DROMEDÁR

Najznámejšie lanové mosty sveta: Zážitok vstúpiť

23.09.2017 | | Hodnotenie článku: 4.67

Jedným naháňajú strach, iní ich pokladajú za najlepšiu adrenalínovú zábavku na svete. Lanové mosty spájajú ťažko dostupné miesta a vo svete ich nájdete tisíce. Niekedy však na ich zdolanie potrebujete poriadnu dávku odvahy. Trúfli by ste si vstúpiť na tie najznámejšie?

Viac článkov

Rekordy na vode: To NAJ zo sveta zaoceánskych výletných lodí

Rekordy na vode: To
18.09.2017

Pokrok je i vo svete zaoceánskych lodí stále evidentnejší a rýchlejší. Rekordmanov medzi plavidlami treba hľadať nielen po stránke technickej, ale napríklad aj z hľadiska veľkosti alebo trebárs počtu kajút. viac »

Nádherné prostredie a dokonalý zvuk: 8 najkrajších funkčných amfiteátrov sveta

Nádherné prostredie a dokonalý
17.09.2017

Amfiteátre predstavovali jedno z prvých miest, kam sa chodili ľudia zabávať a sledovať zaujímavé predstavenia. Vždy mali otvorený charakter a boli prispôsobené na veľké davy návštevníkov. Na niektorých z nich odviedli remeselníci tak výbornú prácu, že slúžia svojmu pôvodnému účelu až dodnes. Tieto amfiteátre vás prekvapia nielen svojou krásou, ale zároveň sa vám predvedú aj svojou účelnosťou a atmosférou, ktorú vytvárajú počas jednotlivých podujatí. viac »

Po stopách Van Gogha: Provensálske Arles poznáte z najdrahších obrazov na svete

Arles, Provensálsko, Francúzsko
16.09.2017

Vedeli ste, že najplodnejšie obdobie svojej tvorby prežil holandský maliar Vincent Van Gogh na juhu Francúzska v mestečku Arles? Kráčať uličkami, po ktorých chodil aj najchudobnejší a zároveň najbohatší maliar všetkých dôb, je ako cestovať v čase a nepoznať hranice. viac »

Santiago de Compostela: Veľká výzva nielen pre veriacich

Santiago de Compostela, Španielsko
15.09.2017

Španielske mesto Santiago de Compostela má významnú pozíciu najmä medzi cirkevnými turistickými pamiatkami. Práve tam vedie najznámejšia európska púť, ktorá je veľkou výzvou nielen pre kresťanov. Pridať sa môžu i neveriaci, ktorí počas dlhých dní kráčania prehodnotia svoj život a nájdu v ňom to, čo je pre nich najdôležitejšie. Na konci putovania ich čaká nádherné miesto, ktoré sa im odmení nielen silnou duchovnou atmosférou, ale tiež množstvom zaujímavých turistických atrakcií. viac »

Romantické ruiny uprostred lesa: Katarínka patrí k najkrajším miestam na Slovensku

Romantické ruiny uprostred lesa:
14.09.2017

Zaniknuté opátstva v Anglicku alebo v Toskánsku lákajú romantické duše z celého sveta. Málokto pritom vie, že ruiny starobylého kostola môžete obdivovať aj na Slovensku. Naša „Katarínka“ je navyše zasadená v nádhernom prírodnom prostredí, a tak pri nej zažijete atmosféru, akú nikde inde. viac »

Jednoduchšie plánovanie ciest či dovolenky: Google sprístupňuje služby Letenky a Destinácie

Jednoduchšie plánovanie ciest či
14.09.2017

V dnešnej dobe sa proces plánovania dovolenky začína na webe. Google Slovákom sprístupňuje svoje dve cestovateľské služby, takže odteraz môže byť dovolenkový plán realitou opäť o niečo jednoduchší a rýchlejší. Prvou je služba Letenky Google, vďaka ktorej budú môcť používatelia vyhľadať lacné letenky do vysnívanej destinácie, druhou je služba Destinácie na Googli, ktorá zas poskytuje užitočné cestovateľské informácie na kartách v mobile, vrátane cien ubytovania, či miestnych atrakcií, ktoré jednoducho treba vidieť. viac »

Zradná krása: Diablov most je nádherný, no nesmiete naň vstúpiť

Rakotzbrücke, Nemecko
14.09.2017

Ako v rozprávke sa cítia návštevníci malebnej nemeckej dedinky Kromlau. Či však bude mať dobrý alebo zlý koniec, to záleží len na nich. Tunajší most totiž zvádza turistov svojou dokonalou krásou, no nesmú naň vkročiť. viac »

Keukenhof: Záhrada Európy, ktorej kraľujú tulipány

Keukenhof, Holandsko
13.09.2017

Holandsko je známe ako krajina tulipánov. V čase hlavnej sezóny tu polia zdobia státisíce týchto kvetov, ktoré potom vyvážajú do celého sveta. Turisti vtedy obdivujú nielen desiatky rôznych odtieňov, ale vždy aj nejaké nové druhy. Hlavným domovom tulipánov je záhrada Keukenhof. Na rozdiel od iných botanických záhrad je sprístupnená vždy iba dočasne a dvere pre návštevníkov otvára len počas pár mesiacov v roku. Ako odmenu za čakanie im však ponúkne tie najnádhernejšie kvetinové koberce sveta. viac »

Zlé správy: Rušenie letov a krach cestovných kancelárií

Zlé správy: Rušenie letov
13.09.2017

Nesolventné nemecké aerolínie Air Berlin pokračujú v rušení diaľkových letov, najnovšie sa spoločnosť rozhodla zrušiť lety z Düsseldorfu do Karibskej oblasti. Cestovné kancelárie Azur Reizen a Max Reisen skrachovali a sú pripravené riešiť pohľadávky. viac »

Čas sa kráti: Tieto pamiatky budú čoskoro minulosťou

Kilimandžáro
13.09.2017

Majú v tom prsty obe strany, ľudia i príroda. Niektoré zaujímavé miesta nám tu neboli dopriate na večnosť a musíme sa zmieriť s tým, že čochvíľa o ne môžeme prísť. Pokiaľ sa preto dá, rýchlo si zbaľte kufre a užite si ich v plnej nádhere, kým ich tu ešte máme. viac »


Nedeľa, 24. september. 2017. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

Ponuka zájazdov

Foto dňa