Podujatia a festivaly v Európe

Hrôzostrašná beštia prináša Slovincom šťastie a celoročnú pohodu

13.02.2015 | | Hodnotenie článku: 5.00

Fašiangy sú v plnom prúde a po celom svete si ľudia užívajú posledné chvíle pred pôstom. Dobrá zábava, jedlo, pitie a samozrejme bály, plesy a zábavy. Vo svete existujú rôzne spôsoby osláv a práve teraz sa pozrieme na slovinskú podobu. Strašidelné príšery sú totiž symbolom predpôstnych osláv. Ako vyzerajú a čo symbolizujú?

viac

FOTO Karneval v Benátkach štartuje už tento víkend

Karneval v Benátkach, Taliansko
19.02.2014

TALIANSKO - Jeden z najkrajších karnevalov na svete vypukne už v sobotu a potrvá až do 4. marca. V bohatom programe, ktorého prípravné podujatia už začali, sa môžete tešiť na rozprávkové príbehy o zázrakoch, legendách i prírode. viac »

Madeira: Kvetinový festival je symbolom jari

Kvetinový festival, Madeira, Portugalsko
13.05.2013

PORTUGALSKO - Ulice vysypané farebnými voňavými kobercami z kvetov, výklady plné bohatých kytíc, klobúky a na nich rozkvitnuté záhrady. Tak vyzerá Funchal, hlavné mesto Madeiry, v čase tunajšieho Kvetinového festivalu. Ten sa stal symbolom príchodu jari a jedným z dôvodov na famóznu oslavu. viac »

Lipsko žije v znamení literatúry: o slávny knižný veľtrh je mimoriadny záujem

Knižný veľtrh v Lipsku,
15.03.2013

NEMECKO - Za mimoriadneho záujmu verejnosti sa včera otvorili brány tradičného medzinárodného sviatku literatúry v Nemecku - Lipského knižného veľtrhu. Na výstavisko prúdili v dejisku prehliadky tisícky predovšetkým mladých nadšencov literatúry, aby si vychutnali bohatú ponuku mládežníckej, komiksovej i sci-fi tvorby. viac »

Tip na eurovíkend: Festival citrónov vo francúzskom Mentone

Menton, Francúzsko
15.02.2013

FRANCÚZSKO - Festival citrónov, ktorého začiatok je naplánovaný na sobotu, 16. februára vo francúzskom meste Menton, ležiacom na Azúrovom pobreží, láka pravidelne státisíce návštevníkov. V roku 2013 pôjde o 80. ročník Festivalu citrónov. Potrvá do 6. marca a koná sa na tému "Cesta okolo sveta za 80 dní". viac »

Šou Shen Yun zavíta do Viedne: 5 tisíc rokov stará civilizácia znovu ožíva

predstavenie Shen Yun
12.02.2013

RAKÚSKO - Do susednej Viedne zavíta 1. a 2. marca súbor Shen Yun Performing Arts s očarujúcim predstavením klasického čínskeho tanca. Pestrofarebná hudobno-tanečná šou vás prenesie do 5 tisíc rokov starej civilizácie a obdobia tradičnej čínskej kultúry, plnej pôvabu, múdrosti a cnosti. viac »

Tip na výlet: vymeňte sivé zimné dni za pestrofarebný karneval v Benátkach

karneval v Benátkach, Taliansko
22.01.2013

Už len pár dní chýba do prepuknutia jedného z najstarších a najslávnejších karnevalov nielen v Európe, ale aj na svete - Carnevale di Venezia. viac »

Rotterdamský festival čínskych svetiel

Rotterdamský festival čínskych svetiel,
09.01.2013

HOLANDSKO - Až do 14. februára bude holandský Rotterdam hostiť viac ako tri desiatky svietiacich exponátov, ktoré reprezentujú tri mesiace trvajúci festival Čínske svetlá. V priebehu štyroch týždňov ich pripravil tím 40 umelcov, ktorí sa nechali inšpirovať čínskym folklórom a mytológiou. Každý deň po súmraku tieto diela ožívajú, aby oslávili svetlo a predstavili tradičné čínske lampiónové festivaly aj v Európe. viac »

Stredoveká Siena a jej najemocionálnejšia oslava Palio

Palio, Seina, Taliansko
28.12.2012

TALIANSKO - Do chronicky známej toskánskej Florencie alebo Pisy so šikmou vežou zavíta pri potulkách Talianskom nejeden z nás, no málokto príde do Sieny - mesta s najväčším námestím, úžasným stredovekým nádychom, ktoré je mekkou konských dostihov, Paliom. viac »

Christmas in Vienna: tradičný vianočný koncert vykúzli adventnú náladu

Vianočný koncert Christmas in
19.12.2012

RAKÚSKO - Tradičný vianočný koncert Christmas in Vienna vyčaruje adventnú náladu vo veľkej sále viedenského Konzerthausu v piatok, 21. decembra. Koncert je už tradičným vyvrcholením adventných podujatí vo Viedni. viac »

Mníchovský Oktoberfest v číslach

Oktoberfest, Mníchov, Nemecko
01.10.2012

NEMECKO - Oktoberfest nie je len najväčším a najznámejším pivným festivalom na svete, pre mesto Mníchov predstavuje aj dôležitý ekonomický prínos. Celkový obrat, ktorý tu každoročne vytvorí asi 6,9 mil. návštevníkov, predstavuje až 1,1 mld. eur. Podľa prieskumu, ktorý si nechali vypracovať organizátori festivalu, minú ľudia priamo v areáli Oktoberfestu asi 435 mil. eur, čo je v priemere asi 63 eur na osobu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 8. február. 2016. Meniny má Zoja.

Ponuka zájazdov

Foto dňa