Divadlá a múzeá Európy

Divočina na severe: Na Islande majú múzeum penisov

16.11.2017 | | Hodnotenie článku: 3.43

Island je známy ako krajina ohňa a ľadu, preslávili ho však aj modré lagúny, pôsobivé gejzíry a penisy. Veľké, malé, hrubé, tenké, rovné, ba aj zakrivené. Presne také vystavuje Islandské falologické múzeum v Reykjavíku, jediné svojho druhu na svete.

Viac článkov

Najoriginálnejší nemecký hrad je domovom filmárov a jedinečnej výstavy

Najoriginálnejší nemecký hrad je
17.08.2017

Konkurencia medzi nemeckými hradmi a zámkami je veľmi veľká. Pokiaľ nie sú spájané s výnimočným miestom, známym panovníkom alebo dôležitou udalosťou, dostávajú sa do povedomia ľudí podstatne ťažšie. Hrad Querfurt, približne hodinu cesty od Lipska, sa to podarilo. Návštevníkom ponúka nielen návštevu zaujímavej historickej pamiatky, ale zároveň netradičný pohľad do zákulisia filmového natáčania. viac »

Svätyňa nacistov prežila dodnes: V Norimbergu sa Hitler hral na boha

Norimberský nacistický areál
19.05.2017

Mesto Norimberg je neslávne známe ako prvá Hitlerova bašta. Nacisti mali v jeho okolí už od začiatku veľmi silnú pozíciu a práve toto mesto sa stalo centrom ich moci krátko pred 2. svetovou vojnou. Po Mníchove sa tam v roku 1923 konalo druhé stretnutie NSDAP v Nemecku. Hitler vstúpil do Norimbergu ako malý boh. Celú cestu lemovali nadšené davy ľudí, ktorí ho zdravili hajlovaním a oslavovali ho ako najväčšieho vodcu dejín. I z toho dôvodu sa tam rozhodol postaviť svoje najveľkolepejšie stavby, ktoré mali slúžiť na stranícke snemy. Dnes sú ich ruiny tichým mementom nacistických zverstiev. viac »

Mekka milovníkov vesmíru: V nemeckom múzeu spoznáte najstaršie zobrazenie nočnej oblohy

Mekka milovníkov vesmíru: Múzeum
15.03.2017

Rok 1999 znamenal vo svete astronómie veľký rozruch. Hľadači pokladov vtedy v Nemecku našli vzácny poklad, ktorý poodhalil nové informácie z tohto oboru. Disk s prvým obrazom nočnej oblohy svedčí o tom, že o skúmanie hviezd a vesmíru sa naši predkovia zaujímali už pred tisíckami rokov. Dve hodiny cesty od miesta objavu dnes sídli moderné interaktívne múzeum, ktoré ponúka zábavu pre celú rodinu a možnosť na krátky výlet s peknou vyhliadkou. viac »

Bratislava má nové bezplatné vedecké centrum: Aurelium zaujme deti i dospelých

Vedecké centrum Aurelium zaujme
22.01.2017

V novembri otvorili v Bratislave nové interaktívne centrum, určené pre deti aj dospelých, ktorých láka svet vedy a prírodných zákonov. Svoje meno dostalo podľa známeho slovenského fyzika Aurela Stodolu, rodáka z Liptovského Mikuláša. Aurelium vzniklo vďaka spolufinancovaniu z fondov EÚ a na ploche menšieho výstaviska predstavuje jedno z najlepších múzeí na Slovensku. viac »

Neuveriteľná správa z Poľska: Štát odkúpil hotový poklad

Poľsko sa môže pýšiť
05.01.2017

Poľská vláda odkúpila za 100 miliónov eur súkromnú zbierku výtvarného umenia, ktorá obsahuje približne 86 000 artefaktov. Kunsthistorici pritom jej hodnotu odhadli až na neuveriteľné dve miliardy eur. Takýto poklad môžete neďaleko od nás obdivovať aj vy. viac »

Jediné svojho druhu: Spoznajte fantastické múzeum Charlieho Chaplina

Jediné svojho druhu: Spoznajte
27.11.2016

Presne pred pol rokom otvorili vo švajčiarskom dome Charlieho Chaplina jedinečné múzeum. Odvtedy prúdia do Manoir de Ban na brehu Ženevského jazera davy jeho obdivovateľov. Spoznajte tvorbu a život jedného z najslávnejších hercov histórie v jeho domovskom prostredí aj vy. viac »

Ruská Ermitáž: V „Benátkach severu“ nájdete klenoty od Rubensa i Michelangela

Ermitáž v Petrohrade
28.10.2016

Letenky do Petrohradu sa ponúkajú za hriešne nízke ceny. Do „mesta na vode“ alebo tiež „Benátok severu“ a späť sa počas akcií dostanete už za menej ako sto eur. Bola by preto veľká škoda, ak by ste nevyužili tieto výnimočné príležitosti a nespoznali ďalšiu z očarujúcich lokalít. Spomedzi všetkých pamätihodností istotne u každého cestovateľa dominuje Ermitáž, ktorá sa stala domovom nielen pre mnoho vzácnych umeleckých klenotov, ale oku turistov ulahodí tiež vznešenými priestormi, v ktorých sa nachádza. viac »

400 rokov sídlo pápežov, oddnes múzeum: Pápež František sa vzdal svojej rezidencie

Letná rezidencia pápežov v
21.10.2016

Pápež František už viackrát dokázal svoju pokoru a skromnosť. Po svojom zvolení sa odmietol presťahovať z bytu v penzióne svätej Marty do Apoštolského paláca, kde predošlí pápeži obývali honosný apartmán s desiatimi miestnosťami, priestormi pre personál a rozľahlou terasou s výhľadom na Rím. Teraz sa v prospech verejnosti vzdal aj ďalšieho prepychu. viac »

Historická šanca: Na skok od nás zažijete niečo, čo sa už nezopakuje

Holandské mesto s´Hertogenbosch sa
19.04.2016

Názov ´S-Hertogenbosch vám zrejme nič nehovorí. Keď však povieme, že z tohto mesta pochádzal slávny maliar HIERONYMUS BOSCH a od jeho smrti v auguste ubehne 500 rokov, môžete očakávať naozaj veľké veci. Svojho najslávnejšieho rodáka si mesto pripomína na každom kroku – výstavou majstrových diel, svetelnými predstaveniami v uliciach či prechádzkami v jeho stopách. Hieronyma Boscha ste nikdy nemohli spoznať lepšie! viac »

Srdce Paríža – Louvre a jeho desaťtisíce pamiatok mapujúce históriu ľudstva

Louvre, Paríž, Francúzsko
20.03.2015

Jedným z najväčších skvostov Paríža je nepochybne Louvre. Svetovo známe múzeum sa môže pýšiť ročne miliónovou návštevnosťou nielen kvôli záhadnému úsmevu Mony Lisy. My vám prinášame pár zaujímavých pikošiek, ktoré ste o Louvri nevedeli. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 Nasledujúci >>
Pondelok, 19. marec. 2018. Meniny má Jozef.

Ponuka zájazdov

Foto dňa