Reštaurátori piešťanského múzea vrátili lesk keramike z kaštieľa Chtelnica

Kaštieľ Chtelnica
15.05.2018

Vo výstavných priestoroch kaštieľa v Chtelnici pri Piešťanoch sú vystavené reštaurované predmety, nájdené počas archeologického prieskumu tamojšej pivničnej miestnosti. Kachlice a ich fragmenty, keramiku na stolovanie, úžitkovú hrnčinu či sklo z obdobia renesancie pracovníci Balneologického múzea Ľudovíta Wintera preniesli a roztriedili vo svojom sídle v Piešťanoch. viac »

Jar v Bratislave: Predstavujeme 5 najkrajších fontán hlavného mesta

V Bratislave spustili fontány
28.04.2018

V Bratislave sa nachádza množstvo čarovných fontán, ktoré sú však počas zimnej sezóny vypnuté. Včera hlavné mesto konečne 38 fontán a desať pitných fontánok naplno spustilo a obyvatelia aj návštevníci sa približne do konca septembra môžu tešiť z ich krásy. Poznáte však najznámejšie fontány aj vy? viac »

Na zveľaďovaní Trenčianskeho hradu sa podieľajú aj stredoškoláci

Trenčiansky hrad
09.04.2018

Upravený trávnik na Trenčianskom hrade, nové kostýmy počas prehliadok i vymenené lavičky v hradnom amfiteátri priniesla spolupráca Trenčianskeho múzea v Trenčíne a troch stredných odborných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Spolupráca je výsledkom spoločného memoranda, má prispieť k zvýšeniu atraktivity a komfortu návštevníkov expozícií spadajúcich pod Trenčianske múzeum. viac »

Cisárovná Sisi zbožňovala fialkové cukríky, v Bardejove ich môžete ochutnať aj vy

Cisárovná Sisi zbožňovala fialkové
28.03.2018

Rakúska cisárovná a uhorská kráľovná Alžbeta (zvaná Sisi) bola známa množstvom manierov a rozmarov - od neškodných, až po tie zdravie ohrozujúce a etikete sa priečiace. Azda najneškodnejšou z jej záľub bola vášeň pre fialkové cukríky. Túto zvláštnu dobrotu si môžu návštevníci rakúskej metropoly dopriať i dnes. viac »

Vzácny objav v Okoličnom: Strop kostola ukrýval maľby z 15. storočia

Kostol sv. Petra, Okoličné
10.03.2018

Hviezdicová stropná klenba gotického Kostola svätého Petra z Alkantary v Okoličnom, mestskej časti Liptovského Mikuláša, dlhé roky ukrývala štyri nástenné maľby. Tie boli prekryté vrstvou omietky počas vnútorných opráv kostola v minulom storočí. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 Nasledujúci >>
Nedeľa, 27. máj. 2018. Meniny má Iveta.