Európske atrakcie

Vianočné trhy v Budapešti: Gastronomický zážitok svetovej úrovne!

05.12.2016 | | Hodnotenie článku: 3.83

V adventnom období sa všetky metropoly predbiehajú v zorganizovaní tých najatraktívnejších vianočných trhov. Niekde sa sústreďujú na nádhernú výzdobu, inde kladú väčší dôraz na gastronómiu či prezentovanie tradičných remesiel. V Budapešti venovali pozornosť každému detailu a jej návšteva je v predvianočnom období skutočnou pastvou pre všetky zmysly.

viac

To najlepšie zo starého kontinentu: Toto je 7 divov Európy

KOLOSEUM, RÍM
06.07.2016

Sedem divov sveta – pod týmto pojmom poznali v staroveku diela, ktoré vynikali technickou a umeleckou dokonalosťou. Takými vlastnosťami sa môžu pochváliť aj mnohé európske stavby. Každú z nich sa rozhodne oplatí navštíviť osobne, zatiaľ si však tých najkrajších sedem môžete vychutnať na našich nádherných fotografiách. viac »

Hľadáte alternatívu letnej dovolenky? Vyskúšajte anglický Cornwall

Cornwall
04.07.2016

Nestabilná situácia v niektorých krajinách núti dovolenkárov, aby zapli fantáziu a hľadali nové možnosti na letný oddych. Množstvo nádherných pláží a možností na relax ponúka napríklad aj anglický Cornwall. Posledné roky sa oteplilo aj v tejto krajine a nemusíte sa až natoľko obávať dažďov. A keby k vám aj nebola príroda veľmi milostivá, vďaka množstvu zaujímavých miest v okolí máte o dovolenkový program postarané aj bez slnka. viac »

V Londýne otvorili najdlhšiu šmykľavku na svete: Odvážlivci na nej poletia až 178 metrov!

V Londýne otvorili najdlhšiu
01.07.2016

Od olympiády v roku 2012 sa môže Londýn pýšiť vyhliadkovou vežou ArcelorMittal Orbit, ktorá sa rýchlo stala novým symbolom mesta. Pred pár dňami k nej pridali ďalší svetový unikát – najdlhšiu šmykľavku, kde jazda z výšky 76 metrov trvá až 40 sekúnd. To je už poriadna výzva pre milovníkov adrenalínu, čo poviete? viac »

Isola, ostrov, ktorý bol skrýšou talianskeho panstva

Isola, ostrov, ktorý bol
20.06.2016

Na hraniciach medzi Talianskom a Švajčiarskom sa nachádza jazero Maggiore. Ide o druhé najväčšie jazero v Taliansku, ktoré sa rozprestiera priamo v Alpách. Okrem nádhernej prírody ponúka aj jednu zaujímavosť. Na malom ostrove Isola Bella vzniklo unikátne miesto pre šľachtu, ktorá tam hľadala útočisko pred rušným životom. Každé ráno si vychutnávali pokoj a výhľad na okolie, ktoré je teraz k dispozícii aj vám. viac »

Darujte deťom nezabudnuteľné zážitky: Toto sú NAJ zábavné parky Európy

Darujte deťom nezabudnuteľné zážitky:
01.06.2016

Radosť, zábava a vzrušenie – to určite zažíval v detstve každý z nás, keď „prišli kolotoče“ alebo navštívil lunapark v Petržalke. Dnes už zábavné parky ponúkajú omnoho viac ako len húsenkovú dráhu, autodrom či strelnicu. Jedno sa však nezmenilo – radosť v očiach detí a zážitky na celý život, ktoré im dnes môžete dopriať kedykoľvek. Presvedčte sa, že je naozaj z čoho vyberať. viac »

Vstup na vlastné riziko: V tejto anglickej záhrade vám pôjde o život

Záhrada v Alnwicku skrýva
17.05.2016

Na prvý pohľad vyzerá záhrada v anglickom Alnwicku ako ktorákoľvek iná. Môžete sa prechádzať v tieni stromov a obdivovať kaskádovú fontánu, starostlivo zastrihnuté kríky aj krásne kvety. Môžete sa dotýkať, ovoniavať a prípadne aj ochutnať. Až kým neprídete do časti zvanej „Jedovatá záhrada“. Tam by sa vám to mohlo stať osudným. viac »

Ako v krásnom sne: "Holandské Benátky" sú oázou harmónie a pokoja

Holandská dedina Giethoorn je
16.05.2016

Viete si predstaviť život bez áut, hluku, smogu a stresu? V holandskej dedine Giethoorn je realitou. Ľudia tam žijú podobne ako pred dvesto rokmi - prostredie im nič iné ani nedovoľuje. viac »

Turisti rozhodli: Najlepšie európske destinácie 2016 máme na skok

Kostol sv. Donáta, Zadar,
13.05.2016

Takmer 300 000 cestovateľov vyberalo počas troch týždňov najlepšiu európsku destináciu na rok 2016. Víťazom je chorvátsky Zadar, vašu pozornosť si však rozhodne zaslúžia aj ostatné miesta. viac »

Vysnený únik pred ruchom: Toto je 10 najzaujímavejších dedín v Európe

Toto je 10 najzaujímavejších
12.05.2016

Únik pred každodennou realitou a zaslúžený oddych netreba hľadať len pri mori, v zaujímavých mestách alebo na horách. Svet je plný čarovných malých dediniek, ktoré stojí za to navštíviť. Tu je 10 najzaujímavejších, ktoré nájdete v Európe. viac »

Takúto jaskyňu len tak neuvidíte: Podzemná krása, ktorá berie dych

Pamukkale na francúzsky spôsob
07.05.2016

Väčšina jaskýň sa na seba podobá a pokiaľ ste ich už navštívili veľa, časom vás začnú nudiť. Popri tradičných ukážkach podzemnej sily prírody sa však nájdu aj také, ktoré niečím vynikajú a presvedčia vás, aby ste dali týmto atrakciám ďalšiu šancu. Jednou z nich je jaskyňa, nachádzajúca sa vo francúzskom mestečku St. Marcel D´Ardéche. A čím je tak výnimočná? Podzemnými jazierkami, ktoré sú takmer identickou kópiou tureckého Pamukkale. viac »


Streda, 18. január. 2017. Meniny má Bohdana.

Ponuka zájazdov

Foto dňa