Kam cez víkend

Tip na víkend: Rožňava patrí medzi naše najkrajšie okresy

08.09.2017 | | Hodnotenie článku: 3.50

Slovensko ponúka veľa možností na zorganizovanie krátkych víkendových výletov. Každý okres prináša niečo iné, a tak môžete oddychovať v horskom prostredí, naberať nové sily v kúpeľoch, zabaviť sa vo väčších mestách alebo si pozrieť niektoré z unikátnych pamiatok. Rožňava patrí k našim turistickým skvostom. Nájdete tam viacero top pamiatok, na ktoré sa však niekedy neoprávnene zabúda.

Viac článkov

Tip na víkend: Rožňava patrí medzi naše najkrajšie okresy

Tip na víkend: Rožňava
08.09.2017

Slovensko ponúka veľa možností na zorganizovanie krátkych víkendových výletov. Každý okres prináša niečo iné, a tak môžete oddychovať v horskom prostredí, naberať nové sily v kúpeľoch, zabaviť sa vo väčších mestách alebo si pozrieť niektoré z unikátnych pamiatok. Rožňava patrí k našim turistickým skvostom. Nájdete tam viacero top pamiatok, na ktoré sa však niekedy neoprávnene zabúda. viac »

SMOPAJ – liptovské múzeum, z ktorého sa vám nebude chcieť odísť

SMOPAJ – liptovské múzeum,
16.05.2017

Na Slovensku máme len pár múzeí, ktoré by nám mohli vo svete závidieť. Držať krok s tými najlepšími nie je jednoduché, no Slovenskému múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva (SMOPAJ) v Liptovskom Mikuláši sa to nepochybne podarilo. Od minulého roka, keď zažili po dlhej rekonštrukcii očakávané otvorenie, ich navštívili už tisíce turistov. Interaktívne časti v spojení s nenúteným vzdelávaním a krásnym výhľadom ich dokonca často motivujú vrátiť sa späť. viac »

Tip na víkend: Banská Bystrica ponúka pamiatky i krásnu prírodu

Banská Bystrica
05.05.2017

Banská Bystrica leží v srdci Slovenska a bola by škoda nespoznať ju lepšie. Spoločne s nami si aspoň raz naplánujte návštevu jej najzaujímavejších dominánt, ktoré vás prevedú pútavou históriou, ale aj nádhernou prírodou tohto mesta. viac »

Tip na víkend: Spoznajte Topoľčany a okolie

Topoľčiansky hrad
17.03.2017

Dnešné potulky po Slovensku nás zavedú do Topoľčian. Región známy hlavne prírodnými krásami a niekoľkými vodnými plochami na plávanie, z ktorých najznámejšia je Duchonka, dokáže ponúknuť program aj počas chladnejších dní. Ideálny je tiež pre ľudí, ktorí obľubujú ľahkú turistiku. V okolí sa nachádza niekoľko zrúcanín, ku ktorým vedú jednoduché chodníčky vhodné aj pre ľudí so slabšou kondíciou. Z nich sa vám naskytne skvelý výhľad na celé okolie. viac »

Na vlastnej koži: 8 TOP miest, ktoré treba vidieť na Liptove a Orave

Tip na víkend: Užite
25.01.2017

Nové atrakcie, ale aj overená klasika. Orava a Liptov vám ponúkajú množstvo zaujímavostí a turisticky atraktívnych cieľov. Ak máte pred sebou len pár dní, nemôžete stihnúť všetko, čo vám tento úžasný región ponúka. I preto sa sem oplatí vždy vrátiť a pozrieť si stále iné miesta, ktoré sú niekedy dobre ukryté pred očami zvedavých turistov. Napríklad tak, ako sme to urobili my. viac »

Výstava v Lučenci ponúka 80 unikátnych stavieb sveta

Výstava v Lučenci ponúka
22.01.2017

Kto ešte nevidel egyptské pyramídy či Tádž Mahal, nemusí čakať na letnú dovolenku. viac »

Tip na víkend: Stará Ľubovňa láka na hrad aj vojenský tábor

Tip na víkend: Stará
13.01.2017

Stará Ľubovňa bola vždy známa najmä vďaka ich hradu, ktorý ponúka návštevníkom niekoľko moderných atrakcií a k tomu ako bonus nádherný výhľad na okolie. V jeho blízkosti sa však nachádzajú aj ďalšie zaujímavé atrakcie, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti. Skombinujte ich s návštevou kúpeľov vo Vyšných Ružbachoch a máte postarané o ďalší príjemný víkend pri spoznávaní Slovenska. viac »

V okolí Bardejovských Kúpeľov otvorili kyslíkovú cestu Napoleon

V okolí Bardejovských Kúpeľov
10.01.2017

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar, ale verejnosť ju môže využívať už teraz. viac »

Silvester na Slovensku: Pozrite si, ako privítajú Nový rok vo vašom meste

Silvester na Slovensku: Pozrite
30.12.2016

Máme tu záver roka 2016 a veľkolepé privítanie toho nového si pripravili aj organizátori na Slovensku. Pozrite si, na čo sa môžete tešiť v jednotlivých mestách. viac »

Korčuľovanie pod holým nebom: Zmapovali sme bezplatné klziská v slovenských mestách

Zmapovali sme bezplatné klziská
20.12.2016

K najobľúbenejším zimným radovánkam patrí nepochybne korčuľovanie. Najväčšie čaro má pod holým nebom, preto vo viacerých mestách aj tento rok pripravili umelé ľadové plochy. So zamrznutými jazerami sa samozrejme porovnávať nedajú, ich nespornou výhodou je však bezpečnosť a poskytované služby. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 26. september. 2017. Meniny má Edita.