DROMEDÁR

Európska populácia vtákov dramaticky poklesla, ohrozené sú tie najznámejšie

21.06.2018 |

Na Slovensku momentálne žije 365 druhov vtákov, z čoho 222 tu pravidelne hniezdi, pričom tento počet kolíše. Niektoré nové druhy môžu pribudnúť, na druhej strane však doslova miznú vtáčie druhy, ktoré boli donedávna hojné, medzi nimi i vrabce, škorce či lastovičky.

Viac článkov

Deň v uliciach Káthmandu (FOTOREPORTÁŽ)

Káthmandu, Nepál
10.06.2018

Podľa nepálskeho kalendára sa v Káthmandu píše rok 2075, no moje oči vravia, že cestujem v čase a sme tu o storočie skôr. Možno v roku 1975 európskeho kalendára, až na to, že hipisáci sú už dávno preč a ostala po nich už len zvodná marihuana a farebné oblečenie v pouličných butikoch. Preberám sa až pohľadom na hodinky, ktoré ukazujú dnešný dátum. viac »

Naprieč Tichým oceánom: Francúzsky plavec chce prekonať 8000 kilometrov

Plavec Ben Lecomte začal
09.06.2018

Francúzsky profesionálny diaľkový plavec Ben Lecomte v utorok začal svoj pokus stať sa prvou osobou, ktorá prepláva Tichý oceán. viac »

Matej s manželkou precestovali Vietnam, to najlepšie zvečnili v nádhernom videu

Matej s manželkou precestovali
09.06.2018

Vietnam je krajina, ktorú väčšina Slovákov ešte neprebádala. Matej s manželkou v nej nedávno strávili dva týždne a tie najzaujímavejšie zážitky zhrnuli v pôsobivom videu. viac »

V Prahe chcú s čiernymi pasažiermi bojovať špeciálnou električkou

Po Prahe bude jazdiť
08.06.2018

Pražskými ulicami bude jazdiť električka, ktorá má bojovať proti čiernym pasažierom. Cestujúci si v nej môžu prečítať najčastejšie výhovorky tých, ktorí lístok nemajú. Električku s názvom "Vymlouvačka" predstavil v stredu na Facebooku námestník pre dopravu v českom hlavnom meste Petr Dolínek. viac »

Letná dovolenka: Odborníci zverejnili, ktoré krajiny sú tento rok najvýhodnejšie

Letná dovolenka: Odborníci zverejnili,
08.06.2018

Najobľúbenejšou zahraničnou destináciou pre letnú dovolenku Slovákov je už tradične Chorvátsko. Podľa analýzy Poštovej banky je však pre dovolenkárov zlou správou to, že voči chorvátskej kune bolo euro v máji medziročne slabšie. Zmena však bola len nepatrná - o pol percenta. Turisti sa preto výrazne drahších nákupov počas leta nemusia obávať. viac »

Dobré správy: Pobyt na Slovensku by si zopakovali takmer všetci českí turisti

Dobré správy: Pobyt na
08.06.2018

Česká republika je dlhodobo krajinou s najvyšším objemom zahraničnej návštevnosti Slovenska. Z pohľadu cestovného ruchu je výhodou SR pre Čechov dobrá dostupnosť, bezpečnosť, minimálna jazyková bariéra a ponuka prírodného a kultúrneho bohatstva. Pobyt na Slovensku by si zopakovali takmer všetci českí návštevníci. Vyplýva to z Analýzy zdrojových trhov cestovného ruchu Slovenska, ktorú vypracovalo Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR v roku 2017. viac »

Korfu – druhý domov slovenských turistov

Ostrov Korfu, Grécko
08.06.2018

Korfu je najsevernejší zo všetkých gréckych ostrovov, na jeho podnebí to však nespoznáte. Tropicky teplé letá a príjemné more sú najväčšími lákadlami turistov, množstvo Slovákov sem však cestuje aj kvôli zelenému porastu, vegetácii, pamiatkam a rodinnej atmosfére. viac »

Obmedzenia v Budapešti: Z centra vykázali skateboardy, segwaye aj ďalšie dopravné prostriedky

Budapešť, Maďarsko
07.06.2018

Od polovice júna bude na chodníkoch a v peších zónach v centre Budapešti zakázané jazdiť na segwayi, elektricky poháňaných bicykloch, kolobežkách, skateboardoch a hoverboardoch, ako aj na štvorkolesových "pivných bicykloch" či rikšiach. Samospráva V. budapeštianskeho obvodu o tom informovala v utorok maďarskú agentúru MTI. viac »

Seychely – exotika, ktorú si môžete dopriať celoročne

Seychelly
07.06.2018

Súostrovie Seychely tvorí vyše 150 ostrovov, ale len časť z nich je obývaných. Niektoré sú veľmi malé a napríklad počas prílivu by sa tam vošlo iba pár ľudí. Obyvatelia sa sústreďujú na približne tretine z nich. Tieto časti sa zároveň využívajú aj ako obľúbené dovolenkové destinácie. viac »

Eiffelova veža: 22 faktov, ktoré z nej robia svetový unikát

Eiffelova veža, Paríž, Francúzsko
07.06.2018

Eiffelova veža je dominantou Paríža aj celého Francúzska, ale pokojne by sme jej mohli udeliť titul jednej z najvýznamnejších európskych pamiatok. Ročne ju navštívia milióny turistov a na výstup na jej vyhliadkové poschodia často ochotne stoja v rade celé hodiny. Napriek tomu, že ide o jednu z najznámejších atrakcií, tieto fakty ste o nej zrejme netušili. viac »


Štvrtok, 21. jún. 2018. Meniny má Alojz.

Ponuka zájazdov

Foto dňa