Turistické a cestovateľské informácie

Jednorazové plasty sú pohromou pre moria, Británia im vyhlásila vojnu

24.04.2018 |

Britská vláda plánuje zakázať predaj jednorazových plastových slamiek, miešadiel a vatových tyčiniek. K iniciatíve sa pridávajú aj hudobné festivaly, ktoré už na tomto ročníku nebudú používať plastové slamky. Postupne plánujú obmedziť aj plastové poháre, taniere či príbory.

Viac článkov

Saudská Arábia chystá veľké novinky: Po 35 rokoch otvoria prvé kino, onedlho spustia metro aj operu

Rijád, Saudská Arábia
10.04.2018

V Saudskej Arábii otvoria 18. apríla prvé kino po viac než 35 rokoch. Stane sa tak v hlavnom meste Rijád, pričom prvým premietaným filmom bude Čierny panter. Ďalších približne 40 kín by mali otvoriť počas najbližších piatich rokov v asi 15 mestách. V Rijáde tiež začali testovať prevádzku prvého metra a plánujú založenie národnej opery a orchestra. viac »

Niektoré historické parky lákajú návštevníkov na medvedí cesnak

Medvedí cesnak
10.04.2018

Medvedí cesnak, ako aj snežienky alebo fialky nie je možné zbierať v treťom až piatom stupni ochrany. V oblastiach s nižším stupňom ochrany alebo v záhradách, na lúkach, v lesoch či hájoch bez stupňa ochrany je však ich zber povolený. Aktuálne si ho môžete spojiť so zaujímavým výletom, medvedí cesnak totiž v hojnom počte rastie aj v niektorých historických parkoch. viac »

Na trh s leteckou dopravou vstúpili nové nízkonákladové aerolínie Laudamotion

Nové nízkonákladové aerolínie Laudamotion
07.04.2018

Nové rakúske aerolínie Laudamotion sa chcú zaradiť medzi najväčšie nízkonákladové letecké spoločnosti v Európe. Oznámil to vo štvrtok vo Viedni Michael O'Leary, generálny riaditeľ írskej spoločnosti Ryanair, ktorá vlastní 24,9-% podiel v Laudamotion. viac »

Na západe Egypta objavili chrám z grécko-rímskeho obdobia

Na západe Egypta objavili
06.04.2018

Archeológovia objavili na západe egyptskej púšte ruiny chrámu z obdobia medzi druhým storočím pred Kristom a tretím storočím nášho letopočtu. V stredu o tom informovalo Ministerstvo pre pamiatky. viac »

Bratislavy do Dubaja štyrikrát týždenne, spolucestujúci poletí zadarmo!

Dubaj
06.04.2018

Do Dubaja v Spojených arabských emirátoch sa dostanú cestujúci zo Slovenska častejšie. Letecká spoločnosť flydubai, ktorá lieta z Bratislavy do Dubaja 3 x týždenne, zvýši od 21. novembra 2018 počet letov na 4 týždenne. Zároveň spustila akciu „Spolucestujúci letí zadarmo“ pri využití biznis leteniek z BTS do Dubaja – spolucestujúci v biznis triede tak letí zadarmo, platí len dane. viac »

Británia zakáže predaj slonoviny, aby pomohla chrániť svetovú populáciu slonov

Zhabaná slonovina pred likvidáciou
05.04.2018

Británia zakáže na svojom území predaj slonoviny bez ohľadu na to, aká je stará, aby tak pomohla chrániť súčasnú populáciu slonov vo svete. Vláda v utorok oznámila, že pôjde o najprísnejší zákaz tohto druhu v Európe a porušovateľom bude hroziť až päťročné väzenie, informovala agentúra AP. viac »

Thajsko z dôvodu ochrany prírody dočasne uzatvorí svetoznámu pláž Maya

Pláž Maya,Thajsko
05.04.2018

Thajské úrady nariadili dočasné uzavretie pláže Maya na ostrove Ko Phi Phi Le. Pláž bude uzavretá od júna štyri mesiace, pričom cieľom tohto opatrenia je zastaviť jej poškodzovanie turistami, informovala vo štvrtok stanica BBC. viac »

Celý svet sa Nemecku smeje pre roky meškajúci projekt najmodernejšieho letiska Európy

Letisko Berlín-Brandenburg (BER)
05.04.2018

Nové medzinárodné Letisko Berlín-Brandenburg (BER) malo začať slúžiť verejnosti v novembri 2011, doteraz sa tak ale nestalo. Nemecký minister dopravy Andreas Scheuer v nedeľu vyhlásil, že sa celý svet Nemecku pre roky meškajúci projekt nového medzinárodného letiska v Berlíne smeje. viac »

RegioJet zvýši v lete počet autobusov z Bratislavy do Chorvátska

RegioJet zvýši v lete
05.04.2018

Súkromný dopravca RegioJet zvýši počas letnej sezóny počet autobusových spojov z Bratislavy na chorvátske pobrežie. K víkendovému páru spojov pribudne ďalší pár v strede týždňa, teda v utorok a v stredu v opačnom smere. viac »

V Európe zlyhal dôležitý systém pre riadenie letovej prevádzky, meškalo asi 15 000 letov

V Európe zlyhal dôležitý
04.04.2018

V utorok krátko popoludní zlyhal dôležitý systém pre riadenie letovej prevádzky v Európe. Dôsledky pre civilnú dopravu boli veľké, ale zatiaľ rozsah jeho kolapsu nie je známy. Predpokladá sa, že včas nevzlietlo asi 15.000 lietadiel. Informoval o tom Eurocontrol, európska organizácia pre bezpečnosť leteckej dopravy v Bruseli. viac »


Utorok, 24. apríl. 2018. Meniny má Juraj.

Ponuka zájazdov

Foto dňa