Podujatia a festivaly v Európe

Na vlastné oči: Maratón v Ríme, zážitok nielen pre športovcov

20.04.2016 | | Hodnotenie článku: 5.00

Pred týždňom, v nedeľu 10. apríla sa v Ríme uskutočnil 22. ročník rímskeho medzinárodného maratónu. A my sme boli pri tom.

viac

Historická šanca: Na skok od nás zažijete niečo, čo sa už nezopakuje

Holandské mesto s´Hertogenbosch sa
19.04.2016

Názov ´S-Hertogenbosch vám zrejme nič nehovorí. Keď však povieme, že z tohto mesta pochádzal slávny maliar HIERONYMUS BOSCH a od jeho smrti v auguste ubehne 500 rokov, môžete očakávať naozaj veľké veci. Svojho najslávnejšieho rodáka si mesto pripomína na každom kroku – výstavou majstrových diel, svetelnými predstaveniami v uliciach či prechádzkami v jeho stopách. Hieronyma Boscha ste nikdy nemohli spoznať lepšie! viac »

Hrôzostrašná beštia prináša Slovincom šťastie a celoročnú pohodu

Tradičné masky slovinských fašiangov
13.02.2015

Fašiangy sú v plnom prúde a po celom svete si ľudia užívajú posledné chvíle pred pôstom. Dobrá zábava, jedlo, pitie a samozrejme bály, plesy a zábavy. Vo svete existujú rôzne spôsoby osláv a práve teraz sa pozrieme na slovinskú podobu. Strašidelné príšery sú totiž symbolom predpôstnych osláv. Ako vyzerajú a čo symbolizujú? viac »

FOTO Karneval v Benátkach štartuje už tento víkend

Karneval v Benátkach, Taliansko
19.02.2014

TALIANSKO - Jeden z najkrajších karnevalov na svete vypukne už v sobotu a potrvá až do 4. marca. V bohatom programe, ktorého prípravné podujatia už začali, sa môžete tešiť na rozprávkové príbehy o zázrakoch, legendách i prírode. viac »

Madeira: Kvetinový festival je symbolom jari

Kvetinový festival, Madeira, Portugalsko
13.05.2013

PORTUGALSKO - Ulice vysypané farebnými voňavými kobercami z kvetov, výklady plné bohatých kytíc, klobúky a na nich rozkvitnuté záhrady. Tak vyzerá Funchal, hlavné mesto Madeiry, v čase tunajšieho Kvetinového festivalu. Ten sa stal symbolom príchodu jari a jedným z dôvodov na famóznu oslavu. viac »

Lipsko žije v znamení literatúry: o slávny knižný veľtrh je mimoriadny záujem

Knižný veľtrh v Lipsku,
15.03.2013

NEMECKO - Za mimoriadneho záujmu verejnosti sa včera otvorili brány tradičného medzinárodného sviatku literatúry v Nemecku - Lipského knižného veľtrhu. Na výstavisko prúdili v dejisku prehliadky tisícky predovšetkým mladých nadšencov literatúry, aby si vychutnali bohatú ponuku mládežníckej, komiksovej i sci-fi tvorby. viac »

Tip na eurovíkend: Festival citrónov vo francúzskom Mentone

Menton, Francúzsko
15.02.2013

FRANCÚZSKO - Festival citrónov, ktorého začiatok je naplánovaný na sobotu, 16. februára vo francúzskom meste Menton, ležiacom na Azúrovom pobreží, láka pravidelne státisíce návštevníkov. V roku 2013 pôjde o 80. ročník Festivalu citrónov. Potrvá do 6. marca a koná sa na tému "Cesta okolo sveta za 80 dní". viac »

Šou Shen Yun zavíta do Viedne: 5 tisíc rokov stará civilizácia znovu ožíva

predstavenie Shen Yun
12.02.2013

RAKÚSKO - Do susednej Viedne zavíta 1. a 2. marca súbor Shen Yun Performing Arts s očarujúcim predstavením klasického čínskeho tanca. Pestrofarebná hudobno-tanečná šou vás prenesie do 5 tisíc rokov starej civilizácie a obdobia tradičnej čínskej kultúry, plnej pôvabu, múdrosti a cnosti. viac »

Tip na výlet: vymeňte sivé zimné dni za pestrofarebný karneval v Benátkach

karneval v Benátkach, Taliansko
22.01.2013

Už len pár dní chýba do prepuknutia jedného z najstarších a najslávnejších karnevalov nielen v Európe, ale aj na svete - Carnevale di Venezia. viac »

Rotterdamský festival čínskych svetiel

Rotterdamský festival čínskych svetiel,
09.01.2013

HOLANDSKO - Až do 14. februára bude holandský Rotterdam hostiť viac ako tri desiatky svietiacich exponátov, ktoré reprezentujú tri mesiace trvajúci festival Čínske svetlá. V priebehu štyroch týždňov ich pripravil tím 40 umelcov, ktorí sa nechali inšpirovať čínskym folklórom a mytológiou. Každý deň po súmraku tieto diela ožívajú, aby oslávili svetlo a predstavili tradičné čínske lampiónové festivaly aj v Európe. viac »

Stredoveká Siena a jej najemocionálnejšia oslava Palio

Palio, Seina, Taliansko
28.12.2012

TALIANSKO - Do chronicky známej toskánskej Florencie alebo Pisy so šikmou vežou zavíta pri potulkách Talianskom nejeden z nás, no málokto príde do Sieny - mesta s najväčším námestím, úžasným stredovekým nádychom, ktoré je mekkou konských dostihov, Paliom. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 30. apríl. 2016. Meniny má Anastázia.

Ponuka zájazdov

Foto dňa