona alebo za delfínmi na Dolphin Island.

Viac článkov

Dokonalý raj na Zemi: 7 najkrajších pláží Karibiku

Palm Beach, Aruba
23.05.2017

Zo všetkých miest na svete spĺňajú najmä krajiny Karibiku pre mnohých dovolenkárov predstavu ideálnej dovolenky. Stabilne dobré počasie, exotická príroda a k tomu úžasné tiché pláže plné paliem s výhľadom na ligotavé more. Či sú to malé ostrovčeky alebo väčšie ostrovné krajiny, pohľad na fotografie týchto lokalít vo vás vyvolá pocit zasnenej nostalgie a tajných snov. Stačí však iba trochu chcieť, vystihnúť tie správne akcie a i vy sa môžete ocitnúť na niektorej z najkrajších pláží Karibiku. viac »

Trumpova vila v Karibiku: Kúsok raja za 25 miliónov

Trumpova vila v Karibiku:
22.05.2017

Americký prezident Donald Trump predáva svoje luxusné sídlo na karibskom ostrove Svätý Martin. Lukratívna nehnuteľnosť s názvom Le Chateau des Palmiers (Palmový zámok) mu patrí od roku 2013 a podľa Trumpa je to "jedno z najnádhernejších sídiel na svete". Za mastnú sumičku je k dispozícii aj majetným dovolenkárom. viac »

Dinosaury, géniovia aj poklady: Spoznajte tajomstvá najznámejších ostrovov Karibiku

Dinosaury, géniovia aj poklady:
14.05.2017

Jeden je doslova ako stvorený pre leňošenie na pláži, druhý pre poznávanie starobylých pamiatok. Tretí sa môže pochváliť výbornou gastronómiou a ďalší trebárs netradičnými obyvateľmi nielen z ríše zvierat. O čom je reč? O karibských ostrovoch! Vydajte se spoločne s nami na jeden netradičný výlet. Zatiaľ teda aspoň obrazne. viac »

Výnimočná perla Karibiku: Viete, na ktorom ostrove sa platí eurom?

Ostrov Martinik
06.05.2017

Ostrov Martinik v Karibskom mori patrí do zoznamu miest, ktoré objavil Krištof Kolumbus. Jeho loď k nemu po prvýkrát doplávala v roku 1502. Neskôr ostrov prešiel pod správu Francúzska, ktorému patrí dodnes. Aj vďaka tomu je medzi Európanmi tak populárny. Predstavuje totiž ideálny mix karibskej živelnosti a francúzskej elegancie. viac »

Krásny, divoký a nespútaný: Ostrov Barbados je taký, ako jeho najslávnejšia rodáčka Rihanna

Z Barbadosu pochádza aj
17.03.2017

Barbados sa podarilo najviac spopularizovať speváčke Rihanne. No zatiaľ čo mu svet venoval viac pozornosti až po jej zviditeľnení sa, cestovatelia ho vyhľadávali už dávno predtým. Krajina bradatých figovníkov, ktoré z diaľky pôsobia ako starí fúzatí muži, dostala pomenovanie práve vďaka tomuto stromu. V minulosti tam s obľubou oddychoval George Washington a jeho bývalé sídlo je v súčasnosti premenené na múzeum venujúce sa jeho plodnému životu. viac »

Lákadlo pre dobrodruhov: Ostrov mládeže ukrýva pirátske poklady

Ostrov mládeže ukrýva pirátske
20.01.2017

Indiáni, revolucionári, mládež, piráti. Na „Ostrove borovíc“, ako sa v minulosti Isla de la Juventud hovorilo, sa vystriedalo mnoho rozdielnych skupín obyvateľov. V tamojších jaskyniach sa našli staré indiánske maľby, takže život tu má dlhú históriu. Skrátka romantika všade, kam sa pozriete. viac »

Ostrov Aruba: Láska a vášeň na karibský spôsob

Karibská Aruba – ostrov
02.01.2017

Karibik vám dnes odhalí ďalšiu zo svojich dobre ukrytých perál. Tentoraz sa vyberieme na virtuálnu prehliadku na Arubu, ktorá sa nachádza v blízkosti venezuelského pobrežia. Ostrov sa teší mimoriadnej popularite najmä medzi zamilovanými pármi. Američania si ho najčastejšie vyberajú na svadobnú cestu. Okrem romantických zákutí však Aruba ponúka aj iné zaujímavosti. viac »

Snažili sa ju vylúpiť piráti, dnes je z Cartageny koloniálny poklad Karibiku

Snažili sa ju vylúpiť
27.10.2016

Stopercentne koncentrovaná hispánska atmosféra, na obzore na mori hojdajúce sa lode s pirátskymi vlajkami. Z putiky v prístave sa ozýva vrava námorníkov, malebnou zatienenou uličkou pomaly prechádza kôň, na ktorom sedí ušľachtilý rytier. Tak vyzerala kolumbijská Cartagena v dobách dávno minulých, kedy tu určovali chod Španieli. Dnes se nezdráhame označiť ju za koloniálnu perlu Karibiku. Nahliadnite do nej! viac »

Európa môže závidieť: Portoriko údajne ukrýva ďalší z Eiffelových klenotov

Portoriko údajne ukrýva ďalší
17.09.2016

Kvôli veľkej vzdialenosti nepatrí Karibik k top dovolenkovým destináciám Slovákov. Ak sa tam však raz vyberiete a spoznáte hociktorého z jeho členov na vlastnej koži, už vám nebudú stáť v ceste žiadne prekážky. Ani dlhý let a prestupy vás neodradia od toho, aby ste preskúmali ďalšiu z jeho nádherných lokalít. Dnes je to trošku menej známe Portoriko, ktoré ponúka nádherné pláže, intenzívny vplyv španielskej kultúry a jeden tromf, ktorý môžu závidieť všetci Európania. viac »

Santo Domingo: Sídlo merengue aj najstaršej pamiatky Nového sveta

Santo Domingo: Sídlo merengue
14.08.2016

Najstaršie pamiatky Ameriky a malebné koloniálne uličky, kde na každom kroku stretnete hudobníkov, hráčov domina alebo baličov cigár. Dominikánska metropola Santo Domingo má jedinečnú atmosféru. V priebehu celého roka sa tu naviac konajú živé koncerty a predstavenia, v auguste napríklad obľúbený „Festival merengue a karibských rytmov“. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 18. august. 2017. Meniny má Elena, Helena.

Ponuka zájazdov

Foto dňa