DROMEDÁR

Slovenská jabloň z Bošáce je 6. najkrajším stromom v Európe, zvíťazil portugalský dub

22.03.2018 |

Víťazom súťaže Európsky strom roka 2018 sa stal strom z Portugalska. Oznámili to v stredu v Bruseli organizátori v poradí už ôsmeho ročníka tejto internetovej súťaže. Súťažný strom zo Slovenska obsadil šieste miesto.

Viac článkov

Cieľová destinácia – BULHARSKO

Bulharsko
13.03.2018

Pamätáte si Bulharsko ako dovolenku z čias socializmu? Ani náhodou! To už dávno neplatí. Bulharsko je krásna a na zážitky bohatá krajina a už po prílete na letisko v Burgase som vedela, že tam nechám kúsok svojho srdca. viac »

Z Bratislavy sa bude lietať na Maltu aj počas zimy

Malta
13.03.2018

Z Bratislavy pribudne už o dva týždne nová pravidelná priama letecká linka na Maltu. Na dovolenkový ostrov v Stredozemnom mori začne z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave lietať od 25. marca 2018 letecká spoločnosť Ryanair Boeingom 737-800 s kapacitou 189 cestujúcich. Ryanair dnes navyše oznámil, že linku na Maltu bude okrem leta prevádzkovať celoročne, teda aj počas zimného obdobia. viac »

Hrad Čabraď: Zrúcanina, ktorú strážia vzácne tvory

Hrad Čabraď
13.03.2018

Slovensko by sme pokojne mohli nazvať hradnou veľmocou, po celej krajine sú roztrúsené desiatky lepšie či horšie zachovaných sídel zo stredoveku. Z hradu Čabraď už toho zásluhou majiteľov veľa nezostalo, aj tak však na jeho ruiny dohliadajú vzácni strážcovia. viac »

Bolívia chce prístup k moru: Obyvatelia rozvinuli takmer 200-kilometrovú vlajku

Bolívijčania rozvinuli takmer 200-kilometrovú
12.03.2018

Bolívijčania rozvinuli v sobotu takmer 200 kilometrov dlhú vlajku so svojimi národnými symbolmi. Týmto spôsobom chceli upozorniť na svoje dlhoročné úsilie o opätovné získanie prístupu k Tichému oceánu, ktorý dnes vnútrozemská Bolívia stratila v prospech Čile pred vyše storočím. Informovala o tom v nedeľu agentúra DPA. viac »

Všade samé penisy: Netradičný kórejský park má zachrániť rybolov

Park Haesindang, Sinnam, Južná
12.03.2018

Sinnam je mestečko, akých má Južná Kórea stovky. Naoko ničím nevyniká a dostane vás skôr pokojnou pohostinnou atmosférou. Stačí sa však vybrať na jeho okraj, kde sa nachádza netradičný park Haesindang, a hneď zmeníte názor. Jeho pýchou sú totiž sochy v tvare mužských pohlavných orgánov, ktoré vyhľadáva čoraz viac cestovateľov bažiacich po podobných kuriozitách. viac »

Národný park Malá Fatra: Zahraničných návštevníkov lákajú veľké šelmy

Malá Fatra
12.03.2018

Návštevnosť Národného parku Malá Fatra, ktorý je najzápadnejšie ležiacim národným parkom v rámci celého karpatského oblúka, v poslednom období rastie. Územie láka návštevníkov aj napriek tomu, ako žiaľbohu po niektorých zásahoch lesného hospodárstva vyzerá. viac »

Pamiatky v oblakoch FOTO: Spoznáte známe atrakcie v zajatí hmly?

Pamiatky v oblakoch FOTO:
12.03.2018

Hmlu si spájame predovšetkým s britským Londýnom, niekedy však mäkké obláčiky zahalia aj iné obľúbené turistické destinácie. Detaily síce nášmu zraku hmla odoprie, no prekrásne kompozície tento nedostatok dostatočne vyvážia. Otázka však znie, či by ste známe miesta v hmle vôbec spoznali. viac »

Dva štáty, štyri regióny a stovky sakrálnych pamiatok - cyklotrasa SacraVelo

Dva štáty, štyri regióny
11.03.2018

Finančné prostriedky vo výške 1,58 miliónov eur na výstavbu nových cyklotrás, značenie cyklosiete a na výstavbu cyklocentra v obci Báč využijú slovenskí partneri projektu SacraVelo – Sieť cezhraničných pútnických cyklotrás v okolí Dunaja. Projekt sa realizuje v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko. Schválený rozpočet je 2,75 milióna eur, z toho 85 percent tvorí príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. viac »

Prastaré kráľovstvo Ladak, mladší brat Tibetu (FOTOREPORTÁŽ)

Ladak
11.03.2018

Prastaré kráľovstvo Ladak (alebo aj Ladakh či Ladákh) je situované na okraji Tibetskej náhornej plošiny a z jednej strany ho ohraničujú Himaláje, z druhej strane pohorie Karakoram. Cítim, ako mi slnko hrejivými lúčmi vyťahuje pehy na lícach a zároveň mi štipľavý mráz šteklí prsty v topánkach. Je tu extrémna klíma, kde holohlavý muž sediaci na slnku s holými nohami v chládku môže zažiť úpal a omrzliny naraz. viac »

Vzácny objav v Okoličnom: Strop kostola ukrýval maľby z 15. storočia

Kostol sv. Petra, Okoličné
10.03.2018

Hviezdicová stropná klenba gotického Kostola svätého Petra z Alkantary v Okoličnom, mestskej časti Liptovského Mikuláša, dlhé roky ukrývala štyri nástenné maľby. Tie boli prekryté vrstvou omietky počas vnútorných opráv kostola v minulom storočí. viac »


Štvrtok, 22. marec. 2018. Meniny má Beňadik.

Ponuka zájazdov

Foto dňa