Maďarsko

Dovolenka, relax a liečenie: Najlepšie termálne kúpele v Maďarsku

05.01.2018 | | Hodnotenie článku: 3.83

Maďarsko je dobre známe množstvom termálnych prameňov. Domáci s humorom často hovoria, že ich nájdete takmer v každej dedine. Stačí si len vybrať, ktorý kraj našich južných susedov chcete spoznať, a môžete začať plánovať príjemnú relaxačnú a zároveň liečebnú dovolenku.

Viac článkov

Mrazivá tvár Budapešti: Memento park a Dom teroru sú spomienkou na vplyv Sovietskeho zväzu

Memento Park, Budapešť, Maďarsko
28.06.2017

Sovietsky zväz ako federatívny socialistický štát a zároveň tretia najväčšia ríša v histórii ľudstva existoval takmer 70 rokov. Za dobu svojej existencie stihol ovplyvniť históriu a vývoj mnohých okolitých aj vzdialených štátov. V Budapešti existujú dve významné pamiatky(Memento Park a Dom teroru), ktoré sa spájajú s érou vplyvu ZSSR na území Maďarska. viac »

Manuál pre Balaton: Strávte 10 dní pri „maďarskom mori”

Balaton, Maďarsko
05.06.2017

Ten, kto sa v minulosti dostal na dovolenku ku Balatonu, bol šťastným človekom. Po páde režimu si však Slováci „maďarské more“ spájali práve s touto nelichotivou érou a úplne na neho zanevreli. No po rokoch začínajú Balaton objavovať znova a využívajú ho nielen na krátke víkendové pobyty, ale aj na dlhšie dovolenky. My sme vám pre inšpiráciu pripravili desaťdňový itinerár, pomocou ktorého prejdete okolo celého jazera a navštívite viacero zaujímavých miest. viac »

Ako chutí Budapešť: 6 miest, ktoré potešia každý mlsný jazýček

Ako chutí Budapešť: 6
01.05.2017

Maďarská kuchyňa je vychýrená po celom svete. Skvelé csárdy nájdete aj kúsok za hranicami, no kozmopolitná Budapešť toho ponúka omnoho viac. Nechajte sa teda zlákať novými chuťami a vôňami, experimentujte a tradičné prestriedajte s moderným či orientálnym. My sme počas víkendu navštívili šesť miest a všetky nás nadchli. viac »

Tip pre milovníkov koní: Spravte si výlet do Maďarska

Tip na milovníkov koní:
17.01.2017

Ak patríte aj vy k milovníkom majestátnych zvierat, mali by ste sa vydať do Maďarska. Po troch hodinkách cesty sa ocitnete v inom pokojnejšom svete, kde majú hlavné slovo zvieratá a ich šľachetná aura, ktorú okolo seba šíria. viac »

Do Maďarska za relaxom: Akvaparky na juhu krajiny zabavia aj liečia

Akvaparky na juhu Maďarska
28.11.2016

Maďarsko sa môže pochváliť najvyššou hustotou termálnych prameňov. S humorom sa zvykne hovoriť, že tam v každej dedine nájdete aspoň malé kúpele. Oddych v tunajšej teplej vode obľubujú aj slovenskí cestovatelia, ktorí najčastejšie zájdu na krátkodobé jednodňové výlety tesne za spoločné hranice. Ak sa však vyberiete viac na juh, môžete si urobiť zaujímavý výlet, ktorý spojíte s návštevou rôznych pamiatok a atrakcií. viac »

Na výlete u susedov: 10 dôvodov pre návštevu juhovýchodného Maďarska

Na výlete u susedov:
19.11.2016

Budapešť, Balaton, Ostrihom a Miškolc patria medzi overenú dovolenkovú klasiku, ktorú absolvuje u našich susedov mnoho našincov. Niekedy je však lepšie zájsť mimo zaužívanú trasu a spoznať aj niečo nové. Ak na to stále nemáte dostatok dôvodov, my vám ich predstavíme rovno desať, aby ste mali počas vášho maďarského výletu postarané o dobrú zábavu. viac »

Štúrovo a Ostrihom – tá správna kombinácia na predĺžený výlet

Štúrovo a Ostrihom –
18.08.2016

Pri voľbe dovolenky na Slovensku vedú medzi turistami predovšetkým pobyty v horách, ktoré sú spojené s turistickými vychádzkami. Hneď po nich sa dovolenkári zameriavajú na oddych v kúpeľných mestách alebo v blízkosti vodných parkov, kde si užijú dostatok letnej zábavy. Skvelou alternatívou je preto predĺžený víkend v Štúrove, ktorý navyše môžete spojiť s návštevou nádherného Ostrihomu. viac »

More zážitkov pri Balatone: TOP zaujímavosti v okolí, ktoré musíte vidieť

Vodné dobrodružstvá pri Balatone
19.07.2016

Ak máte toto leto obavy cestovať k moru, nahraďte si to dovolenkou pri maďarskom Balatone, kde v niektorých miestach tiež nedovidíte na druhý breh. Spoľahnúť sa môžete aj na zaujímavý doplnkový program - v okolí najväčšieho maďarského jazera sa nachádza niekoľko zaujímavostí v podobe pamiatok, atrakcií a nádhernej prírody. viac »

Najväčší kúpeľný komplex Európy so stredomorskou plážou nájdete uprostred maďarskej pustatiny

Najväčší kúpeľný komplex Európy
13.06.2016

Hnedá voda pre zdravie a priezračne modrá pre príjemný relax a prázdninové dobrodružstvá, to všetko nájdete v termálnom regióne Maďarska. viac »

Mýtus pokorený, návrat legendy: Nové slovenské more je Balcsi

Balaton
10.06.2016

Túžite po sladkom leňošení na pláži či po aktívnych vodných dobrodružstvách bez dlhej cesty k vytúženému moru? Najväčšie sladkovodné jazero strednej Európy len na skok od Slovenska už dávno neláka len menej náročných turistov. Dnes môže Balaton službami konkurovať akejkoľvek vychytenej destinácii a je pripravený stať sa (staro)novým slovenským morom. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 22. február. 2018. Meniny má Etela.