Európske atrakcie

Ako u Flinstonovcov: V kamennej dedine na juhu Francúzska zastal čas

18.11.2017 | | Hodnotenie článku: 4.25

Juh Francúzska ponúka množstvo krás, za ktorými sa oplatí vycestovať. Prístav Marseille, most Pont tu Gard, pápežské mesto Avignon či levanduľové polia Provensálska sú turistom dôverne známe. Počuli ste však už o kamennej dedine Village de Bories?

Viac článkov

Najkrajší zámok v Rumunsku bol svedkom divokých orgií: „Pelešil“ sa tam Ceausescu aj Kaddáfí

Hrad Peleše, Rumunsko
27.09.2017

Z turistického hľadiska je hlavnou atrakciou Rumunska Drakulov hrad Bran. Tajomná legenda mu pridáva na atraktívnosti, ale v skutočnosti ho svojim významom ďaleko predčí zámok Peleš, ktorý je vzdialený dve hodiny cesty od hlavného mesta Bukurešť a iba hodinu od spomínaného hradu Bran. Keďže ho začali stavať až koncom 19. storočia, podarilo sa ho takmer celý uchovať v pôvodnom stave. viac »

Roussillon: Umelecké mestečko s okrovou zemou

Roussillon, Francúzsko
25.09.2017

110 miliónov rokov vytvára príroda tento prenádherný úkaz a kto ho neuvidí na vlastné oči, fotografiám možno ani neuverí. Uprostred lánov viníc a voňavej levandule sa na úpätí miest Vaucluse a Luberon rozprestiera mestečko sotva s tisíckou obyvateľov. Celé ponorené do odtieňov okrovej farby. viac »

Nikdy nespiace Azory: Exotika na európsky spôsob

Azory
22.09.2017

Chcete exotiku, no zároveň ostať v Európe? Poďte si teda užiť pobyt na Ilhas dos Açores - Azoroch, portugalskom súostroví uprostred Atlantického oceánu 1500 km od Lisabonu. Už len samotný fakt, že ostrovy sú sopečného pôvodu a plné minerálnych prameňov im dávajú neobyčajný charakter. viac »

To najlepšie z Litvy: Európska Sahara, sídlo čarodejníc a Hora krížov

Hora krížov, Litva
21.09.2017

Väčšina turistov mieri v Litve len do hlavného mesta. V krajine sa pritom nachádza množstvo nádherných miest, ktoré rozhodne stoja za návštevu. K tým najzaujímavejším nepochybne patrí Kurská kosa a Hora krížov, ktoré sme navštívili aj my. viac »

Zradná krása: Diablov most je nádherný, no nesmiete naň vstúpiť

Rakotzbrücke, Nemecko
14.09.2017

Ako v rozprávke sa cítia návštevníci malebnej nemeckej dedinky Kromlau. Či však bude mať dobrý alebo zlý koniec, to záleží len na nich. Tunajší most totiž zvádza turistov svojou dokonalou krásou, no nesmú naň vkročiť. viac »

Skvelý tip na september: V juhovýchodnej Sicílii zažijete na pol nádrže úplne všetko

Skvelý tip na september:
06.09.2017

Pláže s pieskom jemným ako múka, biele útesy obmývané krištáľovo čistým morom a očarujúce barokové mestečká? A čo tak pridať k tomu ešte kúpanie v azúrových jazierkach na dne kaňonu či pochutnávanie si na tej najlahodnejšej zmrzline, akú si viete predstaviť? Verte či nie, toto všetko nájdete na kúsku zeme menšom než Bratislavský kraj. Vitajte v juhovýchodnej Sicílii. viac »

Katedrála v Chartres ukrýva najcennejšiu relikviu Panny Márie: Nadchne však aj neveriacich

Katedrála v Chartres ukrýva
28.07.2017

Francúzsko je nielen krajinou dobrého vína a krásnych zámkov. Nájdete tam aj množstvo vzácnych sakrálnych stavieb, medzi ktorými vyniká katedrála Notre-Dame v Chartres. Okrem výnimočnej architektúry sa môže pochváliť aj ďalšou unikátnosťou. V roku 876 jej vtedajší panovník Karol II. daroval vzácnu relikviu v podobe rúcha, v ktorom bola oblečená Panna Mária v čase, keď jej archanjel Gabriel zvestoval správu o nepoškvrnenom počatí a narodení jej syna Ježiša. viac »

Chorvátsko, ako ho nepoznáte: 8 zaujímavostí, ktoré treba vidieť aspoň raz v živote

Ostrov Vis, Chorvátsko
22.06.2017

O hradbách v Dubrovníku, Diokleciánovom paláci v Splite či Plitvických jazerách ste už určite počuli. Chorvátsko však ponúka aj množstvo ďalších zaujímavostí, aké inde nenájdete. Ak sa budete počas vašej najbližšej dovolenky pohybovať v ich okolí, túto osmičku miest by ste rozhodne nemali obísť. viac »

Dovolenka v tureckej Antalyi: 7 tipov na zaujímavé výlety v okolí

Kaleici, Antalya,Turecko
25.05.2017

Turecko dlhodobo patrí spolu s Gréckom a Chorvátskom k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám Slovákov. Veľkej popularite sa teší aj Antalya s nádherným morom a viacerými zaujímavosťami, ktoré vyplnia váš voľný čas. Ak vás slnenie omrzí, môžete sa vybrať na zaujímavý výlet do okolia. viac »

Famózny výlet do podzemia: Najkrajšou slovinskou jaskyňou je Postojna jama

Jaskyňa Postojna Jama, Slovinsko
07.05.2017

Veľkolepá podzemná sieť tunelov, pasáží, galérií a hál Postojna jama sa nachádza v juhozápadnej časti Slovinska. S dĺžkou vyše 24 km je druhou najdlhšou jaskyňou krajiny a mnohí ju považujú aj za tú najkrajšiu. Vyše 5 kilometrov z nej je sprístupnených verejnosti. viac »


Štvrtok, 23. november. 2017. Meniny má Klement.

Ponuka zájazdov

Foto dňa