DROMEDÁR

Týchto 5 vecí by mala mať web stránka každej cestovnej agentúry

17.01.2018 |

Cez Vianoce okrem darčekov čoraz viac ľudí začína riešiť aj dovolenku pri mori. Hoci leto je ešte ďaleko, výhodné ceny „first“ momentov nenechávajú chladných ani tých najzarytejších otužilcov. A prieskum SACR ukázal, že až 83 % Slovákov používa internet ako hlavný zdroj informácií na výber vysnívanej destinácie a hotela.

Viac článkov

Čitatelia rozhodli: Toto je to NAJ z roku 2017

Čitatelia rozhodli: Toto je
01.01.2018

Záver roka so sebou vždy prináša aj malé poobhliadnutie a bilancovanie. My sme sa pri tej príležitosti pozreli na to, ktoré články a destinácie zaujali čitateľov v minulom roku najviac. viac »

Silvester vo svete: Tieto krajiny už majú rok 2018

Silvester vo svete: Tieto
31.12.2017

Tichomorské ostrovné štáty Kiribati a Samoa v nedeľu ako prvé na svete privítali príchod nového roka 2018. viac »

Najlepšie vtipy o cestovaní: Želáme vám veselý Silvester!

Najlepšie vtipy o cestovaní:
31.12.2017

Je tu posledný deň roka, obľúbený čas bujarých osláv a zábavy. Privítajte aj vy nový rok v dobrej nálade, ktorú vám iste spríjemní aj zopár vtipov. Za redakciu Dromedára vám ďakujeme za priazeň a želáme vám veselého Silvestra a najmä veľa zdravia a príjemných cestovateľských zážitkov v roku 2018. viac »

Silvester na Slovensku: Pozrite si, ako privítajú Nový rok vo vašom meste

Silvester na Slovensku: Pozrite
30.12.2017

Máme tu záver roka 2017, ktorý mnohí z nás oslávia spolu s priateľmi a známymi v uliciach. Organizátori si pre vás v jednotlivých mestách opäť pripravili bohatý program plný hudby, tanca a zábavy. Pozrite sa, ako bude privítanie nového roka prebiehať vo vašom meste. viac »

Virtuálny svet 2017: Toto sú najpopulárnejšie mestá na Instagrame

Socha slobody, New York,
29.12.2017

Virtuálny svet sa stal bežnou súčasťou nášho života a dianie v ňom je významným zrkadlom doby. Veľký vplyv má v tejto oblasti aj Instagram s takmer miliardou užívateľov. Ten na sklonku roka zverejnil zoznam miest, ktoré boli v príspevkoch označené najčastejšie. viac »

Nástrahy zimy: Najčastejšie omrznú nechránené časti tela, trenie snehom nepomôže

Nástrahy zimy: Najčastejšie omrznú
29.12.2017

Lyžovanie či sánkovanie bez rukavíc, alebo nedostatočného zimného oblečenia sa môže podľa skúseností záchranárov skončiť aj omrzlinami. "Najčastejšie sa objavia na nechránených častiach tela ako prsty, nos či tvár," hovorí Miroslav Nagy, hlavný tréner záchranárov Falck Academy. viac »

CNN hodnotila: Jeden z najkrajších opustených hradov sveta je na Slovensku

Spišský hrad
29.12.2017

Americká spravodajská televízia CNN opäť upozornila na nádheru a hodnotu Spišského hradu. Na svojom webovom portáli v týchto dňoch zverejnila viacero tradičných koncoročných príspevkov typu "naj za rok 2017" a medzi nimi v sekcii cestovanie zopakovala aj článok z augusta tohto roku s titulkom Veľkolepé opustené hrady sveta. viac »

Skialpinizmus je čoraz populárnejší, na TOTO však nikdy nezabúdajte

Skialpinizmus je čoraz populárnejší,
28.12.2017

Skialpinizmus je čoraz populárnejším športom počas zimného obdobia vo Vysokých Tatrách. „Zvýšený záujem o pohyb v zasneženej krajine na lyžiach badám desať až 15 rokov dozadu. Predtým sa nás v doline stretávalo pár, všetci sme sa poznali. Teraz ľudí viac láka navštíviť neprebádané panenské svahy, chcú vidieť viac a zažiť viac a zároveň čoraz väčšiu popularitu získavajú adrenalínové športy, medzi ktoré z časti patrí aj skialpinizmus,“ zdôvodnil horský sprievodca a zároveň vášnivý skialpinista Roman Hric. viac »

Lietadlo sa vrátilo po štyroch hodinách letu: Pasažier sedel v zlom stroji

Lietadlo sa vrátilo po
28.12.2017

Lietadlo smerujúce do japonského Tokia sa po niekoľkohodinovom lete vrátilo do amerického Los Angeles, keď posádka zistila, že jeden z pasažierov nastúpil do nesprávneho lietadla. viac »

Fort Berlenga: Pevnosť opradená mýtmi o pirátoch a mníchoch

Fort Berlenga, Portugalsko
28.12.2017

Nepravidelný osemuholník pevnosti Fort of São João Baptista láka množstvo turistov na západné pobrežie Portugalska. Nielenže romanticky vyzerá, ale aj rozpráva dobrodružné príbehy o pirátoch a mníchoch, bočiacich od svetských nástrah. viac »


Streda, 17. január. 2018. Meniny má Nataša.

Ponuka zájazdov

Foto dňa