Zaujímavosti, atrakcie

Dovolenka „na ostro“: Najlepšie európske pláže pre nudistov

19.06.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Patríte medzi ľudí, ktorí sa neboja zhodiť zo seba všetko oblečenie a radi si užívajú deň na pláži v Adamovom a Evinom rúchu? Dostatok súkromia pred zvedavcami a pravú idylku pre opaľovanie sa bez plaviek ponúka aj viacero európskych pláží. Toto sú tie najlepšie.

Viac článkov
Albert Einstein

Eistein ako cestovateľ: Denníky slávneho vedca odhaľujú mnohé prekvapenia

17.06.2018 | 

Čerstvo publikované súkromné cestovateľské denníky Alberta Einsteina odhaľujú jeho rasistické a xenofóbne názory. Zápisky vznikli medzi októbrom 1922 a marcom 1923 počas fyzikových ciest Áziou a Blízkym východom a objavujú sa v nich povrchné a negatívne generalizácie. Číňanov napríklad označuje ako "pracovitých špinavých hlúpych ľudí".

Španielsko: Ženy v katalánskej

Španielsko: Ženy v katalánskej obci si odhlasovali kúpanie "hore bez"

14.06.2018 | 

Ženy v španielskej dedine L'Ametlla del Valles ležiacej neďaleko Barcelony odhlasovali v referende zrušenie miestneho zákazu kúpania vo verejných bazénoch bez horného dielu plaviek.

Dovolenka „na ostro“: Najlepšie

Dovolenka „na ostro“: Najlepšie európske pláže pre nudistov

19.06.2018 | 

Patríte medzi ľudí, ktorí sa neboja zhodiť zo seba všetko oblečenie a radi si užívajú deň na pláži v Adamovom a Evinom rúchu? Dostatok súkromia pred zvedavcami a pravú idylku pre opaľovanie sa bez plaviek ponúka aj viacero európskych pláží. Toto sú tie najlepšie.

10 dôvodov, prečo je

10 dôvodov, prečo je plavba lepšia než klasická dovolenka pri mori

16.06.2018 | 

Plavba loďou je nesmierne lákavá, dobrodružná a niekedy i adrenalínová záležitosť. Mnohí z nás od nej očakávajú veľa – nové zážitky, destinácie, do ktorých by sme sa inak nedostali, luxusné služby, vynikajúce jedlo a nikdy nekončiacu zábavu. Dôvodov, prečo vyraziť na plavbu je však omnoho viac. Poďme sa pozrieť na desať tých vôbec najzaujímavejších.

Adrenalínová prehliadka, na ktorú

Adrenalínová prehliadka, na ktorú nezabudnete: V Švédsku vás povodia po strechách domov

03.03.2018 | 

Ak máte radi nové zážitky a nevadí vám ani trochu adrenalínu, vyberte sa do Švédska. V dvoch škandinávskych mestách totiž ponúkajú naozaj netradičné prehliadky - na svet sa tam môžete pozrieť z výšky striech.

Dvaja Slováci, dva psy

Neskutočné dobrodružstvo Slovákov: 30 000 kilometrov na bicykli a s dvomi psami!

15.02.2018 | 

Kanadský Vancouver a mesto Ushuaia na Ohňovej zemi delí 30 tisíc kilometrov - celá Južná a Stredná Amerika aj časť Severnej. Hoci to znie priam neuveriteľne, dvaja odvážni Slováci sa rozhodli zdolať túto trasu na bicykloch. A aby toho nebolo málo, spoločnosť im pritom robia dvaja štvornohí členovia rodiny!

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Metro medzi štátmi: V Dánsku a Švédsku sa uvažuje o rýchlejšej doprave pod úžinou Öresund

Úžina Öresund medzi Dánskom
10.06.2018

Pod prielivom Öresund medzi Dánskom a Švédskom zrejme budú jazdiť súpravy metra. Podľa plánu by mali spájať dánsku metropolu Kodaň a tretie najväčšie švédske mesto Malmö. viac »

Chorvátsko pripravuje kontroverznú atrakciu: Z Titovej lode bude múzeum

Titova loď Galeb, Chorvátsko
06.06.2018

Uzatvárali sa tu medzinárodné dohody, plavili sa na nej Elizabeth Taylorová aj Sophia Lorenová: jachta Galeb, symbol Titovej Juhoslávie, sa po hrdzavení v chorvátskom prístave dočká nového života ako múzeum. Napísala to agentúra AFP. viac »

Najlepšie tipy na leto 2018: Slovenskí cestovní agenti vybrali TOP destináciu v ich ponuke

Najlepšie tipy na leto
05.06.2018

Leto sa nezadržateľne blíži, no mnohí z nás sa ešte stále nerozhodli, kde ho tento rok strávia. Niektorí sa do sveta vydajú individuálne, mnohí Slováci sa ale spoliehajú na služby cestovných kancelárií a agentúr. Toto je výber toho najlepšieho, čo ponúkajú. viac »

Nielen pre deti: Spoznajte najlepšie ZOO sveta

Nielen pre deti: Spoznajte
01.06.2018

Trend zoologických záhrad sa v posledných rokoch uberá smerom k čo najväčšej prirodzenosti. Kedysi tieto atrakcie medzi sebou súťažili v počte zvierat a exkluzívnych druhov. Teraz sa zameriavajú najmä na to, aby im ponúkli čo najvernejšie podmienky tým, v ktorých by žili vo voľnej prírode. Týmto sa to darí najviac. viac »

Vzrušujúci nález v Pompejach: Muža rozdrvil kameň pri úteku pred výbuchom Vezuvu

Nový nález v Pompejach:
31.05.2018

Predstavitelia archeologického náleziska v juhotalianskych Pompejach oznámili v utorok nový vzrušujúci nález - kostru muža rozdrveného obrovským kameňom, ktorý ho zasiahol, keď sa snažil ujsť pred ničivým výbuchom sopky Vezuv v roku 79 n.l. viac »


Utorok, 19. jún. 2018. Meniny má Alfréd.