Európske atrakcie

Neskrotný Island: FOTOREPORTÁŽ z ostrova lávy a gejzírov

28.01.2018 | | Hodnotenie článku: 4.44

Island je krajinou kontrastov. Horúcej lávy a ľadovcových kopcov, polnočného letného slnka a nekonečných zimných nocí, vystrekujúcich gejzírov a búrlivých vodopádov. Pokiaľ nemáte radi vietor, chlad a dážď, zo svojho cestovného zoznamu Island radšej vyškrtnite. Ak sa však nenecháte odradiť surovými živlami, krajina vás odmení dramatickou scenériou a krásnou divočinou, ktorá sem-tam doslova vybuchuje.

Viac článkov

Ryanair bude lietať na Maltu: Toto sú jej TOP atrakcie

Malta
20.10.2017

Malta je jednou z krajín, ktoré sa vďaka svojej bohatej histórii môžu pochváliť jedinečnou zmesou zaujímavých kultúr. Tie sa ukazujú všade - od architektúry, cez zvyky až po gastronómiu. Už aj Slováci môžu spoznať tieto exotické končiny prostredníctvom priamych letov, ktoré budú v prevádzke od jari. viac »

Tajný skvost Španielska: Najkrajšia nemocnica na svete je v Barcelone

Nemocnica Sant Pau, Barcelona,
17.10.2017

Len desať minút od Sagrady Familia sa nachádza ďalší menej známy barcelonský skvost. Historické budovy nemocnice Sant Pau boli postavené v štýle secesie a Španieli ich označujú ako klenot modernej architektúry. Počas prechádzky medzi jednotlivými budovami sa až človeku nechce veriť, koľko lásky a pozornosti venovali jej tvorcovia priestorom, u ktorých sa väčšinou hľadí na účelnosť a nie na krásu. No práve vďaka ich precíznej práci sa dnes môžeme pokochať majestátnosťou celého tohto objektu. viac »

Nedotknutá príroda v tej najkrajšej podobe: 7 TOP atrakcií Nórska

Nórsko
15.10.2017

Sever Európy oslovuje turistov najmä svojimi prírodnými atrakciami. Nórsko je v tomto smere najkrajšou krajinou. Fjordy s priezračnou vodou, pozorovanie polárnej žiary, divoká príroda, stovky turistických chodníkov a vynikajúce freerideové zóny na lyžovanie. Niet sa čomu čudovať, že do týchto končín smeruje čoraz viac dovolenkárov, ktorí už nezostávajú iba vo väčších mestách, ale postupne skúmajú aj neprebádané menšie zákutia. viac »

O týchto skvostoch vie len málokto: Najkrajšie málo známe miesta v Európe

Dinant, Belgicko
06.10.2017

V ostatných rokoch nám lacné letenky umožňujú spoznávať Európu z každého uhla. Keď sme už spoznali všetky priame letecké destinácie, osmelili sme sa i na používanie domácej verejnej dopravy alebo požičiavanie áut, čo nám umožnilo spoznať i odľahlejšie miesta. Vďaka tomu sme nadobudli dojem, že starý kontinent poznáme ako vlastnú dlaň. No pravda je taká, že sa tu stále nachádzajú rôzne menej známe miesta, ktoré vás i po toľkých cestách dokážu príjemne prekvapiť. viac »

Pýcha Moskvy: 10 najzaujímavejších staníc metra

Moskovské metro
02.10.2017

Metro v Moskve síce nie je najstaršie ani najdlhšie na svete, rozhodne však patrí k tým najzaujímavejším. Jeho stanice sú totiž malými umeleckými dielami. Toto je desať najkrajších, ktoré by ste pri návšteve hlavného mesta Ruska určite nemali vynechať. viac »

Impozantný Pont du Gard: Dokonalosť stavebného umenia spred 2000 rokov

Pont du Gard, Francúzsko
30.09.2017

Zhruba 40 rokov po smrti Krista sa zrodila myšlienka postaviť ponad riečne údolie Gardon akvadukt, ktorý by priviedol z oblasti Ucetia bohatej na prírodné pramene vodu do mestečka Nîmes vzdialeného až 25 kilometrov. A jej dokonalú realizáciu môžeme obdivovať dodnes! viac »

Najkrajší zámok v Rumunsku bol svedkom divokých orgií: „Pelešil“ sa tam Ceausescu aj Kaddáfí

Hrad Peleše, Rumunsko
27.09.2017

Z turistického hľadiska je hlavnou atrakciou Rumunska Drakulov hrad Bran. Tajomná legenda mu pridáva na atraktívnosti, ale v skutočnosti ho svojim významom ďaleko predčí zámok Peleš, ktorý je vzdialený dve hodiny cesty od hlavného mesta Bukurešť a iba hodinu od spomínaného hradu Bran. Keďže ho začali stavať až koncom 19. storočia, podarilo sa ho takmer celý uchovať v pôvodnom stave. viac »

Roussillon: Umelecké mestečko s okrovou zemou

Roussillon, Francúzsko
25.09.2017

110 miliónov rokov vytvára príroda tento prenádherný úkaz a kto ho neuvidí na vlastné oči, fotografiám možno ani neuverí. Uprostred lánov viníc a voňavej levandule sa na úpätí miest Vaucluse a Luberon rozprestiera mestečko sotva s tisíckou obyvateľov. Celé ponorené do odtieňov okrovej farby. viac »

Nikdy nespiace Azory: Exotika na európsky spôsob

Azory
22.09.2017

Chcete exotiku, no zároveň ostať v Európe? Poďte si teda užiť pobyt na Ilhas dos Açores - Azoroch, portugalskom súostroví uprostred Atlantického oceánu 1500 km od Lisabonu. Už len samotný fakt, že ostrovy sú sopečného pôvodu a plné minerálnych prameňov im dávajú neobyčajný charakter. viac »

To najlepšie z Litvy: Európska Sahara, sídlo čarodejníc a Hora krížov

Hora krížov, Litva
21.09.2017

Väčšina turistov mieri v Litve len do hlavného mesta. V krajine sa pritom nachádza množstvo nádherných miest, ktoré rozhodne stoja za návštevu. K tým najzaujímavejším nepochybne patrí Kurská kosa a Hora krížov, ktoré sme navštívili aj my. viac »


Streda, 21. február. 2018. Meniny má Eleonóra.

Ponuka zájazdov

Foto dňa