DROMEDÁR

Týchto 5 vecí by mala mať web stránka každej cestovnej agentúry

17.01.2018 |

Cez Vianoce okrem darčekov čoraz viac ľudí začína riešiť aj dovolenku pri mori. Hoci leto je ešte ďaleko, výhodné ceny „first“ momentov nenechávajú chladných ani tých najzarytejších otužilcov. A prieskum SACR ukázal, že až 83 % Slovákov používa internet ako hlavný zdroj informácií na výber vysnívanej destinácie a hotela.

Viac článkov

Bratislava: Turistické zaujímavosti regiónu predstavia na viedenskom veľtrhu

Bratislava: Turistické zaujímavosti regiónu
12.01.2018

Bratislavský región a jeho turistické zaujímavosti budú môcť spoznať návštevníci veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe vo Viedni. V dňoch 11. až 14. januára 2018 tam destinačnú ponuku regiónu predstaví Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spolu s oblastnými organizáciami Bratislava Tourist Board, Región Senec, Malé Karpaty a Záhorie. viac »

TOP 7 najlepších lyžiarskych stredísk vo Francúzsku

Tignes
12.01.2018

Skúsení lyžiari hodnotia Francúzsko ako jednu z najlepších krajín na zimnú dovolenku. Nájdete tam veľa luxusných rezortov pre náročnú klientelu, ktoré vyhľadávajú aj prominenti. Popri nich funguje viacero menších stredísk, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi a nenáročnejších dovolenkárov. Najlepšie cenové ponuky tam nájdete v druhej polovici januára a v marci, keď tam je práve mimosezóna. viac »

Gdansk – jedno z najkrajších miest Poľska

Gdansk, Poľsko
11.01.2018

Pri návšteve susedných krajín na našich severných susedov obvykle zabúdame. Poľsko sa nám spája skôr s lacnými nákupmi a maximálne krátkou návštevou Zakopaného, Varšavy alebo Osvienčimu. Pritom i zvyšok krajiny ponúka množstvo krásnych lokalít a možností na organizovanie dlhších výletov. Jedna z nich sa nám ponúka v podobe Gdansku, ktorý sa nachádza priamo pri Baltickom mori. viac »

Pamiatky na Spiši budú opäť krajšie: Obnovujú Ľubovnianske podhradie aj hrad v Kežmarku

Pamiatky na Spiši budú
11.01.2018

Obnova Kežmarského hradu bude pokračovať aj v tomto roku. Riaditeľka Múzea v Kežmarku Erika Cintuľová pre TASR potvrdila, že druhú etapu rekonštrukcie plánujú ukončiť v máji, najneskôr v júni. V rámci programu Interreg PL – SK 2014 – 2020 - Ochrana kultúrneho a prírodného dedičstva, plánujú aj v Starej Ľubovni pokračovať s obnovou podhradia, konkrétne s rekonštrukciou najväčšieho depozitára múzea. viac »

Kultúrne barbarstvo: V Nemecku zbúrali historický kostol, dôvod ľudí pobúril

Kultúrne barbarstvo: V Nemecku
11.01.2018

Vyše sto rokov sa v ňom veriaci utiekali k Bohu, teraz musel ustúpiť ťažbe uhlia. Začiatkom týždňa prišli do nemeckej dediny Immerath ťažké stroje a napriek nesúhlasu množstva aktivistov aj domácich obyvateľov zrovnali historický kostol sv. Lamberta so zemou. viac »

Veľké porovnanie aeroliniek: Tie NAJ na svete lietajú aj ku nám

Veľké porovnanie aeroliniek: Tie
10.01.2018

Britská agentúra OAG sa zameriava na štatistiky a analýzy rôznych oblastí cestovného ruchu. K tým najsledovanejším patrí aj presnosť leteckých spoločností, ktorú agentúra hodnotila na základe 54 miliónov letov, uskutočnených v celom roku 2017. Na čelo rebríčka sa opäť vrátili lotyšské aerolinky airBaltic. viac »

Aktuálne FOTO: Známe lyžiarske strediská sú odrezané od sveta

Švajčiarske lyžiarske stredisko Zermatt
10.01.2018

V švajčiarskom lyžiarskom stredisku Zermatt zostáva naďalej odrezaných od sveta okolo 13.000 turistov. Intenzívne sneženie, zosuvy pôdy a enormné lavínové nebezpečenstvo spôsobili, že všetky cestné komunikácie i železničné trate v tejto lokalite, a to nielen do Zermattu, ale aj do neďalekého Saas-Fee, sú dočasne uzavreté. viac »

Pražský orloj si neužijete: Čaká ho zhruba polročná rekonštrukcia

Orloj, Praha, Česká republika
10.01.2018

Na pražskom staromestskom námestí sa v pondelok ráno o 9.00 h zastavil orloj. Jednu z najvyhľadávanejších turistických atrakcii Prahy totiž demontujú v rámci ďalšej fázy rekonštrukcie Staromestskej radnice. viac »

Ostrov Sokotra: Rajská záhrada s dračou krvou

Ostrov Sokotra, Jemen
10.01.2018

Svet pred nami ukrýva mnoho tajomstiev. Tie nájdeme najmä v nedotknutých častiach, kde ešte stále príroda víťazí nad človekom. Napríklad na ostrove Socotra, ktorý patrí pod správu Jemenu. Medzi botanikmi je známy vďaka vzácnym starobylým rastlinám, ktoré dosahujú vek až 20 miliónov rokov. viac »

Krása na pokraji vyhynutia: Možno posledné FOTO fascinujúceho prírodného divadla

Stovky lekien s názvom
09.01.2018

Príroda opäť previedla svoje magické schopnosti. Na hladine rieky Salado neďaleko paraguajského Limpia zakvitli začiatkom tohto týždňa stovky obrovských lekien a vytvorili tak fascinujúce divadlo. Či sa však ešte niekedy zopakuje, to je otázne. Ľudia totiž opäť ignorovali fakt, že najväčší a najkrajší druh lekna z tropických pralesov treba chrániť. viac »


Streda, 17. január. 2018. Meniny má Nataša.

Ponuka zájazdov

Foto dňa