Zaujímavosti, atrakcie

Plavba po Škandinávii: Päť najkrajších prístavov v severnej Európe

18.08.2017 |

Plaviť sa po mori, sem tam niekde zakotviť a preskúmať zaujímavosti vybraného miesta. Páčila by sa vám taká dovolenka, ale zároveň ju nechcete tráviť v teplých krajoch? Zvoľte si plavbu po severnej Európe a spoznajte jej hrdosť i drsnú krásu!

Viac článkov
Plavba po Škandinávii: Päť

FOTO Plavba po Škandinávii: Päť najkrajších prístavov v severnej Európe

18.08.2017 | 

Plaviť sa po mori, sem tam niekde zakotviť a preskúmať zaujímavosti vybraného miesta. Páčila by sa vám taká dovolenka, ale zároveň ju nechcete tráviť v teplých krajoch? Zvoľte si plavbu po severnej Európe a spoznajte jej hrdosť i drsnú krásu!

Poklady na mori: 3

FOTO Poklady na mori: 3 top luxusné jachty, ktoré brázdia vody Chorvátska

15.08.2017 | 

Kedysi brázdili tie najluxusnejšie jachty vody Karibiku či Azúrového pobrežia, dnes boháči uprednostňujú najobľúbenejšiu destináciu Slovákov. Ak budete mať šťastie, podarí sa aj vám na vlastné oči vidieť tie najdrahšie plavidlá sveta. My sme pri súostroví Kornati stretli tieto tri.

Letné linky z Bratislavy:

FOTO Letné linky z Bratislavy: 5 fantastických tipov na dovolenku podľa vlastných predstáv

16.05.2017 | 

Spoločnosť Ryanair prevádzkuje z bratislavského letiska v letnom období päť sezónnych liniek do prímorských destinácií, a to je ideálna príležitosť preskúmať tieto miesta na vlastnú päsť. Poradíme vám, ako spojiť oddych na pláži s poznávaním krajiny a užiť si dovolenku na maximum.

7 miest, ktoré by

FOTO 7 miest, ktoré by ste mali navštíviť, kým budú populárne

05.02.2017 | 

Občas je to ako začarovaný kruh. Prírodné alebo umelecké krásy objavia turisti, prihrnú sa davy a čaro sa stráca. Ak ho chcete na vlastnej koži zažiť na niektorých miestach aj vy, mali by ste sa poponáhľať. Týchto sedem miest už svoju autentickú podobu dlho mať nebude.

O tomto sa vám

FOTOVIDEO O tomto sa vám bude snívať: Bazén so skleneným dnom a pod ním 40 poschodí

13.04.2017 | 

Prekonávanie vlastného strachu má nepochybne veľký význam. Ak sa však bojíte výšok, tento bazén rozhodne nie je nič pre vás. Časť jeho dna je totiž vyrobená zo skla a pod nohami tak máte len 152 metrov prázdneho priestoru. A to je už naozaj poriadna dávka adrenalínu.

Snowboard bez snehu? Aj

FOTO Snowboard bez snehu: Zajazdite si na piesočných dunách

30.01.2017 | 

Ak máte už zimy a snehu „plné zuby“, no svojho obľúbeného snowboardu sa nechcete vzdať, máme pre vás riešenie. Tam, kam sa dnes vyberieme, si vystačíte s krátkymi nohavicami a tričkom, a namiesto mrazu vás budú ohrozovať nemilosrdné lúče horúceho slnka. Predstavíme vám totiž sandboarding – adrenalínovú jazdu na doske na piesočných dunách.

Most je v noci

Zažite USA – 10 vecí, ktoré patria k tej správnej americkej atmosfére

05.10.2015 | 

USA by nebolo USA, keby ste tam nezažili tieto veci. Ide o akúsi povinnú jazdu, ktorá vám pomôže lepšie spoznať túto krajinu a nasať jej atmosféru. Nesnažte sa preto chodiť iba po známych atrakciách a pamiatkach, ale vyskúšajte i tieto veci, ktoré ju tak charakterizujú a robia odlišnou oproti ostatným krajinám.

Louvre

10 faktov, ktoré ste netušili o známych pamiatkach

10.08.2014 | 

Možno ste to už zažili aj na vlastnej koži. Plní očakávania sa konečne dostanete k vašej vysnívanej pamiatke, no realita ako by vám dala poriadnu facku. Všetko na vlastné oči vyzerá inak a vy ste si ju mohli viac vychutnať doma na fotografiách ako na vlastné oči. Pripravte sa teda na týchto desať faktov, ktoré ste o niektorých pamiatkach ešte nepočuli.

Originálne ubytovanie v New Yorku: AirBnB ponúka domov amerického prezidenta

Dom, v ktorom vyrastal
10.08.2017

Dom, v ktorom americký prezident Donald Trump strávil prvé štyri roky svojho života, je teraz možné prenajať si za 777 dolárov za noc. Rodinný dom sa nachádza v newyorskej štvrti Queens a jeho kapacita je 20 návštevníkov, uviedla spravodajská stanica BBC. viac »

Najskúsenejšia slovenská letuška: Musíme mať vysokú fyzickú aj psychickú odolnosť

Palubná sprievodkyňa Anna Gorodovová
06.08.2017

Chcela byť právnička, no nakoniec ako letuška vládneho špeciálu prelietala približne 20 miliónov kilometrov. Anna Gorodovová lietala 44 rokov a stretla väčšinu významných československých a slovenských politikov. Čoskoro odchádza do dôchodku spolu s lietadlom, na ktoré nedá dopustiť, JAK-om 40. Palubná sprievodkyňa Anna Gorodovová hovorila o svojej práci, zážitkoch a spomienkach v rozhovore pre TASR. viac »

Veľký čínsky prieplav: Najdlhšia umelá vodná cesta na svete

Veľký prieplav - najdlhšia
04.08.2017

Prívlastok "veľký čínsky" nemá v najľudnatejšej krajine len svetoznámy múr. Dostala ho aj historicky dôležitá umelá vodná cesta, najdlhšia svojho druhu na svete, známa aj ako Veľký čínsky prieplav. viac »

San Francisco: Pouličné lanovky vozia cestujúcich už takmer 144 rokov

Pouličné lanovky v San
03.08.2017

Severokalifornská metropola San Francisco je oprávnene zaraďovaná medzi najväčšie turistické lákadlá na západnom pobreží Spojených štátov a každoročne privíta milióny návštevníkov z celého sveta. Popri visutom moste Golden Gate Bridge či bývalom väzení Alcatraz patria k neodmysliteľným symbolom tohto veľkomesta pouličné lanové dráhy, ktoré slúžia cestujúcim s kratšou prestávkou už od augusta 1873. viac »

Pár strávil 6 mesiacov na cestách po Ázii: Zážitky zhrnuli do dvojminútového videa

Pár strávil 6 mesiacov
29.07.2017

Švajčiari Sylvain a Jenny pracovali dlhé rokmi v turizme. Napriek tomu nemali nikdy dostatok času na to, aby sa venovali svojej najväčšej záľube naplno. Jedného dňa však urobili vo svojom živote zásadnú zmenu. Opustili istotu zamestnania, zbalili si kufre a na pol roka sa vybrali túlať po vysnívaných krajinách. viac »


Piatok, 18. august. 2017. Meniny má Elena, Helena.