Dovolenka pri mori

Dovolenkové skvosty, ktoré turistom unikli: Toto je 7 najkrajších ostrovov Grécka

05.05.2016 | | Hodnotenie článku: 4.70

Grécku patrí asi 6000 ostrovov v piatich rôznych moriach, len 200 z nich je však obývaných. Najnavštevovanejšia je Kréta, za ňou nasleduje Santorini, Rhodos, Korfu a Mykonos, ktoré každý rok navštívi aj množstvo Slovákov. Ak sa však chcete vyhnúť davom, je čas rozšíriť si obzory. Toto sú najkrajšie neobjavené ostrovy Grécka.

viac

Dovolenka v Chorvátsku len tak na skok: Prinášame TOP pláže najbližšie k Slovensku!

Polostrov Istria ponúka pláže
27.04.2016

Len 600 kilometrov a 6 hodín cesty. Približne toľko nás delí od nádherných pláží chorvátskeho polostrova Istria. Ulahodia každému – pozvoľný vstup do mora ocenia rodiny s deťmi, mladí si vyberú miesto, kde to „žije“ a milovníci nahoty uvítajú súkromie. Tak ktorú pláž si vyberiete vy? viac »

Rebríček dovolenkárov pre rok 2016: FOTO Desať najlepších ostrovov Európy!

Červená pláž, Santorini
25.04.2016

Najznámejší hodnotiaci server cestovateľov Tripadvisor zverejnil rebríček najlepších dovolenkových ostrovov. Európa sa dostala do prvej desiatky vďaka Grécku a Španielsku. Pozrite sa, kam sa podľa odborníkov oplatí ísť. viac »

Dovolenka na Malte: Vyberte sa na jej najkrajšie miesta

Pláž Ramla, Malta
15.03.2016

Ostrov v Stredozemnom mori, ktorý sa nachádza medzi Afrikou a Európou prináša pestrú zmes kultúr a vplyvov, ktoré badať na ich architektúre a pamiatkach. Rozlohou síce nejde o veľkú krajinu, no napriek tomu ponúka turistom všetko to, po čom túžia. Prejdú sa po zaujímavých historických atrakciách, objavia úžasnú prírodu, vyskúšajú rôzne, najmä vodné športy a taktiež niektorú z adrenalínových zábaviek. Letecky sa tam môžete dostať napríklad priamo z blízkej Viedne. Aby ste zohnali lacné letenky, musíte nakupovať včas, pretože tam nelietajú nízkorozpočtové spoločnosti. viac »

Kam tento rok na dovolenku? No predsa na tie najkrajšie pláže Európy

Pláž de Ses Illetes,
26.02.2016

Internet, webové stránky a hodnotenia turistov sú zrejme tým najlepší spôsobom, ako zistiť, kam sa oplatí ísť na dovolenku. Samozrejme existuje možnosť ísť na obľúbené a overené miesto, ale ak chcete niečo nové, tu získate potrebné informácie. Opäť sa oprieme o stránku TripAdvisor, ktorá podľa hodnotenia užívateľov našla tie najlepšie európske pláže pre tento rok. viac »

Letná dovolenka vás zavedie aj do Portugalska. Jeho Algarve je jednoducho neodolateľné

Algarve, Portugalsko
13.02.2016

Niekedy býva paradoxom, že tie najkrajšie zákutia našej planéty sa nachádzajú na nečakaných miestach. Podobne je to aj v prípade portugalskej dedinky Benagil. viac »

Nový dovolenkový hit sezóny – Portugalské Vale de Lobo ponúka dokonalú letnú dovolenku

Vale de Lobo, Portugalsko
28.01.2016

Tohtoročný výber dovoleniek nebude až tak jednoduchá záležitosť ako po iné roky. Okrem iných faktorov totiž musíte zohľadňovať aj aktuálnu politickú situáciu. Už počas minulej sezóny tak automaticky klesol záujem najmä o dovolenku na kritických gréckych ostrovoch. To však prináša so sebou aj pozitíva, keďže sa popri starých známych vynárajú aj nové dovolenkové destinácie. Jednou z nich je i Vale do Lobo, ktorý nájdete v Portugalsku. viac »

Mnoho odtieňov Santorini – Ostrov, ktorý hrá farbami

Santorini, Grécko
30.08.2015

Okrem klasickej gréckej modrej a bielej je Santorini aj ostrovom oranžovej, krvavo červenej, kráľovskej purpurovej, maslovej žltej, elektrickej zelenej a pastelovo ružovej farby. Poďte sa s nami ponoriť do farieb ostrova Santorini, ktoré vytvorila samotná príroda. viac »

Zaslúži si Kalábria prezývku Karibik Európy?

Kalábria, Taliansko
25.08.2015

Vybrať si dovolenku, keď na ňu ide viac ako jeden človek, je viac ako náročné. No keď sa rozhodnete pre Taliansko, nebude to žiadny kompromis a aj tak budú všetci spokojní. Váš partner, vaše deti a dokonca aj váš domáci miláčik. Ktoré miesto by ste si mali vybrať? viac »

Populárna turecká riviéra – Ešte stále je čas využiť nadštandardné turecké služby

Turecko
24.08.2015

Pre dovolenkárov, ktorí túžia po rodinnej dovolenke v kvalitnom 5* hoteli s all inlusive a tých, ktorí milujú luxus za prijateľnú cenu je voľba destinácie pre letnú dovolenku pri mori zrejmá. Turecká riviéra. Pýtate sa prečo? viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 6. máj. 2016. Meniny má Hermína.
ms v hokeji 2016 Moskva / Petrohrad

Ponuka zájazdov

Foto dňa