Dovolenka pri mori

Cieľová destinácia – BULHARSKO

13.03.2018 | | Hodnotenie článku: 4.62

Pamätáte si Bulharsko ako dovolenku z čias socializmu? Ani náhodou! To už dávno neplatí. Bulharsko je krásna a na zážitky bohatá krajina a už po prílete na letisko v Burgase som vedela, že tam nechám kúsok svojho srdca.

Viac článkov

Nikdy nespiace Azory: Exotika na európsky spôsob

Azory
22.09.2017

Chcete exotiku, no zároveň ostať v Európe? Poďte si teda užiť pobyt na Ilhas dos Açores - Azoroch, portugalskom súostroví uprostred Atlantického oceánu 1500 km od Lisabonu. Už len samotný fakt, že ostrovy sú sopečného pôvodu a plné minerálnych prameňov im dávajú neobyčajný charakter. viac »

Skvelý tip na september: V juhovýchodnej Sicílii zažijete na pol nádrže úplne všetko

Skvelý tip na september:
06.09.2017

Pláže s pieskom jemným ako múka, biele útesy obmývané krištáľovo čistým morom a očarujúce barokové mestečká? A čo tak pridať k tomu ešte kúpanie v azúrových jazierkach na dne kaňonu či pochutnávanie si na tej najlahodnejšej zmrzline, akú si viete predstaviť? Verte či nie, toto všetko nájdete na kúsku zeme menšom než Bratislavský kraj. Vitajte v juhovýchodnej Sicílii. viac »

Kúpanie v tieni pamiatok: 7 najčarovnejších pláží Dubrovníka

Dubrovník, Chorvátsko
24.08.2017

Dubrovník patrí k najobľúbenejším destináciám v Chorvátsku. Obrovské množstvo turistov sem mieri najmä kvôli pamiatkam a výnimočnej atmosfére, neďaleko centra sa však dá aj oddychovať pri mori. Viete, na akú pláž sa treba v Dubrovníku vydať za vodnými športmi, na akú za relaxom a na akú len za letnou slnečnou pohodou? Poradíme vám. viac »

Ostrov Madeira: Nespútaný raj večnej jari

Ostrov Madeira
01.08.2017

Už počas cesty na Madeiru, ktorá je autonómnou oblasťou Portugalska, máte vzrušujúci pocit, ako keby ste cestovali za zabudnutým rajom či stratenou Atlantídou. Vaše vnútorné dojmy vás vlastne neklamú, lebo cestujete do Atlantiku, na ostrov vzdialený až 900 km od Lisabonu a okolo 700 km od pobrežia Afriky. Na ostrov, ktorý si vás navždy získa. viac »

Grécky ostrov Zakynthos: Najkrajšia pláž Európy aj malebné morské jaskyne

Ostrov Zakynthos, Grécko
13.07.2017

Jeden z najstaršie obývaných gréckych ostrovov Zakynthos patrí k najvyhľadávanejším lokalitám tejto krajiny. Okrem nádherných pláží sa môžete tešiť aj na pestré možnosti využitia voľného času a spoznávania gréckej mýtickej kultúry. Zaujímavosťou tohto ostrova je tiež fakt, že práve odtiaľto pochádza autor gréckej hymny. Urobte preto tento rok zmenu, nechoďte opäť len na overenú klasiku ako Korfu alebo Kréta a pozrite sa na ďalší z nádherných ostrovov. viac »

VIDEO ako inšpirácia: Pozrite sa na dovolenkové hity Slovákov z vtáčej perspektívy

VIDEO ako inšpirácia: Pozrite
02.07.2017

Príchod dronov nám ponúkol aj jednu veľkú cestovateľskú výhodu. Získavame vďaka nim úplne iný pohľad na svet a často dokážeme vidieť i také detaily, ktoré nám za normálnych okolností unikajú. Skúste sa vďaka moderným technológiám pozrieť takýmto spôsobom na najobľúbenejšie dovolenkové destinácie Slovákov. Možno vám práve takýto pohľad na krásu jednotlivých lokalít lepšie napovie, ktorá časť sveta je pre vás tá najvhodnejšia a kde by ste mali stráviť vašu najbližšiu dovolenku. viac »

Najkrajšia tvár Talianska: 10 ostrovov a ich tajomstvá

Ischia, Taliansko
27.06.2017

Taliansko jednoznačne patrí k najkrajším krajinám planéty. Vďačí za to najmä bohatej kultúre a množstvu pamiatok aj v tých najmenších mestečkách. Nemenej atraktívne sú však aj jeho prírodné krásy. To všetko nájdete nielen na pevnine, ale aj na ostrovoch. Sicília a Sardínia sú nám už dobre známe, poznáte však aj tie ostatné? viac »

Grécky Mykonos: Obľúbený ostrov najnáročnejších turistov

Ostrov Mykonos, Grécko
26.06.2017

Každý z gréckych ostrovov je niečím výnimočný a kvôli tomu sa špecializuje na inú klientelu. Zatiaľ čo Santorini vyhľadávajú milovníci gréckej kultúry a Krétu preferujú rodiny s deťmi, ostrov Mykonos dokáže splniť požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Známy je príjemnými plážami s najteplejším morom, nádhernou prírodou a výbornými službami. Často ho nazývajú aj druhým domovom celebrít, lebo tu svoju dovolenku často trávia aj známe osobnosti. viac »

Najkrajšie bulharské pláže: Vynikajúce možnosti na letnú dovolenku

Zlaté piesky, Bulharsko
20.06.2017

Bulhari stále bojujú proti nálepke lacnej krajiny, do ktorej sa hrnú turisti najmä kvôli cenám ich služieb. Tunajšia príroda, ale aj kultúra však ponúkajú turistom toľko možností na výlety, že by práve tie mali byť hlavným dôvodom vašej návštevy Bulharska. Pravdou je, že okrem toho sa môžete tešiť aj na legendárne nízke ceny, keď si za menší rozpočet môžete dovoliť dovolenku ako králi. viac »

Chorvátsky Split: Nádherné centrum Strednej Dalmácie

Chorvátsky Split: Nádherné centrum
14.06.2017

Chorvátsko patrí dlhodobo medzi stálice slovenských dovolenkárov. Lákajú nás tam nielen dobré ceny, nenáročná cesta, ktorú zvládne aj priemerný vodič, ale hlavne atmosféra, ktorú vytvárajú domáci obyvatelia. Tú najsrdečnejšiu zažijete aj v nádhernom centre Strednej Dalmácie, slávnom meste Split. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 21. marec. 2018. Meniny má Blahoslav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa