DROMEDÁR

Ako u Flinstonovcov: V kamennej dedine na juhu Francúzska zastal čas

18.11.2017 |

Juh Francúzska ponúka množstvo krás, za ktorými sa oplatí vycestovať. Prístav Marseille, most Pont tu Gard, pápežské mesto Avignon či levanduľové polia Provensálska sú turistom dôverne známe. Počuli ste však už o kamennej dedine Village de Bories?

Viac článkov

Skryté poklady Portugalska: Nádherné pamiatky, príroda aj niečo pre mlsné jazýčky

Batalha, Portugalsko
17.11.2017

Ak plánujete dovolenku v Portugalsku, rozhodne by ste sa nemali zdržiavať iba v turistami najobľúbenejších mestách. Okrem Lisabonu a Porta navštívte aj tie menej známe a vyhľadávané, v niektorých ohľadoch vás očaria viac ako slávnejší konkurenti. viac »

Vianoce u susedov: Veľký prehľad adventných trhov v Dolnom Rakúsku

Vianoce u susedov: Veľký
16.11.2017

V predvianočnom období sa Dolné Rakúsko premieňa na krajinu adventných trhov. Nájdete ich takmer všade. Za hradnými a mestskými bránami, v starých zrúcaninách, vo vínnych uličkách, na námestiach a priamo v horách. Prinášame vám výber tých, ktoré vás určite očaria a prinesú nevšedné zážitky. Odporúčame navštíviť trhy na zámockých nádvoriach, vo vínnych pivničkách, remeselné i kováčske trhy a nevšedné trhy uprostred prírody. viac »

Lyžiarska sezóna je za rohom: Zasnežujú už aj Donovaly

Lyžiarska sezóna je za
16.11.2017

Lyžiarske strediská sa prebúdzajú. Tento týždeň začali s postupným zasnežovaním aj v Donovaloch, zjazdovky Nová hoľa aj svah Záhradište sú už biele. viac »

Divočina na severe: Na Islande majú múzeum penisov

Islandské falologické múzeum
16.11.2017

Island je známy ako krajina ohňa a ľadu, preslávili ho však aj modré lagúny, pôsobivé gejzíry a penisy. Veľké, malé, hrubé, tenké, rovné, ba aj zakrivené. Presne také vystavuje Islandské falologické múzeum v Reykjavíku, jediné svojho druhu na svete. viac »

Kanadské žartíky 17. storočia: Rakúsky zámok prekvapuje množstvom vodných trikov

Zámok Hellbrunn pri Salzburgu,
15.11.2017

Salzburg patrí k najkrajším mestám Rakúska. Môžete si tam pozrieť množstvo zaujímavostí - tunajší hrad, pamiatky spojené s Mozartom alebo známu soľnú jaskyňu. K tým najkrajším však patrí aj zámok Hellbrunn v širšom centre mesta, ktorý sa okrem pôsobivej architektúry pýši aj rozsiahlym parkom. Počas celej návštevy však musíte byť v strehu - na zámku aj v záhradách číha na návštevníkov niekoľko vodných trikov, ktoré robia z prehliadky jednu veľkú zábavu. viac »

Po ceste praotca všetkých cirkví: Svetu sa konečne otvára aj tajomná Palestína

Palestína
15.11.2017

Masar Ibrahim Al-Khalil, teda Abrahámova cesta, taký poetický názov má trasa, ktorá vedie Západným brehom Jordánu. Turisti na nej konečne môžu spoznať nielen množstvo historických pamiatok Palestíny, ale aj drsnú krásu tunajšej prírody. viac »

Ochtinská aragonitová jaskyňa: Svetový unikát na východe Slovenska

Ochtinská aragonitová jaskyňa
14.11.2017

Spomedzi šiestich verejne prístupných jaskýň v Košickom kraji je podľa Viktora Wurma z organizácie Košice Región Turizmus Ochtinská aragonitová jaskyňa galériou nádherných geologických výtvorov. Zároveň je jednou z troch sprístupnených aragonitových jaskýň na svete a jedinou v Európe. Ďalšie dve sú v Mexiku a Argentíne. viac »

Pri Varšave má vzniknúť najväčšie letisko sveta: Bude stáť 8 miliárd

Pri Varšave má vzniknúť
14.11.2017

V roku 2016 sa na prvých troch miestach rebríčka najvyťaženejších letísk sveta umiestnili Atlanta, Peking a Dubaj. Ak by sa splnil zámer poľskej vlády, v neďalekej budúcnosti by mohlo byť na niektorej z popredných priečok aj nové varšavské letisko. Jeho výstavba sa plánuje 40 kilometrov na západ od hlavného mesta. viac »

Originálny rebríček: Najelegantnejšie mesto sveta ste už možno navštívili

Paríž, Francúzsko
14.11.2017

Rebríčky popularity či rôznych vlastností sa dnes už týkajú v podstate čokoľvek, jeden z najnovších hodnotil štýl a eleganciu svetových metropol. Pri jeho zostavovaní sa zohľadňovali rôzne faktory od architektúry až po prepojenie dopravy, významnou súčasťou boli aj názory miestnych obyvateľov a turistov. Výsledky potešia najmä nás Európanov. viac »

Malebné mestečká v náručí prírody: Navštívili sme nemeckú Frankoniu

Rothenburg ob der Tauber,
13.11.2017

Frankonia je malý región, ktorý je súčasťou Bavorska. Stále si udržiava svoju špecifickú kultúru a obyčaje, ktoré sú trošku odlišné od zvyšku tohto kraja. Domáci nás hneď upozorňujú na prešľapy, ktorých by sme sa mohli dopustiť v týchto končinách. Ak by ste si v reštaurácii vypýtali bavorské pivo alebo klobásky, slušne by vám ukázali smer, kam sa máte vrátiť. Teraz ste vo Frankonii, máte jesť norimberské klobásky, ochutnať tunajšie červené alebo údené pivo a nezabudnite ani na pohár vína z tunajších viníc. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 18. november. 2017. Meniny má Eugen.

Ponuka zájazdov

Foto dňa