DROMEDÁR

Ako u Flinstonovcov: V kamennej dedine na juhu Francúzska zastal čas

18.11.2017 |

Juh Francúzska ponúka množstvo krás, za ktorými sa oplatí vycestovať. Prístav Marseille, most Pont tu Gard, pápežské mesto Avignon či levanduľové polia Provensálska sú turistom dôverne známe. Počuli ste však už o kamennej dedine Village de Bories?

Viac článkov

Kam na lyže: Vo viacerých strediskách už začali so zasnežovaním

Kam na lyže: Vo
13.11.2017

Hoci počasie na Slovensku ešte stále pripomína skôr jeseň, v lyžiarskych strediskách sa už naplno pripravujú na zimnú sezónu. Lyžiarov určite poteší, že na viacerých miestach začali tento víkend so zasnežovaním. viac »

Hitlerovo sídlo a divoká príroda: Aj tým sa chváli Bavorsko

Hitlerovo sídlo a divoká
11.11.2017

Nemci patria k najvášnivejších turistom v Európe. Od zdolania ďalšej túry ich neodradí náročný terén, ani zlé počasie a v hlavnej sezóne prejdú po najobľúbenejších trasách denne tisíce ľudí. K svojim národným parkom sa preto Nemci správajú s patričnou úctou. Väčšinu ich územia uchovávajú v pôvodnej forme a len minimálne zasahujú pri úprave niektorých ťažko prístupných chodníkov. viac »

Ludrová na Liptove: Ranogotický kostolík ukrýva podľa legendy veľký templársky poklad

Kostolík v Ludrovej
10.11.2017

Mimoriadne vzácny ranogotický kostolík z druhej polovice 13. storočia na návrší neďaleko dolnoliptovskej obce Ludrová je opradený množstvom legiend a záhad. Podľa tej najstaršej ukrýva starobylý kostol pod oltárom templársky poklad. viac »

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof: Nalaďte sa na najkrajšie sviatky v roku

Vianoce v Schloss Hofe
10.11.2017

Vianočné sviatky sú pre väčšinu ľudí tie najobľúbenejšie v roku. Sú vnímané ako sviatky pokoja a mieru, kresťania si pripomínajú narodenie Božieho Syna, sú časom rodinných stretnutí, oddychu i zimných dovoleniek. Sviatočné dni na sklonku decembra sú späté s viacerými zvykmi. Prečo vlastne Vianoce slávime a odkiaľ jednotlivé tradície pochádzajú, sa dozviete vďaka vianočnej výstave na zámku Schloss Hof. viac »

Antigua a Barbuda – neobjavené perly Karibiku

Antigua a Barbuda
10.11.2017

Kuba, Dominikánska republika a iné nádherné krajiny v Karibiku sú už cestovateľom dobre známe, preto začali hľadať nové miesta, ktoré by stáli za návštevu. Čoraz väčšej obľube sa teší dvojica ostrovov Antigua a Barbuda, ktoré spolu s menšou a kvôli skalnatému terénu neobývanou Redondou tvoria jeden štát. viac »

Novinka pre odvážnych: Otvorili najťažšiu ferratu na Slovensku

Skalka pri Kremnici má
09.11.2017

Ferrata Komín v Skalke pri Kremnici je oficiálne najťažšou zaistenou cestou na Slovensku. V Kremnických vrchoch v podcelku Flochovský chrbát ju vybudovalo mesto Kremnica a od soboty 28. októbra je prístupná aj verejnosti. viac »

Slovenský raj: Po šiestich rokoch obnovia lanovku na Geravy

Slovenský raj: Po šiestich
09.11.2017

Slovenský raj je krásny kút nášho Slovenska. Známa je najmä severná časť, ale nádherný je i jeho juh, kde sa nachádzajú Dedinky a ďalšie atraktívne turistické lokality. Žiaľ, od roku 2011 turistická návštevnosť klesala, najmä kvôli odstaveniu lanovky na Geravy. To by sa malo čoskoro zmeniť. viac »

FOTO Arabi si kúpili európsku kultúru: V Abú Zabí otvárajú Louvre, stál vyše miliardy

FOTO Arabi si kúpili
09.11.2017

Tak sa zdá, že všetko na svete je naozaj len otázkou dopytu a ponuky. Za slušný obnos si môžete kúpiť napríklad aj svetoznáme múzeum. Už túto sobotu otvárajú v hlavnom meste Spojených arabských emirátov zhruba desať rokov pripravovanú pobočku Musée du Louvre. Licenčné poplatky za použitie jeho názvu, výpožičky umeleckých diel na 20 rokov a ďalšie poplatky Francúzsku vyšli arabskú stranu na viac než 1,3 miliardy dolárov. viac »

S jediným prestupom: Z Bratislavy oddnes poletíte do celého sveta

S jediným prestupom: Z
08.11.2017

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa cestujúci dostanú len s jediným prestupom už aj do Číny, Austrálie, Singapuru, Južnej Kórey, ale aj do Vietnamu či na Filipíny. Umožní to codeshare dohoda medzi leteckou spoločnosťou flydubai a Emirates, ktorá dnes začína platiť aj pre lety z Bratislavy. Cestujúci sa tak letecky z Bratislavy s prestupom v Dubaji dostanú do desiatok svetových destinácií! viac »

Ako na dlani: Rozhľadňa Háj ponúka výhľad na nádherné okolie Novej Bane

Rozhľadňa Háj, Nová Baňa
08.11.2017

Pohľad na Novobanskú kotlinu, Pohronský Inovec, ale aj časť Podunajskej nížiny či Vtáčnik sa naskytne turistom, ktorých kroky zavedú na novú Rozhľadňu Háj nad Novou Baňou. Celkom 21 metrov vysoká vyhliadková veža sa nachádza na turistickej zastávke Háj vo výške 625 metrov nad morom a je súčasťou náučného chodníka Zvonička. viac »


Sobota, 18. november. 2017. Meniny má Eugen.

Ponuka zájazdov

Foto dňa