DROMEDÁR

Ako zlý film: Nemecký turista žil tri mesiace na brazílskom letisku, skončil na psychiatrii

28.03.2017 |

Na letisku brazílskeho mesta Gaurulhos v metropolitnej oblasti Sao Paulo žil dlhé tri mesiace istý Nemec, ktorý zmeškal v decembri nadväzujúci let a nemal údajne dostatok peňazí na kúpu novej letenky. Čas vo svojom prechodnom domove netrávil práve ukážkovo a po eskortovaní do rodného Nemecka putoval rovno na psychiatriu.

viac

Kedysi pýcha Južnej Ameriky, dnes hotové smetisko: Aktuálne FOTO jazera Titicaca trhá srdce

Jazero Titicaca pripomína smetisko
27.03.2017

Starovekí Inkovia verili, že v hlbokých modrých vodách jazera Titicaca na hraniciach medzi Bolíviou a Peru sa zrodilo samo Slnko. Kedysi bolo ozdobou celej Južnej Ameriky, živilo tisíce miestnych obyvateľov a jeho krásu obdivovalo každý rok takmer milión turistov z celého sveta. Dnes je to všetko len smutnou spomienkou. Najväčšie jazero v Južnej Amerike pripomína obrovské smetisko. viac »

Jarná dovolenka pre každú peňaženku: Môžete spoznávať svet aj oddychovať pri mori

Jarná dovolenka pre každú
27.03.2017

Typický Slovák cestuje v tomto ročnom období autobusom do európskych veľkomiest za poznávaním. Práve jar je pre podobné cesty ideálna – ponuka je široká a turistov pri pamätihodnostiach je menej než počas hlavnej sezóny. Vyraziť však možno aj omnoho ďalej – i na začiatku jari totiž majú v niektorých vzdialených destináciách vysoké teploty a perfektné podmienky pre odpočinok pri mori. viac »

Sochy prezidentov v skale Mount Rushmore: Symbol USA je skutočným unikátom

Sochy prezidentov v skale
26.03.2017

Včera uplynulo presne 150 rokov od narodenia amerického sochára Johna Gutzona de la Mothe Borgluma. Ten je autorom viacerých známych sochárskych diel, do histórie sa však nepochybne zapísal najmä monumentálnymi sochami štyroch amerických prezidentov na skalných stenách v horách Black Hills. viac »

Milovníci delfínov a veľrýb, pozor: Toto sú najlepšie miesta na ich pozorovanie

Toto sú najlepšie miesta
25.03.2017

I keď sa v ostatných rokoch rozmohla ponuka vodných parkov a podmorských svetov, ktoré vám umožňujú dostať sa do priameho kontaktu s obľúbenými delfínmi, ich skutoční milovníci tieto miesta veľmi kritizujú. Nepáči sa im, že sa týmto nevinným tvorom upiera život vo voľných priestoroch a podľa nich by sa mali tak delfíny, ako aj veľryby pozorovať v prirodzených podmienkach. A tak sa kvôli tomu neváhajú vydať aj na ďaleké cesty, aby ich mohli vidieť presne na tých miestach, kde naozaj patria. viac »

Po nákladnej rekonštrukcii sprístupnili Boží hrob: Podľa vedcov mu však hrozí zrútenie!

Po nákladnej rekonštrukcii sprístupnili
24.03.2017

Po deviatich mesiacoch rekonštrukčných prác tento týždeň slávnostne sprístupnili Svätý hrob, ktorý sa nachádza v konštantínovskej Bazilike Svätého hrobu v Jeruzaleme. Nadšenie veriacich po celom svete však veľmi rýchlo schladili vedci, ktorí na jeho obnove pracovali. Varujú, že hrobke hrozí zrútenie! viac »

Fascinujúca cesta do histórie: Cestovná agentúra vás vezme k vraku Titanicu

Vrak Titanicu láka dobrodruhov
24.03.2017

Pred odvážnymi cestovateľmi stojí ďalšia výzva - spoločnosť Blue Marble Private bude od budúceho roka organizovať výlety k vraku Titanicu v hĺbke 4000 metrov. Väčšinu milovníkov histórie, romantiky a dobrodružstiev však musíme sklamať – miesto v špeciálne navrhnutej ponorke bude stáť takmer 100 000 eur. viac »

Začnite si plánovať letnú dovolenku: Veľký prehľad leteckých liniek z Bratislavy

Začnite si plánovať letnú
23.03.2017

V nedeľu 26. marca vstupuje do platnosti nový letný letový poriadok, ktorý prináša dobre známe, ale aj úplne nové pravidelné linky. Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa tak budú môcť cestujúci tento rok dostať až do 41 destinácií v 22 krajinách. Prinášame ich prehľad. viac »

Býval peklom, stal sa rajom: Spoznajte Nefritový ostrov, kam sa dnes cestuje za luxusom

Vietnamský ostrov Phu Quoc
23.03.2017

Prezývka „Nefritový ostrov“ znie rozhodne lepšie než označenie „kokosové väzenie". A lepšie je aj tým, ktorí na vietnamský ostrov Phu Quoc prichádzajú. Sú tu totiž dobrovoľne a väčšinou ich čaká minimálne týždeň luxusného rozmaznávania v niektorom z dovolenkových stredísk . Ale štyridsaťtisíc príslušníkov Vietcongu tu kedysi v zajateckom tábore dobrovoľne nebolo. Túto históriu už má však ostrov za sebou. Z pekla sa stal raj. viac »

Keď nie teroristi, tak vandali: V Čade poškodili vzácne praveké maľby

Plošiny Ennedi v Čade
22.03.2017

Praveké jaskynné maľby v čadskej lokalite Ennedi poškodili neznámi vandali nanesením grafiti. Oznámil to tamojší minister kultúry Muhammad Sálih Hárún, ktorého v pondelok citovala stanica BBC. viac »

Koniec nechutnostiam v uliciach: Novinku v Paríži ocenia aj slovenskí turisti

Novinku v Paríži ocenia
22.03.2017

Francúzska metropola je vďaka svojim pamiatkam, romantickej atmosfére a povestnej gastronómii najnavštevovanejším mestom planéty. Množstvo turistov však znamená aj množstvo starostí. Najmä vtedy, ak si potrebujú v uliciach rušného veľkomesta uľaviť... viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 28. marec. 2017. Meniny má Soňa.

Ponuka zájazdov

Foto dňa