Zaujímavosti, atrakcie

Mexiko: Objavili svätyňu, ktorá podľa vedcov stvárňuje vesmír

16.01.2018 |

Mexickí archeológovia odkryli kamennú svätyňu, ktorá zrejme predstavuje miniatúrny model vesmíru. K nálezu došlo na úpätí sopky Iztaccíhuatl východne od hlavného mesta Mexico City, informovala o tom agentúra AP.

Viac článkov
Mexiko: Objavili svätyňu, ktorá

FOTO Mexiko: Objavili svätyňu, ktorá podľa vedcov stvárňuje vesmír

16.01.2018 | 

Mexickí archeológovia odkryli kamennú svätyňu, ktorá zrejme predstavuje miniatúrny model vesmíru. K nálezu došlo na úpätí sopky Iztaccíhuatl východne od hlavného mesta Mexico City, informovala o tom agentúra AP.

Veľké porovnanie aeroliniek: Tie

FOTO Veľké porovnanie aeroliniek: Tie NAJ na svete lietajú aj ku nám

10.01.2018 | 

Britská agentúra OAG sa zameriava na štatistiky a analýzy rôznych oblastí cestovného ruchu. K tým najsledovanejším patrí aj presnosť leteckých spoločností, ktorú agentúra hodnotila na základe 54 miliónov letov, uskutočnených v celom roku 2017. Na čelo rebríčka sa opäť vrátili lotyšské aerolinky airBaltic.

Zážitok na celý život:

FOTO Zážitok na celý život: 6 perfektných tipov na plavbu pre milovníkov zvierat

05.10.2017 | 

Pes, mačka alebo rybičky – nuž keď chcú milovníci zvierat popustiť uzdu svojej vášni, tak sa vydajú do ZOO. Ale ani to sa nedá porovnať s tým veľmi silným momentom, keď dostanete príležitosť fotiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Zaujíma vás to? Čítajte ďalej.

Rekordy na vode: To

FOTO Rekordy na vode: To NAJ zo sveta zaoceánskych výletných lodí

18.09.2017 | 

Pokrok je i vo svete zaoceánskych lodí stále evidentnejší a rýchlejší. Rekordmanov medzi plavidlami treba hľadať nielen po stránke technickej, ale napríklad aj z hľadiska veľkosti alebo trebárs počtu kajút.

Adrenalín v Tatrách: 10

FOTO Adrenalín v Tatrách: 10 aktivít, ktoré dajú zimnej dovolenke poriadnu šťavu

09.01.2018 | 

Zimné obdobie si väčšina z nás spája s klasickými aktivitami ako lyžovanie, snowboarding, bežkovanie či sánky. V súčasnosti už pritom lyžiarske strediská ponúkajú aj rôzne iné možnosti zábavy. Niektoré môžu byť len doplnkom ku klasickým športom, iné vás opantajú na celý pobyt. Ani v jednom prípade však na ne s veľkou pravdepodobnosťou len tak nezabudnete.

Ako vták nad mestom:

FOTO Ako vták nad mestom: Na najdlhšej lanovej dráhe poletíte z výšky 170 metrov

07.12.2017 | 

Lanové dráhy ZipLine sa z prírodného prostredia čoraz častejšie dostávajú aj do miest. Istený „prelet“ ponad parky, ulice či fontány si už môžete vyskúšať v Londýne, Paname či španielskom Tolede. Tú najdlhšiu mestskú ZipLine dráhu však otvorili pred pár dňami v Dubaji.

Slovensko je pre amerických

FOTO Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

FOTO unikátneho letu: Nemecký pilot letel trasou v tvare vianočného stromčeka

Nemecký pilot letel trasou
16.12.2017

Pilot letel nad Nemeckom počas skúšobného letu Airbusom A380 po trase v tvare imaginárneho vianočného stromu. Hovorca spoločnosti Airbus Heiko Stolzke vo štvrtok pre tlačovú agentúru DPA uviedol, že takmer päť a polhodinový let v predchádzajúci deň bol "obvyklým interným skúšobným letom Airbusu pred odovzdaním nového lietadla" zákazníkovi. viac »

Najkrajší darček pre deti: 10 výletov v stopách rozprávkových hrdinov

Najkrajší darček pre deti:
12.12.2017

Najlepším darčekom býva nezabudnuteľný zážitok, a to platí pre malých aj veľkých. Namiesto ďalších hračiek, ktoré aj tak skončia kdesi v kúte, skúste deťom tento rok darovať výlet inšpirovaný niektorou z obľúbených rozprávok. Stačí vybrať tie správne destinácie a aj z vašich potomkov sa stanú nadšení fanúšikovia cestovania. viac »

Otvorili najväčšiu kaviareň Starbucks na svete, potrebujete v nej mapu

Starbucks Reserve Roastery, Šanghaj,
09.12.2017

Viac ako 2 700 štvorcových metrov, takú rozlohu má najväčšia kaviareň siete Starbucks, ktorú otvorili minulý týždeň v čínskom Šanghaji. A tým rekordy Starbucks Reserve Roastery v krajine, ktorá tradične uprednostňovala čaj, zďaleka nekončia. viac »

FOTO studenej krásy: Tento rok na vás v Tatrách čaká takýto Ľadový dóm

Tatranský dóm
08.12.2017

Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách dnes po prvýkrát oficiálne sprístupnia verejnosti tohtoročný Tatranský ľadový dóm. Oproti predošlým rokom je bazilika väčšia, sochári zo Slovenska, Česka a Španielska ju postavili za necelé tri týždne zo 190 ton ľadu. viac »

Ako vták nad mestom: Na najdlhšej lanovej dráhe poletíte z výšky 170 metrov

Ako vták nad mestom:
07.12.2017

Lanové dráhy ZipLine sa z prírodného prostredia čoraz častejšie dostávajú aj do miest. Istený „prelet“ ponad parky, ulice či fontány si už môžete vyskúšať v Londýne, Paname či španielskom Tolede. Tú najdlhšiu mestskú ZipLine dráhu však otvorili pred pár dňami v Dubaji. viac »


Utorok, 16. január. 2018. Meniny má Kristína.