Zaujímavosti, atrakcie

Slovenskí vedci objavili v Tatrách nové stopy dinosaurov

22.05.2018 |

Dvom slovenským vedcom sa podarilo vo Vysokých Tatrách v uplynulých dňoch objaviť ďalšie stopy dinosaurov. Presnejšie ide o odliatky stôp, ktoré sa zachovali stovky miliónov rokov. Po ich spracovaní ich sprístupnia verejnosti v Košiciach.

Viac článkov
Slovenskí vedci objavili v

Slovenskí vedci objavili v Tatrách nové stopy dinosaurov

22.05.2018 | 

Dvom slovenským vedcom sa podarilo vo Vysokých Tatrách v uplynulých dňoch objaviť ďalšie stopy dinosaurov. Presnejšie ide o odliatky stôp, ktoré sa zachovali stovky miliónov rokov. Po ich spracovaní ich sprístupnia verejnosti v Košiciach.

Tádž Mahal, India

Tádž Mahal - najkrajší podvod na turistov (FOTOREPORTÁŽ)

20.05.2018 | 

Tádž Mahal je opisovaný ako najextravagantnejší monument, aký bol kedy postavený z lásky. Podľa indického básnika Rabindranatha Tagoreho je to vraj slza na tvári večnosti a anglický básnik Sir Edwin Arnold o ňom povedal: „Nie je iba kusom architektúry, akým sú iné budovy. Tádž Mahal je vášňou kráľovej lásky, napísanou v živých kameňoch“. Je to však skutočne tak?

Veľký prehľad cien: Najlacnejšiu

Veľký prehľad cien: Najlacnejšiu dovolenku zažijete v Bulharsku

06.03.2018 | 

Britská pošta uskutočnila nedávno prieskum, ktorý by nemal uniknúť žiadnemu dovolenkárovi. Vo vybraných destináciách totiž sledovali ceny vecí, ktoré si bežne kupujeme počas ciest v zahraničí. Z nich vypočítali priemernú sumu a určili najlacnejšiu dovolenkovú destináciu. Víťazom sa stalo Bulharsko.

Zážitok na celý život:

FOTO Zážitok na celý život: 6 perfektných tipov na plavbu pre milovníkov zvierat

05.10.2017 | 

Pes, mačka alebo rybičky – nuž keď chcú milovníci zvierat popustiť uzdu svojej vášni, tak sa vydajú do ZOO. Ale ani to sa nedá porovnať s tým veľmi silným momentom, keď dostanete príležitosť fotiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Zaujíma vás to? Čítajte ďalej.

Adrenalínová prehliadka, na ktorú

Adrenalínová prehliadka, na ktorú nezabudnete: V Švédsku vás povodia po strechách domov

03.03.2018 | 

Ak máte radi nové zážitky a nevadí vám ani trochu adrenalínu, vyberte sa do Švédska. V dvoch škandinávskych mestách totiž ponúkajú naozaj netradičné prehliadky - na svet sa tam môžete pozrieť z výšky striech.

Dvaja Slováci, dva psy

Neskutočné dobrodružstvo Slovákov: 30 000 kilometrov na bicykli a s dvomi psami!

15.02.2018 | 

Kanadský Vancouver a mesto Ushuaia na Ohňovej zemi delí 30 tisíc kilometrov - celá Južná a Stredná Amerika aj časť Severnej. Hoci to znie priam neuveriteľne, dvaja odvážni Slováci sa rozhodli zdolať túto trasu na bicykloch. A aby toho nebolo málo, spoločnosť im pritom robia dvaja štvornohí členovia rodiny!

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Projekt desaťročia uľahčí cestovanie v Chorvátsku: VIDEO mosta, ktorý spojí celé pobrežie

Most Pelješac, Chorvátsko
25.04.2018

Chorvátsko v pondelok podpísalo dohodu s čínskou spoločnosťou China Road and Bridge Corporation na výstavbu mosta, ktorý spojí cez polostrov Pelješac celé chorvátske pobrežie. Projekt ale po šesťročnom prerušení stavby znovu vyvolal pobúrenie v Bosne, podľa ktorej sa obe krajiny najskôr musia dohodnúť na jasnom určení hraníc pobrežných vôd. viac »

Kedysi sci-fi, dnes realita: Superrýchlu dopravu potrubím spustia už o dva roky, Bratislava je v poradí

Komerčnú dopravu potrubím Hyperloop
24.04.2018

Systém Hyperloop, kedysi hudba budúcnosti, sa začína realizovať. Už o dva roky sa má sprevádzkovať prvá komerčná doprava potrubím, keď desať kilometrov dlhá trať spojí mestá Abú Zabí a Dubaj v Spojených arabských emirátoch. Projekt bude realizovať firma Hyperloop TT, ktorá plánuje aj prepojenie Bratislavy, Brna a Prahy. viac »

Blicovanie na moderný spôsob: 12-ročný chlapec ukradol mame kreditku a odletel na Bali

Bali
24.04.2018

Záškoláctvo nie je žiadnou novinkou a občas si ho vyskúšali viacerí z nás. Len 12-ročný školák zo Sydney však „blicovanie“ posunul na úplne inú úroveň. Ukradol matkinu kreditnú kartu, od babky vylákal svoj pas a odletel na indonézsky ostrov Bali. Tomu sa vraví „neprekonateľná túžba po cestovaní“! viac »

Slovenský pár precestoval celý svet: Najintenzívnejšie zážitky majú z Antarktídy a Severnej Kórey

Slovenský pár precestoval celý
23.04.2018

Mladí Slováci Baška a David strávili rok na cestách. Päť mesiacov spoznávali Áziu, po krátkej prestávke na Slovensku sa vydali do Južnej Ameriky a svoje dobrodružstvo zavŕšili v Antarktíde. Spolu prešli 23 krajín sveta, tieto dve na nich zapôsobili najviac. viac »

V Španielsku je takmer 3,5 milióna opustených domov, víťaz FOTOsúťaze ich zvečnil unikátnym spôsobom

Opustené domy v Španielsku
22.04.2018

Jedným z dvoch víťazov tohto ročníka prestížnej fotografickej súťaže DJI Drone Photography Award sa stal Markel Redondo s jeho projektom Sand Castles (part II), teda Hrady z piesku (časť II), v ktorom prostredníctvom dronu zdokumentoval obrovské množstvo opustených budov v Španielsku. viac »


Utorok, 22. máj. 2018. Meniny má Júlia, Juliána.