Česko

Znojmo - malebná perla južnej Moravy

15.08.2017 | | Hodnotenie článku: 3.00

Na Morave je množstvo nádherných miest a prírodných zákutí. Znojmo síce nepatrí medzi priority cestovateľov, no je to škoda. Už prvá návšteva vás presvedčí, že prívlastok – perla Južnej Moravy si toto 35-tisícové mestečko na rieke Dyje skutočne zaslúži.

Viac článkov

Tu horúčavy rozhodne nehrozia: Spoznajte tajomné podzemia českých miest

Tajomné podzemia českých miest
05.08.2017

Na všetkých dobrodruhov a milovníkov tajomstiev čaká v Česku skrytý svet mestského podzemia. Bývalé štôlne, katakomby, pivnice alebo tajné úkryty tvoria unikátny podzemný systém, ktorý vás pohltí v labyrinte spletitých chodieb a tajomných zákutí. viac »

Český Litomyšl: Spoznajte rodné mesto Bedřicha Smetanu

Litomyšl, Česká republika
21.07.2017

V Čechách nájdete niekoľko nádherných historických miest. Litomyšl sa nachádza dve a pol hodiny cesty z Bratislavy a tri hodiny cesty zo Žiliny. Výnimočný je najmä vďaka renesančnému zámku, ktorý pochádza zo 16. storočia. Mesto je spájané aj so slávnym skladateľom Bedřichom Smetanom, ktorý sa tam narodil a taktiež tam začal komponovať svoje prvé hudobné pokusy. viac »

Romantika na pohľadanie: Navštívte najkrajšie barokové záhrady v Čechách

Romantika na pohľadanie: Navštívte
08.07.2017

Česko je obľúbenou lokalitou zamilovaných párov z celého sveta. Lákajú ich romantické uličky historickej Prahy, rozprávkové hrady a zámky aj panenská príroda českého vidieka. Tie najkrajšie zákutia ponúkajú aj barokové záhrady s jazerami, fontánami či sochami. viac »

Na bicykli aj na korčuliach: Spoznajte najkrajšie kúty Východnej Moravy

Na bicykli aj na
07.06.2017

S rodinou či s priateľmi, alebo si len prečistiť hlavu a urobiť niečo pre svoje telo. Spoznajte nové miesta pozdĺž Baťovho kanála a rieky Bečvy, zdvihnite si adrenalín v Bike Rezorte Valašsko, zúčastnite sa na cyklistických pretekoch alebo ochutnajte dobré moravské vína. Východná Morava ponúka nepreberné možnosti, ako zažiť jej krásy tak trochu z iného pohľadu. viac »

Kúpele s dušou: Slovenský architekt vytvoril priam rozprávkové mestečko

Luhačovice
08.05.2017

Dušan Samuel Jurkovič patril k najlepším slovenským architektom a dizajnérom svojej doby. S jeho prácou sa môžeme stretnúť v oboch krajinách bývalého Československa, keď navrhol napríklad mohylu v Brezovej pod Bradlom, lanovku na Lomnický štít či Spolkový dom v Skalici. Významnú pečať zanechal tiež v českých Luhačoviaciach, z ktorých sa snažil urobiť silného konkurenta slávnejších kúpeľov v Karlových Varoch. Minimálne prostredníctvom špecifickej architektúry sa mu to istotne podarilo. viac »

Archeoskanzen Modrá: Veľkomoravské mestečko s upírskym hrobom

Archeoskanzen Modrá
18.04.2017

Archeoskanzen v Modrej sa môže pochváliť niekoľkými „naj“. Ako jediní v Európe verne kopírujú pôvodné osídlie z 9. storočia, ktoré navyše stojí aj na pôvodnom mieste bývalej keltskej osady, ako jediní sprístupnili vodný tunel, ktorý má na rozdiel od iných svetových lokalít iba sladkovodné ryby a navyše len tu na jednom mieste ponúkajú vínnu a slivovicovú cestu zároveň. A to ešte nie sú všetky tromfy tejto lokality. viac »

Český Angkor Wat: Najvzácnejší barokový betlehem nájdete v Kukse

Najvzácnejší barokový betlehem nájdete
21.03.2017

Predstavte si prechádzku lesom, pri ktorej sa pred vami zrazu objaví nečakané bohatstvo. Práve takto príjemne vás šokuje najvzácnejší barokový betlehem v Čechách. Ten nenájdete ukrytý v žiadnej galérii, ale v lone krásnej prírody. Aj preto odborníci neváhali nazvať Braunov kamenný betlehem v Kukse českým Angkor Watom alebo Palenque. viac »

Najunikátnejšia ZOO Európy je na skok od nás: Zvierat v nej sa báť netreba

Najunikátnejšia ZOO Európy je
25.02.2017

Neďaleko slovenských západných hraníc možno spoznať unikátnu zoologickú záhradu. V Starom Meste pri Uherskom Hradišti na Morave je asi 200 zvierat v životnej veľkosti vytvorených zo železného šrotu. viac »

Česko sa dostalo do Guinessovej Knihy rekordov: Najdlhšia magistrála porazila Kanadu

Česko sa dostalo do
13.02.2017

Z Lipenskej priehrady v Česku je korčuliarske nebo. V dôsledku dlhých mrazov pokryl jazero vyše 18-centimetrový ľad a na jazere sa už tri týždne nepretržite korčuľuje. viac »

10 najlepších miest pre selfie v Českej republike

10 najlepších miest pre
27.12.2016

Selfies môžete milovať alebo nenávidieť, ale nemôžete im uprieť, že sú jednoducho fenomén a obľúbený suvenír z každej dovolenky. V Českej republike je našťastie dostatok miest, kde môžete nasledovať tento trend modernej doby. Selfie s Pražským hradom je skoro povinnosťou, výlet do hôr v Čechách alebo na Morave si žiada selfie v pozadí s hlbokými priepasťami, divokými vodopádmi alebo rozhľadňami. V Českej republike navyše takmer vždy narazíte na hrad či zámok, ktorý bude na vašich selfies vyzerať skvelo. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 18. august. 2017. Meniny má Elena, Helena.