Európske atrakcie

Roussillon: Umelecké mestečko s okrovou zemou

25.09.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

110 miliónov rokov vytvára príroda tento prenádherný úkaz a kto ho neuvidí na vlastné oči, fotografiám možno ani neuverí. Uprostred lánov viníc a voňavej levandule sa na úpätí miest Vaucluse a Luberon rozprestiera mestečko sotva s tisíckou obyvateľov. Celé ponorené do odtieňov okrovej farby.

Viac článkov

Najkrajší ostrov sveta vraj nie je v exotike: Fajnšmekri milujú Isle of Skye

Isle of Skye –
15.02.2017

Hlavným prírodným lákadlom Škótska pre turistov je nepochybne Škótska vysočina. Tam sa však zaujímavosti tejto krajiny rozhodne nekončia. Stačí zájsť dve hodiny jazdy autom ďalej a naskytne sa vám neuveriteľný pohľad. Ostrov Isle of Skye, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny, je top destináciou najmä pre turistických fajnšmekrov. Dobre ukrytý pred očami davov ponúka dostatok súkromia pre pravé prepojenie sa s tunajšou prírodou. viac »

Európa má svoje prvé podmorské múzeum. Nájdete ho pri Lanzarote

Lanzarote, pláž Papagayo
27.01.2017

Od 10. januára môžu turisti na Lanzarote navštíviť novú atrakciu v podobe prvého európskeho podmorského múzea. Jeho kompletná výstavba od vytvorenia sôch až po ich inštaláciu na podmorskú hladinu trvala tri roky. Autorom tohto projektu je Jason de Cairesa Taylor, ktorý už predtým vytvoril dve podobné múzeá a nainštaloval aj sériu sôch pri londýnskej Temže. Cena jednej prehliadky je od 50 do 90 eur, konečná suma závisí od miesta, kde vás vyzdvihnú na začiatku plavby. viac »

Vianočné trhy v Budapešti: Gastronomický zážitok svetovej úrovne!

Nádherná atmosféra a gurmánske
05.12.2016

V adventnom období sa všetky metropoly predbiehajú v zorganizovaní tých najatraktívnejších vianočných trhov. Niekde sa sústreďujú na nádhernú výzdobu, inde kladú väčší dôraz na gastronómiu či prezentovanie tradičných remesiel. V Budapešti venovali pozornosť každému detailu a jej návšteva je v predvianočnom období skutočnou pastvou pre všetky zmysly. viac »

Hry o tróny: Nasledujte stopy najobľúbenejších filmových hrdinov

Hry o tróny: Nasledujte
26.11.2016

Knižná edícia a seriál Hry o tróny sa stali kultovou záležitosťou. Ich fanúšikovia sa stretávajú na premiérach nových dielov, neustále vzrušene diskutujú na rôznych podujatiach a združujú sa aj počas dovoleniek, ktoré trávia na miestach, kde sa nakrúcali jednotlivé diely. Ak aj vy túžite vidieť tieto lokality na vlastné oči, napíšte si na zoznam tieto destinácie. viac »

Vínna cesta za kultúrou a pamiatkami: Navštívili sme jesenné Nemecko

Vínna cesta za kultúrou
21.11.2016

Sasko-Anhaltsko a špeciálne jeho oblasť v okolí Naumburgu a Halle ponúka skvelé prírodné podmienky pre pestovanie viniča. Stačí sa vybrať na krátku prechádzku regiónom a jedna vinica sa vám bude pred očami striedať s ďalšou. Veľmi význačnú pozíciu má najmä oblasť okolo Freyburgu. viac »

400 rokov sídlo pápežov, oddnes múzeum: Pápež František sa vzdal svojej rezidencie

Letná rezidencia pápežov v
21.10.2016

Pápež František už viackrát dokázal svoju pokoru a skromnosť. Po svojom zvolení sa odmietol presťahovať z bytu v penzióne svätej Marty do Apoštolského paláca, kde predošlí pápeži obývali honosný apartmán s desiatimi miestnosťami, priestormi pre personál a rozľahlou terasou s výhľadom na Rím. Teraz sa v prospech verejnosti vzdal aj ďalšieho prepychu. viac »

Toto si nekúpite za žiadne peniaze: Víťaz bizarnej súťaže sa v Transylvánii stane Drakulom

Strávte halloweensku noc v
20.10.2016

Koč uháňa hornatou krajinou v srdci Transylvánie, slnko zapadá, na oblohe lietajú prvé netopiere a kdesi v diaľke zavyje vlk. Za poslednou zákrutou kľukatej cesty sa konečne objaví váš cieľ - majestátny hrad grófa Drakulu. Takto nejako začína slávny príbeh Brama Stokera, ktorý teraz môžete na vlastnej koži zažiť aj vy. Úplne zadarmo. viac »

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri Dubrovníku nájdete dvojča Veľkého čínskeho múru

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri
12.10.2016

Ston je malá dedinka na polostrove Pelješac, asi 50 kilometrov od slávneho Dubrovníka. Býva tu síce len 2400 obyvateľov, no tí sa môžu pochváliť skutočným unikátom – najdlhším obranným múrom v Európe. Ak ste sa niekedy túžili poprechádzať po Veľkom čínskom múre, no nemáte možnosť cestovať tak ďaleko, možno vám bude stačiť aj ten chorvátsky. viac »

S bazénom nad hlavou: TOP 3 plavby po Európe, kde vás čaká luxus a more zážitkov

S bazénom nad hlavou:
28.08.2016

Páčilo by sa vám stráviť dovolenku v luxusnom stredisku, v ktorom nájdete všetko, na čo si spomeniete? A čo tak okrem toho ešte sledovať okolo ubiehajúce more i kúsky pevniny a každý deň sa zastaviť na nejakom mieste, vychýrenom pre jeho krásu? Pristúpte na palubu! viac »

Najväčšie poklady Balkánu: Miesta, aké nikde inde nenájdete

Poklady Balkánu: Miesta, aké
03.08.2016

Krajiny balkánskeho polostrova patria stále k menej preskúmaným klenotom Európy. Zatiaľ čo Chorvátsko navštevujeme pravidelne každé leto, na Macedónsko, Srbsko alebo Bulharsko sa trošku zabúda. Pritom každá z týchto krajín ponúka hneď niekoľko prírodných a historických skvostov, ktoré smelo konkurujú i známejším západným susedom. viac »


Utorok, 26. september. 2017. Meniny má Edita.

Ponuka zájazdov

Foto dňa