DROMEDÁR

Európska populácia vtákov dramaticky poklesla, ohrozené sú tie najznámejšie

21.06.2018 |

Na Slovensku momentálne žije 365 druhov vtákov, z čoho 222 tu pravidelne hniezdi, pričom tento počet kolíše. Niektoré nové druhy môžu pribudnúť, na druhej strane však doslova miznú vtáčie druhy, ktoré boli donedávna hojné, medzi nimi i vrabce, škorce či lastovičky.

Viac článkov

Tip na výlet: Obec pri Košiciach zdobí zrúcanina hradu aj vzácne fresky

Obec Turňa nad Bodvou
21.06.2018

Obec Turňa nad Bodvou v okrese Košice-okolie má bohatú a slávnu minulosť, od 13. storočia bola sídlom Turnianskej župy. Dodnes láka na turistov na viacero pamiatok z tejto doby. viac »

Slovenský Leonardo da Vinci: Múzeum dopravy predstavuje svetoznámeho rodáka

Múzeum dopravy predstavuje svetoznámeho
21.06.2018

Život a dielo vynálezcu a všestranného umelca Wolfganga von Kempelena prezentuje Múzeum dopravy v Bratislave. Jeho význam a dôležitosť potvrdzuje názov prvej súbornej výstavy o tejto historickej osobnosti Bratislavský Da Vinci. viac »

Voda je teplá, vzduch nie: Počasie dovolenkárov riadne potrápi

Voda je teplá, vzduch
21.06.2018

Európu momentálne sužujú vysoké teploty, čo do karát nahráva najmä dovolenkárom pri mori. Už čoskoro sa to však zmení. Studený front zasiahne Slovensko, no poriadne potrápi aj zvyšok Európy. viac »

V nasledujúcom desaťročí prídu znovu na dlhé linky nadzvukové lietadlá

Mladá americká firma Boom
20.06.2018

Mladá americká firma Boom Technology z Denveru vyvíja dopravné lietadlo, ktoré bude lietať na dlhých tratiach nadzvukovou rýchlosťou. Cestujúci by sa mali dostať do cieľa o polovicu rýchlejšie než v súčasnosti najvýkonnejšími boeingmi či airbusmi. Portál iDnes sa odvoláva na informácie americkej televíznej stanice CNN. viac »

Lekárnička na dovolenke: Zoznam vecí, ktoré do nej zbaliť

Lekárnička na dovolenke: Zoznam
20.06.2018

Väčšina z nás to rieši každý rok - aké oblečenie, hygienické potreby či zábavné doplnky zabaliť do kufra, už v podstate vieme, čo však s lekárničkou? Odborníci prezradili, ktoré veci by vám v nej na cestách nemali chýbať. viac »

MZVaEZ pripomína informačné služby pre cestujúcu verejnosť, mierne ich vylepšilo

MZVaEZ pripomína informačné služby
20.06.2018

Dostať sa k informáciám súvisiacim s cestovaním do iných krajín je tento rok ešte o niečo jednoduchšie. Rezort diplomacie upravil text SMS správy, ktorá príde každému so slovenskou SIM kartou po prekročení hraníc a integroval bratislavské informačné pracoviská. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval riaditeľ konzulárneho odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Martin Bezák. viac »

Južný a Severný Cyprus: Porovnali sme výhody a nevýhody oboch častí

Cyprus
20.06.2018

Cyprus patrí medzi najobľúbenejšie ostrovy Stredomoria a ročne ho navštevujú státisíce turistov. Krajina má čo turistom ponúknuť, treba si však dobre zvážiť, do ktorej časti sa vyberiete. Každá je totiž trochu iná. viac »

Zomrel najstarší známy orangutan sumatriansky, mal 62 rokov

Najstarší známy orangutan sumatriansky
19.06.2018

V zoologickej záhrade v austrálskom Perthe zomrel najstarší známy orangutan sumatriansky (Pongo abelii). Šesťdesiatdvaročnú samicu Puan v pondelok utratili v dôsledku zdravotných komplikácií súvisiacich s jej vysokým vekom. Informoval o tom spravodajský portál BBC. viac »

Dovolenkové tipy: Roman Pomajbo prezradil svoje plány na leto

Roman Pomajbo
19.06.2018

Slovenský herec Roman Pomajbo plánuje tráviť leto predovšetkým s manželkou a tromi dcérami Vivien, Noemi a Timeou. „Veľmi sa teším, že budem cez leto plnohodnotný otec, lebo počas roka som furt niekde a po večeroch, keď sú dievčatá doma, zasa odchádzam do divadla. To mi niekedy doslova trhá žily, párkrát som bol vážne smutný, tak som si povedal, že im to v lete vynahradím. Veľmi sa na to teším. Myslím si, že je to dôležité, lebo práve deti sú zmyslom môjho života,“ vyznal sa v rozhovore pre agentúru SITA. viac »

Nové zázemie pre turistov: Na Čertovici otvorili Domček Horskej služby

V horskom sedle Čertovica
19.06.2018

Na Čertovici otvorili po rokoch nečinnosti Domček Horskej služby (HS). Záchranná stanica HS s turistickou ubytovňou dostala novú podobu vďaka dobrovoľným nadšencom a milovníkom nízkotatranských hôr. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 21. jún. 2018. Meniny má Alojz.

Ponuka zájazdov

Foto dňa