DROMEDÁR

Krása Sicílie v 3 minútach: Toto nádherné VIDEO vás prenesie v mieste aj čase

25.05.2017 | | Hodnotenie článku: 4.60

Sicília jednoznačne patrí k najkrajším miestam sveta. Nájdete tam všetko, čo patrí k dokonalej dovolenke, a aj trochu viac. Nádherné pláže, starobylé pamiatky, malebné dedinky, chutnú gastronómiu, ale aj rušný nočný život či adrenalín. Ak ste tento taliansky ostrov doteraz nenavštívili, možno je čas konečne to zmeniť. Krásne propagačné video je toho dôkazom.

viac

Skôr, ako odletíte: Päť užitočných rád pred dovolenkou

Skôr, ako odletíte: Päť
25.05.2017

Leto, čas dovoleniek a s tým spojené lietanie do vytúžených vzdialených destinácií sa nezadržateľne blíži. Bola by ale škoda pokaziť si náladu obavami z predletových procedúr či starosťami, čo nás to vlastne na samotnom letisku čaká. Na čo nezabudnúť, aké doklady si zaobstarať, ako je to s odbavením online? Prinášame vám päť užitočných rád, ktoré pri cestovnej horúčke isto oceníte. viac »

Dovolenka v tureckej Antalyi: 7 tipov na zaujímavé výlety v okolí

Kaleici, Antalya,Turecko
25.05.2017

Turecko dlhodobo patrí spolu s Gréckom a Chorvátskom k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám Slovákov. Veľkej popularite sa teší aj Antalya s nádherným morom a viacerými zaujímavosťami, ktoré vyplnia váš voľný čas. Ak vás slnenie omrzí, môžete sa vybrať na zaujímavý výlet do okolia. viac »

Dlhoočakávané sa stalo skutočnosťou: Ryanair predáva letenky do Ameriky a Karibiku

Dlhoočakávané sa stalo skutočnosťou:
24.05.2017

Skvelá správa pre všetkých cestovateľov - spoločnosť Ryanair odteraz ponúka aj letenky do zámoria. S jediným prestupom v Madride sa dostanete napríklad do Dominikánskej republiky, na Kubu či do Spojených štátov. viac »

Stávka na istotu: Najlepší hotel Chorvátska je na ostrove Lošinj

Luxury Hotel Bellevue na
24.05.2017

Zástupcovia turizmu opäť zverejnili rebríček najlepších hotelov v Chorvátsku. Tentoraz boli turisti najviac spokojní v päťhviezdičkovom Luxury Hoteli Bellevue na ostrove Lošinj. viac »

Historické skvosty Holíča: Jeden z najstarších kostolov Slovenska aj krásny zámok

Kostol sv. Margity Antiochijskej
23.05.2017

Na Záhorí nájdeme viacero známych zaujímavostí ako napríklad Záhorská vínna cesta či skvelý Baťov kanál. Vidieť tu však môžeme aj niekoľko významných historických pamiatok. JK tým najcennejším patrí Kostol sv. Margity Antiochijskej v Kopčanoch a Holíčsky zámok. viac »

Dokonalý raj na Zemi: 7 najkrajších pláží Karibiku

Palm Beach, Aruba
23.05.2017

Zo všetkých miest na svete spĺňajú najmä krajiny Karibiku pre mnohých dovolenkárov predstavu ideálnej dovolenky. Stabilne dobré počasie, exotická príroda a k tomu úžasné tiché pláže plné paliem s výhľadom na ligotavé more. Či sú to malé ostrovčeky alebo väčšie ostrovné krajiny, pohľad na fotografie týchto lokalít vo vás vyvolá pocit zasnenej nostalgie a tajných snov. Stačí však iba trochu chcieť, vystihnúť tie správne akcie a i vy sa môžete ocitnúť na niektorej z najkrajších pláží Karibiku. viac »

Trumpova vila v Karibiku: Kúsok raja za 25 miliónov

Trumpova vila v Karibiku:
22.05.2017

Americký prezident Donald Trump predáva svoje luxusné sídlo na karibskom ostrove Svätý Martin. Lukratívna nehnuteľnosť s názvom Le Chateau des Palmiers (Palmový zámok) mu patrí od roku 2013 a podľa Trumpa je to "jedno z najnádhernejších sídiel na svete". Za mastnú sumičku je k dispozícii aj majetným dovolenkárom. viac »

Je to oficiálne: Toto sú najdrahšie a najlacnejšie mestá na svete

Luxusný komplex Marina Bay
22.05.2017

Odborníci z EUI (divízie spoločnosti Economist Group) zostavujú dvakrát ročne rebríček najdrahších miest podľa životných nákladov. Porovnávajú ceny viac ako 400 položiek vrátane potravín, nápojov, oblečenia, hygienických potrieb a potrieb pre domácnosť. Nezabúdajú ani na náklady na bývanie, vzdelávanie, rekreáciu a zábavu, ale tiež ceny áut a náklady na ich prevádzku, vrátane cien benzínu. A takéto sú ich zistenia. viac »

Poslednému pralesu v Európe hrozí záhuba: Vláda v ňom chce ťažiť drevo

Bielovežský prales, Poľsko
21.05.2017

Na území Európy sa nachádza už len posledný prales, aj ten je však v ohrození. Napriek tomu, že je od roku 1979 na zozname svetového dedičstva UNESCO, chcú v ňom zintenzívniť ťažbu dreva. A to je zlá správa pre 20 000 živočíšnych druhov, ktoré v pralese našli svoj domov. viac »

Nenápadný klenot Strednej Dalmácie: Mestečko Supetar na ostrove Brač

Supetar, Chorvátsko
20.05.2017

Supetar je chorvátske mestečko rozprestierajúce sa na legendárnom ostrove Brač. Preslávilo sa bohatou históriou, pozoruhodnými architektonickými pamiatkami a borovicovými hájmi. Supetar obkolesujú z jednej strany hornaté kopce, z ďalších strán Jadranské more s priľahlými ostrovmi. Niet divu, že je to po Bole druhé najvyhľadávanejšie letovisko Strednej Dalmácie. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 25. máj. 2017. Meniny má Urban.

Ponuka zájazdov

Foto dňa