DROMEDÁR

Slovenská jabloň z Bošáce je 6. najkrajším stromom v Európe, zvíťazil portugalský dub

22.03.2018 |

Víťazom súťaže Európsky strom roka 2018 sa stal strom z Portugalska. Oznámili to v stredu v Bruseli organizátori v poradí už ôsmeho ročníka tejto internetovej súťaže. Súťažný strom zo Slovenska obsadil šieste miesto.

Viac článkov

Skvelá novinka: Bratislava získala priame letecké spojenie s Holandskom

Typický mlyn v Kinderdijku,
09.03.2018

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa bude lietať do Holandska! Letecká spoločnosť Ryanair dnes oznámila, že od 1. júna 2018 zavedie úplne novú pravidelnú priamu leteckú linku z Bratislavy do Eindhovenu v Holandsku s frekvenciou 2 x týždenne, pričom od októbra zvýši počet letov na 3 lety týždenne. viac »

Tip na víkend: Navštívte prekrásny Lednicko-valtický areál

Lednice
09.03.2018

Ak si práve plánujete program na víkend, máme pre vás jeden skvelý tip. Vyberte sa spolu s rodinou na výlet na Moravu, kde sa nachádza nádherný Lednicko-valtický areál. Na ploche 300 km² je situovaných niekoľko zaujímavých pamiatok a atrakcií, ktoré potešia turistov všetkých vekových kategórií. viac »

V Číne vznikne chránené územie pre pandy veľké, bude mať až dva milióny hektárov

V Číne vznikne chránené
09.03.2018

Čína vybuduje v provincii S’-čchuan rozsiahle chránené územie pre pandy veľké. Vo štvrtok o tom informovalo ministerstvo lesného hospodárstva s tým, že tamojšia provinčná vláda podpísala zmluvu s Bank of China, ktorá sa do vybudovania Národného parku pandy veľkej zaviazala investovať najmenej 10 miliárd čínskych jüanov (v prepočte zhruba 1,2 miliardy eur). Chránené územie bude mať rozlohu dva milióny hektárov, čo je vyše dvakrát viac ako Yellowstonský národný park v USA. Park by mali vybudovať do roku 2023. viac »

Posvätné mesto Teotihuacán - nekonečná studnica záhad a tajomstiev

Posvätné mesto Teotihuacán, Mexiko
09.03.2018

V Mexiku sa najviac turistov zaujíma o typické prímorské letoviská, ktoré ponúkajú exotické pláže a kvalitné hotelové služby. Hneď po nich však upriamujú pozornosť na dávne dejiny tejto krajiny. V Mexiku sa podarilo uchovať niekoľko zaujímavých historických stavieb, najviac medzi nimi vyniká posvätné mesto Teotihuacán s jeho tajomnými pyramídami. viac »

Ruský Aeroflot bude z Moskvy lietať do Budapešti štyrikrát denne

Ruský Aeroflot bude z
08.03.2018

Ruská národná letecká spoločnosť Aeroflot rozšíri letecké spojenie medzi Moskvou a Budapešťou od júla tohto roka na štyri lety denne. Spravodajský server Privatbankar.hu o tom informovala spoločnosť Budapest Airport (BA), ktorá prevádzkuje Medzinárodné letisko Ferenca Liszta. viac »

Chcete si ešte zalyžovať? Takto to aktuálne vyzerá na horách

Chcete si ešte zalyžovať?
08.03.2018

Včera nastalo na Slovensku výrazné oteplenie, studený arktický vzduch sa presunul z nášho územia a od juhu k nám začal prúdiť teplejší vzduch. Počasie na horách však lyžiarom ešte stále praje a zimné strediská si pre návštevníkov cez víkend pripravili aj viacero zaujímavých podujatí. viac »

Nová linka Ryanairu: Z Bratislavy sa bude na Cyprus lietať celoročne

Cyprus
08.03.2018

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa bude lietať na cyperský Pafos celoročne. Letecká spoločnosť Ryanair potvrdila, že linku z Bratislavy na Cyprus, ktorú ako novú spustí od začiatku letného letového poriadku, teda od 27. marca 2018, bude prevádzkovať 2 x týždenne aj počas zimného letového poriadku. Letenky si možno zakúpiť na webe spoločnosti už teraz až do konca marca 2019. viac »

Krása a smútok: Fascinujúci FOTOpohľad na ťažký život indických žien

India
08.03.2018

Aj v 21. storočí je mnoho krajín, kde môžu ženy o rovnoprávnosti len snívať a ich osud v obrovskej miere stále ovplyvňujú muži. Jednou z nich je India, kde podľa štatistík každú hodinu zahynie jedna žena pri zločinoch súvisiacich s venom a každých 15 minút jednu znásilnia. Ani život tých, ktorým sa pošťastí takémuto násiliu uniknúť, však rozhodne nie je ľahký a často žijú v priam stredovekých podmienkach. Naša fotoreportáž to potvrdzuje. viac »

Divoká Kanada pod vplyvom ročných období: Jedna krajina, štyri rozdielne obrazy

Jedna krajina, štyri rozdielne
07.03.2018

Veľké teplotné rozdiely spôsobené striedaním ročných období dokážu v niektorých častiach našej planéty zmeniť prírodné prostredie na nepoznanie. Pozrime sa napríklad na územie Kanady, divokej a nespútanej krajiny, v ktorej sa v každom ročnom období prebúdza nový život. viac »

Budova Encián na Skalnatom plese sa dočká ďalšej obnovy

Budova Encián na Skalnatom
07.03.2018

Budova Encián, pôvodná stanica lanovky na brehu Skalnatého plesa vo Vysokých Tatrách od architekta Dušana Jurkoviča, sa dočká ďalšej rekonštrukcie. Postaralo sa o to občianske združenie Tatranský okrášľovací spolok (TOS), ktoré má budovu v nájme od spoločnosti Tatry mountain resorts, a. s., (TMR) na 20 rokov. viac »


Štvrtok, 22. marec. 2018. Meniny má Beňadik.

Ponuka zájazdov

Foto dňa