Európske atrakcie

Katedrála v Chartres ukrýva najcennejšiu relikviu Panny Márie: Nadchne však aj neveriacich

28.07.2017 | | Hodnotenie článku: 3.00

Francúzsko je nielen krajinou dobrého vína a krásnych zámkov. Nájdete tam aj množstvo vzácnych sakrálnych stavieb, medzi ktorými vyniká katedrála Notre-Dame v Chartres. Okrem výnimočnej architektúry sa môže pochváliť aj ďalšou unikátnosťou. V roku 876 jej vtedajší panovník Karol II. daroval vzácnu relikviu v podobe rúcha, v ktorom bola oblečená Panna Mária v čase, keď jej archanjel Gabriel zvestoval správu o nepoškvrnenom počatí a narodení jej syna Ježiša.

Viac článkov

400 rokov sídlo pápežov, oddnes múzeum: Pápež František sa vzdal svojej rezidencie

Letná rezidencia pápežov v
21.10.2016

Pápež František už viackrát dokázal svoju pokoru a skromnosť. Po svojom zvolení sa odmietol presťahovať z bytu v penzióne svätej Marty do Apoštolského paláca, kde predošlí pápeži obývali honosný apartmán s desiatimi miestnosťami, priestormi pre personál a rozľahlou terasou s výhľadom na Rím. Teraz sa v prospech verejnosti vzdal aj ďalšieho prepychu. viac »

Toto si nekúpite za žiadne peniaze: Víťaz bizarnej súťaže sa v Transylvánii stane Drakulom

Strávte halloweensku noc v
20.10.2016

Koč uháňa hornatou krajinou v srdci Transylvánie, slnko zapadá, na oblohe lietajú prvé netopiere a kdesi v diaľke zavyje vlk. Za poslednou zákrutou kľukatej cesty sa konečne objaví váš cieľ - majestátny hrad grófa Drakulu. Takto nejako začína slávny príbeh Brama Stokera, ktorý teraz môžete na vlastnej koži zažiť aj vy. Úplne zadarmo. viac »

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri Dubrovníku nájdete dvojča Veľkého čínskeho múru

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri
12.10.2016

Ston je malá dedinka na polostrove Pelješac, asi 50 kilometrov od slávneho Dubrovníka. Býva tu síce len 2400 obyvateľov, no tí sa môžu pochváliť skutočným unikátom – najdlhším obranným múrom v Európe. Ak ste sa niekedy túžili poprechádzať po Veľkom čínskom múre, no nemáte možnosť cestovať tak ďaleko, možno vám bude stačiť aj ten chorvátsky. viac »

S bazénom nad hlavou: TOP 3 plavby po Európe, kde vás čaká luxus a more zážitkov

S bazénom nad hlavou:
28.08.2016

Páčilo by sa vám stráviť dovolenku v luxusnom stredisku, v ktorom nájdete všetko, na čo si spomeniete? A čo tak okrem toho ešte sledovať okolo ubiehajúce more i kúsky pevniny a každý deň sa zastaviť na nejakom mieste, vychýrenom pre jeho krásu? Pristúpte na palubu! viac »

Najväčšie poklady Balkánu: Miesta, aké nikde inde nenájdete

Poklady Balkánu: Miesta, aké
03.08.2016

Krajiny balkánskeho polostrova patria stále k menej preskúmaným klenotom Európy. Zatiaľ čo Chorvátsko navštevujeme pravidelne každé leto, na Macedónsko, Srbsko alebo Bulharsko sa trošku zabúda. Pritom každá z týchto krajín ponúka hneď niekoľko prírodných a historických skvostov, ktoré smelo konkurujú i známejším západným susedom. viac »

Manuál pre Francúzsko letecky: 10 dní v krajine galského kohúta

Francúzska Riviéra
22.07.2016

Zo Slovenska sú momentálne priame lety len do Paríža. Potom je na vás, ako si zvolíte trasu vášho výletu. Môžete si urobiť okružnú jazdu, aby ste potom znova skončili v hlavnom meste Francúzska. Alebo prejdite až dole na juh do Nice, odkiaľ sú priame lety do Viedne alebo Budapešti. Ďalšou z možností je absolvovať cestu s prestupom v Londýne alebo Dubline, kam sa lieta z niekoľkých menších francúzskych letísk. I keď trochu nadletíte, cenovo vás to nevyjde draho, pretože sa tam lieta často a letenky nie sú drahé. viac »

FOTO Španielska tradícia, ktorá láka tisíce turistov: Adrenalín na maximum

Beh s býkmi v
19.07.2016

V španielskej Pamplone len pred pár dňami skončila tradičná fiesta, ktorá mesto vďaka behu s býkmi preslávila po celom svete. Ani tento rok nebola núdza o strhujúce momenty, nebezpečné situácie a protesty milovníkov zvierat. My vám prinášame nielen unikátnu fotoreportáž, ale aj zaujímavosti, ktoré ste doteraz nepoznali. viac »

Great Britain - najznámejšia loď Británie vtiahne do minulosti aj vás

Great Britain - najznámejšia
13.07.2016

Impozantná oceľová loď Great Britain je pýchou anglického námorníctva a jednou z najväčších atrakcií mesta Bristol. Jej prehliadka zaujme nielen milovníkov histórie aj techniky, užijú si ju naozaj všetci. Je totiž šikovne pripravená tak, akoby to tam stále žilo. Nazrite do minulosti aj vy. viac »

To najlepšie zo starého kontinentu: Toto je 7 divov Európy

KOLOSEUM, RÍM
06.07.2016

Sedem divov sveta – pod týmto pojmom poznali v staroveku diela, ktoré vynikali technickou a umeleckou dokonalosťou. Takými vlastnosťami sa môžu pochváliť aj mnohé európske stavby. Každú z nich sa rozhodne oplatí navštíviť osobne, zatiaľ si však tých najkrajších sedem môžete vychutnať na našich nádherných fotografiách. viac »

Hľadáte alternatívu letnej dovolenky? Vyskúšajte anglický Cornwall

Cornwall
04.07.2016

Nestabilná situácia v niektorých krajinách núti dovolenkárov, aby zapli fantáziu a hľadali nové možnosti na letný oddych. Množstvo nádherných pláží a možností na relax ponúka napríklad aj anglický Cornwall. Posledné roky sa oteplilo aj v tejto krajine a nemusíte sa až natoľko obávať dažďov. A keby k vám aj nebola príroda veľmi milostivá, vďaka množstvu zaujímavých miest v okolí máte o dovolenkový program postarané aj bez slnka. viac »


Piatok, 28. júl. 2017. Meniny má Krištof.

Ponuka zájazdov

Foto dňa