Zaujímavosti, atrakcie

Planina džbánov: Jedna z najväčších záhad na Zemi

23.10.2017 | | Hodnotenie článku: 4.50

Najväčšej pozornosti turistov sa tešia tie atrakcie, ktoré sú opradené nejakými tajomstvami. Stačí si spomenúť na miesta ako Stonehenge, egyptské pyramídy alebo sochy na Veľkonočných ostrovoch. V podobnom duchu sa nesú aj legendy okolo laoskej Planiny džbánov. Nikto dodnes nevie, načo a komu tieto predmety mohli v minulosti slúžiť.

Viac článkov
Planina džbánov, Laos

FOTO Planina džbánov: Jedna z najväčších záhad na Zemi

23.10.2017 | 

Najväčšej pozornosti turistov sa tešia tie atrakcie, ktoré sú opradené nejakými tajomstvami. Stačí si spomenúť na miesta ako Stonehenge, egyptské pyramídy alebo sochy na Veľkonočných ostrovoch. V podobnom duchu sa nesú aj legendy okolo laoskej Planiny džbánov. Nikto dodnes nevie, načo a komu tieto predmety mohli v minulosti slúžiť.

India

FOTO Bez pozlátka: Pôsobivé FOTO odhaľuje skutočné farby a vône ďalekej Indie

22.10.2017 | 

India - krajina veľkých kontrastov, kde časť ľudí spí na uliciach na zemi, žobre a žije z jediného dolára denne a ďalší bývajú v luxusných domoch, vozia sa drahými autami a študujú na prestížnych školách. Jej skutočná tvár zostáva pred zrakmi návštevníkov často ukrytá za múrmi rezortov či pozlátkom turistických atrakcií. Aspoň čiastočne nám ju však poodhaľujú pôsobivé fotografie z ulíc indických miest, ktoré zachytávajú bežných ľudí pri každodenných činnostiach.

Zážitok na celý život:

FOTO Zážitok na celý život: 6 perfektných tipov na plavbu pre milovníkov zvierat

05.10.2017 | 

Pes, mačka alebo rybičky – nuž keď chcú milovníci zvierat popustiť uzdu svojej vášni, tak sa vydajú do ZOO. Ale ani to sa nedá porovnať s tým veľmi silným momentom, keď dostanete príležitosť fotiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Zaujíma vás to? Čítajte ďalej.

Rekordy na vode: To

FOTO Rekordy na vode: To NAJ zo sveta zaoceánskych výletných lodí

18.09.2017 | 

Pokrok je i vo svete zaoceánskych lodí stále evidentnejší a rýchlejší. Rekordmanov medzi plavidlami treba hľadať nielen po stránke technickej, ale napríklad aj z hľadiska veľkosti alebo trebárs počtu kajút.

Sklenená šmykľavka v Los

FOTO Nič pre deti: Sklenená šmykľavka vo výške 300 metrov dá zabrať aj najväčším odvážlivcom

04.09.2017 | 

Šmykľavky sú obvykle obľúbenou zábavou menších detí, na „Skyslide“ v Los Angeles by ste ich však rozhodne púšťať nemali. Nachádza sa totiž takmer úplne na vrchole najvyššieho mrakodrapu a navyše je celá zo skla!

O tomto sa vám

FOTOVIDEO O tomto sa vám bude snívať: Bazén so skleneným dnom a pod ním 40 poschodí

13.04.2017 | 

Prekonávanie vlastného strachu má nepochybne veľký význam. Ak sa však bojíte výšok, tento bazén rozhodne nie je nič pre vás. Časť jeho dna je totiž vyrobená zo skla a pod nohami tak máte len 152 metrov prázdneho priestoru. A to je už naozaj poriadna dávka adrenalínu.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Most je v noci

Zažite USA – 10 vecí, ktoré patria k tej správnej americkej atmosfére

05.10.2015 | 

USA by nebolo USA, keby ste tam nezažili tieto veci. Ide o akúsi povinnú jazdu, ktorá vám pomôže lepšie spoznať túto krajinu a nasať jej atmosféru. Nesnažte sa preto chodiť iba po známych atrakciách a pamiatkach, ale vyskúšajte i tieto veci, ktoré ju tak charakterizujú a robia odlišnou oproti ostatným krajinám.

Odvážni Slováci to dali: Ako chutí kobrí steak a koktejl z jej krvi na Jáve

Odvážni Slováci to dali:
14.10.2017

Do juhovýchodnej Ázie sa cestuje okrem iného aj za kávou (vrátane cibetkovej) a jedlom. Ryža na tisíc spôsobov, ovocie od výmyslu sveta, o akom sa našincovi ani nesníva (známy durian, ktorý jedni vynášajú do nebies a iní intenzívne nenávidia), plody mora, pikantné omáčky... Osobitnú kapitolu však predstavuje takzvaná extrémna gastronómia. Jedlá, ktorých by sa slabší jedinec mohol zľaknúť, nieto ich ešte vložil do úst. viac »

Veľký čínsky múr a jeho tajomstvá: 6 prekvapivých faktov, o ktorých ste dosiaľ netušili

Veľký čínsky múr
12.10.2017

Veľký čínsky múr patrí k najznámejším stavbám sveta a bolo o ňom už napísané mnoho. Ak ste ho však ešte nepreskúmali osobne, zopár faktov vám pravdepodobne uniklo. Toto sú tie najzaujímavejšie. viac »

Pre filmových fajnšmekrov: 6 miest z kinohitov, ktoré môžete navštíviť aj v realite

Pre filmových fajnšmekrov: 6
11.10.2017

Hoci máme pri pozeraní filmov často pocit, že sa všetko zrodilo len v hlave kreatívnych autorov, v skutočnosti im na inšpiráciu často poslúžili reálne lokality. Tie môžete kedykoľvek navštíviť a aspoň na chvíľu sa tak priblížiť svojim hrdinom. viac »

Škola hrou: Najväčšie vedecké centrum je v Paríži

Cité des sciences et
10.10.2017

Máte už dosť turistických atrakcií Paríža, dostali ste chuť na niečo nezvyčajné a chceli by ste sa zároveň zabaviť a aj trocha vedomostne obohatiť? V tom prípade je pre vás tou správnou voľbou Mesto vedy a priemyslu (Cité des sciences et de l'industrie). viac »

Pikantné tajomstvo moslimskej krajiny: Erotické chrámy uprostred čajových plantáží

Erotické chrámy Sukuh a
09.10.2017

Napriek tomu, že Indonézia je najľudnatejšou moslimskou krajinou sveta, jej kultúra ukrýva mnoho pikantných aspektov. Tieto sú dedičstvom animistických povier, ale aj hinduizmu, keďže ten tu vyznávali dlhší čas pred príchodom arabských obchodníkov. Dodnes exisuje niekoľko menších hinduistických komunít na Jáve a väčšina obyvateľstva indonézskeho najznámejšieho ostrova – Bali sa tiež hlási práve k tomuto náboženstvu. viac »


Pondelok, 23. október. 2017. Meniny má Alojzia.