DROMEDÁR

Týchto 5 vecí by mala mať web stránka každej cestovnej agentúry

17.01.2018 |

Cez Vianoce okrem darčekov čoraz viac ľudí začína riešiť aj dovolenku pri mori. Hoci leto je ešte ďaleko, výhodné ceny „first“ momentov nenechávajú chladných ani tých najzarytejších otužilcov. A prieskum SACR ukázal, že až 83 % Slovákov používa internet ako hlavný zdroj informácií na výber vysnívanej destinácie a hotela.

Viac článkov

Farebný klenot Portugalska: Navštívili sme slávnu Sintru

Farebný klenot Portugalska: Navštívili
04.01.2018

Pri plánovaní dovolenky v Portugalsku sa väčšina turistov zameriava na Lisabon a Porto. Vynechať by ste však nemali ani menšie mestečká, najmä ak je prístup k nim naozaj jednoduchý. To platí aj v prípade nádherných palácoch Pena alebo Quinta de Regaleira, ktoré sa nachádzajú neďaleko Lisabonu. Ich návštevu ani na chvíľku neoľutujete, mesto Sintra totiž predčí vaše očakávania. viac »

Horolezec Peter Hámor: Po horách chcem liezť ešte aj ako storočný

Peter Hámor
04.01.2018

Horolezec Peter Hámor sa stal v roku 2017 prvým Slovákom, ktorý zdolal všetky osemtisícovky. Uzatvoril takzvanú Korunu Himalájí, teda zoznam všetkých štrnástich himalájskych osemtisícoviek. Má však ešte dostatok motivácie, aby si svoje horolezcké sny plnil aj v budúcnosti. Okrem toho by chcel dosiahnuť aj ďalšiu métu, vystúpiť na Hrebienok ako storočný. viac »

Uznávaný britský denník: Bratislava už nie je v tieni Viedne

Bratislava
04.01.2018

Bratislava už nie je v tieni Viedne, Budapešti a Prahy, striasla sa pochmúrnej reputácie z čias komunizmu a znovuobjavila svoju pozíciu v srdci strednej Európy, píše britský denník Guardian v článku s názvom "Bratislava v centre pozornosti: Slovenské mesto oslavuje 25 rokov ako metropola". viac »

Letecké novinky 2018: Sedem nových liniek a zmena pravidiel

Letecké novinky 2018: Sedem
03.01.2018

Slovenských cestujúcich, a nielen ich, čakajú v roku 2018 viaceré zmeny v leteckej doprave. Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave budú môcť využiť až 6 úplne nových pravidelných leteckých liniek a 1 novú pravidelnú charterovú linku. Od polovice januára zase vstúpia do platnosti nové pravidlá prepravy príručných batožín spoločnosti Ryanair. viac »

Gigantovi možno odzvoní: Airbus zvažuje ukončenie výroby lietadla A380

Airbus A380 je najväčším
03.01.2018

Airbus načrtáva rezervný plán týkajúci sa budúcnosti najväčšieho dopravného lietadla na svete A380. Ak nezíska kľúčovú objednávku od dubajských aerolínií Emirates, zrejme postupne zastaví jeho výrobu, uviedli pre agentúru Reuters tri zdroje oboznámené so záležitosťou. viac »

Ľadová krása, akú často nevidieť: Niagarské vodopády takmer zamrzli

Niagarské vodopády, USA
03.01.2018

Spojené štáty americké sužujú rekordné mrazy, na niektorých miestach však vďaka nim vznikla skutočná zimná rozprávka. Na ľadové kráľovstvo sa zmenili aj slávne Niagarské vodopády. viac »

Živí a zdraví aj po návrate: 5 vecí, na ktoré pred dovolenkou nesmiete zabudnúť

Živí a zdraví aj
02.01.2018

Pokiaľ nepatríte iba medzi typických hotelových dovolenkárov a radi skúmate aj netradičné krajiny, musíte si dávať na svoje zdravie väčší pozor. Vtedy je nutné dozvedieť sa viac o rizikových oblastiach a odporúčaniach, ktoré vyšetrenia a očkovania by ste predtým mali absolvovať. Ďalším dôležitým bodom je mať dobré poistenie a zabudnúť nemôžete ani na dobre vybavenú lekárničku. A to najmä vtedy, ak nebudete bývať v typickom hotelovom rezorte. viac »

Uľahčenie cestovania: Peking zaviedol šestdňový bezvízový tranzit

Peking, Čína
02.01.2018

Občania 53 krajín sveta, cestujúci cez územie Číny, sa môžu až šesť dní zdržiavať v Pekingu, susednej provincii Che-pej a neďalekom pobrežnom meste Tchien-ťin. Informovala o tom agentúra Sinchua. viac »

Inšpirácia na dovolenku: Lonely Planet zverejnil zoznam top miest pre rok 2018

Sevilla, Španielsko
02.01.2018

Cestovatelia každý rok s napätím očakávajú ďalší nový rebríček od Lonely Planet. Títo odborníci na turizmus pravidelne predstavujú top destinácie pre budúcu sezónu. Vďaka tomu nielen poukážu na ďalšie zaujímavé lokality, ale zároveň trochu odpútajú pozornosť od najvychytenejších destinácií, ktoré už niekedy nezvládajú nápor davov dovolenkárov. Aktuálne vyzerá rebríček takto. viac »

FOTO Takto privítali nový rok v svetových metropolách

Silvester vo svete
01.01.2018

Obyvatelia a návštevníci svetových metropol privítali nový rok 2018 ohňostrojmi a pouličnými oslavami. Tá najväčšia sa prekvapivo konala v škótskom Edinburghu, kde sa v uliciach stretlo až 75 000 nadšencov. Austrálske Sydney zas ponúklo najväčší ohňostroj vo svojich dejinách, ktorý trval 12 minút. Pozrite si ho na našom videu a pokochajte sa aj fotografiami ostatných svetových metropol v slávnostnom šate. viac »


Streda, 17. január. 2018. Meniny má Nataša.

Ponuka zájazdov

Foto dňa