Zaujímavosti, atrakcie

Poklady na mori: 3 top luxusné jachty, ktoré brázdia vody Chorvátska

15.08.2017 | | Hodnotenie článku: 4.55

Kedysi brázdili tie najluxusnejšie jachty vody Karibiku či Azúrového pobrežia, dnes boháči uprednostňujú najobľúbenejšiu destináciu Slovákov. Ak budete mať šťastie, podarí sa aj vám na vlastné oči vidieť tie najdrahšie plavidlá sveta. My sme pri súostroví Kornati stretli tieto tri.

Viac článkov
Poklady na mori: 3

FOTO Poklady na mori: 3 top luxusné jachty, ktoré brázdia vody Chorvátska

15.08.2017 | 

Kedysi brázdili tie najluxusnejšie jachty vody Karibiku či Azúrového pobrežia, dnes boháči uprednostňujú najobľúbenejšiu destináciu Slovákov. Ak budete mať šťastie, podarí sa aj vám na vlastné oči vidieť tie najdrahšie plavidlá sveta. My sme pri súostroví Kornati stretli tieto tri.

Prestížna fotografická súťaž National

FOTO Najkrajšie cestovateľské FOTO 2017: National Geographic predstavil víťazov prestížnej súťaže

14.08.2017 | 

Najprestížnejšia fotografická súťaž pozná svojich aktuálnych víťazov. Aj tento rok hľadal magazín National Geographic cestovateľské fotografie, ktoré zvečňujú krásu prírody, ľudí a miest najlepšie. Z 15 tisíc snímok vybrala porota víťazov jednotlivých kategórií, a tí vám opäť vezmú dych.

Letné linky z Bratislavy:

FOTO Letné linky z Bratislavy: 5 fantastických tipov na dovolenku podľa vlastných predstáv

16.05.2017 | 

Spoločnosť Ryanair prevádzkuje z bratislavského letiska v letnom období päť sezónnych liniek do prímorských destinácií, a to je ideálna príležitosť preskúmať tieto miesta na vlastnú päsť. Poradíme vám, ako spojiť oddych na pláži s poznávaním krajiny a užiť si dovolenku na maximum.

7 miest, ktoré by

FOTO 7 miest, ktoré by ste mali navštíviť, kým budú populárne

05.02.2017 | 

Občas je to ako začarovaný kruh. Prírodné alebo umelecké krásy objavia turisti, prihrnú sa davy a čaro sa stráca. Ak ho chcete na vlastnej koži zažiť na niektorých miestach aj vy, mali by ste sa poponáhľať. Týchto sedem miest už svoju autentickú podobu dlho mať nebude.

O tomto sa vám

FOTOVIDEO O tomto sa vám bude snívať: Bazén so skleneným dnom a pod ním 40 poschodí

13.04.2017 | 

Prekonávanie vlastného strachu má nepochybne veľký význam. Ak sa však bojíte výšok, tento bazén rozhodne nie je nič pre vás. Časť jeho dna je totiž vyrobená zo skla a pod nohami tak máte len 152 metrov prázdneho priestoru. A to je už naozaj poriadna dávka adrenalínu.

Snowboard bez snehu? Aj

FOTO Snowboard bez snehu: Zajazdite si na piesočných dunách

30.01.2017 | 

Ak máte už zimy a snehu „plné zuby“, no svojho obľúbeného snowboardu sa nechcete vzdať, máme pre vás riešenie. Tam, kam sa dnes vyberieme, si vystačíte s krátkymi nohavicami a tričkom, a namiesto mrazu vás budú ohrozovať nemilosrdné lúče horúceho slnka. Predstavíme vám totiž sandboarding – adrenalínovú jazdu na doske na piesočných dunách.

Most je v noci

Zažite USA – 10 vecí, ktoré patria k tej správnej americkej atmosfére

05.10.2015 | 

USA by nebolo USA, keby ste tam nezažili tieto veci. Ide o akúsi povinnú jazdu, ktorá vám pomôže lepšie spoznať túto krajinu a nasať jej atmosféru. Nesnažte sa preto chodiť iba po známych atrakciách a pamiatkach, ale vyskúšajte i tieto veci, ktoré ju tak charakterizujú a robia odlišnou oproti ostatným krajinám.

Louvre

10 faktov, ktoré ste netušili o známych pamiatkach

10.08.2014 | 

Možno ste to už zažili aj na vlastnej koži. Plní očakávania sa konečne dostanete k vašej vysnívanej pamiatke, no realita ako by vám dala poriadnu facku. Všetko na vlastné oči vyzerá inak a vy ste si ju mohli viac vychutnať doma na fotografiách ako na vlastné oči. Pripravte sa teda na týchto desať faktov, ktoré ste o niektorých pamiatkach ešte nepočuli.

Na dovolenke pri mori môžu ublížiť aj vám: Na tieto tvory si treba dať riadny pozor

Na dovolenke pri mori
11.07.2017

V Chorvátsku, Taliansku či Bulharsku, kam cestuje každý rok k moru najviac Slovákov, sa našťastie životu nebezpečných tvorov obávať nemusíme. Napriek tomu však treba byť obozretní, žijú tam totiž také, ktoré nám môžu dovolenku poriadne znepríjemniť. Na ktoré zvieratá si treba dávať najväčší pozor? viac »

Vandali zničili Trollov penis: Nóri ho prilepili späť

Trollpikken, Nórsko
09.07.2017

Nóri opäť vztýčili skalu v tvare penisu, ktorú minulý mesiac zničili vandali. Na zdvihnutie 12-tonovej skaly použili lešenie a na skalnú stenu ju opätovne upevnili s pomocou cementu, špeciálneho lepidla a kovových klinov. viac »

Riziko globálnej pandémie: K najzákernejším zabijakom patria KOMÁRE

K najzákernejším zabijakom na
06.07.2017

Komáre v súčasnosti zabíjajú neuveriteľných 750 tisíc ľudí ročne, najčastejšie sú pritom obeťami deti. Spoločnosť Discovery chce s príchodom leta pritiahnuť pozornosť celého sveta k tomuto možno najzákernejšiemu zabijakovi v modernej ľudskej spoločnosti. Nový dokument je aktuálnym pohľadom na toto nebezpečné stvorenie a na jeho neuveriteľnú schopnosť adaptácie. viac »

Nová kráľovná morí: V Splite spustili na vodu najväčšiu plachetnicu sveta

Flying Clipper bol dlho
06.07.2017

Od roku 1991 ponúka spoločnosť Star Clippers plavby na veľkých plachetniciach, ktoré pripomínajú historické plavidlá. Donedávna jej flotilu tvorili tri rozmerné lode, v júni k nim pribudla tá najväčšia na svete s názvom Flying Clipper. viac »

Top moria aj jazerá: 7 najlepších miest sveta pre milovníkov plávania

Top moria aj jazerá:
04.07.2017

Aktívnu dovolenku si každý predstavuje inak. Niekto potrebuje po celý čas behať či bicyklovať, iný chce spoznávať novú kultúru a navštíviť čo najviac pamiatok a potom sú tu aj ľudia, ktorí chcú celý čas stráviť pri vode, aby si mohli do sýtosti užiť plávanie. Netreba pritom zostávať len pri mori, na zoznam tých najlepších miest sa dostalo aj zopár jazier. viac »


Štvrtok, 17. august. 2017. Meniny má Milica.