DROMEDÁR

Ako u Flinstonovcov: V kamennej dedine na juhu Francúzska zastal čas

18.11.2017 |

Juh Francúzska ponúka množstvo krás, za ktorými sa oplatí vycestovať. Prístav Marseille, most Pont tu Gard, pápežské mesto Avignon či levanduľové polia Provensálska sú turistom dôverne známe. Počuli ste však už o kamennej dedine Village de Bories?

Viac článkov

210 sekúnd čistej krásy: Severovýchod Slovenska prezentuje nový VIDEOspot

210 sekúnd čistej krásy:
03.11.2017

Turistické atraktivity Prešovského kraja počas všetkých ročných období - to zachytili autori videospotu, ktorý má pomôcť cestovnému ruchu. Pri príležitosti piateho výročia svojho založenia ho predstavila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska (KOCR SVS). viac »

Unikátny experiment: Zámok Guédelon vám priblíži život v 13. storočí

Guédelon, Francúzsko
02.11.2017

Francúzsky zámok Guédelon vyzerá na prvý pohľad ako typická stredoveká pevnosť z 13. storočia. Zdanie však klame, je totiž o 800 rokov mladší. Vznikol ako projekt nadšencov histórie, ktorí chcú na tomto mieste predstaviť stavebné procesy, ale aj denný život bežných ľudí v hlbokej minulosti. viac »

Prekvapivá štatistika: Najrýchlejšie rastie Islamský turizmus a Halal cestovanie

Prekvapivá štatistika: Najrýchlejšie rastie
02.11.2017

Islamský cestovný ruch zažíva nebývalý rozmach, a to vďaka mladým ľuďom. A odborníci očakávajú, že mladí moslimovia na celom svete takmer zdvojnásobia svoje výdavky na cestovanie v nasledujúcich rokoch. Toto odvetvie by tak mohlo vygenerovať až 300 miliárd USD (približne 255 miliárd eur). viac »

Nielen na Dušičky: 8 slovenských cintorínov, ktoré vás očaria

Nielen na Dušičky: 8
01.11.2017

Väčšina z nás navštevuje cintoríny len vtedy, keď si chce pri hrobe blízkeho pripomenúť jeho pamiatku. Výnimočná atmosféra týchto miest pritom zvádza na rozjímanie o živote a smrti po celý rok. Ak sa radi prechádzate v tichu a pokoji čarovných miest, navštívte aj cintoríny, kde ste predtým neboli. Napríklad jeden z tých, ktoré najviac zaujali nás. viac »

Malebné talianske Assisi: Mestečko svätého Františka a Kláry

Assisi, Taliansko
31.10.2017

Rodisko sv. Františka ročne privíta tisíce pútnikov, rozhodne však má čo ponúknuť aj neveriacim. Každý tu zakúsi neopakovateľnú atmosféru, nasiaknuté stáročiami duchovného života. Stačí sa len túlať malebnými starobylými uličkami a vstúpiť do kostolov, ktoré ukrývajú hotové poklady. viac »

Kostol duchov: Jedno z najstrašidelnejších miest sveta je v Čechách

Kostol duchov: Jedno z
31.10.2017

V neveľkej dedinke Luková na západe Čiech nenájdete na prvý pohľad nič zaujímavého, aj tak sem každú sobotu popoludní prúdia desiatky zvedavcov z celého sveta. Dôvod ich záujmu sa skrýva za stenami ošarpaného kostola - a je poriadne desivý! viac »

Tajomný palác pri Lisabone: Quinta de Regaleira vraj ukrýva symboly slobodomurárstva

Quinta de Regaleira, Portugalsko
30.10.2017

Portugalsko sa v súčasnosti stáva čoraz populárnejšou dovolenkovou destináciou. Obľube turistov sa teší nielen počas najväčších horúčav, ale aj mimo hlavnej sezóny. Kúpanie si tu už zrejme nevychutnáte, krásne pobrežie, rušné mestá a zaujímavé pamiatky však stoja za návštevu aj teraz. K tým najoriginálnejším rozhodne patrí Quinta de Regaleira neďaleko Lisabonu. viac »

Výnimočná šanca: V Taliansku vystavujú vojakov terakotovej armády

Sochy terakotovej armády, vystavené
30.10.2017

Terakotová armáda, často prezývaná aj ôsmy div sveta, pozostáva z takmer 8 000 hlinených bojovníkov v nadživotnej veľkosti. Najfascinujúcejšie na nich je, že každý vojak je unikátny. Či už ide o výraz tváre, tvar účesu, alebo výstroj, nenájdete medzi nimi dvoch rovnakých. Aj preto sa terakotová armáda stala jednou z najnavštevovanejších pamiatok Číny. Teraz máte jedinečnú možnosť vidieť časť z nej aj v Európe. viac »

Cestovanie 3. tisícročia: Vďaka 360° videám spoznáte svet z pohodlia domova

Cestovanie 3. tisícročia: Vďaka
30.10.2017

Najväčšia svetová databáza originálnych 360° videí spoločnosti Sygic Travel stále rastie. V súčasnosti je ich dostupných viac ako 1 300. Vďaka databáze, ktorá je neporovnateľná s ostatnými, sa ľudia môžu ocitnúť na najkrajších miestach sveta od Barcelony až po Bangkok. viac »

Cestovateľ Pavel Hirax Baričák o Nepále: Nežijú tam bytosti zmorené únavou a chemickým jedlom (ROZHOVOR)

Cestovateľ Pavel Hirax Baričák
29.10.2017

Pavel „Hirax“ Baričák je slovenskej verejnosti známy ako hudobník, spisovateľ, fotograf a cestovateľ. O svojich potulkách po svete vydal niekoľko kníh, tou najnovšou je cestopis o jeho nepálskej ceste okolo Annapúrn. V rozhovore nám prezradil viac. viac »


Sobota, 18. november. 2017. Meniny má Eugen.

Ponuka zájazdov

Foto dňa