Dovolenka pri mori

Neobjavený rajský kút Chorvátska – ostrov Šolta

24.05.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Veľa Slovákov stále nedá dopustiť na letnú dovolenku v Chorvátsku a vyberajú sa tam pravidelne každý rok. Celá krajina ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré môžete vždy obmieňať za nejaké nové nepreskúmané lokality. Pri tak veľkom návale turistov je však čoraz náročnejšie nájsť ešte niečo neopozerané a s príjemnou domácou atmosférou. Ostrov Šolta je presne jednou z takýchto pekných častí tejto úžasnej krajiny.

Viac článkov

Jadran inak: Skvelé dovolenkové destinácie pri mori ponúka aj Slovinsko

Piran, Slovinsko
21.05.2018

Zunovala sa vám už dovolenka v Chorvátsku, no región sa vám stále páči? Posuňte sa tento rok o pár kilometrov vyššie a navštívte Slovinsko. Krajina je síce často v tieni svojho slávnejšieho konkurenta, no jeho pekné pláže a kvalitné služby sú dostatočne dobrým dôvodom na to, aby ste zmenili svoju obľúbenú destináciu. viac »

Albánsko je nefalšovaný Balkán, s dobrým aj zlým

Albánsko
17.05.2018

Albánsko si mnohí z nás spájajú s mafiou, ktorej chápadlá siahali aj na naše územie. Napriek tomu ho však vďaka nízkym cenám a moru objavuje aj čoraz viac Slovákov. Čo ich tam skutočne čaká? viac »

Toskánsko nie sú len vinice a malebné mestečká, oddychovať môžete aj pri mori

Lido di Camaiore, Taliansko
15.05.2018

Toskánsko – niekoľkokilometrové pláne levandúľ či viníc v pozadí s vysokými topoľmi ako z reklamy na aviváž. Hovorí sa o ňom, že je najkrajším kútom Talianska, väčšina turistov však zostáva len vo vnútrozemí. My sme chceli spoznať aj jeho druhú stránku a zamierili sme k Ligúrskemu moru. viac »

Chorvátske ostrovy: 7 destinácií pre dokonalú dovolenku

Hvar, Chorvátsko
09.05.2018

Slovenskí dovolenkári majú už dlhé roky svojho top favorita medzi dovolenkovými destináciami. I keď niekedy sa ukážu nejaké jednosezónne hviezdy, stále u nich vyhráva Chorvátsko. Príjemní obyvatelia, krásna príroda, blízka kultúra a rozmanité atrakcie im dávajú stále viac dôvodov na to, aby sa tam opäť vrátili. Medzi najväčšie tromfy tejto krajiny patria aj jej nádherné ostrovy. viac »

Skutočný klenot v Stredomorí: 5 dôvodov pre návštevu gréckeho ostrova Rhodos

Rhodos, Grécko
04.05.2018

Rhodos je jedným z najpôvabnejších gréckych ostrovov a patrí dokonca medzi najunikátnejšie a najvyhľadávanejšie ostrovy v celom Stredomorí. Týchto päť dôvodov vysvetľuje, prečo by ste ho raz mali navštíviť aj vy. viac »

Dovolenka na Makarskej: 10 tipov na skvelý výlet

Dovolenka na Makarskej: 10
02.05.2018

Každý rok mieri na dovolenku v Chorvátsku množstvo Slovákov. K najvyhľadávanejším destináciám patrí aj Makarská riviéra, kde krištáľovo čisté more lemujú pieskové a kamenisté pláže v tieni pínií. Ak by ste si však predsa len chceli v zaslúženom oddychovaní urobiť malú prestávku, ponúkame vám 10 tipov na skvelý výlet. viac »

Domáci odhalili svoju pýchu: Toto je 10 najkrajších pláží v Grécku

Myrtos, Kefalonia
25.04.2018

Grécko sa vďaka blankytnému moru, malebným dedinkám a množstvu pamiatok dlhodobo teší obrovskej obľube u turistov. Vybrať si tú správnu destináciu však pri toľkých krásach nie je jednoduché. Možno vám pri rozhodovaní pomôže aj tento zoznam, najkrajšie pláže svojej krajiny vyberali samotní Gréci. viac »

Doteraz neobjavený dovolenkový raj: Bosna a Hercegovina ponúka krásne more, chuť orientu a nízke ceny

Bosna a Hercegovina
19.04.2018

Keď sa povie Bosna a Hercegovina, väčšina z nás si predstaví hlavné mesto Sarajevo ako dejisko letnej olympiády ´84, slávny most v Mostare a Srebrenický masaker. Táto balkánska krajina má však aj jedno prímorské letovisko a množstvo zaujímavostí vo vnútrozemí. Mirka Katonová sa ich rozhodla preskúmať. viac »

Cieľová destinácia – BULHARSKO

Bulharsko
13.03.2018

Pamätáte si Bulharsko ako dovolenku z čias socializmu? Ani náhodou! To už dávno neplatí. Bulharsko je krásna a na zážitky bohatá krajina a už po prílete na letisko v Burgase som vedela, že tam nechám kúsok svojho srdca. viac »

Nikdy nespiace Azory: Exotika na európsky spôsob

Azory
22.09.2017

Chcete exotiku, no zároveň ostať v Európe? Poďte si teda užiť pobyt na Ilhas dos Açores - Azoroch, portugalskom súostroví uprostred Atlantického oceánu 1500 km od Lisabonu. Už len samotný fakt, že ostrovy sú sopečného pôvodu a plné minerálnych prameňov im dávajú neobyčajný charakter. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 26. máj. 2018. Meniny má Dušan.

Ponuka zájazdov

Foto dňa