Európske atrakcie

S bazénom nad hlavou: TOP 3 plavby po Európe, kde vás čaká luxus a more zážitkov

28.08.2016 | | Hodnotenie článku: 4.00

Páčilo by sa vám stráviť dovolenku v luxusnom stredisku, v ktorom nájdete všetko, na čo si spomeniete? A čo tak okrem toho ešte sledovať okolo ubiehajúce more i kúsky pevniny a každý deň sa zastaviť na nejakom mieste, vychýrenom pre jeho krásu? Pristúpte na palubu!

viac

Ako v krásnom sne: "Holandské Benátky" sú oázou harmónie a pokoja

Holandská dedina Giethoorn je
16.05.2016

Viete si predstaviť život bez áut, hluku, smogu a stresu? V holandskej dedine Giethoorn je realitou. Ľudia tam žijú podobne ako pred dvesto rokmi - prostredie im nič iné ani nedovoľuje. viac »

Turisti rozhodli: Najlepšie európske destinácie 2016 máme na skok

Kostol sv. Donáta, Zadar,
13.05.2016

Takmer 300 000 cestovateľov vyberalo počas troch týždňov najlepšiu európsku destináciu na rok 2016. Víťazom je chorvátsky Zadar, vašu pozornosť si však rozhodne zaslúžia aj ostatné miesta. viac »

Vysnený únik pred ruchom: Toto je 10 najzaujímavejších dedín v Európe

Toto je 10 najzaujímavejších
12.05.2016

Únik pred každodennou realitou a zaslúžený oddych netreba hľadať len pri mori, v zaujímavých mestách alebo na horách. Svet je plný čarovných malých dediniek, ktoré stojí za to navštíviť. Tu je 10 najzaujímavejších, ktoré nájdete v Európe. viac »

Takúto jaskyňu len tak neuvidíte: Podzemná krása, ktorá berie dych

Pamukkale na francúzsky spôsob
07.05.2016

Väčšina jaskýň sa na seba podobá a pokiaľ ste ich už navštívili veľa, časom vás začnú nudiť. Popri tradičných ukážkach podzemnej sily prírody sa však nájdu aj také, ktoré niečím vynikajú a presvedčia vás, aby ste dali týmto atrakciám ďalšiu šancu. Jednou z nich je jaskyňa, nachádzajúca sa vo francúzskom mestečku St. Marcel D´Ardéche. A čím je tak výnimočná? Podzemnými jazierkami, ktoré sú takmer identickou kópiou tureckého Pamukkale. viac »

Praveká dedina, kde to stále žije: Na juhu Talianska sa zastavil čas

V Sasso di Matera
02.05.2016

Je staršia ako Rím a krajšia ako Neapol, napriek tomu ste o nej zrejme nikdy nepočuli. Škoda, kto raz Materu navštívi, nikdy na ňu nezabudne. Iné také miesto nenájdete na celom svete. viac »

Oáza pokoja uprostred veľkomesta: Užite si 8 najkrajších parkov Paríža

Parížania radi oddychujú v
21.04.2016

Vidieť Paríž a zomrieť, hovorí sa o najnavštevovanejšom meste Európy. Hoci to autor citátu myslel inak, s trochou čiernou humoru možno povedať, že navštíviť všetky zaujímavosti tohto mesta môže byť skutočne nad ľudské sily. Oddýchnuť si pritom nie je zložité, Paríž patrí k najzelenším metropolám na svete a priamo v jeho srdci nájdete niekoľko parkov, ktoré sú pohladením pre dušu i unavené nohy. Tu sú najkrajšie z nich. viac »

Jazero Como – Perla Talianska, ktorá sa vám vryje do pamäti

Villa Balbianello, jazero Como,
28.03.2016

Ak pre dovolenku potrebujete aj oddych pri vode, no predsa nie ste fanúšikom preplnených pláží pri mori, máme pre vás ďalšiu alternatívu. Môžete sa vybrať i k jednému z najkrajších európskych jazier, ktoré sa nachádza v Taliansku pri meste Como. V spojení s okolitými horami a úžasnou prírodou sa stáva jedným z najpokojnejších miest v tejto krajine. K tomu si môžete pripraviť aj niekoľko alternatív pre spoznávanie pamiatok a prírody v okolí. viac »

Virtuálna prehliadka druhej najväčšej budovy sveta: Rumunský parlament je plný pokladov

Bukurešť, Rumunsko
19.02.2016

Kde budeme hľadať druhú najväčšiu budovu sveta? Nepôjdeme nikam na západ a ani ďaleký východ. Ozrutnú a megalomanskú stavbu si totiž dal postaviť bývalý rumunský diktátor. Zapísal sa tým do dejín krajiny, ale aj sveta. Palác parlamentu jednoducho láka pozornosť turistov celého sveta. Teraz si ho môžu pozrieť už aj na diaľku. viac »

Celé Španielsko za jeden deň? Zvládnete to až prekvapivo jednoducho!

Poble Espanyol
11.11.2015

Ak ste počas vašej dovolenky našli niečo, čo sa vymykalo spomedzi ostatných pamiatok a neviete na to zabudnúť ani dlho po návrate domov, tak viete, že váš výlet za niečo stál. Jedno také miesto sme našli i v Barcelone. Ak milujete Španielsko, táto atrakcia, ku ktorej sa dostanete z centra autobusom číslo 150, vás nepochybne nadchne rovnako ako nás. viac »

Doprajte si lacné trópy i uprostred zimy: 36 eur a ste v exotickom raji

Tropical Island, Berlín, Nemecko
22.10.2015

Pre milovníkov letného počasia a dovoleniek pri mori prichádza ťažké obdobie. Musia sa vysporiadať s pochmúrnym jesenným a zimným počasím a popri tom iba spomínať na krásnu dovolenku. Exotické krajiny sú pre mnohých cenovo nedostupné, no napriek tomu majú na dosah ešte jednu cenovo oveľa prijateľnejšiu možnosť. Tropical Island sa nachádza blízko Berlína a kedykoľvek počas roka vám ponúkne lacnú alternatívu tropického dovolenkového raja. viac »


Streda, 28. september. 2016. Meniny má Václav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa