Európske atrakcie

Vianočné trhy v Budapešti: Gastronomický zážitok svetovej úrovne!

05.12.2016 | | Hodnotenie článku: 3.83

V adventnom období sa všetky metropoly predbiehajú v zorganizovaní tých najatraktívnejších vianočných trhov. Niekde sa sústreďujú na nádhernú výzdobu, inde kladú väčší dôraz na gastronómiu či prezentovanie tradičných remesiel. V Budapešti venovali pozornosť každému detailu a jej návšteva je v predvianočnom období skutočnou pastvou pre všetky zmysly.

viac

Hry o tróny: Nasledujte stopy najobľúbenejších filmových hrdinov

Hry o tróny: Nasledujte
26.11.2016

Knižná edícia a seriál Hry o tróny sa stali kultovou záležitosťou. Ich fanúšikovia sa stretávajú na premiérach nových dielov, neustále vzrušene diskutujú na rôznych podujatiach a združujú sa aj počas dovoleniek, ktoré trávia na miestach, kde sa nakrúcali jednotlivé diely. Ak aj vy túžite vidieť tieto lokality na vlastné oči, napíšte si na zoznam tieto destinácie. viac »

Vínna cesta za kultúrou a pamiatkami: Navštívili sme jesenné Nemecko

Vínna cesta za kultúrou
21.11.2016

Sasko-Anhaltsko a špeciálne jeho oblasť v okolí Naumburgu a Halle ponúka skvelé prírodné podmienky pre pestovanie viniča. Stačí sa vybrať na krátku prechádzku regiónom a jedna vinica sa vám bude pred očami striedať s ďalšou. Veľmi význačnú pozíciu má najmä oblasť okolo Freyburgu. viac »

400 rokov sídlo pápežov, oddnes múzeum: Pápež František sa vzdal svojej rezidencie

Letná rezidencia pápežov v
21.10.2016

Pápež František už viackrát dokázal svoju pokoru a skromnosť. Po svojom zvolení sa odmietol presťahovať z bytu v penzióne svätej Marty do Apoštolského paláca, kde predošlí pápeži obývali honosný apartmán s desiatimi miestnosťami, priestormi pre personál a rozľahlou terasou s výhľadom na Rím. Teraz sa v prospech verejnosti vzdal aj ďalšieho prepychu. viac »

Toto si nekúpite za žiadne peniaze: Víťaz bizarnej súťaže sa v Transylvánii stane Drakulom

Strávte halloweensku noc v
20.10.2016

Koč uháňa hornatou krajinou v srdci Transylvánie, slnko zapadá, na oblohe lietajú prvé netopiere a kdesi v diaľke zavyje vlk. Za poslednou zákrutou kľukatej cesty sa konečne objaví váš cieľ - majestátny hrad grófa Drakulu. Takto nejako začína slávny príbeh Brama Stokera, ktorý teraz môžete na vlastnej koži zažiť aj vy. Úplne zadarmo. viac »

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri Dubrovníku nájdete dvojča Veľkého čínskeho múru

Ďalšie prekvapenie Chorvátska: Pri
12.10.2016

Ston je malá dedinka na polostrove Pelješac, asi 50 kilometrov od slávneho Dubrovníka. Býva tu síce len 2400 obyvateľov, no tí sa môžu pochváliť skutočným unikátom – najdlhším obranným múrom v Európe. Ak ste sa niekedy túžili poprechádzať po Veľkom čínskom múre, no nemáte možnosť cestovať tak ďaleko, možno vám bude stačiť aj ten chorvátsky. viac »

S bazénom nad hlavou: TOP 3 plavby po Európe, kde vás čaká luxus a more zážitkov

S bazénom nad hlavou:
28.08.2016

Páčilo by sa vám stráviť dovolenku v luxusnom stredisku, v ktorom nájdete všetko, na čo si spomeniete? A čo tak okrem toho ešte sledovať okolo ubiehajúce more i kúsky pevniny a každý deň sa zastaviť na nejakom mieste, vychýrenom pre jeho krásu? Pristúpte na palubu! viac »

Najväčšie poklady Balkánu: Miesta, aké nikde inde nenájdete

Poklady Balkánu: Miesta, aké
03.08.2016

Krajiny balkánskeho polostrova patria stále k menej preskúmaným klenotom Európy. Zatiaľ čo Chorvátsko navštevujeme pravidelne každé leto, na Macedónsko, Srbsko alebo Bulharsko sa trošku zabúda. Pritom každá z týchto krajín ponúka hneď niekoľko prírodných a historických skvostov, ktoré smelo konkurujú i známejším západným susedom. viac »

Manuál pre Francúzsko letecky: 10 dní v krajine galského kohúta

Francúzska Riviéra
22.07.2016

Zo Slovenska sú momentálne priame lety len do Paríža. Potom je na vás, ako si zvolíte trasu vášho výletu. Môžete si urobiť okružnú jazdu, aby ste potom znova skončili v hlavnom meste Francúzska. Alebo prejdite až dole na juh do Nice, odkiaľ sú priame lety do Viedne alebo Budapešti. Ďalšou z možností je absolvovať cestu s prestupom v Londýne alebo Dubline, kam sa lieta z niekoľkých menších francúzskych letísk. I keď trochu nadletíte, cenovo vás to nevyjde draho, pretože sa tam lieta často a letenky nie sú drahé. viac »

FOTO Španielska tradícia, ktorá láka tisíce turistov: Adrenalín na maximum

Beh s býkmi v
19.07.2016

V španielskej Pamplone len pred pár dňami skončila tradičná fiesta, ktorá mesto vďaka behu s býkmi preslávila po celom svete. Ani tento rok nebola núdza o strhujúce momenty, nebezpečné situácie a protesty milovníkov zvierat. My vám prinášame nielen unikátnu fotoreportáž, ale aj zaujímavosti, ktoré ste doteraz nepoznali. viac »

Great Britain - najznámejšia loď Británie vtiahne do minulosti aj vás

Great Britain - najznámejšia
13.07.2016

Impozantná oceľová loď Great Britain je pýchou anglického námorníctva a jednou z najväčších atrakcií mesta Bristol. Jej prehliadka zaujme nielen milovníkov histórie aj techniky, užijú si ju naozaj všetci. Je totiž šikovne pripravená tak, akoby to tam stále žilo. Nazrite do minulosti aj vy. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 17. január. 2017. Meniny má Nataša.

Ponuka zájazdov

Foto dňa