To najkrajšie zo sveta

Najvyšší, najsevernejší, najdlhší: Poznáte európske NAJ?

17.01.2018 | | Hodnotenie článku: 3.77

O niektorých sme sa učili na hodinách geografie, iné sú pre mnohých menším prekvapením. Najzápadnejšie, najvýchodnejšie, najjužnejšie, najsevernejšie, najnižšie a najvyššie body Európskej únie sú obľúbeným cieľom zberateľov turistických trofejí. Patríte k nim aj vy?

Viac článkov

Inšpirácia na dovolenku: Lonely Planet zverejnil zoznam top miest pre rok 2018

Sevilla, Španielsko
02.01.2018

Cestovatelia každý rok s napätím očakávajú ďalší nový rebríček od Lonely Planet. Títo odborníci na turizmus pravidelne predstavujú top destinácie pre budúcu sezónu. Vďaka tomu nielen poukážu na ďalšie zaujímavé lokality, ale zároveň trochu odpútajú pozornosť od najvychytenejších destinácií, ktoré už niekedy nezvládajú nápor davov dovolenkárov. Aktuálne vyzerá rebríček takto. viac »

Virtuálny svet 2017: Toto sú najpopulárnejšie mestá na Instagrame

Socha slobody, New York,
29.12.2017

Virtuálny svet sa stal bežnou súčasťou nášho života a dianie v ňom je významným zrkadlom doby. Veľký vplyv má v tejto oblasti aj Instagram s takmer miliardou užívateľov. Ten na sklonku roka zverejnil zoznam miest, ktoré boli v príspevkoch označené najčastejšie. viac »

Výpredaje za rohom: Najlepšie európske destinácie pre nákupných maniakov

Výpredaje za rohom: Najlepšie
27.12.2017

Vianočný ošiaľ síce práve vrcholí, no mnohí si nechávajú tie najväčšie nákupy až na obdobie po sviatkoch. Práve vtedy zvyknú obchodníci ponúkať atraktívne zľavy, ktorým sa len ťažko odoláva. Najmä v zahraničí sa šplhajú k extrémnym výškam, preto sa za nimi oplatí cestovať aj ďalej. Dobrý nákup môžete navyše spojiť s vzrušujúcim víkendom v jednej z európskych metropol. A ktoré sú z pohľadu zimných či letných výpredajov najlepšie? viac »

Čarovná zimná rozprávka: Týmto mestám Vianoce pristanú najviac

Colmar, Francúzsko
23.12.2017

Vianoce nerobí najkrajšími sviatkami roka iba veľká nádielka snehu a krásne ozdobené ulice. Podstatnú úlohu zohrávajú najmä ľudia, ktorí sa k sebe správajú milo a uctievajú tak ich hlavné posolstvo. Kombináciu všetkých týchto drobných, ale podstatných detailov prinášajú tie najkrajšie vianočné mestečká na svete. Pri ich návšteve budete mať pocit, že sa nachádzate uprostred krásnej zimnej rozprávky, na ktorú azda nikdy nezabudnete. viac »

Tri svetové rekordy a bezkonkurenčný komfort: Nová lanovka je snom každého turistu

Nová kabínová lanovka na
22.12.2017

Včera slávnostne spustili do prevádzky novú lanovku na najvyšší nemecký vrch Zugspitze, ktorá na vrchol prepraví až 580 cestujúcich za hodinu. Tí môžu počas cesty spoznať tri svetové rekordy tohto výnimočného technického projektu za 50 miliónov eur. viac »

Najkrajší darček pre deti: 10 výletov v stopách rozprávkových hrdinov

Najkrajší darček pre deti:
12.12.2017

Najlepším darčekom býva nezabudnuteľný zážitok, a to platí pre malých aj veľkých. Namiesto ďalších hračiek, ktoré aj tak skončia kdesi v kúte, skúste deťom tento rok darovať výlet inšpirovaný niektorou z obľúbených rozprávok. Stačí vybrať tie správne destinácie a aj z vašich potomkov sa stanú nadšení fanúšikovia cestovania. viac »

Svet pokoja a harmónie: 7 najkrajších budhistických chrámov na Zemi

Pagoda Shwedagon, Mjanmarsko
29.11.2017

Budhistické učenie si našlo svojich priaznivcov po celom svete. Väčšina z nich mieri pri svojom cestovaní do Ázie, odkiaľ náboženstvo pochádza, a navštevuje chrámy ozdobené podobizňami usmiateho Budhu. Nádherná architektúra a výnimočná atmosféra však lákajú aj ostatných turistov a patria k najväčším atrakciám kontinentu. Toto sú tie najkrajšie z nich. viac »

Zázrak plný rekordov: Najkrajšia a najväčšia záhrada sveta vyrástla uprostred púšte

Dubai Miracle Garden
24.11.2017

Nič nie je nemožné, snažia sa neustále dokazovať projektanti a stavitelia na Blízkom Východe. V Dubaji sa im opäť raz podarilo poraziť aj samotnú prírodu, uprostred púšte vytvorili najkrajšiu a najväčšiu záhradu sveta. viac »

Umenie na oblohe: 12 najkrajších lietadiel sveta

Umenie na oblohe: 12
23.11.2017

Lietadlá jednotlivých aeroliniek väčšinou spoznáte už na prvý pohľad - biely trup zdobí výrazné logo, viditeľné aj z veľkej diaľky. Niekedy však letecké spoločnosti posielajú na oblohu aj stroje, ktoré by sme pokojne mohli nazvať umeleckými dielami. Toto sú najkrajšie z nich. viac »

Lyžiarske Oscary rozdané: Najlepšie zimné stredisko je v Európe

Lyžiarske Oscary rozdané: Najlepšie
20.11.2017

Uplynulý víkend sa v rakúskom Kitzbüheli uskutočnil už 5. ročník prestížneho podujatia World Ski Awards. Vyše 1,5 milióna hlasov turistov, ale aj odborníkov z oblasti lyžiarskeho priemyslu rozhodlo, ktoré zimné strediská na svete sú najlepšie. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 20. január. 2018. Meniny má Dalibor, Sebastián.