Turistické a cestovateľské informácie

First moment: Kam plánujú Slováci vycestovať v lete 2018?

20.01.2018 |

Zľavy až do 35 %, dieťa zadarmo a široký výber destinácií s dostatočnými ubytovacími kapacitami. To sú výhody nákupu first moment zájazdov, ktoré sú medzi Slovákmi mimoriadne obľúbené.

Viac článkov

Silvester na Slovensku: Pozrite si, ako privítajú Nový rok vo vašom meste

Silvester na Slovensku: Pozrite
30.12.2017

Máme tu záver roka 2017, ktorý mnohí z nás oslávia spolu s priateľmi a známymi v uliciach. Organizátori si pre vás v jednotlivých mestách opäť pripravili bohatý program plný hudby, tanca a zábavy. Pozrite sa, ako bude privítanie nového roka prebiehať vo vašom meste. viac »

Vianočná atmosféra doma aj vo svete: Prajeme vám krásne sviatky

Vianočná atmosféra doma aj
24.12.2017

Sú tu najkrajšie sviatky roka a my vám za celú redakciu Dromedára prajeme, aby ste ich prežili spolu s najbližšími v pokoji, radosti a najmä láske. Lebo nie je dôležité, čo je na štedrovečernom stole a pod stromčekom, ale kto je okolo neho. Nech vám tú správnu atmosféru navodia aj naše pozdravy z domova, aj miest celého sveta. viac »

Lanovka na Skalnaté pleso oslavuje: Odhaľte tajomstvá technického unikátu

Lanovka na Skalnaté pleso
21.12.2017

Práve dnes uplynie 80 rokov od uvedenia do prevádzky visutej lanovky z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso. Po technickej stránke šlo o špičkové dielo nielen v rámci vtedajšieho Československa, ale aj v porovnaní s podobnými vtedy fungujúcimi lanovkami v Európe. viac »

Silvester v Bratislave: Všetko, čo musíte vedieť o najväčšej party v uliciach

Silvester v Bratislave: Všetko,
21.12.2017

Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta sa môžu tešiť na odpočítavanie posledných sekúnd starého roka spojené so špičkovou svetelnou show v scenérii dunajského nábrežia. Centrálnou zónou silvestrovských osláv bude Námestie Ľ. Štúra a Hviezdoslavovo námestie v Starom Meste. viac »

Metla roka: Vianočnému stromčeku v Ríme sa smeje celý svet

Metla roka: Vianočnému stromčeku
20.12.2017

Vianočný stromček v talianskej metropole Rím opadáva tak rýchlo, že sa stal predmetom žartov obyvateľov mesta. Tí sa obávajú, že do Vianoc na ňom nezostane žiadne ihličie a prirovnávajú ho k záchodovej kefe. viac »

Zima v Slovenskom raji: Lyžovanie, adrenalín aj skvelý wellness

Zima v Slovenskom raji:
20.12.2017

Slovenský raj a okolie má čo návštevníkom ponúknuť aj počas zimy. „Je to jednak zimná turistika, všetky turistické chodníky i rokliny s výnimkou ferraty Kyseľ v Slovenskom raji sú prístupné aj v zime a vďaka snehovej pokrývke a početným ľadopádom naberajú špeciálne zimné čaro,“ priblížil pre TASR marketingový manažér Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj a Spiš Martin Pižem. viac »

Banská Štiavnica má ďalšiu atrakciu: Všetko o najdlhšej ľúbostnej básni na svete

Banská Štiavnica
19.12.2017

Banská Štiavnica ponúka návštevníkom ďalšiu atrakciu. V sobotu tu otvorili Epicentrum lásky v Dome Maríny, zážitkovú expozíciu venovanú Najdlhšej ľúbostnej básni na svete, ktorú svojej osudovej láske Maríne napísal v roku 1846 Andrej Sládkovič. Báseň má 2900 veršov a v apríli tohto roka sa ju podarilo zapísať ako svetový rekord v najväčšej organizácii na certifikáciu svetových rekordov - World Record Academy. viac »

Okolo sveta za 42 dní: Rekord v narýchlejšej sólo plavbe včera padol!

Francois Gabart zlomil rekord
18.12.2017

Francúz Francois Gabart včera zlomil rekord v najrýchlejšej sólovej plavbe okolo sveta. Tridsaťštyriročný rodák zo Saint-Michel-d'Entraygues oboplával Zem za 42 dní, 16 hodín, 40 minút a 35 sekúnd, čo je o šesť dní rýchlejšie ako to vlani dokázal jeho krajan, predchádzajúci držiteľ rekordu Thomas Coville. viac »

A predsa prišli: Čerti vyvolali v Piešťanoch davový ošiaľ FOTO

Pochod čertov v Piešťanoch
18.12.2017

Petíciu proti, petíciu za a rokovanie poslancov mestského zastupiteľstva vyvolal v Piešťanoch pochod čertov - krampus, ktorý pripravil organizátor vianočných trhov B &R Group v nedeľu 17. decembra. Jeho snahou bolo priniesť Piešťancom i návštevníkom kúpeľného mesta podujatie, ktoré sa zatiaľ na Slovensku nekonalo, no má stáročnú tradíciu v krajinách Európy a je všade bohato navštevované. viac »

Najlepší výhľad na zasneženú krajinu: Chodník korunami stromov je prístupný aj v zime

Chodník korunami stromov, Bachledova
15.12.2017

Jedna z najväčších atrakcií posledných mesiacov na Spiši, Chodník korunami stromov v Bachledovej doline, je v prevádzke aj počas zimy. Marketingová manažérka tamojšieho strediska Martina Múdra pre TASR uviedla, že turisti sa hore dostanú len peši, keďže trojsedačková lanovka vedúca až ku chodníku bude v prevádzke prioritne pre lyžiarov. viac »


Sobota, 20. január. 2018. Meniny má Dalibor, Sebastián.

Ponuka zájazdov

Foto dňa