Zaujímavosti, atrakcie

Mexiko: Objavili svätyňu, ktorá podľa vedcov stvárňuje vesmír

16.01.2018 |

Mexickí archeológovia odkryli kamennú svätyňu, ktorá zrejme predstavuje miniatúrny model vesmíru. K nálezu došlo na úpätí sopky Iztaccíhuatl východne od hlavného mesta Mexico City, informovala o tom agentúra AP.

Viac článkov
Mexiko: Objavili svätyňu, ktorá

FOTO Mexiko: Objavili svätyňu, ktorá podľa vedcov stvárňuje vesmír

16.01.2018 | 

Mexickí archeológovia odkryli kamennú svätyňu, ktorá zrejme predstavuje miniatúrny model vesmíru. K nálezu došlo na úpätí sopky Iztaccíhuatl východne od hlavného mesta Mexico City, informovala o tom agentúra AP.

Veľké porovnanie aeroliniek: Tie

FOTO Veľké porovnanie aeroliniek: Tie NAJ na svete lietajú aj ku nám

10.01.2018 | 

Britská agentúra OAG sa zameriava na štatistiky a analýzy rôznych oblastí cestovného ruchu. K tým najsledovanejším patrí aj presnosť leteckých spoločností, ktorú agentúra hodnotila na základe 54 miliónov letov, uskutočnených v celom roku 2017. Na čelo rebríčka sa opäť vrátili lotyšské aerolinky airBaltic.

Zážitok na celý život:

FOTO Zážitok na celý život: 6 perfektných tipov na plavbu pre milovníkov zvierat

05.10.2017 | 

Pes, mačka alebo rybičky – nuž keď chcú milovníci zvierat popustiť uzdu svojej vášni, tak sa vydajú do ZOO. Ale ani to sa nedá porovnať s tým veľmi silným momentom, keď dostanete príležitosť fotiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Zaujíma vás to? Čítajte ďalej.

Rekordy na vode: To

FOTO Rekordy na vode: To NAJ zo sveta zaoceánskych výletných lodí

18.09.2017 | 

Pokrok je i vo svete zaoceánskych lodí stále evidentnejší a rýchlejší. Rekordmanov medzi plavidlami treba hľadať nielen po stránke technickej, ale napríklad aj z hľadiska veľkosti alebo trebárs počtu kajút.

Adrenalín v Tatrách: 10

FOTO Adrenalín v Tatrách: 10 aktivít, ktoré dajú zimnej dovolenke poriadnu šťavu

09.01.2018 | 

Zimné obdobie si väčšina z nás spája s klasickými aktivitami ako lyžovanie, snowboarding, bežkovanie či sánky. V súčasnosti už pritom lyžiarske strediská ponúkajú aj rôzne iné možnosti zábavy. Niektoré môžu byť len doplnkom ku klasickým športom, iné vás opantajú na celý pobyt. Ani v jednom prípade však na ne s veľkou pravdepodobnosťou len tak nezabudnete.

Ako vták nad mestom:

FOTO Ako vták nad mestom: Na najdlhšej lanovej dráhe poletíte z výšky 170 metrov

07.12.2017 | 

Lanové dráhy ZipLine sa z prírodného prostredia čoraz častejšie dostávajú aj do miest. Istený „prelet“ ponad parky, ulice či fontány si už môžete vyskúšať v Londýne, Paname či španielskom Tolede. Tú najdlhšiu mestskú ZipLine dráhu však otvorili pred pár dňami v Dubaji.

Slovensko je pre amerických

FOTO Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Tradičné Vianoce: Betlehemy zaviedol svätý František z Assisi

Tradičné Vianoce: Betlehemy zaviedol
23.12.2017

Tradíciu betlehemov alebo jasličiek zaviedol svätý František z Assisi, zakladateľ rehole františkánov. Na Vianoce v roku 1223 pripravil v jaskyni v talianskom Grecciu jasle, do ktorých uložil živé dieťa. Vedľa stála Mária a Jozef, priviedli aj osla a vola. Napodobnením situácie opísanej v Biblii chcel František upozorniť spolubratov aj miestnych ľudí na maximálnu chudobu, v ktorej sa Boh rozhodol prísť na svet. viac »

Čarovná zimná rozprávka: Týmto mestám Vianoce pristanú najviac

Colmar, Francúzsko
23.12.2017

Vianoce nerobí najkrajšími sviatkami roka iba veľká nádielka snehu a krásne ozdobené ulice. Podstatnú úlohu zohrávajú najmä ľudia, ktorí sa k sebe správajú milo a uctievajú tak ich hlavné posolstvo. Kombináciu všetkých týchto drobných, ale podstatných detailov prinášajú tie najkrajšie vianočné mestečká na svete. Pri ich návšteve budete mať pocit, že sa nachádzate uprostred krásnej zimnej rozprávky, na ktorú azda nikdy nezabudnete. viac »

Tri svetové rekordy a bezkonkurenčný komfort: Nová lanovka je snom každého turistu

Nová kabínová lanovka na
22.12.2017

Včera slávnostne spustili do prevádzky novú lanovku na najvyšší nemecký vrch Zugspitze, ktorá na vrchol prepraví až 580 cestujúcich za hodinu. Tí môžu počas cesty spoznať tri svetové rekordy tohto výnimočného technického projektu za 50 miliónov eur. viac »

Hyvää joulua, rõõmsaid Jõulupühi! Vianočné priania, ktoré sa oplatí poznať

Hyvää joulua, rõõmsaid Jõulupühi!
20.12.2017

Najkrajšie sviatky už klopú na dvere. Ak sa ich chystáte stráviť mimo domova, máte priateľov v zahraničí, alebo ste len jednoducho zvedaví a radi spoznávate nové veci, určite nezaškodí spoznať pár nových slovíčok. Klasické pohľadnice síce už trochu vyšli z módy, no sms-ka alebo e-mail so želaním príjemných sviatkov poteší každého. Viete teda, ako zaželať Veselé Vianoce v iných jazykoch? viac »

Riadny adrenalín: Vo Švajčiarsku otvorili najstrmšiu pozemnú lanovú dráhu na svete

Najstrmšia pozemná lanová dráha
19.12.2017

V nedeľu otvorili pre verejnosť najstrmšiu pozemnú lanovú dráhu na svete. Hoci je konštrukcia vozňov dômyselne premyslená, štvorminútová jazda v nich je pre mnohých pasažierov poriadne adrenalínovým zážitkom. viac »


Utorok, 16. január. 2018. Meniny má Kristína.