Divadlá a múzeá Európy

Mekka milovníkov vesmíru: V nemeckom múzeu spoznáte najstaršie zobrazenie nočnej oblohy

15.03.2017 |

Rok 1999 znamenal vo svete astronómie veľký rozruch. Hľadači pokladov vtedy v Nemecku našli vzácny poklad, ktorý poodhalil nové informácie z tohto oboru. Disk s prvým obrazom nočnej oblohy svedčí o tom, že o skúmanie hviezd a vesmíru sa naši predkovia zaujímali už pred tisíckami rokov. Dve hodiny cesty od miesta objavu dnes sídli moderné interaktívne múzeum, ktoré ponúka zábavu pre celú rodinu a možnosť na krátky výlet s peknou vyhliadkou.

viac

Bratislava má nové bezplatné vedecké centrum: Aurelium zaujme deti i dospelých

Vedecké centrum Aurelium zaujme
22.01.2017

V novembri otvorili v Bratislave nové interaktívne centrum, určené pre deti aj dospelých, ktorých láka svet vedy a prírodných zákonov. Svoje meno dostalo podľa známeho slovenského fyzika Aurela Stodolu, rodáka z Liptovského Mikuláša. Aurelium vzniklo vďaka spolufinancovaniu z fondov EÚ a na ploche menšieho výstaviska predstavuje jedno z najlepších múzeí na Slovensku. viac »

Neuveriteľná správa z Poľska: Štát odkúpil hotový poklad

Poľsko sa môže pýšiť
05.01.2017

Poľská vláda odkúpila za 100 miliónov eur súkromnú zbierku výtvarného umenia, ktorá obsahuje približne 86 000 artefaktov. Kunsthistorici pritom jej hodnotu odhadli až na neuveriteľné dve miliardy eur. Takýto poklad môžete neďaleko od nás obdivovať aj vy. viac »

Jediné svojho druhu: Spoznajte fantastické múzeum Charlieho Chaplina

Jediné svojho druhu: Spoznajte
27.11.2016

Presne pred pol rokom otvorili vo švajčiarskom dome Charlieho Chaplina jedinečné múzeum. Odvtedy prúdia do Manoir de Ban na brehu Ženevského jazera davy jeho obdivovateľov. Spoznajte tvorbu a život jedného z najslávnejších hercov histórie v jeho domovskom prostredí aj vy. viac »

Ruská Ermitáž: V „Benátkach severu“ nájdete klenoty od Rubensa i Michelangela

Ermitáž v Petrohrade
28.10.2016

Letenky do Petrohradu sa ponúkajú za hriešne nízke ceny. Do „mesta na vode“ alebo tiež „Benátok severu“ a späť sa počas akcií dostanete už za menej ako sto eur. Bola by preto veľká škoda, ak by ste nevyužili tieto výnimočné príležitosti a nespoznali ďalšiu z očarujúcich lokalít. Spomedzi všetkých pamätihodností istotne u každého cestovateľa dominuje Ermitáž, ktorá sa stala domovom nielen pre mnoho vzácnych umeleckých klenotov, ale oku turistov ulahodí tiež vznešenými priestormi, v ktorých sa nachádza. viac »

400 rokov sídlo pápežov, oddnes múzeum: Pápež František sa vzdal svojej rezidencie

Letná rezidencia pápežov v
21.10.2016

Pápež František už viackrát dokázal svoju pokoru a skromnosť. Po svojom zvolení sa odmietol presťahovať z bytu v penzióne svätej Marty do Apoštolského paláca, kde predošlí pápeži obývali honosný apartmán s desiatimi miestnosťami, priestormi pre personál a rozľahlou terasou s výhľadom na Rím. Teraz sa v prospech verejnosti vzdal aj ďalšieho prepychu. viac »

Birmingham – Tolkienovo mesto s vôňou obľúbenej čokolády

Birmingham – Tolkienovo mesto
10.05.2016

Letecké spoločnosti ponúkajú zo Slovenska lety do niekoľkých anglických miest. Ich hlavnou funkciou je zabezpečiť komfortnejšie cestovanie ľuďom zamestnaným na britskom ostrove. Skúsený cestovateľ však môže vystihnúť skvelé akcie, keď ponúkajú letenky za zlomkové ceny. Ako jednu z ďalších turistických destinácií si preto vyberte Birmingham, ktorý sa nachádza približne v polovici cesty medzi Londýnom a Manchestrom. viac »

Historická šanca: Na skok od nás zažijete niečo, čo sa už nezopakuje

Holandské mesto s´Hertogenbosch sa
19.04.2016

Názov ´S-Hertogenbosch vám zrejme nič nehovorí. Keď však povieme, že z tohto mesta pochádzal slávny maliar HIERONYMUS BOSCH a od jeho smrti v auguste ubehne 500 rokov, môžete očakávať naozaj veľké veci. Svojho najslávnejšieho rodáka si mesto pripomína na každom kroku – výstavou majstrových diel, svetelnými predstaveniami v uliciach či prechádzkami v jeho stopách. Hieronyma Boscha ste nikdy nemohli spoznať lepšie! viac »

Srdce Paríža – Louvre a jeho desaťtisíce pamiatok mapujúce históriu ľudstva

Louvre, Paríž, Francúzsko
20.03.2015

Jedným z najväčších skvostov Paríža je nepochybne Louvre. Svetovo známe múzeum sa môže pýšiť ročne miliónovou návštevnosťou nielen kvôli záhadnému úsmevu Mony Lisy. My vám prinášame pár zaujímavých pikošiek, ktoré ste o Louvri nevedeli. viac »

FC Barcelona alebo Picasso? Top múzeá v Barcelone, ktoré by bolo hriechom obísť!

Sagrada Familia, Barcelona
16.03.2015

Katalánska metropola Barcelona – to nie je len zásadné obchodné a priemyselné centrum Španielska či futbalový megastánok Nou Camp na čele s top kanoniermi planéty – Lionelom Messim, Neymarom alebo Luisom Suárezom. Viac ako 1 a pol miliónové mesto sa turistom núka útulnými kaviarňami, skvelými reštauráciami, ale aj fascinujúcimi múzeami, ktoré by ste počas návštevy nemali minúť! viac »

Presvedčte sa na vlastné oči. Najprestížnejšie európske múzeá ukrývajú skvosty velikánov

Louvre, Paríž
04.03.2015

Dôvodov, prečo sa nechať strhnúť entuziazmom z cestovania môže byť niekoľko. A jedným z nich môže byť aj túžba dostať sa čo najbližšie k umeniu, ktorého cena je často nevyčísliteľná. Maľby všetkých velikánov, dokonalé sochy stvárňujúce každý detail danej scény a tvorba, o ktorej sa nikdy neprestane diskutovať. Hovoriť dookola o nejakom známom diele, pozerať si ho v časopisoch a knižných publikáciách a vedieť o jeho vzniku všetky podrobnosti je stále nič oproti tomu, keď sa môžete pred neho postaviť a naživo sa presvedčiť o tom, čo vám chcel autom prostredníctvom neho odkázať. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 Nasledujúci >>
Streda, 29. marec. 2017. Meniny má Miroslav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa