DROMEDÁR

Oltár Majstra Pavla, vzácny kostol aj gotický most: Obec Dravce ukrýva mnoho vzácností

25.04.2017 | | Hodnotenie článku: 4.67

Neveľká rozlohou, veľká významom, taká je východoslovenská obec Dravce. Nachádza sa tam skutočne mnoho pokladov kultúrneho dedičstva. Kostol, ktorý postavili križiaci alebo mnísi z rádu antonitov, vzácne ranogotické fresky v ňom, oltár z dielne Majstra Pavla z Levoče alebo jeden z najstarších mostov na Spiši, ktorý sa navyše dodnes používa... Len ťažko vybrať tú najväčšiu vzácnosť.

viac

Magické dielo prírody: TOP 7 najkrajších kaňonov na svete

Jeden z najkrajších kaňonov
25.04.2017

Kaňony patria k najvyhľadávanejším prírodným atrakciám. Dlhé úzke chodbičky pomedzi strmé svahy, často pestro vymaľované všetkými farbami prírody, sú práve tými miestami, kde si s obľubou prečistíme hlavu od starostí a necháme sa unášať okolitou krásou. Zároveň ponúkajú tie najkrajšie vyhliadky, ktoré neraz predčia aj tie najvyššie končiare. viac »

To najlepšie z Macedónska: Rieka Treska, kaňon Matka aj staroveké ruiny

Macedónsko
24.04.2017

Balkánsky polostrov patrí z cestovateľského hľadiska medzi najmenej prebádané časti Európy. Môžu za to i viaceré konflikty, ktoré sa tiahnu novodobými dejinami jeho krajín. Výnimku netvorí ani Macedónsko, ktoré prešlo dlhou cestou k svojej samostatnosti. Nepokojom je však už koniec a bohatú cestovateľskú studnicu tejto krajiny začínajú objavovať aj cestovatelia. Slováci už nepotrebujú na jeho návštevu ani turistické víza. Ak sa budete na území Macedónska zdržiavať menej ako tri mesiace, postačí vám platný cestovný pas alebo občiansky preukaz. viac »

Tajomné miesto magických rituálov: Takto to podľa legendy vyzerá v jaskyni templárov

Caynton Cave, Anglicko, Veľká
24.04.2017

Otvor v zemi pod stromom neďaleko anglického mesta Beckbury vyzerá na prvý pohľad ako obyčajná králičia nora. V skutočnosti je však vstupom do veľkého podzemného komplexu jaskýň, vyhĺbeného do pieskovca. Podľa legendy ju pred vyše 700 rokmi na tajné stretnutia využívali templárski rytieri. viac »

Poľský hrad Nedeca: Miesto, kde vraj odsúdili Jánošíka

Poľský hrad Nedeca
23.04.2017

Hrad Nedeca nájdeme v regióne poľský Spiš, ktorý je rovnako ako náš menovec bohatý na turistické atrakcie. Zároveň je so Slovenskom prepojený zaujímavou cyklotrasou, ktorá ponúka okružnú jazdu cez Červený Kláštor a Spišské Hanušovce. Podľa legendy práve na tomto mieste súdili a väznili Jánošíka. A hoci sa film o našom známom zbojníkovi v Nedece nenakrúcal, tento hrad poslúžil ako filmová kulisa pre mnoho iných príbehov. viac »

Cestopis na pokračovanie: Hodvábnou cestou na motorke – 4. časť

Cestopis na pokračovanie: Hodvábnou
22.04.2017

Mladí Slováci Nikoleta Majorová a Boris Kolev už šesť rokov brázdia cesty Európy na motorke. Minulé leto sa odvážili vydať ešte ďalej a preskúmali Strednú Áziu. Počas 32 dní absolvovali viac ako 15 tisíc kilometrov a navštívili Ukrajinu, Rusko, Kazachstan, Turkménsko, Uzbekistan a Kirgizsko. Ich zážitky vám Borisovými slovami predstavíme na pokračovanie každú aprílovú sobotu. Dnes vám prinášame 4. časť. viac »

Netradičná cesta do podzemia: Jaskynná galéria vystavuje historické vraky áut

Talianska Galleria Borbonica vystavuje
22.04.2017

Každé veľké mesto ukrýva aj tajomné podzemie. Nie sú to len jaskyne a podzemné chodbičky, ktoré kedysi slúžili na únik do bezpečia. V niektorých prípadoch sa pod zemou ukrýva ďalší svet, kde môžete nájsť napríklad pozostatky historických obydlí. Využiť práve takéto priestory na vznik nového múzea bolo skvelým reklamným ťahom Neapolčanov. Ani vo sne by vám však zrejme nenapadlo, čo sa rozhodli pod ulicami talianskeho veľkomesta vystavovať. viac »

Tip na víkend: Ružomberok, centrum Dolného Liptova

Ružomberok ponúka viaceré krásy
21.04.2017

Liptov patrí medzi naše najkrajšie a najnavštevovanejšie regióny, čo potvrdila aj minuloročná sezóna. Jedným z jeho významných lokalít je Ružomberok, centrum Dolného Liptova. viac »

Skúsený cestovateľ na Slovensku: V Bratislave som zažil jednu z najhorších nocí v živote

Skúsený cestovateľ na Slovensku:
21.04.2017

Bloger a fotograf Dev pochádza z Naí Dillí, no od roku 2015 je takmer neustále na cestách. V rámci svojho spoznávania Európy navštívil cez Veľkú noc aj Slovensko. Naša krajina sa mu však neukázala práve v najlepšom svetle. V Bratislave zažil noc, na ktorú len tak ľahko nezabudne. viac »

OBRAZOM Slovenský kras vo svojej najkrajšej podobe

Zádielska tiesňava, Slovenský kras
20.04.2017

Vyzerá to tak, že sa na Slovensko opäť vrátila zima. Príroda nám však v uplynulých dňoch ukázala aj svoju veselšiu jarnú tvár, a tak si ju v týchto chladných dňoch pripomeňme aspoň obrazom. Napríklad fotografiami nádhernej Zádielskej tiesňavy v Slovenskom krase. viac »

Slovenský hudobník v Severnej Kórei: Išiel som odtiaľ v depresii

Slovenský hudobník v Severnej
20.04.2017

Dlhé roky bol Miloslav Laber alias Whisky známy hlavne ako líder kapely Slobodná Európa. V ostatných rokoch sa však čoraz viac prezentuje ako skúsený cestovateľ, ktorý obľubuje najmä Strednú Áziu. Nedávno si splnil mimoriadne náročný cestovateľský sen – navštívil Severnú Kóreu. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 25. apríl. 2017. Meniny má Marek.

Ponuka zájazdov

Foto dňa