Česko

UNESCO v Čechách a na Morave: 12 miest, ktoré uchvátili svet

20.04.2018 | | Hodnotenie článku: 4.60

Česká republika má na Zozname svetového kultúrneho dedičstva zapísaných až 12 miest, čo ju po prepočítaní na počet obyvateľov alebo rozlohu radí ku krajinám ako Taliansko, Francúzsko či Japonsko. V Českej republike však máte všetko na dosah. Aj najvzdialenejšie UNESCO pamiatky delí len 300 kilometrov, a to je výborný dôvod, prečo by ste sa už toto leto mali vybrať do Čiech a na Moravu.

Viac článkov

Kráľovské mesto Znojmo predstavilo unikátnu turistickú atrakciu

Kráľovské mesto Znojmo dnes
12.04.2018

Kráľovské mesto Znojmo včera poodhalilo verejnosti ďalšiu turistickú atrakciu. Novozrekonštruované veže v Južnej priekope hradieb, kde vznikla nová trasa prehliadok po opevnení – na hradbách, a to so sprievodcom. viac »

Inšpirácia na výlet: Najnavštevovanejšie miesta v Českej republike

Pražský hrad, Česká republika
03.04.2018

Riaditeľka CzechTourism Slovensko Nora Gill prezradila, ktoré miesta sú najnavštevovanejšie v Českej republike. V Inštitúte turizmu zisťujú záujem o takmer 600 objektov v regiónoch ČR a ich zoznam stále rozširujú. Okrem hradov a zámkov sledujú návštevnosť technických pamiatok, zážitkových atrakcií i jadrových elektrární. viac »

České kraje chcú svoje skalné mestá zapísať do zoznamu UNESCO

České Švajčiarsko
19.03.2018

Česká republika má veľa pieskovcových skalných lokalít, ktoré tvoria atraktívne geomorfologické prírodné pozoruhodnosti. viac »

Tip na víkend: Navštívte prekrásny Lednicko-valtický areál

Lednice
09.03.2018

Ak si práve plánujete program na víkend, máme pre vás jeden skvelý tip. Vyberte sa spolu s rodinou na výlet na Moravu, kde sa nachádza nádherný Lednicko-valtický areál. Na ploche 300 km² je situovaných niekoľko zaujímavých pamiatok a atrakcií, ktoré potešia turistov všetkých vekových kategórií. viac »

Škola hrou: Brnianske centrum VIDA! zabaví aj poučí

Centrum VIDA!, Brno
19.02.2018

Ak neviete, kam by ste sa mali budúci víkend vybrať na výlet, máme pre vás skvelý tip. Zaujímavé interaktívne múzeum v Brne je skvelou zábavou nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre dospelých. Veľmi jednoduchou a hravou formou sa tam dozviete mnoho zaujímavostí zo sveta vedy, ktoré vám objasnia i niektoré javy z bežného života. viac »

Pražský orloj si neužijete: Čaká ho zhruba polročná rekonštrukcia

Orloj, Praha, Česká republika
10.01.2018

Na pražskom staromestskom námestí sa v pondelok ráno o 9.00 h zastavil orloj. Jednu z najvyhľadávanejších turistických atrakcii Prahy totiž demontujú v rámci ďalšej fázy rekonštrukcie Staromestskej radnice. viac »

Adršpašsko-teplické skály: Najväčší podzemný labyrint Európy

Adršpašsko-teplické skály, Česká republika
30.11.2017

Chcete sa zoznámiť s pánom starostom a jeho manželkou, stretnúť milencov, nájsť stratený Krakonošov zub či navštíviť slonie námestie? Žiaden problém, na potulkách po Adršpašsko-teplických skalách toho zažijete ešte oveľa viac. viac »

Načerpajte nové sily: Toto je 5 najkrajších kúpeľných miest v Čechách

Načerpajte nové sily: Toto
12.11.2017

Krajiny strednej Európy sú známe svojou dlhoročnou kúpeľníckou tradíciou. I po rokoch sa tu podarilo zachovať viacero termálnych alebo liečivých prameňov, ktoré ešte stále pomáhajú ľuďom s ich zdravotnými ťažkosťami. Tieto mestečká si navyše pestujú jedinečnú atmosféru, ktorá je jedným z dôležitých bodov liečby. Viacerými nádhernými kúpeľnými lokalitami sa môže pochváliť aj Česká republika, ktorá usilovne pracuje na udržaní tohto odvetvia. viac »

Kostol duchov: Jedno z najstrašidelnejších miest sveta je v Čechách

Kostol duchov: Jedno z
31.10.2017

V neveľkej dedinke Luková na západe Čiech nenájdete na prvý pohľad nič zaujímavého, aj tak sem každú sobotu popoludní prúdia desiatky zvedavcov z celého sveta. Dôvod ich záujmu sa skrýva za stenami ošarpaného kostola - a je poriadne desivý! viac »

OBRAZOM Do Českého Švajčiarska láka turistov farebná jesenná príroda a zimné ľadopády

České Švajčiarsko
28.10.2017

Najmladší zo štyroch českých národných parkov je České Švajčiarsko. S rozlohou 79 kilometrov štvorcových leží v Dečínskom okrese Ústeckého kraja a susedí s nemeckým národným parkom Saské Švajčiarsko. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 24. apríl. 2018. Meniny má Juraj.