Zaujímavosti, atrakcie

Poklady na mori: 3 top luxusné jachty, ktoré brázdia vody Chorvátska

15.08.2017 | | Hodnotenie článku: 4.55

Kedysi brázdili tie najluxusnejšie jachty vody Karibiku či Azúrového pobrežia, dnes boháči uprednostňujú najobľúbenejšiu destináciu Slovákov. Ak budete mať šťastie, podarí sa aj vám na vlastné oči vidieť tie najdrahšie plavidlá sveta. My sme pri súostroví Kornati stretli tieto tri.

Viac článkov
Poklady na mori: 3

FOTO Poklady na mori: 3 top luxusné jachty, ktoré brázdia vody Chorvátska

15.08.2017 | 

Kedysi brázdili tie najluxusnejšie jachty vody Karibiku či Azúrového pobrežia, dnes boháči uprednostňujú najobľúbenejšiu destináciu Slovákov. Ak budete mať šťastie, podarí sa aj vám na vlastné oči vidieť tie najdrahšie plavidlá sveta. My sme pri súostroví Kornati stretli tieto tri.

Prestížna fotografická súťaž National

FOTO Najkrajšie cestovateľské FOTO 2017: National Geographic predstavil víťazov prestížnej súťaže

14.08.2017 | 

Najprestížnejšia fotografická súťaž pozná svojich aktuálnych víťazov. Aj tento rok hľadal magazín National Geographic cestovateľské fotografie, ktoré zvečňujú krásu prírody, ľudí a miest najlepšie. Z 15 tisíc snímok vybrala porota víťazov jednotlivých kategórií, a tí vám opäť vezmú dych.

Letné linky z Bratislavy:

FOTO Letné linky z Bratislavy: 5 fantastických tipov na dovolenku podľa vlastných predstáv

16.05.2017 | 

Spoločnosť Ryanair prevádzkuje z bratislavského letiska v letnom období päť sezónnych liniek do prímorských destinácií, a to je ideálna príležitosť preskúmať tieto miesta na vlastnú päsť. Poradíme vám, ako spojiť oddych na pláži s poznávaním krajiny a užiť si dovolenku na maximum.

7 miest, ktoré by

FOTO 7 miest, ktoré by ste mali navštíviť, kým budú populárne

05.02.2017 | 

Občas je to ako začarovaný kruh. Prírodné alebo umelecké krásy objavia turisti, prihrnú sa davy a čaro sa stráca. Ak ho chcete na vlastnej koži zažiť na niektorých miestach aj vy, mali by ste sa poponáhľať. Týchto sedem miest už svoju autentickú podobu dlho mať nebude.

O tomto sa vám

FOTOVIDEO O tomto sa vám bude snívať: Bazén so skleneným dnom a pod ním 40 poschodí

13.04.2017 | 

Prekonávanie vlastného strachu má nepochybne veľký význam. Ak sa však bojíte výšok, tento bazén rozhodne nie je nič pre vás. Časť jeho dna je totiž vyrobená zo skla a pod nohami tak máte len 152 metrov prázdneho priestoru. A to je už naozaj poriadna dávka adrenalínu.

Snowboard bez snehu? Aj

FOTO Snowboard bez snehu: Zajazdite si na piesočných dunách

30.01.2017 | 

Ak máte už zimy a snehu „plné zuby“, no svojho obľúbeného snowboardu sa nechcete vzdať, máme pre vás riešenie. Tam, kam sa dnes vyberieme, si vystačíte s krátkymi nohavicami a tričkom, a namiesto mrazu vás budú ohrozovať nemilosrdné lúče horúceho slnka. Predstavíme vám totiž sandboarding – adrenalínovú jazdu na doske na piesočných dunách.

Most je v noci

Zažite USA – 10 vecí, ktoré patria k tej správnej americkej atmosfére

05.10.2015 | 

USA by nebolo USA, keby ste tam nezažili tieto veci. Ide o akúsi povinnú jazdu, ktorá vám pomôže lepšie spoznať túto krajinu a nasať jej atmosféru. Nesnažte sa preto chodiť iba po známych atrakciách a pamiatkach, ale vyskúšajte i tieto veci, ktoré ju tak charakterizujú a robia odlišnou oproti ostatným krajinám.

Louvre

10 faktov, ktoré ste netušili o známych pamiatkach

10.08.2014 | 

Možno ste to už zažili aj na vlastnej koži. Plní očakávania sa konečne dostanete k vašej vysnívanej pamiatke, no realita ako by vám dala poriadnu facku. Všetko na vlastné oči vyzerá inak a vy ste si ju mohli viac vychutnať doma na fotografiách ako na vlastné oči. Pripravte sa teda na týchto desať faktov, ktoré ste o niektorých pamiatkach ešte nepočuli.

Dovolenkový raj z vtáčej perspektívy: Slovaci zvečnili krásu sopečného ostrova Lanzarote

Ostrov Lanzarote, Kanárske ostrovy
28.06.2017

Na Kanárske ostrovy putuje každé leto množstvo turistov aj z našich končín. Lákajú ich sem nielen rajské pláže, ale aj nedotknutá príroda. Mladí talentovaní Slováci zachytili divokú krásu ostrova Lanzarote pomocou dronu na pôsobivých fotografiách a vo videu. viac »

Do New Yorku za 3,5 hodiny: Legendárny Concorde má nástupcu

Mladá americká firma Boom
23.06.2017

Vyše 13 rokov po vyradení nadzvukového dopravného lietadla Concorde sa jeho návrat v novej podobe javí ako čoraz pravdepodobnejší. Mladý americký podnik Boom získal na svoje lietadlo už 76 objednávok od piatich leteckých spoločností. viac »

Čudo na dne mora: 10 prekvapivých faktov o morských uhorkách

Holotúria (morská uhorka)
18.06.2017

Ľuďom pripomínajú viacero vecí, preto bývajú kvôli svojmu tvaru a veľkosti často terčom posmechu. Holotúrie sú však veľmi užitočné živočíchy, ktoré navyše patria k vyhľadávaným delikatesám. To však nie sú jediné prekvapenia tohto výnimočného tvora, s ktorým sa počas dovolenky bežne stretávame aj my. viac »

Mladý Slovák si splnil sen: Za jeden rok precestoval päť kontinentov a 30 krajín

Mladý Slovák si splnil
17.06.2017

Mladý právnik Tomáš Vilček zažil na svojej ceste nevídané dobrodružstvá a stretol mnoho inšpiratívnych ľudí. Ocitol sa zoči-voči občianskym vojnám, teplotným extrémom, pozeral sa do tváre chudobe. Popritom stopoval tisíce kilometrov a kempoval v divočine. Cestoval v čase, aby sa nadýchol čarovnej histórie a dotkol sa fascinujúcich kultúr. viac »

Revolúcia na kolesách: Prvý mezonetový karavan na svete je zo Slovenska

Prvý mezonetový karavan na
16.06.2017

Známy konštruktér, vynálezca a otec legendárneho kabrioletu K1 Attack Roadster Dick Kvetňanský sa po viac než desiatich rokoch rozhodol oživiť úspešnú automobilovú značku Attack. V rámci portfólia však neprináša očakávaný superšportiak, ale svetový unikát – prvý mezonetový karavan, ktorý svojimi technológiami, riešením, cenou a ponúknutým veľkorysým priestorom prináša revolúciu do sveta karavaningu. Nový Attack Homester je jednoducho transformer, ktorý ovládate prostredníctvom svojho mobilu. viac »


Štvrtok, 17. august. 2017. Meniny má Milica.