DROMEDÁR

Najznámejšie lanové mosty sveta: Zážitok vstúpiť

23.09.2017 | | Hodnotenie článku: 4.67

Jedným naháňajú strach, iní ich pokladajú za najlepšiu adrenalínovú zábavku na svete. Lanové mosty spájajú ťažko dostupné miesta a vo svete ich nájdete tisíce. Niekedy však na ich zdolanie potrebujete poriadnu dávku odvahy. Trúfli by ste si vstúpiť na tie najznámejšie?

Viac článkov

Najdlhší vínny bar: V Rakúsku štartuje Pôžitkárska míľa

Najdlhší vínny bar: V
08.09.2017

Dolné Rakúsko každoročne počas Vinárskej jesene organizuje originálne podujatia. Medzi tie najkrajšie a najpopulárnejšie patrí tzv. "Pôžitkárska míľa", ktorá sa koná už tento víkend a miesto jej konania sa nachádza len 1 hodinu od Bratislavy. Zažijete netradičnú turistiku, ochutnávky a predovšetkým pôžitok, pretože 80 vinárskych prevádzok tu v rámci najdlhšieho "šenku" v Rakúsku ponúka na ochutnávku všetko, čo sa vyrába z hrozna. viac »

Prvýkrát na výletnej lodi: Všetko, čo ste vždy chceli vedieť o dovolenke na mori

Prvýkrát na výletnej lodi:
08.09.2017

Čo, ako, kde, kam? Dnes vám odpovieme na všetko, na čo si môžete spomenúť a čo by ste naozaj chceli vedieť pred prvou okružnou plavbou. viac »

Sibírsky Krasnojarsk: Svietiace veľkomesto kompromisov

Krasnojarsk, Ruská federácia
07.09.2017

Sibír ako nehostinný ihličnatý les počas krátkeho leta, chladnej zimy či v zajatí drsnej studenej rieky? Ale kdeže, vyrástli tu aj veľkomestá, hoci možno trocha iné, na aké sme zvyknutí. Jedným z nich je aj Krasnojarsk, pôvodne pevnosť zo 17. storočia, ležiaca na slávnej transsibírskej magistrále a mohutnej viac ako 4 000 kilometrov dlhej rieke Jenisej. viac »

Do Poľska autobusom: Nové cezhraničné spojenia uľahčia turistom život

Do Poľska autobusom: Nové
07.09.2017

Štyri cezhraničné autobusové spojenia vo verejnom záujme chce zriadiť vicemaršalek Malopoľského vojvodstva, čiže regiónu so sídlom v Krakove, ktorému patrí aj Nový Targ, Zakopané a poľská časť Tatier, Pienin a Oravy. viac »

Viac za menej: Ryanair mení prepravné podmienky pre batožinu

Viac za menej: Ryanair
07.09.2017

Letecká spoločnosť Ryanair znižuje od 1. novembra 2017 poplatok za podanú batožinu a zároveň povolí jej vyššiu hmotnosť – až 20 kg namiesto 15 kg. Na palubu lietadla budú však od novembra umiestnené len také kufre, ktoré si zakúpia cestujúci v rámci služby prioritný nástup. Ostatní cestujúci budú musieť svoj príručný kufor odovzdať pri nástupnej bráne a umiestniť ho zdarma do podpalubia. viac »

Dobre vedieť: V prípade straty batožiny máte právo na vysoké odškodné

Dobre vedieť: V prípade
06.09.2017

V letných mesiacoch letecké spoločnosti mnohým cestujúcim stratili alebo poškodili batožinu. Väčšina z nich pritom netuší, že má nárok na finančnú kompenzáciu. Takéto sú podmienky. viac »

Vo svete zavádzajú pasy pre genderovo neutrálnych: Pohlavie X už pozná 9 krajín

Vo svete zavádzajú pasy
06.09.2017

Komunita LGBTI oslavuje ďalšie malé víťazstvo, možnosť označiť svoje pohlavie neutrálnym X najnovšie zaviedla Kanada. Krajín, kde sa ľudia nedelia len na mužov a ženy, je tak už deväť. viac »

Skvelý tip na september: V juhovýchodnej Sicílii zažijete na pol nádrže úplne všetko

Skvelý tip na september:
06.09.2017

Pláže s pieskom jemným ako múka, biele útesy obmývané krištáľovo čistým morom a očarujúce barokové mestečká? A čo tak pridať k tomu ešte kúpanie v azúrových jazierkach na dne kaňonu či pochutnávanie si na tej najlahodnejšej zmrzline, akú si viete predstaviť? Verte či nie, toto všetko nájdete na kúsku zeme menšom než Bratislavský kraj. Vitajte v juhovýchodnej Sicílii. viac »

Ostrov ohňa a ľadu: Na Islande ľudia stále veria na víly a škriatkov

Island
05.09.2017

Pre našinca možno vzdialený, no o to tajomnejší kúsok pevniny v Severnom ľadovom oceáne, tesne pod severným polárnym kruhom. Island je miestom, kde ľudia veria na víly, elfov a škriatkov. Preto by bola veľká škoda prísť o fantastický zážitok na ostrove tak blízko Grónska. viac »

Vertikálny les: Najkrajší panelák sveta hľadajte v Miláne

Bosco Verticale
05.09.2017

Uprostred industriálnej džungle, no predsa v náručí v prírody. Tak sa musia cítiť obyvatelia výškovej budovy v Miláne, azda najkrajšieho mrakodrapu na svete. Jeho názov hovorí za všetko - Bosco Verticale, teda Vertikálny les. viac »


Nedeľa, 24. september. 2017. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

Ponuka zájazdov

Foto dňa