Česko

Tip na netradičný výlet: Česká obec Dobrošov je rajom pre chlapcov a chlapov

15.06.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Neďaleko východočeského mesta Náchod v obci Dobrošov si môžete vychutnať krásu romantického výhľadu z výšin, ale tiež pocítiť, čo znamená ukrývať sa v podzemí. Na svoje si prídu najmä chlapci a chlapi.

Viac článkov

Nádherný hrad Karlštejn - klenotnica českých kráľovských pokladov

Karlštejn, Česká republika
11.06.2018

Karlštejn leží na mohutnej vápencovej skale na ľavom brehu rieky Berounky v Českej republike. Je dobre ukrytý medzi kopcami a návštevníkom sa pred zrakmi zjaví nečakane. Výstavba Karlštejnu sa začala pred 670 rokmi 10. júna 1348, keď bol položený jeho základný kameň. viac »

Rozprávkové domčeky v náručí rybníkov: Navštívte Telč a neoľutujete

Telč, Česká republika
05.06.2018

Zamierte na Ter(L)č a cieľov bude hneď niekoľko. Či priamo pamiatka UNESCO alebo raj vláčikov, vždy trafíte do čierneho. viac »

Neobjavené pamiatky Českej republiky: 12 výnimočných miest, kde vás nič nebude rušiť

Neobjavené pamiatky Českej republiky:
26.05.2018

Český pamiatkový úrad nedávno predstavil výber tzv. Neobjavených pamiatok, na ktoré turisti pri plánovaní výletov často neprávom zabúdajú. Práve na týchto miestach ešte stále môžu zažiť autentickú atmosféru bez davov zvedavých návštevníkov. Spolu sa na zozname nachádza až 36 pamiatok. Neobjavené zámky sme vám už predstavili, teraz sú na rade ostatné pamiatky zo zoznamu - výnimočné kostoly, kláštory, ale aj skanzen či baňa. viac »

Český zámok Kačina: Emprírový skvost plný kvetov

Zámok Kačina, Česká republika
21.05.2018

Zámocké komnaty kedysi zdobili bohaté a voňavé kvetinové výzdoby. Na zámku Kačina v blízkosti Kutnej hory by o tom vtedajšie komorné určite vedeli rozprávať. Na Kačine mali totiž divadlo, ale aj záhradníctvo. viac »

Neobjavené pamiatky Českej republiky: 24 zámkov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť

Neobjavené pamiatky Českej republiky:
12.05.2018

Český pamiatkový úrad nedávno predstavil výber tzv. Neobjavených pamiatok, na ktoré turisti pri plánovaní výletov často neprávom zabúdajú. Práve na týchto miestach ešte stále môžu zažiť autentickú atmosféru bez davov zvedavých návštevníkov. Spolu sa na zozname nachádza až 36 pamiatok, toto sú tie najzaujímavejšie zámky. viac »

Česká republika má 100 rokov: Oslavy v Plzenskom kraji patria k najväčším

Plzeň, Česká republika
06.05.2018

V tomto roku oslavuje Česká republika sto rokov svojho založenia. K oslave sa pripája tiež Plzenský kraj, ktorý pre tento rok pripravil pestrý program tematických podujatí. Jedným z hlavných pilierov programu bude zážitková výstava 100py: Sto rokov očami piatich generácií či open-air uvedenie Predanej nevesty priamo na centrálnom námestí Republiky. Vyvrcholením potom budú trojdenné Plzenské oslavy vzniku republiky koncom októbra. Program dopĺňa tiež tematický kultúrny program v Loosových interiéroch či prvorepublikové komentované prehliadky historického centra Plzne. viac »

UNESCO v Čechách a na Morave: 12 miest, ktoré uchvátili svet

UNESCO v Čechách a
20.04.2018

Česká republika má na Zozname svetového kultúrneho dedičstva zapísaných až 12 miest, čo ju po prepočítaní na počet obyvateľov alebo rozlohu radí ku krajinám ako Taliansko, Francúzsko či Japonsko. V Českej republike však máte všetko na dosah. Aj najvzdialenejšie UNESCO pamiatky delí len 300 kilometrov, a to je výborný dôvod, prečo by ste sa už toto leto mali vybrať do Čiech a na Moravu. viac »

Kráľovské mesto Znojmo predstavilo unikátnu turistickú atrakciu

Kráľovské mesto Znojmo dnes
12.04.2018

Kráľovské mesto Znojmo včera poodhalilo verejnosti ďalšiu turistickú atrakciu. Novozrekonštruované veže v Južnej priekope hradieb, kde vznikla nová trasa prehliadok po opevnení – na hradbách, a to so sprievodcom. viac »

Inšpirácia na výlet: Najnavštevovanejšie miesta v Českej republike

Pražský hrad, Česká republika
03.04.2018

Riaditeľka CzechTourism Slovensko Nora Gill prezradila, ktoré miesta sú najnavštevovanejšie v Českej republike. V Inštitúte turizmu zisťujú záujem o takmer 600 objektov v regiónoch ČR a ich zoznam stále rozširujú. Okrem hradov a zámkov sledujú návštevnosť technických pamiatok, zážitkových atrakcií i jadrových elektrární. viac »

České kraje chcú svoje skalné mestá zapísať do zoznamu UNESCO

České Švajčiarsko
19.03.2018

Česká republika má veľa pieskovcových skalných lokalít, ktoré tvoria atraktívne geomorfologické prírodné pozoruhodnosti. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Pondelok, 18. jún. 2018. Meniny má Vratislav.