Európske atrakcie

Chorvátsko, ako ho nepoznáte: 8 zaujímavostí, ktoré treba vidieť aspoň raz v živote

22.06.2017 | | Hodnotenie článku: 4.60

O hradbách v Dubrovníku, Diokleciánovom paláci v Splite či Plitvických jazerách ste už určite počuli. Chorvátsko však ponúka aj množstvo ďalších zaujímavostí, aké inde nenájdete. Ak sa budete počas vašej najbližšej dovolenky pohybovať v ich okolí, túto osmičku miest by ste rozhodne nemali obísť.

Viac článkov

Dovolenka v tureckej Antalyi: 7 tipov na zaujímavé výlety v okolí

Kaleici, Antalya,Turecko
25.05.2017

Turecko dlhodobo patrí spolu s Gréckom a Chorvátskom k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám Slovákov. Veľkej popularite sa teší aj Antalya s nádherným morom a viacerými zaujímavosťami, ktoré vyplnia váš voľný čas. Ak vás slnenie omrzí, môžete sa vybrať na zaujímavý výlet do okolia. viac »

Famózny výlet do podzemia: Najkrajšou slovinskou jaskyňou je Postojna jama

Jaskyňa Postojna Jama, Slovinsko
07.05.2017

Veľkolepá podzemná sieť tunelov, pasáží, galérií a hál Postojna jama sa nachádza v juhozápadnej časti Slovinska. S dĺžkou vyše 24 km je druhou najdlhšou jaskyňou krajiny a mnohí ju považujú aj za tú najkrajšiu. Vyše 5 kilometrov z nej je sprístupnených verejnosti. viac »

V Chorvátsku otvoria v júni prvý zábavný park: Vieme kde, čo a za koľko

FunPark Mirnovec v Chorvátsku
07.04.2017

Zábavné parky po celom svete privítajú každý rok viac ako miliardu návštevníkov. Od júna sa budete môcť počas dovolenky zabaviť na kolotočoch, autíčkach či adrenalínových dráhach aj pri „slovenskom mori“ v Chorvátsku. Poznáme podrobnosti. viac »

Divokosť a romantika: Spoznajte tajomstvá najkrajších hradov v Škótsku

Spoznajte tajomstvá najkrajších hradov
29.03.2017

Krajina krásnej prírody, divokosti v srdci, keltskej mágie, tajomnej príšerky a veľkého kusu zaujímavých dejín. Dovolenka v Škótsku by vám pokojne mohla zabrať aj celý mesiac. Neustále by ste prichádzali na nové miesta, ktoré by ste chceli ešte navštíviť a prím by medzi nimi hrali nepochybne aj hrady a zámky. Tých je po celej krajine neúrekom a niektoré z nich sú opradené zaujímavými legendami. viac »

Najkrajší ostrov sveta vraj nie je v exotike: Fajnšmekri milujú Isle of Skye

Isle of Skye –
15.02.2017

Hlavným prírodným lákadlom Škótska pre turistov je nepochybne Škótska vysočina. Tam sa však zaujímavosti tejto krajiny rozhodne nekončia. Stačí zájsť dve hodiny jazdy autom ďalej a naskytne sa vám neuveriteľný pohľad. Ostrov Isle of Skye, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny, je top destináciou najmä pre turistických fajnšmekrov. Dobre ukrytý pred očami davov ponúka dostatok súkromia pre pravé prepojenie sa s tunajšou prírodou. viac »

Európa má svoje prvé podmorské múzeum. Nájdete ho pri Lanzarote

Lanzarote, pláž Papagayo
27.01.2017

Od 10. januára môžu turisti na Lanzarote navštíviť novú atrakciu v podobe prvého európskeho podmorského múzea. Jeho kompletná výstavba od vytvorenia sôch až po ich inštaláciu na podmorskú hladinu trvala tri roky. Autorom tohto projektu je Jason de Cairesa Taylor, ktorý už predtým vytvoril dve podobné múzeá a nainštaloval aj sériu sôch pri londýnskej Temže. Cena jednej prehliadky je od 50 do 90 eur, konečná suma závisí od miesta, kde vás vyzdvihnú na začiatku plavby. viac »

Vianočné trhy v Budapešti: Gastronomický zážitok svetovej úrovne!

Nádherná atmosféra a gurmánske
05.12.2016

V adventnom období sa všetky metropoly predbiehajú v zorganizovaní tých najatraktívnejších vianočných trhov. Niekde sa sústreďujú na nádhernú výzdobu, inde kladú väčší dôraz na gastronómiu či prezentovanie tradičných remesiel. V Budapešti venovali pozornosť každému detailu a jej návšteva je v predvianočnom období skutočnou pastvou pre všetky zmysly. viac »

Hry o tróny: Nasledujte stopy najobľúbenejších filmových hrdinov

Hry o tróny: Nasledujte
26.11.2016

Knižná edícia a seriál Hry o tróny sa stali kultovou záležitosťou. Ich fanúšikovia sa stretávajú na premiérach nových dielov, neustále vzrušene diskutujú na rôznych podujatiach a združujú sa aj počas dovoleniek, ktoré trávia na miestach, kde sa nakrúcali jednotlivé diely. Ak aj vy túžite vidieť tieto lokality na vlastné oči, napíšte si na zoznam tieto destinácie. viac »

Vínna cesta za kultúrou a pamiatkami: Navštívili sme jesenné Nemecko

Vínna cesta za kultúrou
21.11.2016

Sasko-Anhaltsko a špeciálne jeho oblasť v okolí Naumburgu a Halle ponúka skvelé prírodné podmienky pre pestovanie viniča. Stačí sa vybrať na krátku prechádzku regiónom a jedna vinica sa vám bude pred očami striedať s ďalšou. Veľmi význačnú pozíciu má najmä oblasť okolo Freyburgu. viac »

400 rokov sídlo pápežov, oddnes múzeum: Pápež František sa vzdal svojej rezidencie

Letná rezidencia pápežov v
21.10.2016

Pápež František už viackrát dokázal svoju pokoru a skromnosť. Po svojom zvolení sa odmietol presťahovať z bytu v penzióne svätej Marty do Apoštolského paláca, kde predošlí pápeži obývali honosný apartmán s desiatimi miestnosťami, priestormi pre personál a rozľahlou terasou s výhľadom na Rím. Teraz sa v prospech verejnosti vzdal aj ďalšieho prepychu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 24. jún. 2017. Meniny má Ján.

Ponuka zájazdov

Foto dňa