Príroda

Na návšteve Bornea: Smutný ostrov zmení váš postoj k planéte

18.06.2018 |

Keď sa povie „Borneo“, väčšina ľudí si predstaví džungľu a množstvo orangutanov a kahau nosatých. Slovenskí cestovatelia Baška a David alias Hippie Panda Couple na ostrov prichádzali s podobnými predstavami. Veľmi rýchlo však zistili, že realita je úplne iná.

Viac článkov

Drony do Tatier nepatria, dôvody sú závažné

Drony do Tatier nepatria,
06.06.2018

Drony, ktoré sa v súčasnosti tešia veľkej obľube a vzhľadom na cenovú dostupnosť ich pribúda aj na Slovensku, nepatria do územia Tatranského národného parku (TANAP). Podľa riaditeľa Správy TANAP-u Pavla Majka je hneď niekoľko dôvodov. viac »

Veľrybu zabili plasty, našli jej v bruchu 8 kíl igelitových tašiek

Veľrybu zabili plasty, našli
04.06.2018

Plastový odpad, ktorý zaberá stále veľkú plochu svetových oceánov, nie je problémom len z estetického hľadiska, ale výrazne škodí aj morským živočíchom vrátane tých najväčších. viac »

Pastva pre oči: Tisíce kosatcov sibírskych sfarbili Hostovické lúky do fialova

Tisíce kosatcov sibírskych sfarbili
03.06.2018

Tisíce kosatcov sibírskych sfarbili Hostovické lúky v Sninskom okrese do fialova. Túto prírodnú rezerváciu vyhlásili v roku 1980 za účelom ochrany najmasovejšieho výskytu tejto zákonom chránenej rastliny na Slovensku. Územie, na ktorom sa rozprestiera, sa totiž malo poľnohospodársky využívať. Kosatec sibírsky rastie v trsoch, kvitne v priebehu mája. Dorastá do výšky viac ako meter. viac »

Jeden deň v divočine: Spoznajte exotické miesta našej planéty a ich obyvateľov

Kam by ste sa
02.06.2018

I keď je cestovanie v dnešnej dobe stále dostupnejšie, dostať sa do skutočnej divočiny sa nepošťastí len tak hocikomu. Na cestu za nespútanou prírodou sa musíte vydať naozaj ďaleko. viac »

USA chcú zrušiť zákaz vábenia medveďov na šišky na chránenom území na Aljaške

USA chcú zrušiť zákaz
28.05.2018

Spojené štáty predstavili návrh, ktorý by v niektorých chránených oblastiach na Aljaške zrušil zákaz určitých spôsobov lovu vrátane použitia návnady na prilákanie zveri či zabíjania medvedích mláďat. Informovala o tom spravodajská stanica BBC. viac »

Dážďovníky - tajomné vtáky trávia celý život vo vzduchu, za letu lovia, pijú aj spia

Dážďovník
25.05.2018

Celý svoj život strávia vo vzduchu s výnimkou hniezdenia, nezosadajú na zem, lietajú aj v noci počas spánku a sú výnimočné najmä svojou tajomnosťou. Také sú dážďovníky podľa Petra Lipovského z Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia (BROZ). Ako tvrdí, ešte pred piatimi rokmi boli populácie dážďovníkov v silnom úpadku. Hoci sa v Bratislave tento stav podarilo zastaviť, nevidí ešte dôvod na oslavy. viac »

Austrália prisľúbila pol miliardy dolárov na obnovu Veľkej koralovej bariéry

Veľká koralová bariéra
22.05.2018

Austrálska vláda vynaloží v nasledujúcich rokoch 500 miliónov austrálskych dolárov (380 miliónov USD) na pomoc pri obnove a ochrane Veľkej koralovej bariéry. Minulý týždeň to oznámila samotná vláda. viac »

Neuveriteľné: Island opäť obnovuje lov ohrozených veľrýb

Islandská spoločnosť Hvalur oznámila,
19.05.2018

Islandská spoločnosť Hvalur oznámila, že po dvojročnej pauze obnoví svoj kontroverzný lov ohrozených veľrýb druhu vráskavec myšok. Rozhodnutie vyvolalo pobúrenie zo strany ochranárskych združení, informovala agentúra AP. viac »

Očami odborníka: 10 najväčších prírodných krás v Británii

Brandreth & Grey Knotts,
19.05.2018

Ochranca prírody a autor prírodovedných kníh Matthew Oates sa počas svojej kariéry venoval okrem iného aj skúmaniu motýľov, ktoré žijú vo Veľkej Británii. Vďaka tomu prešiel mnohé krásne lokality tejto krajiny. Pred odchodom do dôchodku pre Daily Mail odhalil svoj zoznam prírodných zázrakov, ktoré by mali turisti rozhodne navštíviť. viac »

V Austrálii na turistov útočia kengury závislé na mrkve

Kengura
13.05.2018

Poslanci aj odborníci vo východnej časti Austrálie upozorňujú turistov, aby nekŕmili tamojšie kengury. Tieto divoké zvieratá sa totiž stali závislými na mrkve a iných nevhodných potravinách a začali útočiť na ľudí. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 Nasledujúci >>
Pondelok, 18. jún. 2018. Meniny má Vratislav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa