Európske atrakcie

Vstup na vlastné riziko: V tejto anglickej záhrade vám pôjde o život

17.05.2016 | | Hodnotenie článku: 5.00

Na prvý pohľad vyzerá záhrada v anglickom Alnwicku ako ktorákoľvek iná. Môžete sa prechádzať v tieni stromov a obdivovať kaskádovú fontánu, starostlivo zastrihnuté kríky aj krásne kvety. Môžete sa dotýkať, ovoniavať a prípadne aj ochutnať. Až kým neprídete do časti zvanej „Jedovatá záhrada“. Tam by sa vám to mohlo stať osudným.

viac

VIDEO: Skrotenie najnebezpečnejšieho chodníka sveta

Caminito del Rey, Málaga,
16.10.2015

Caminito del Rey. Spojenie slov, ktoré v každom milovníkovi adrenalínu niečo zobudí. Vždy ide o túžbu. Túžbu zdolať ho a prekonať trasu, ktorú čas poznačil do takej miery, že sa z prechádzky do susednej dediny stalo hotové dobrodružstvo s príchuťou nebezpečenstva. Nie jeden človek tu totiž zomrel. viac »

Na výlete v Londýne neobíďte tieto hodiny. 5 faktov, ktoré ste možno nevedeli o Big Bene

Big Ben,Westminsterský palác
18.03.2015

Najznámejšie hodiny na svete každý pozná. Londýnsky Big Ben je jednou z najvyhľadávanejších atrakcií nielen Európy. Málokto však vie, že Big Ben má vlastne ženské meno. Oficiálne sa veža s hodinami patriaca ku komplexu Westminsterského paláca volá Elisabeth Tower (Alžbetina veža). Prinášame vám 5 zaujímavostí, ktoré ste o slávnych hodinách nevedeli. viac »

Navštívte honosné francúzske zámky a spoznajte ich bohatú históriou

Chambord, Francúzsko
06.03.2015

Možno si to úplne neuvedomujeme, no na Slovensku máme množstvo úžasných hradov, zámkov, kaštieľov a zrúcanín, ktoré nám závidí aj mnoho zahraničných turistov. Dokonca by sme sa v ich počte mohli pokojne porovnávať s Francúzskom, ktoré je známe ako krajina týchto historických pamiatok. Len v údolí Loire si môžete naplánovať samostatnú dvojtýždňovú dovolenku, aby ste nielen spoznali tento región, ale navyše aj preskúmali všetky tie zámky, ktoré sú jeho pýchou. viac »

20 najnavštevovanejších európskych atrakcií (1. časť)

Notre Dame, Paríž, Francúzsko
26.01.2015

Turistické atrakcie sú definované ako kultúrne, historické, sakrálne, prírodné pamiatky a oficiálne určené verejné priestranstvá. Poskytnuté informácie od samotných atrakcií, vládnych agentúr a renomovaných médií sa zhromaždili a my ponúkame prehľad 20 najnavštevovanejších pamiatok Európy. viac »

Pripravte sa! Na tento des a hrôzu v centre Londýna v živote nezabudnete!

London Bridge Experience, Londýn,
08.01.2015

Cestovateľský osud vás niekedy zavedie na také miesta, kde by ste sa za normálnych okolností nikdy neocitli. Sladká nevedomosť priviedla k tejto londýnskej atrakcii i nás. I keď sme po celej tour vyšli von poriadne vyčerpaní, jedno vám môžeme zaručiť. Na túto atrakciu istotne nikdy nezabudnete. London Bridge Experience a spolu s tým súvisiaca prehliadka londýnskych hrobiek, bola päť rokov po sebe vyhlásená za najstrašidelnejšiu atrakciu Anglicka a pravidelne sa objavuje aj v rebríčkoch hodnotiacich tie najdesivejšie atrakcie na svete. viac »

Šialené lanové centrum má netradičné miesto – Nachádza sa uprostred jaskyne

Bounce Bellow, Wales, Veľká
11.12.2014

Hlavne sa nepozerajte dolu a len skáčte. Také by mohlo byť pravidlo pri návšteve lanového centra vo Walese. Keď sa totiž pozriete pod vaše nohy uvidíte len prázdnotu. Pod vami sa bude rozprestierať len vzdialené dno bývalej bane. viac »

Tip na výlet v Anglicku: Stonehenge a Bath, dve historické perly

Stonehenge, Veľká Británia
25.10.2014

Byť na dovolenke v hlavnom meste Anglicka a nezájsť si na výlet niekde mimo Londýna, by bolo hriechom. Táto krajina ponúka nespočetné alternatívy na vytvorenie si rôznych plánov. A jedným z nich môže byť preskúmanie jej dejín. Istotne by ste mali navštíviť Stonehenge, ako najstaršiu tunajšiu pamiatku a Bath, ako odkaz na novšie dejiny, ktoré sú však odeté do veľmi elegantnej a príťažlivej podoby. viac »

Navštívte Rotterdamskú tržnicu: Umenie na vás bude priam padať zo stropu

Roh hojnosti, Rotterdam
25.06.2014

Hojnosť je presné vyjadrenie množstva umenia, ktoré sa návštevníkom ponúkne pri nákupe v jednej z Rotterdamských tržníc. viac »

Normandia: Za históriou, kultúrou a gastronómiou

Normandia, Francúzsko
13.06.2014

FRANCÚZSKO - Určite vám je známy známy pojem Normandia. Pravdepodobne z hodín Dejepisu … . Počas 2. svetovej vojny sa na tunajších plážach vylodili spojenci a následne oslobodili Pariž, čo bolo dôležitým medzníkom pre zvrat vo vojne. Avšak Normandia je známa svojou históriou, ktorá sa spája aj s Vikingami, či Juliusom Caesarom … . Preslávená je aj svojim kulinárskymi špecialitami, tradíciami. viac »

Svetový unikát: Slovinský hrad je olemovaný dvoma jaskyňami

Postojnska jama, Slovinsko
06.06.2014

SLOVINSKO - Už na prvý pohľad je slovinský hrad Predjama jedinečnou pastvou pre fotografov. Vyzerá totiž, ako keby vyrastal zo skaly a tvorí tak úžasnú kompozíciu. Okrem toho púta pozornosť ešte aj dvoma jaskyňami. Jedna z nich patrí priamo k hradu a dostanete sa tam počas jeho prehliadky. Tá má však iba 700 metrov. Skutočným skvostom je však druhá Postojnska jama, ktorá ponúka mnoho zaujímavosti a vstupné do nej si môžete zakúpiť vo zvýhodnenom balíčku zároveň s prehliadkou hradu. viac »


Sobota, 28. máj. 2016. Meniny má Viliam.

Ponuka zájazdov

Foto dňa