DROMEDÁR

Európska populácia vtákov dramaticky poklesla, ohrozené sú tie najznámejšie

21.06.2018 |

Na Slovensku momentálne žije 365 druhov vtákov, z čoho 222 tu pravidelne hniezdi, pričom tento počet kolíše. Niektoré nové druhy môžu pribudnúť, na druhej strane však doslova miznú vtáčie druhy, ktoré boli donedávna hojné, medzi nimi i vrabce, škorce či lastovičky.

Viac článkov

Dovolenka „na ostro“: Najlepšie európske pláže pre nudistov

Dovolenka „na ostro“: Najlepšie
19.06.2018

Patríte medzi ľudí, ktorí sa neboja zhodiť zo seba všetko oblečenie a radi si užívajú deň na pláži v Adamovom a Evinom rúchu? Dostatok súkromia pred zvedavcami a pravú idylku pre opaľovanie sa bez plaviek ponúka aj viacero európskych pláží. Toto sú tie najlepšie. viac »

Lodiari počítajú s rastúcim dopytom po plavbách trajektmi

Trajekt cez La Manche
18.06.2018

Prevádzkovatelia trajektov počítajú v budúcnosti s rastúcim dopytom, preto začali investovať do nových lodí. Podľa analýzy Združenia lodnej dopravy a turistiky (VFF) v priebehu piatich rokov si plavbu na jednej z 200 liniek v Severnom, Baltickom, Írskom a Stredozemnom mori kúpilo zhruba 24 miliónov cestujúcich. Najžiadanejším cieľom boli Škandinávia (43 %), stredomorský región (30 %) a Veľká Británia a Írsko (23 %). viac »

Na návšteve Bornea: Smutný ostrov zmení váš postoj k planéte

Borneo
18.06.2018

Keď sa povie „Borneo“, väčšina ľudí si predstaví džungľu a množstvo orangutanov a kahau nosatých. Slovenskí cestovatelia Baška a David alias Hippie Panda Couple na ostrov prichádzali s podobnými predstavami. Veľmi rýchlo však zistili, že realita je úplne iná. viac »

Vo Vysokých Tatrách odštartovala letná sezóna, v rámci kultúrneho leta prinesie 64 podujatí

Slávnostné odomykanie vôd Štrbského
18.06.2018

Tradičným symbolickým odomknutím hladiny Štrbského plesa otvorili v piatok letnú turistickú sezónu v regióne. Pre návštevníkov i domácich obyvateľov Vysokých Tatier je v rámci Tatranského kultúrneho leta (TKL) pripravený rekordný počet podujatí (64), v rámci ktorých vystúpia umelci z ôsmich krajín. viac »

Polostrov Peloponéz - nevídaný poklad gréckej pevniny

Peloponéz, Grécko
18.06.2018

Plánujete letnú dovolenku, ale ešte stále sa neviete rozhodnúť, kde zakotvíte? Možno by ste mali zvážiť návštevu Grécka, ktoré je síce preslávené najmä ostrovmi, no za návštevu rozhodne stojí aj jeho pevninská časť. Ak vás lákajú azúrové zákutia, nádherné dlhé piesočnaté pláže, veľa zábavných podnikov a ruiny starovekej civilizácie, navštívte polostrov Peloponéz. viac »

Eistein ako cestovateľ: Denníky slávneho vedca odhaľujú mnohé prekvapenia

Albert Einstein
17.06.2018

Čerstvo publikované súkromné cestovateľské denníky Alberta Einsteina odhaľujú jeho rasistické a xenofóbne názory. Zápisky vznikli medzi októbrom 1922 a marcom 1923 počas fyzikových ciest Áziou a Blízkym východom a objavujú sa v nich povrchné a negatívne generalizácie. Číňanov napríklad označuje ako "pracovitých špinavých hlúpych ľudí". viac »

Nový Zéland - vriace a roztrasené ostrovy na druhej strane Zeme (FOTOREPORTÁŽ)

Nový Zéland
17.06.2018

Na kopcovitých pastvinách pokrytých hustým zeleným kobercom veselo šantia jahniatka. Na ostrovoch okrem 40 miliónov oviec žije aj 4,2 miliónov ľudí. Sivé oblaky sa predierajú pomedzi ostré štíty v bielych čiapkach. Ich dokonalý odraz sa zrkadlí na tyrkysovom jazere obkolesenom farebnými kvetmi. Na veterných plážach šumí more a jemný piesok šteklí bosé nohy. viac »

Kaštieľ a park v Rusovciach majú konečne obnoviť, VIDEO budúcej podoby

Kaštieľ v Rusovciach
16.06.2018

Do roku 2023 by mal byť kompletne zrekonštruovaný kaštieľ v Rusovciach, vrátane objektu čeľadníka a historického parku. Projekt rekonštrukcie národnej kultúrnej pamiatky (NKP), s odhadovanými nákladmi vo výške viac ako 75 miliónov eur bez DPH, v pondelok predstavil Úrad vlády SR spolu so zástupcami Združenia NKP Rusovce, víťaza verejného obstarávania na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie. viac »

10 dôvodov, prečo je plavba lepšia než klasická dovolenka pri mori

10 dôvodov, prečo je
16.06.2018

Plavba loďou je nesmierne lákavá, dobrodružná a niekedy i adrenalínová záležitosť. Mnohí z nás od nej očakávajú veľa – nové zážitky, destinácie, do ktorých by sme sa inak nedostali, luxusné služby, vynikajúce jedlo a nikdy nekončiacu zábavu. Dôvodov, prečo vyraziť na plavbu je však omnoho viac. Poďme sa pozrieť na desať tých vôbec najzaujímavejších. viac »

Galilejské jazero ustupuje, napumpujú doňho odsolenú vodu

Galilejské jazero, Izrael
15.06.2018

Zmenšujúce sa Galilejské jazero v Izraeli, na ktorého hladine podľa biblickej tradície kráčal Ježiš, doplnia odsolenou vodou z mora. Informoval o tom v utorok denník The Guardian. viac »


Štvrtok, 21. jún. 2018. Meniny má Alojz.

Ponuka zájazdov

Foto dňa