DROMEDÁR

Ako u Flinstonovcov: V kamennej dedine na juhu Francúzska zastal čas

18.11.2017 |

Juh Francúzska ponúka množstvo krás, za ktorými sa oplatí vycestovať. Prístav Marseille, most Pont tu Gard, pápežské mesto Avignon či levanduľové polia Provensálska sú turistom dôverne známe. Počuli ste však už o kamennej dedine Village de Bories?

Viac článkov

OBRAZOM Do Českého Švajčiarska láka turistov farebná jesenná príroda a zimné ľadopády

České Švajčiarsko
28.10.2017

Najmladší zo štyroch českých národných parkov je České Švajčiarsko. S rozlohou 79 kilometrov štvorcových leží v Dečínskom okrese Ústeckého kraja a susedí s nemeckým národným parkom Saské Švajčiarsko. viac »

FOTO Fontana di Trevi sa sfarbila dokrvava

Taliansky umelec vylial do
27.10.2017

Taliansky aktivista a umelec Graziano Cecchini nalial vo štvrtok do rímskej Fontány di Trevi červenú farbu, čím zopakoval svoj žartík spred desiatich rokov. Vtedy totiž fontánu, ktorá je jednou z najznámejších pamätihodností talianskej metropoly, poškodil rovnakým spôsobom, pripomenula agentúra AP. viac »

Austrália smúti: Ohrozené druhy zvierat zrejme neprežijú

Koala
27.10.2017

Britský časopis Nature zaraďuje Austráliu medzi sedem krajín zodpovedných za stratu vyše polovice biodiverzity sveta. Maurícius, Seychely, Fidži, Samoa, Tongo, Poľsko a Ukrajina, naopak, dokazujú, že investovanie do ochrany prírody prispieva k zníženiu straty biodiverzity. viac »

KVÍZ Na konci sveta a úplne sami: Dokázali by ste prežiť v divočine?

KVÍZ Na konci sveta
27.10.2017

Hovoria si prepperi, survivalisti alebo jednoducho trampovia či dobrodruhovia. Nájdete ich najmä v nehostinných vysokohorských krajinách či na opustených ostrovoch. Kým málokto z nás sa vydá do neznámych končín bez auta, stanu alebo mobilného telefónu čo len na víkend, oni dlhodobú samotu v nedotknutej prírode doslova vyhľadávajú. Dokázali by ste tam však prežiť vy? viac »

6 najnebezpečnejších pamiatok UNESCO: Priveľké sústo aj pre dobrodruhov

6 najnebezpečnejších pamiatok UNESCO:
26.10.2017

Jednou z úloh UNESCO je chrániť pred zničením pamiatky a vzácne miesta vo svete. Niektoré z nich sa však nachádzajú aj v lokalitách, ktoré kvôli nestabilnej politickej situácii nepatria na mapu bezpečných štátov. I keď vyzerajú nádherne, v súčasnosti sa môžeme kochať iba pohľadom na ich fotografie. Možno sa raz situácia upokojí a vychutnáme si ich aj na vlastné oči. viac »

Najčudnejší chrám sveta: Na Jáve sa modlia v bruchu sliepky

Chrám Gereja Ayam, Jáva,
26.10.2017

Svätostánky jednotlivých náboženstiev sa niekedy podobajú ako vajce vajcu. Na indonézskej Jáve však postavili chrám, aký nemá vo svete páru. Ľudia rôznych vierovyznaní sa tam modlia v obrovskej sliepke z betónu. viac »

Na návšteve Bukurešti: Čo nevynechať v hlavnom meste Rumunska

Bukurešť, Rumunsko
25.10.2017

Na Rumunsko aj jeho hlavné mesto Bukurešť sa stále pozeráme s istými predsudkami. Sú zbytočné - krajina už dávno dokazuje, že turistom dokáže ponúknuť množstvo zaujímavostí. Na dosah ich máte veľmi jednoducho aj vy. Stačí prísť na letisko do Budapešti, tam nasadnúť na niektorý z priamych letov a o hodinu a pol sa už môžete na vlastnej koži presvedčiť, že Bukurešť rozhodne stojí za vašu návštevu. viac »

Lyžovačka v spoločnosti celebrít: Toto sú najvychytenejšie strediská na svete

Lyžovačka v spoločnosti celebrít:
25.10.2017

Dôvodov, prečo si vybrať vaše cieľové dovolenkové destinácie, môže byť niekoľko. A medzi nimi sa môže nachádzať aj podmienka, že by ste si chceli oddýchnuť alebo v prípade zimnej cesty zalyžovať na miestach, kam chodievajú aj celebrity. Zatiaľ čo pre niektorých je to známka prestíže, aby sa tým mohli pochváliť pred svojimi známymi, iných trápi len zvedavosť a túžba stretnúť niekoho známeho, s ktorým by mali spoločnú fotografiu a požiadali by ho o autogram. Najväčšiu šancu máte v týchto strediskách. viac »

Od nedele začne platiť zimný letový poriadok: Z Bratislavy poletíte do 18 krajín

Od nedele začne platiť
24.10.2017

Novú linku do talianskej Bologne aj lety počas celej zimy do Hurghady a Marsa Alam. To ponúka zimný letový poriadok Letiska M. R. Štefánika, ktorý začne platiť od nedele 29. októbra 2017. Cestujúci môžu využiť z Bratislavy počas jesene a zimy spolu 26 pravidelných liniek do 18 krajín. Je to zároveň najvyšší a rekordný počet pravidelných liniek z Bratislavy počas zimy za posledných 9 rokov. viac »

Najkrajšie miesto pod povrchom Zeme: Spoznajte magický svet Salina Turda

Salina Turda, Rumunsko
24.10.2017

Iba na skok od rumunského mesta Kluž (Cluj Napoca), kam sa dostanete nízkonákladovým Wizzairom za pár eur, sa nachádza dych vyrážajúci podzemný svet, Salina Turda. Reč je o bývalej soľnej bani, z ktorej je dnes krásne historické múzeum a zábavný park v jednom. Päťmiliónová investícia do rekonštrukcie sa určite vyplatila a podzemný komplex je dnes obrovským lákadlom pre mnohých turistov. viac »


Sobota, 18. november. 2017. Meniny má Eugen.

Ponuka zájazdov

Foto dňa