Zaujímavosti, atrakcie

Slovenskí vedci objavili v Tatrách nové stopy dinosaurov

22.05.2018 |

Dvom slovenským vedcom sa podarilo vo Vysokých Tatrách v uplynulých dňoch objaviť ďalšie stopy dinosaurov. Presnejšie ide o odliatky stôp, ktoré sa zachovali stovky miliónov rokov. Po ich spracovaní ich sprístupnia verejnosti v Košiciach.

Viac článkov
Slovenskí vedci objavili v

Slovenskí vedci objavili v Tatrách nové stopy dinosaurov

22.05.2018 | 

Dvom slovenským vedcom sa podarilo vo Vysokých Tatrách v uplynulých dňoch objaviť ďalšie stopy dinosaurov. Presnejšie ide o odliatky stôp, ktoré sa zachovali stovky miliónov rokov. Po ich spracovaní ich sprístupnia verejnosti v Košiciach.

Tádž Mahal, India

Tádž Mahal - najkrajší podvod na turistov (FOTOREPORTÁŽ)

20.05.2018 | 

Tádž Mahal je opisovaný ako najextravagantnejší monument, aký bol kedy postavený z lásky. Podľa indického básnika Rabindranatha Tagoreho je to vraj slza na tvári večnosti a anglický básnik Sir Edwin Arnold o ňom povedal: „Nie je iba kusom architektúry, akým sú iné budovy. Tádž Mahal je vášňou kráľovej lásky, napísanou v živých kameňoch“. Je to však skutočne tak?

Veľký prehľad cien: Najlacnejšiu

Veľký prehľad cien: Najlacnejšiu dovolenku zažijete v Bulharsku

06.03.2018 | 

Britská pošta uskutočnila nedávno prieskum, ktorý by nemal uniknúť žiadnemu dovolenkárovi. Vo vybraných destináciách totiž sledovali ceny vecí, ktoré si bežne kupujeme počas ciest v zahraničí. Z nich vypočítali priemernú sumu a určili najlacnejšiu dovolenkovú destináciu. Víťazom sa stalo Bulharsko.

Zážitok na celý život:

FOTO Zážitok na celý život: 6 perfektných tipov na plavbu pre milovníkov zvierat

05.10.2017 | 

Pes, mačka alebo rybičky – nuž keď chcú milovníci zvierat popustiť uzdu svojej vášni, tak sa vydajú do ZOO. Ale ani to sa nedá porovnať s tým veľmi silným momentom, keď dostanete príležitosť fotiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Zaujíma vás to? Čítajte ďalej.

Adrenalínová prehliadka, na ktorú

Adrenalínová prehliadka, na ktorú nezabudnete: V Švédsku vás povodia po strechách domov

03.03.2018 | 

Ak máte radi nové zážitky a nevadí vám ani trochu adrenalínu, vyberte sa do Švédska. V dvoch škandinávskych mestách totiž ponúkajú naozaj netradičné prehliadky - na svet sa tam môžete pozrieť z výšky striech.

Dvaja Slováci, dva psy

Neskutočné dobrodružstvo Slovákov: 30 000 kilometrov na bicykli a s dvomi psami!

15.02.2018 | 

Kanadský Vancouver a mesto Ushuaia na Ohňovej zemi delí 30 tisíc kilometrov - celá Južná a Stredná Amerika aj časť Severnej. Hoci to znie priam neuveriteľne, dvaja odvážni Slováci sa rozhodli zdolať túto trasu na bicykloch. A aby toho nebolo málo, spoločnosť im pritom robia dvaja štvornohí členovia rodiny!

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

V Peru objavili najväčšie pohrebisko rituálnych detských obetí

Archeológovia v Peru objavili
02.05.2018

Dosiaľ najväčšie pohrebisko detských rituálnych obetí na svete objavili archeológovia minulý týždeň v Peru. O objave informuje s odvolaním sa na členov tímu archeológov agentúra Associated Press. viac »

Najzelenším mestom je Reykjavík, Bratislava je na krásnom treťom mieste

Reykjavík, Island
29.04.2018

Islandské hlavné mesto Reykjavík obsadilo prvé miesto v rebríčku "najzelenších" miest" pre turistov. Je tam totiž najviac zelenej plochy na hlavu zo všetkých 50 skúmaných miest, oznámila holandská online cestovná kancelária TravelBird, ktorú cituje agentúra Reuters. viac »

Jeden rok, 23 krajín a nekonečno zážitkov: Baška a David si splnili cestovateľský sen (ROZHOVOR)

Baška a David precestovali
29.04.2018

Práca, oddych, spánok a zase len práca - tak obvykle vyzerá bežný deň väčšiny z nás a inak to nebolo ani s lekárkou Baškou a informatikom Davidom. Ich náhodné zoznámenie na letnom festivale však všetko zmenilo a mladá sympatická dvojica zistila, že obaja túžia po jedinom - využiť mladosť a ušetrené peniaze a spolu spoznať celý svet. Výsledkom je cesta, ktorá zmenila ich život. viac »

Cestovná kancelária dovolenkárom zakazuje internet, mobil budú mať len pre prípad núdze

Cestovná kancelária dovolenkárom zakazuje
28.04.2018

Tesnejší kontakt s navštívenými miestami a silnejšie zážitky neskazené súčasnou pretechnizovanou spoločnosťou ponúka svojim klientom americká cestovná kancelária, ktorú od ostatných cestoviek odlišuje jedna podstatná vec - dovolenkárom počas pobytov zakazuje používať mobily. viac »

Šialená filipínska pochúťka k pivu: Toto by ste si do úst nedali

Balut
26.04.2018

Každému chutí niečo iné a proti gustu teda žiaden dišputát, obľúbená pochúťka Filipínčanov je však skutočne len pre naozaj silné žalúdky. Kým my k pivu obľubujeme napríklad zemiakové lupienky, v Ázii si pochutnávajú na kačacích embryách. viac »


Utorok, 22. máj. 2018. Meniny má Júlia, Juliána.