Zaujímavosti, atrakcie

Mexiko: Objavili svätyňu, ktorá podľa vedcov stvárňuje vesmír

16.01.2018 |

Mexickí archeológovia odkryli kamennú svätyňu, ktorá zrejme predstavuje miniatúrny model vesmíru. K nálezu došlo na úpätí sopky Iztaccíhuatl východne od hlavného mesta Mexico City, informovala o tom agentúra AP.

Viac článkov
Mexiko: Objavili svätyňu, ktorá

FOTO Mexiko: Objavili svätyňu, ktorá podľa vedcov stvárňuje vesmír

16.01.2018 | 

Mexickí archeológovia odkryli kamennú svätyňu, ktorá zrejme predstavuje miniatúrny model vesmíru. K nálezu došlo na úpätí sopky Iztaccíhuatl východne od hlavného mesta Mexico City, informovala o tom agentúra AP.

Veľké porovnanie aeroliniek: Tie

FOTO Veľké porovnanie aeroliniek: Tie NAJ na svete lietajú aj ku nám

10.01.2018 | 

Britská agentúra OAG sa zameriava na štatistiky a analýzy rôznych oblastí cestovného ruchu. K tým najsledovanejším patrí aj presnosť leteckých spoločností, ktorú agentúra hodnotila na základe 54 miliónov letov, uskutočnených v celom roku 2017. Na čelo rebríčka sa opäť vrátili lotyšské aerolinky airBaltic.

Zážitok na celý život:

FOTO Zážitok na celý život: 6 perfektných tipov na plavbu pre milovníkov zvierat

05.10.2017 | 

Pes, mačka alebo rybičky – nuž keď chcú milovníci zvierat popustiť uzdu svojej vášni, tak sa vydajú do ZOO. Ale ani to sa nedá porovnať s tým veľmi silným momentom, keď dostanete príležitosť fotiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Zaujíma vás to? Čítajte ďalej.

Rekordy na vode: To

FOTO Rekordy na vode: To NAJ zo sveta zaoceánskych výletných lodí

18.09.2017 | 

Pokrok je i vo svete zaoceánskych lodí stále evidentnejší a rýchlejší. Rekordmanov medzi plavidlami treba hľadať nielen po stránke technickej, ale napríklad aj z hľadiska veľkosti alebo trebárs počtu kajút.

Adrenalín v Tatrách: 10

FOTO Adrenalín v Tatrách: 10 aktivít, ktoré dajú zimnej dovolenke poriadnu šťavu

09.01.2018 | 

Zimné obdobie si väčšina z nás spája s klasickými aktivitami ako lyžovanie, snowboarding, bežkovanie či sánky. V súčasnosti už pritom lyžiarske strediská ponúkajú aj rôzne iné možnosti zábavy. Niektoré môžu byť len doplnkom ku klasickým športom, iné vás opantajú na celý pobyt. Ani v jednom prípade však na ne s veľkou pravdepodobnosťou len tak nezabudnete.

Ako vták nad mestom:

FOTO Ako vták nad mestom: Na najdlhšej lanovej dráhe poletíte z výšky 170 metrov

07.12.2017 | 

Lanové dráhy ZipLine sa z prírodného prostredia čoraz častejšie dostávajú aj do miest. Istený „prelet“ ponad parky, ulice či fontány si už môžete vyskúšať v Londýne, Paname či španielskom Tolede. Tú najdlhšiu mestskú ZipLine dráhu však otvorili pred pár dňami v Dubaji.

Slovensko je pre amerických

FOTO Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Lietadlo sa vrátilo po štyroch hodinách letu: Pasažier sedel v zlom stroji

Lietadlo sa vrátilo po
28.12.2017

Lietadlo smerujúce do japonského Tokia sa po niekoľkohodinovom lete vrátilo do amerického Los Angeles, keď posádka zistila, že jeden z pasažierov nastúpil do nesprávneho lietadla. viac »

Islandské Vianoce: 4 bláznivé zvyky, o akých sme u nás nechyrovali

Islandské Vianoce: 4 bláznivé
27.12.2017

Islanďania majú okrem ozdobovania stromčeka a obdarovávania sa darčekmi aj ďalších šesť zvykov, ktoré sa spájajú s Vianocami. Skór í glugga znamená topánku v okne, do ktorej podľa tradície dostávajú deti pár dní pred Vianocami od škriatkov sladkosti. Pripomína teda nášho Mikuláša. Laufabraud sú zasa vianočné oplátky, ktoré zvykne celá rodina spolu ozdobovať a vzdialene pripomína náš zvyk s medovníčkami. Ostatné štyri tradície sú však úplne originálne. viac »

Egypt: Po renovácii znovu otvorili historickú knižnicu v Kláštore sv. Kataríny

Kláštor sv. Kataríny na
27.12.2017

Egyptské úrady po trojročnej renováciu v sobotu znovu sprístupnili verejnosti knižnicu, ktorá je súčasťou historického Kláštora svätej Kataríny, ležiaceho v púšti na juhu Sinajského polostrova. Kláštor je lokalitou svetového dedičstva UNESCO. viac »

Výpredaje za rohom: Najlepšie európske destinácie pre nákupných maniakov

Výpredaje za rohom: Najlepšie
27.12.2017

Vianočný ošiaľ síce práve vrcholí, no mnohí si nechávajú tie najväčšie nákupy až na obdobie po sviatkoch. Práve vtedy zvyknú obchodníci ponúkať atraktívne zľavy, ktorým sa len ťažko odoláva. Najmä v zahraničí sa šplhajú k extrémnym výškam, preto sa za nimi oplatí cestovať aj ďalej. Dobrý nákup môžete navyše spojiť s vzrušujúcim víkendom v jednej z európskych metropol. A ktoré sú z pohľadu zimných či letných výpredajov najlepšie? viac »

Najkrajšia vianočná tradícia: Prečo vlastne zdobíme stromček?

Najkrajšia vianočná tradícia: Prečo
25.12.2017

Jedným z jedinečných symbolov spätých so sviatkami lásky a pokoja je vianočný stromček. Jeho história sa začala písať v nemeckom protestantskom prostredí. viac »


Utorok, 16. január. 2018. Meniny má Kristína.