Kúpele a wellness zariadenia – Slovensko

V okolí Bardejovských Kúpeľov otvorili kyslíkovú cestu Napoleon

10.01.2017 |

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar, ale verejnosť ju môže využívať už teraz.

Viac článkov

Bardejov a Bardejovské kúpele: Výnimočnosť potvrdená UNESCOm

Bardejov a Bardejovské kúpele:
11.07.2016

Kto chce zažiť neošúchanú krásu a objaviť majstrovské umelecké diela, ale aj relax vo výnimočnom prírodnom prostredí, mal by navštíviť mesto Bardejov a Bardejovské kúpele. Severovýchod Slovenska ukrýva prekvapenia a skvosty, aké nemajú obdobu ani v tých najvyhlásenejších turistických a dovolenkových destináciách. Mesto Bardejov sa právom hrdí opakovanými prvenstvami v súťaži o Najkrajšie mesto Slovenska a Bardejovské kúpele sú oázou oddychu plnou architektonických skvostov, ktorú si vychutnávala aj cisárovná Sisi. viac »

Oddychujte ako cisárovná: Dovolenka na Slovensku po stopách slávnej Sisi

Cisárovná Sisi navštívila Bardejovské
30.04.2016

Ak chcete načerpať nové sily a zažiť romantiku s kúzlom dávnej minulosti, vyberte sa na východ Slovenska.V Bardejovských Kúpeľoch zažijete, ako kedysi oddychovali slávni. viac »

Unikátne Vyšné Ružbachy: Vyberte sa sem za zdravím a duševnou pohodou

Vyšné Ružbachy
20.11.2015

V malebnej obci Vyšné Ružbachy nájdete unikátne a jedinečné kúpele s rovnomenným názvom. Patria medzi slovenské skvosty, najmä kvôli ich geologickému podložiu tvorenému z travertínov. viac »

Nové wellness centrum v AquaCity Poprad láka ohňom, vodou a unikátnymi novinkami

Fire & Water Wellness
11.02.2015

Poprad - Do sveta slovenského wellnesu sa onedlho zapíše výrazným a nezmazateľným spôsobom nové Fire & Water Wellness & Spa v Mekke slovenského relaxu – v AquaCity Poprad. Už 5.2.2015 sa otvorila prvá etapa najväčšieho dvojpodlažného wellness centra v strednej Európe a 2.4.2015 sa začne druhá etapa. viac »

10 pravidiel, ako si z návštevy v kúpeľoch odniesť to najlepšie

Historické kúpele Hammam-e Ali
04.02.2015

Chystáte sa do kúpeľov? Pre mnohých z vás to môže znamenať viac ako týždeň intenzívnych kúpeľných procedúr, ktoré by vás mali znova postaviť na nohy. Nezabúdajte však, že pobyt v kúpeľoch nestačí len absolvovať. Pobyt v kúpeľoch si treba v prvom rade vychutnať. Prinášame vám desať pravidiel, ako si pravé kúpele užiť do posledného liečivého dúška! viac »

Jeseň v slovenských kúpeľoch: Užite si predĺžené víkendy

Bardejovské kúpele, Bardejov
04.10.2014

Po rušnom lete vám istotne padne vhod chvíľka na oddych. Ak si chcete užiť ešte pred koncoročnými sviatkami trošku voľna a nie ste fanúšikom poznávacích zájazdov, ideálnou voľbou môžu byť pre vás kúpele. Okrem krátkej dovolenky si užijete aj starostlivosť o svoje telo a keď budete mať chvíľku voľna, môžete zájsť aj na pár výletov v okolí. Na Slovensku nájdete množstvo kúpeľných zariadení a väčšina z nich ponúka aj zvýhodnené jesenné pobyty. My vám vyberáme tri z nich, no prispôsobiť si ich môžete aj podľa vzdialenosti od vášho bydliska, ale aj podľa ešte nepreskúmanej lokality. viac »

Za oddychom na Slovensku – Vynovené kúpele v Trenčianskych Tepliciach

Odpočiváreň Hammam, KúpeleTrenčianske Teplice
29.09.2014

Ako huby po daždi rastú na Slovensku rôzne relaxačné centrá. Menšie aj väčšie ponúkajú oddych pre ubolené telá a duše. Starať sa o seba je totiž svetový trend, ktorý sa uchytil aj u nás doma. Príjemne strávené chvíle vyhľadávame všetci, tak prečo ich nespojiť s príjemný výletom, na ktorom spoznáte ďalší krásny kút Slovenska. V Trenčianskych Tepliciach pre vás dokonca zrekonštruovali pôvodné priestory viac »

Komfort štyroch hviezdičiek v regióne plnom slnka, liečivej vody a dobrého vína

Hotel Minerál, Dudince
07.08.2014

Kúpeľné mesto Dudince je jedným z najmladších kúpeľných miest na Slovensku, no história liečivej minerálnej vody, ktorá dala život samotnému kúpeľnému mestečku a dodnes pomáha liečiť tisíce ľudí ročne, siaha až do čias starých Rimanov. Dudince sa každoročne tešia vysokej návštevnosti kúpeľných hotelov a počet – až 300 tisíc prenocovaní v tomto malom mestečku s 1 450 obyvateľmi dokazuje vysokú obľúbenosť tunajšej kúpeľnej destinácie. viac »

Krásy Slovenska: FOTO Kúpele Lúčky

kúpele Lúčky
05.06.2014

SLOVENSKO - Obec Lúčky sa nachádza v okrese Ružomberok, asi 16 km od tohto mesta. Lúčky ležia v Chočských vrchoch a nad dedinou sa vypína vrch Veľký Choč (1 608 m n. m.), ktorý je jedným zo symbolov obce. viac »

Kúpele Sliač - prírodný poklad v srdci Slovenska

Kúpele Sliač
26.05.2014

SLOVENSKO - História, tradícia, nádherné prostredie a unikátne liečebné procedúry - to sú Kúpele Sliač. Vyznávači zdravého životného štýlu či ľudia, ktorí sa rozhodli reštartovať telo i ducha, vyhľadávajú toto miesto predovšetkým pre unikátnu minerálnu vodu so žriedlovým plynom. Ich kombinácia dokáže s ľuďmi urobiť doslova zázraky. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 22. február. 2018. Meniny má Etela.