DROMEDÁR

Najznámejšie lanové mosty sveta: Zážitok vstúpiť

23.09.2017 | | Hodnotenie článku: 4.67

Jedným naháňajú strach, iní ich pokladajú za najlepšiu adrenalínovú zábavku na svete. Lanové mosty spájajú ťažko dostupné miesta a vo svete ich nájdete tisíce. Niekedy však na ich zdolanie potrebujete poriadnu dávku odvahy. Trúfli by ste si vstúpiť na tie najznámejšie?

Viac článkov

Test správneho turistu: Spoznáte tatranské štíty na FOTO?

Vysoké Tatry
05.09.2017

Vysoké Tatry sú síce najmenšími veľhorami na svete, no zároveň patria k tým najkrajším. Aj preto sem nielen cez leto prichádza oddychovať množstvo Slovákov, Čechov aj turistov z väčšej vzdialenosti. Mnohí sa sem vracajú opakovane a poznajú už všetky tatranské štíty. Ak uhádnete, čo je zobrazené na našich fotografiách, určite k nim patríte aj vy. viac »

Brazília: V Amazonskom pralese objavili 381 nových druhov rastlín a zvierat

Amazonský prales, Brazília
04.09.2017

Počas dvojročného výskumu v oblasti Amazonského pralesa objavili vedci 381 nových druhov zvierat a rastlín. Správa Svetového fondu na ochranu prírody (WWF) a brazílskej organizácie Mamiraua pre trvalo udržateľný rozvoj uvádza, že nový druh objavili v priemere každé dva dni. viac »

Nič pre deti: Sklenená šmykľavka vo výške 300 metrov dá zabrať aj najväčším odvážlivcom

Sklenená šmykľavka v Los
04.09.2017

Šmykľavky sú obvykle obľúbenou zábavou menších detí, na „Skyslide“ v Los Angeles by ste ich však rozhodne púšťať nemali. Nachádza sa totiž takmer úplne na vrchole najvyššieho mrakodrapu a navyše je celá zo skla! viac »

Letisko M. R. Štefánika chystá Deň otvorených dverí: Zajtra začína registrácia

Letisko M. R. Štefánika
03.09.2017

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave Vás pozýva na Dni otvorených dverí. Brány letiska sa pre záujemcov otvoria 22., 23. a 24. septembra 2017. Registrácia na DOD sa začína na webovej stránke letiska www.bts.aero dňa 4. 9. a potrvá do 18. 9., resp. do obsadenia kapacity termínov. Nezaregistrovaným účastníkom nebudú exkurzie umožnené. viac »

Horolezec Peter Hámor: Každý z výstupov si zapamätám navždy (ROZHOVOR)

Peter Hámor
03.09.2017

Dosiahol vrchol všetkých osemtisícoviek a je jediným Slovákom, ktorý vystúpil na najvyššie vrcholy všetkých kontinentov. V rozhovore horolezec Peter Hámor porozprával o svojich zážitkoch z hôr, spomienkach, ale aj o tom, dokedy sa plánuje horolezectvu aktívne venovať. viac »

Nová letecká linka: Bologna patrí k najkrajším mestám Talianska

Bologna, Taliansko
02.09.2017

Bologna, nádherné mesto preslávené miestnou univerzitou aj vynikajúcou omáčkou k špagetám, je nám odteraz ešte bližšia. Od jesene sa tam dopravíme priamym letom z Bratislavy. A to je ideálna príležitosť navštíviť jedno z najkrajších miest Talianska. viac »

Najkrajším staviteľom je vždy príroda: Týchto 7 údolí je najkrajších na svete

Romsdalen, Nórsko
01.09.2017

Ľudia sa môžu akokoľvek snažiť a stavať tie najkrajšie a najfascinujúcejšie stavby sveta, prírode sa však nikdy nevyrovnáme. Tá dokáže vytvoriť tak krásne diela, že nám často vyrážajú dych. Medzi ne nepochybne patria aj úžasné údolia, kombinácia riek, hôr a lesov je totiž dokáže pohladiť na duši. viac »

Kuala Lumpur na vlastnej koži: Čo sa v príručkách nedozviete

Kuala Lumpur
31.08.2017

Po návšteve čarovného Mjanmarska naše cesty viedli do hlavného mesta Malajzie. Do poslednej chvíle sme nevedeli, čo čakať. O Kuala Lumpur sme totiž nepočuli práve chvály, preto sme sem prichádzali s malou dušičkou veriac. Naše obavy sa však nenaplnili. viac »

Funkčné a krásne: 15 unikátnych mostov Slovenska

Funkčné a krásne: 15
31.08.2017

Slovensko ukrýva množstvo krás, o ktorých možno mnohí z nás ani nevedia. Vybrali sme pätnásť mostov, ktoré svojím vzhľadom a spracovaním dokazujú, že naša krajina sa má rozhodne čím pochváliť aj v tejto oblasti. viac »

Len pre vyvolených: Chorvátsky Dubrovník obmedzí vstup turistov

Dubrovník, Chorvátsko
30.08.2017

Chorváti bijú na poplach. Do Dubrovníka priviezlo vlani 529 výletných lodí takmer 800.000 turistov, ďalší prišli na autách a autobusoch. Znepokojený primátor historického chorvátskeho mesta Mat Frankovič rozhodol, že sa ich počet musí výrazne obmedziť. viac »


Nedeľa, 24. september. 2017. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

Ponuka zájazdov

Foto dňa