Podujatia a festivaly v Európe

Dovolenka ako veľký žúr: Spojte cestovanie s najlepšími hudobnými festivalmi v Európe

04.05.2017 | | Hodnotenie článku: 5.00

Ak milujete cestovanie a radi si vypočujete dobrú hudbu, môžete sa vybrať na niektorý zo známych európskych festivalov. Tie si však naplánujte tak, aby ste v danej krajine zostali pár dní navyše a urobili si tak zároveň aspoň krátku poznávaciu dovolenku.

Viac článkov

Dokonalá pastva pre oči: Berlín sa pripravuje na najväčšiu kvetinovú slávnosť v Európe

IGA je najväčšou kvetinovou
30.03.2017

Nemecko sa tento rok stane opäť centrom záhradníctva a najkrajších kvetov na svete. Medzinárodná výstava IGA sa tentoraz bude konať v Berlíne. Vďaka tomu sa stáva dostupnejšou aj pre slovenských turistov, ktorí sa môžu tešiť na prehliadku pestrých farieb, floristických noviniek a prekvapení od najlepších záhradníkov v Európe. viac »

Vianočné trhy v Budapešti: Gastronomický zážitok svetovej úrovne!

Nádherná atmosféra a gurmánske
05.12.2016

V adventnom období sa všetky metropoly predbiehajú v zorganizovaní tých najatraktívnejších vianočných trhov. Niekde sa sústreďujú na nádhernú výzdobu, inde kladú väčší dôraz na gastronómiu či prezentovanie tradičných remesiel. V Budapešti venovali pozornosť každému detailu a jej návšteva je v predvianočnom období skutočnou pastvou pre všetky zmysly. viac »

Rakúska verzia Halloweenu: Región Retz sa pripravuje na jesenný festival tekvíc

Rakúska verzia Halloweenu: Región
03.10.2016

Jeseň sa z cestovateľského hľadiska spája so širšou ponukou poznávacích zájazdov, ktoré sa odvíjajú aj od rôznych festivalov a podujatí organizovaných v tomto období. K nemu už neodmysliteľne patria tiež rôzne druhy tekvíc, ktoré si našli svoje špeciálne dni v Rakúsku. Región Retz je známy pestovaním tejto zeleniny a každoročne sa jeho obyvatelia stretávajú, aby oslávili ďalšiu úspešnú sezónu. viac »

Leto, hudba, party: Toto je 10 najlepších hudobných festivalov Európy

Toto je 10 najlepších
20.05.2016

Leto sa nezadržateľne blíži. Ak si ho chcete užiť naplno, začnite zábavu plánovať už teraz. Európa ponúka každý rok stovky letných hudobných festivalov, ktoré ulahodia milovníkom všetkých hudobných žánrov. Pohodu už poznáte, toto je ďalších top 10. Stačí si len vybrať. viac »

TIPY: Víkend bude patriť najmä matkám, na svoje si prídu aj milovníci veteránov

TIPY: Víkend bude patriť
06.05.2016

Druhá májová nedeľa patrí tradične všetkým matkám, preto tento sviatok oslavujú na mnohých miestach Slovenska. Pripravený je však aj iný program - v Bratislave sa koná veľký Majáles, v Nitre a Bánovciach nad Bebravou môžete obdivovať veterány a je toho ešte omnoho viac. Pozrite si naše TIPY NA VÍKEND. viac »

Hokejový šampionát klope na dvere: Takto si môžete Petrohrad vychutnať aj vy

S našimi tipmi môžete
03.05.2016

Najväčší hokejový sviatok je tu, a to je ideálna príležitosť navštíviť Petrohrad. Najsevernejšia metropola Ruska vám toho okrem športových zážitkov ponúkne oveľa viac. Pripravili sme informácie, ako si cestu za hokejom môžete užiť aj vy. viac »

Na vlastné oči: Maratón v Ríme, zážitok nielen pre športovcov

Boli sme na maratóne
20.04.2016

Pred týždňom, v nedeľu 10. apríla sa v Ríme uskutočnil 22. ročník rímskeho medzinárodného maratónu. A my sme boli pri tom. viac »

Historická šanca: Na skok od nás zažijete niečo, čo sa už nezopakuje

Holandské mesto s´Hertogenbosch sa
19.04.2016

Názov ´S-Hertogenbosch vám zrejme nič nehovorí. Keď však povieme, že z tohto mesta pochádzal slávny maliar HIERONYMUS BOSCH a od jeho smrti v auguste ubehne 500 rokov, môžete očakávať naozaj veľké veci. Svojho najslávnejšieho rodáka si mesto pripomína na každom kroku – výstavou majstrových diel, svetelnými predstaveniami v uliciach či prechádzkami v jeho stopách. Hieronyma Boscha ste nikdy nemohli spoznať lepšie! viac »

Hrôzostrašná beštia prináša Slovincom šťastie a celoročnú pohodu

Tradičné masky slovinských fašiangov
13.02.2015

Fašiangy sú v plnom prúde a po celom svete si ľudia užívajú posledné chvíle pred pôstom. Dobrá zábava, jedlo, pitie a samozrejme bály, plesy a zábavy. Vo svete existujú rôzne spôsoby osláv a práve teraz sa pozrieme na slovinskú podobu. Strašidelné príšery sú totiž symbolom predpôstnych osláv. Ako vyzerajú a čo symbolizujú? viac »

FOTO Karneval v Benátkach štartuje už tento víkend

Karneval v Benátkach, Taliansko
19.02.2014

TALIANSKO - Jeden z najkrajších karnevalov na svete vypukne už v sobotu a potrvá až do 4. marca. V bohatom programe, ktorého prípravné podujatia už začali, sa môžete tešiť na rozprávkové príbehy o zázrakoch, legendách i prírode. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 28. júl. 2017. Meniny má Krištof.

Ponuka zájazdov

Foto dňa