Európske atrakcie

Eiffelova veža: 22 faktov, ktoré z nej robia svetový unikát

07.06.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Eiffelova veža je dominantou Paríža aj celého Francúzska, ale pokojne by sme jej mohli udeliť titul jednej z najvýznamnejších európskych pamiatok. Ročne ju navštívia milióny turistov a na výstup na jej vyhliadkové poschodia často ochotne stoja v rade celé hodiny. Napriek tomu, že ide o jednu z najznámejších atrakcií, tieto fakty ste o nej zrejme netušili.

Viac článkov

Najmenšie mesto sveta – ďalší z tromfov Chorvátska

Hum, Chorvátsko
31.05.2018

Hoci by sa mnohým Slovákom mohlo zdať, že ich už Chorvátsko už po toľkých návštevách nedokáže prekvapiť, opak je pravdou. Vedeli ste napríklad, že oficiálne najmenšie mesto na svete môžete navštíviť na polostrove Istria? viac »

Jazero Loch Ness – domov najslávnejšej škótskej príšery

Jazero Loch Ness –
28.05.2018

Škótsko má mnoho krásnych historických pamiatok a úžasných miest, ale turisti si napriek tomu zvolili za svoju hlavnú atrakciu niečo úplne iné. Jazero Loch Ness, preslávené vďaka príšere, ktorá sa tam údajne skrýva. Mnohí dovolenkári k nemu cestujú s nádejou, že práve im sa podarí uloviť nejakú unikátnu fotografiu, ktorá by definitívne potvrdila jej existenciu. viac »

Leto pod širákom: Týchto 7 kempov dá vašej dovolenke úplne nový rozmer

Leto pod širákom: Týchto
10.05.2018

Pravidelní cestovatelia vždy hľadajú možnosti, ako by mohli počas svojho putovania po svete ušetriť. Pokiaľ cestujete v menších skupinách, jednou zo zaujímavých alternatív je využívanie vlastných karavanov alebo stanov, pri ktorých znížite náklady na ubytovanie. Ako bonus k tomu dostanete ešte aj veľkú slobodu, keďže môžete zostať, kdekoľvek sa vám to zapáči a nemusíte sa spoliehať na voľné miesta v hoteloch alebo penziónoch. Keď si k tomu pripočítate skvelé vybavenie najlepších kempov v Európe, nemáte už nad čím váhať. viac »

Normandia - domov pokladov, aké inde nenájdete

Mont Saint-Michel: Miesto, kde
08.05.2018

Turisti vo Francúzsku navštevujú skôr na juh, kde hľadajú príjemný oddych na plážach a teplé počasie. No ani Normandia nie je na zahodenie. Nájdete tam jednu z top francúzskych atrakcií, bohaté zastúpenie historických pamiatok a taktiež pár zaujímavostí, ktoré stoja za preskúmanie tohto nádherného regiónu na severe krajiny. viac »

Najdlhšie drevené schody sveta merajú ako 150 poschodí, nájdete ich v Nórsku

Flørli 4444
30.04.2018

Vraví sa, že najlepšie veci v živote sú zadarmo, ale zároveň je podľa jednej austrálskej povesti všetko dobré vykúpené bolesťou. Hoci si tieto dve tvrdenia čiastočne odporujú, je jedno miesto, kde platia obe bez výnimky. V Nórsku majú totiž najdlhšie drevené schody na svete, ktorých prekonanie vás bude stáť veľmi veľa síl. Za odmenu sa vám však naskytne výhľad, aký by vám aj vtáky na oblohe mohli závidieť. viac »

Doteraz neobjavený dovolenkový raj: Bosna a Hercegovina ponúka krásne more, chuť orientu a nízke ceny

Bosna a Hercegovina
19.04.2018

Keď sa povie Bosna a Hercegovina, väčšina z nás si predstaví hlavné mesto Sarajevo ako dejisko letnej olympiády ´84, slávny most v Mostare a Srebrenický masaker. Táto balkánska krajina má však aj jedno prímorské letovisko a množstvo zaujímavostí vo vnútrozemí. Mirka Katonová sa ich rozhodla preskúmať. viac »

7 najpodceňovanejších miest v Taliansku

Parma, Taliansko
12.04.2018

Pri plánovaní dovolenky v Taliansku sa cestovatelia spoliehajú väčšinou na overenú klasiku. Začínajú v Ríme, pochutnajú si na špecialitách Toskánska, nevynechajú Alpy, zájdu do Benátok a potom už idú priamou čiarou na juh niekam na peknú pláž. Všade tam stretávajú davy turistov a sú nešťastní z toho, že si to tam až tak neužili. Stačí sa pritom zamerať na tie lokality, ktoré iní dovolenkári podceňujú a môžete si užiť krásny výlet na originálnych miestach. viac »

Nemecké ostrovy Hallingen si more 30x do roka berie späť

Hallig Hooge
10.04.2018

Najznámejším nemeckým ostrovom je Sylt, ktorý svojimi dlhými piesočnými plážami láka k Severnému moru množstvo dovolenkárov z domova i zo zahraničia. Ten je síce jednoznačne najnavštevovanejším a najväčším zo Severofrízskych ostrovov, oveľa väčšiu raritu však nájdeme kúsok od neho. viac »

V Sarajeve po 26 rokoch opäť jazdí lanovka na horu Trebevič

V Sarajeve po 26
09.04.2018

V Sarajeve opäť jazdí lanovka, ktorú poškodili počas vojny v rokoch 1992 až 1996. Miestni obyvatelia i turisti môžu využiť celkovo 32 kabín, ktoré ich vyvezú na horu Trebevič, kde mali počas vojny pozície srbské delostrelectvo a ostreľovači. viac »

Nádherný svet pod zemou: Toto je 7 najkrajších jaskýň v Európe

Jaskyňa Skaftafell, Island
04.04.2018

Jaskyne patria k najkrajším prírodným úkazom. Pred očami ľudí sú nenápadne skryté, no napriek tomu prinášajú nečakané prekvapenia, či už v podobe nádherných kvapľov, podzemných jazierok alebo liečivých účinkov. Tými najkrajšími jaskyňami sa nepochybne môže pochváliť aj Slovensko, niekoľko zaujímavých podzemných priestorov však nájdete aj inde v Európe. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 18. jún. 2018. Meniny má Vratislav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa