Európske atrakcie

Doteraz neobjavený dovolenkový raj: Bosna a Hercegovina ponúka krásne more, chuť orientu a nízke ceny

19.04.2018 | | Hodnotenie článku: 4.59

Keď sa povie Bosna a Hercegovina, väčšina z nás si predstaví hlavné mesto Sarajevo ako dejisko letnej olympiády ´84, slávny most v Mostare a Srebrenický masaker. Táto balkánska krajina má však aj jedno prímorské letovisko a množstvo zaujímavostí vo vnútrozemí. Mirka Katonová sa ich rozhodla preskúmať.

Viac článkov

7 najpodceňovanejších miest v Taliansku

Parma, Taliansko
12.04.2018

Pri plánovaní dovolenky v Taliansku sa cestovatelia spoliehajú väčšinou na overenú klasiku. Začínajú v Ríme, pochutnajú si na špecialitách Toskánska, nevynechajú Alpy, zájdu do Benátok a potom už idú priamou čiarou na juh niekam na peknú pláž. Všade tam stretávajú davy turistov a sú nešťastní z toho, že si to tam až tak neužili. Stačí sa pritom zamerať na tie lokality, ktoré iní dovolenkári podceňujú a môžete si užiť krásny výlet na originálnych miestach. viac »

Nemecké ostrovy Hallingen si more 30x do roka berie späť

Hallig Hooge
10.04.2018

Najznámejším nemeckým ostrovom je Sylt, ktorý svojimi dlhými piesočnými plážami láka k Severnému moru množstvo dovolenkárov z domova i zo zahraničia. Ten je síce jednoznačne najnavštevovanejším a najväčším zo Severofrízskych ostrovov, oveľa väčšiu raritu však nájdeme kúsok od neho. viac »

V Sarajeve po 26 rokoch opäť jazdí lanovka na horu Trebevič

V Sarajeve po 26
09.04.2018

V Sarajeve opäť jazdí lanovka, ktorú poškodili počas vojny v rokoch 1992 až 1996. Miestni obyvatelia i turisti môžu využiť celkovo 32 kabín, ktoré ich vyvezú na horu Trebevič, kde mali počas vojny pozície srbské delostrelectvo a ostreľovači. viac »

Nádherný svet pod zemou: Toto je 7 najkrajších jaskýň v Európe

Jaskyňa Skaftafell, Island
04.04.2018

Jaskyne patria k najkrajším prírodným úkazom. Pred očami ľudí sú nenápadne skryté, no napriek tomu prinášajú nečakané prekvapenia, či už v podobe nádherných kvapľov, podzemných jazierok alebo liečivých účinkov. Tými najkrajšími jaskyňami sa nepochybne môže pochváliť aj Slovensko, niekoľko zaujímavých podzemných priestorov však nájdete aj inde v Európe. viac »

Začína tulipánová sezóna, je čas navštíviť Holandsko

Tulipánové polia v Holandsku
14.03.2018

Holandsko je známe ako krajina tulipánov, ktorých cibuľky si môžete v Amsterdame kúpiť po celý rok doslova na každom kroku. V čase hlavnej sezóny pokryjú okolie hlavného mesta obrovské kvetinové koberce a ich návšteva je tým najlepším spôsobom, ako privítať jar. viac »

Záhrady Tivoli pri vile d`Este sú plné vzrušujúcich prekvapení

Záhrady Tivoli pri vile
06.03.2018

Po celom Taliansku nájdete mnoho víl s nádhernou architektúrou a ešte krajšími záhradami. Domáca šľachta mala nielen znamenitý vkus na umenie, ale aj šťastie na talentovaných umelcov, ktorí im pomáhali posunúť ich predstavy na ešte vyššiu úroveň. Jedným z najkrajších kúskov tohto druhu je vila d`Este s jej očarujúcou záhradou. viac »

Adrenalínová prehliadka, na ktorú nezabudnete: V Švédsku vás povodia po strechách domov

Adrenalínová prehliadka, na ktorú
03.03.2018

Ak máte radi nové zážitky a nevadí vám ani trochu adrenalínu, vyberte sa do Švédska. V dvoch škandinávskych mestách totiž ponúkajú naozaj netradičné prehliadky - na svet sa tam môžete pozrieť z výšky striech. viac »

Chamonix – nezabudnuteľné dejisko 1. zimnej olympiády

Chamonix, Francúzsko
22.02.2018

Zimná olympiáda v Pjongčangu je v plnom prúde a to je príležitosť na krátky pohľad do histórie tohto športového sviatku. Viete, kedy a kde sa konali prvé zimné olympijské hry? viac »

Neskrotný Island: FOTOREPORTÁŽ z ostrova lávy a gejzírov

Island
28.01.2018

Island je krajinou kontrastov. Horúcej lávy a ľadovcových kopcov, polnočného letného slnka a nekonečných zimných nocí, vystrekujúcich gejzírov a búrlivých vodopádov. Pokiaľ nemáte radi vietor, chlad a dážď, zo svojho cestovného zoznamu Island radšej vyškrtnite. Ak sa však nenecháte odradiť surovými živlami, krajina vás odmení dramatickou scenériou a krásnou divočinou, ktorá sem-tam doslova vybuchuje. viac »

Stredoveká romantika: TOP 7 najkrajších hradov vo Walese

Hrad Caernarfon, Wales
27.01.2018

Hrady a zámky sú pýchou a výstavnou skriňou každej krajiny. Veľmi ľahko podľa nich určíte, ako sa darilo bývalým generáciám a koľko peňazí mohli investovať do ich výstavby. A na tom, ako sa k týmto vzácnym pamiatkam stavajú súčasníci, zistíte, v akom stave je ich vzťah ku kultúre a tiež ich aktuálny štátny finančný rozpočet. Wales v tomto smere má byť na čo pyšný. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 24. apríl. 2018. Meniny má Juraj.

Ponuka zájazdov

Foto dňa