Európske atrakcie

Celé Španielsko za jeden deň? Zvládnete to až prekvapivo jednoducho!

11.11.2015 | | Hodnotenie článku: 3.67

Ak ste počas vašej dovolenky našli niečo, čo sa vymykalo spomedzi ostatných pamiatok a neviete na to zabudnúť ani dlho po návrate domov, tak viete, že váš výlet za niečo stál. Jedno také miesto sme našli i v Barcelone. Ak milujete Španielsko, táto atrakcia, ku ktorej sa dostanete z centra autobusom číslo 150, vás nepochybne nadchne rovnako ako nás.

viac

Svetový unikát: Slovinský hrad je olemovaný dvoma jaskyňami

Postojnska jama, Slovinsko
06.06.2014

SLOVINSKO - Už na prvý pohľad je slovinský hrad Predjama jedinečnou pastvou pre fotografov. Vyzerá totiž, ako keby vyrastal zo skaly a tvorí tak úžasnú kompozíciu. Okrem toho púta pozornosť ešte aj dvoma jaskyňami. Jedna z nich patrí priamo k hradu a dostanete sa tam počas jeho prehliadky. Tá má však iba 700 metrov. Skutočným skvostom je však druhá Postojnska jama, ktorá ponúka mnoho zaujímavosti a vstupné do nej si môžete zakúpiť vo zvýhodnenom balíčku zároveň s prehliadkou hradu. viac »

Ako sa žije v Provensálsku

Provensálsko, Francúzsko
05.06.2014

FRANCÚZSKO - Predstavte si ako vyrábate svoje vlastné víno na pahorkatinách, kde sa pestuje vinič, popri tom popíjate pastis a máte priateľov susedov, ktorí vlastnia vinohrady. To si predstavujete Provensálsko. Turisti zaplavujú tento región v lete hľadajúc svoje miesto na slnku, no tí, čo tu vlastnia malý kúsok tohto raja si tu užívajú každú sezónu. viac »

5 dôvodov, prečo navštíviť Nórsko

Sognefjorden, Nórsko
23.05.2014

NÓRSKO - Nórsko je v niektorých ohľadoch podobnou krajinou ako Slovensko, keď samozrejme do úvahy neberieme životnú úroveň. Spomínaná podobnosť nie je napríklad len v počte obyvateľov, ale aj v krásach, ktoré dokáže ponúknuť svojim návštevníkom. Poďme sa preto pozrieť na päť dôvodov, prečo by ste nad Nórskom mali premýšľať ako nad destináciou, do ktorej sa v najbližšej dobe vyberiete. viac »

Dovolenka plná zábavy a výletov: Haslital a región Jungfrau sú na to ako stvorené

Haslital a región Jungfrau,
15.05.2014

ŠVAJČIARSKO - Nadchádzajúce leto v údolí Haslital a regióne Jungfrau je plné najrôznejších zážitkov. Pestrofarebné zakvitnuté horské lúky, zurčiace potoky a burácajúce vodopády, strmé skalné bralá a zasnežené ľadovce žiaria v jagavých lúčoch slnka. Perfektnú dovolenku v oblasti Berner Oberland dopĺňa bohatá ponuka výletov, široká paleta aktivít a nespočetný rad športových a kultúrnych podujatí. viac »

Malý nemusí vždy znamenať nudný - Isle of Wight (2. časť)

Isle of Wight, Veľká
15.03.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Na Isle of Wight máte na výber veľké množstvo pláží. No ak vás leňošenie na nich prestane baviť, tak máte na výber z pestrej ponuky aktivít. Vráťte sa do histórie ostrova a navštívte jednu z pamiatok, absolvujte vyhliadkový let a pozrite si ostrov zhora alebo sa vyberte vyšantiť na jednu z atrakcií pre vás či deti. Ostrov ich má v ponuke viac než dosť. Okrem toho každý mesiac sa tu koná nejaký festival či vystúpenie. Je len na vás, kam sa vyberiete. viac »

Malý nemusí vždy znamenať nudný - Isle of Wight (1. časť)

Isle of Wight, Veľká
12.03.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - A to určite platí pre ostrov Isle of Wight, ktorý sa nachádza na juhu Anglicka. Nájdete tu totiž na približne 380 km² viac ako 80 atrakcií a zaujímavých miest. Každý si tu príde na svoje a určite sa tu nudiť nebudete. Ostrov patrí k jednej z najobľúbenejších dovolenkových destinácií Anglicka. viac »

Dánske Tivoli: vzrušujúca zábava uprostred Kodane

Zábavný park Tivoli, Kodaň,
08.03.2014

DÁNSKO - Jeden z najstarších zábavných parkov v Európe patrí spolu s pre nás bližším viedenským Prátrom k úctyhodným matadorom. I keď totiž za ich pozadím nestojí silný komerčný podtext neustále podporovaný okolitou mediálnou rošádou, ako napríklad v prípade Disneylandov alebo Legolandu, dokázali si stále uchovať svoju popularitu a i desiatky rokov po ich vzniku prinášajú vždy niečo nové, čím dokážu pritiahnuť nových návštevníkov, ktorým park ihneď prirastie k srdcu. Urobte si preto v niektorý víkend čas a vyhraďte si priestor pre návštevu dánskej metropoly, kde podstatnú časť venujete práve Tivoli parku. viac »

Pont du Gard: viete, na ktorej bankovke ho nájdete?

Pont du Gard, Francúzsko
22.02.2014

FRANCÚZSKO - Pokiaľ sa chcete tento rok v lete vydať na potulky južným Francúzskom, určite nevynechajte unikátnu historickú pamiatku z čias Rimanov, ktorá je postavená zo žltých vápencových blokov, pochádzajúcich z neďalekého lomu na ľavom brehu rieky Gardon. Výnimočnosťou mosta sa inšpirovali mnohí svetoví umelci. viac »

Nezvyčajné hrady a zámky Európy

Neuschwanstein, Nemecko
14.02.2014

Majestátne hradné múry už po stáročia fascinujú ľudstvo. Nechávajú nás obdivovať ušľachtilosť svojich tvarov, nedobytnosť hradných múrov či zákutia, v ktorých sa odohrávali príbehy, ústiace do rôznych historických prameňov či povestí. Medzi nimi sú však niečím výnimočné stavby, ktoré sú originálne ako štruktúrou, tak i celkovým dojmom. viac »

Vyberte sa do magického sveta Harryho Pottera

Svet Harryho Pottera -
25.01.2014

VEĽKÁ BRITÁNIA - Aj vy patríte k fanúšikom toho malého čarodejníka, ktorý sa rokmi premenil na veľkého mága, ktorý zachránil nielen ten fantazijný svet, ale aj nás obyčajných muklov? Tak v tom prípade je vám možno trošku smutno za jeho dobrodružstvami a filmami, ktoré sa už s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkajú pokračovania. O tom, že by ste sa veľmi radi poprechádzali tajomným Rokfortom, nemusíme snáď ani pochybovať. Váš sen sa už teraz môže stať skutočnosťou. V krajine, v ktorej J. K. Rowling priviedla na svet Harryho Pottera, je totiž vybudované múzeum, ktoré vás pozve na prechádzku magickým svetom. viac »


Utorok, 9. február. 2016. Meniny má Zdenko.

Ponuka zájazdov

Foto dňa