Európske atrakcie

400 rokov sídlo pápežov, oddnes múzeum: Pápež František sa vzdal svojej rezidencie

21.10.2016 | | Hodnotenie článku: 3.57

Pápež František už viackrát dokázal svoju pokoru a skromnosť. Po svojom zvolení sa odmietol presťahovať z bytu v penzióne svätej Marty do Apoštolského paláca, kde predošlí pápeži obývali honosný apartmán s desiatimi miestnosťami, priestormi pre personál a rozľahlou terasou s výhľadom na Rím. Teraz sa v prospech verejnosti vzdal aj ďalšieho prepychu.

viac

Isola, ostrov, ktorý bol skrýšou talianskeho panstva

Isola, ostrov, ktorý bol
20.06.2016

Na hraniciach medzi Talianskom a Švajčiarskom sa nachádza jazero Maggiore. Ide o druhé najväčšie jazero v Taliansku, ktoré sa rozprestiera priamo v Alpách. Okrem nádhernej prírody ponúka aj jednu zaujímavosť. Na malom ostrove Isola Bella vzniklo unikátne miesto pre šľachtu, ktorá tam hľadala útočisko pred rušným životom. Každé ráno si vychutnávali pokoj a výhľad na okolie, ktoré je teraz k dispozícii aj vám. viac »

Darujte deťom nezabudnuteľné zážitky: Toto sú NAJ zábavné parky Európy

Darujte deťom nezabudnuteľné zážitky:
01.06.2016

Radosť, zábava a vzrušenie – to určite zažíval v detstve každý z nás, keď „prišli kolotoče“ alebo navštívil lunapark v Petržalke. Dnes už zábavné parky ponúkajú omnoho viac ako len húsenkovú dráhu, autodrom či strelnicu. Jedno sa však nezmenilo – radosť v očiach detí a zážitky na celý život, ktoré im dnes môžete dopriať kedykoľvek. Presvedčte sa, že je naozaj z čoho vyberať. viac »

Vstup na vlastné riziko: V tejto anglickej záhrade vám pôjde o život

Záhrada v Alnwicku skrýva
17.05.2016

Na prvý pohľad vyzerá záhrada v anglickom Alnwicku ako ktorákoľvek iná. Môžete sa prechádzať v tieni stromov a obdivovať kaskádovú fontánu, starostlivo zastrihnuté kríky aj krásne kvety. Môžete sa dotýkať, ovoniavať a prípadne aj ochutnať. Až kým neprídete do časti zvanej „Jedovatá záhrada“. Tam by sa vám to mohlo stať osudným. viac »

Ako v krásnom sne: "Holandské Benátky" sú oázou harmónie a pokoja

Holandská dedina Giethoorn je
16.05.2016

Viete si predstaviť život bez áut, hluku, smogu a stresu? V holandskej dedine Giethoorn je realitou. Ľudia tam žijú podobne ako pred dvesto rokmi - prostredie im nič iné ani nedovoľuje. viac »

Turisti rozhodli: Najlepšie európske destinácie 2016 máme na skok

Kostol sv. Donáta, Zadar,
13.05.2016

Takmer 300 000 cestovateľov vyberalo počas troch týždňov najlepšiu európsku destináciu na rok 2016. Víťazom je chorvátsky Zadar, vašu pozornosť si však rozhodne zaslúžia aj ostatné miesta. viac »

Vysnený únik pred ruchom: Toto je 10 najzaujímavejších dedín v Európe

Toto je 10 najzaujímavejších
12.05.2016

Únik pred každodennou realitou a zaslúžený oddych netreba hľadať len pri mori, v zaujímavých mestách alebo na horách. Svet je plný čarovných malých dediniek, ktoré stojí za to navštíviť. Tu je 10 najzaujímavejších, ktoré nájdete v Európe. viac »

Takúto jaskyňu len tak neuvidíte: Podzemná krása, ktorá berie dych

Pamukkale na francúzsky spôsob
07.05.2016

Väčšina jaskýň sa na seba podobá a pokiaľ ste ich už navštívili veľa, časom vás začnú nudiť. Popri tradičných ukážkach podzemnej sily prírody sa však nájdu aj také, ktoré niečím vynikajú a presvedčia vás, aby ste dali týmto atrakciám ďalšiu šancu. Jednou z nich je jaskyňa, nachádzajúca sa vo francúzskom mestečku St. Marcel D´Ardéche. A čím je tak výnimočná? Podzemnými jazierkami, ktoré sú takmer identickou kópiou tureckého Pamukkale. viac »

Praveká dedina, kde to stále žije: Na juhu Talianska sa zastavil čas

V Sasso di Matera
02.05.2016

Je staršia ako Rím a krajšia ako Neapol, napriek tomu ste o nej zrejme nikdy nepočuli. Škoda, kto raz Materu navštívi, nikdy na ňu nezabudne. Iné také miesto nenájdete na celom svete. viac »

Oáza pokoja uprostred veľkomesta: Užite si 8 najkrajších parkov Paríža

Parížania radi oddychujú v
21.04.2016

Vidieť Paríž a zomrieť, hovorí sa o najnavštevovanejšom meste Európy. Hoci to autor citátu myslel inak, s trochou čiernou humoru možno povedať, že navštíviť všetky zaujímavosti tohto mesta môže byť skutočne nad ľudské sily. Oddýchnuť si pritom nie je zložité, Paríž patrí k najzelenším metropolám na svete a priamo v jeho srdci nájdete niekoľko parkov, ktoré sú pohladením pre dušu i unavené nohy. Tu sú najkrajšie z nich. viac »

Jazero Como – Perla Talianska, ktorá sa vám vryje do pamäti

Villa Balbianello, jazero Como,
28.03.2016

Ak pre dovolenku potrebujete aj oddych pri vode, no predsa nie ste fanúšikom preplnených pláží pri mori, máme pre vás ďalšiu alternatívu. Môžete sa vybrať i k jednému z najkrajších európskych jazier, ktoré sa nachádza v Taliansku pri meste Como. V spojení s okolitými horami a úžasnou prírodou sa stáva jedným z najpokojnejších miest v tejto krajine. K tomu si môžete pripraviť aj niekoľko alternatív pre spoznávanie pamiatok a prírody v okolí. viac »


Piatok, 21. október. 2016. Meniny má Uršula.

Ponuka zájazdov

Foto dňa