Turistické a cestovateľské informácie

Najnenávidenejší hotel súčasnosti je vo Švajčiarsku: Vedenie šikanovalo židovských hostí

16.08.2017 | | Hodnotenie článku: 2.43

Má síce priam nebeský názov a nachádza sa uprostred nádhernej panenskej prírody, apartmánový hotel Paradies v švajčiarskej Arose je však pre mnohých ľudí skôr stelesnením pekla na Zemi. Za všetko môže oficiálny oznam pri vstupe do spŕch.

Viac článkov

Sezóna úrazov začala: 8 vecí, na ktoré v horách nesmiete zabudnúť

Sezóna úrazov začala: 8
08.06.2017

Príjemnejšie počasie už vylákalo Slovákov do hôr. Pozor - aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, v lete sa na horách stane dvojnásobne viac úrazov, ako je tomu v zime! Turistická sezóna plná vyvrtnutých členkov či pádov z bicyklov sa tak teda práve začala. viac »

Horúce tipy na dovolenku: Slovenskí cestovní agenti vybrali to najlepšie na leto 2017

Horúce tipy na dovolenku:
08.06.2017

Ak ešte stále váhate, kam zamieriť za oddychom tento rok, dajte na radu odborníkov. Oslovili sme zástupcov cestovných kancelárií, aby vybrali to najlepšie zo svojej ponuky. Toto sú ich tipy na fantastickú dovolenku, z ktorých si určite vyberiete aj vy. viac »

Kocúrkovo v hlavnom meste: V Bratislave budú tento rok pre spor až dve korunovačné slávnosti

Korunovačné slávnosti v Bratislave
06.06.2017

V Bratislave sa tento rok budú konať dve samostatné korunovačné slávnosti. Jedny organizuje hlavné mesto v dňoch 10. až 17. júna a druhé občianske združenie Korunovačná Bratislava (OZKB) 23. až 25. júna. Dôvodom je nezhoda oboch strán. viac »

Cesta na dovolenku zdražie: Veľký prehľad diaľničných poplatkov

Cesta na dovolenku zdražie:
06.06.2017

Mnohí z nás cestujú za oddychom autom. Či sa už vyberiete k moru, do prírody alebo za históriou, nezabudnite, že pri používaní diaľnic treba vždy zaplatiť poplatky. V Českej republike, Slovinsku, Maďarsku, Rakúsku, Bulharsku, Rumunsku a Švajčiarsku je potrebné vopred zakúpiť diaľničnú známku, v ostatných krajinách sú spoplatnené jednotlivé úseky. Prinášame vám prehľad cien vo vybraných krajinách pre rok 2017. viac »

Revolúcia v lietaní: Palubným lístkom možno čoskoro odzvoní

Revolúcia v lietaní: Palubným
03.06.2017

Palubné lístky pri nástupe do lietadla by sa mohli stať historickým prežitkom. Americká letecká spoločnosť JetBlue Airways plánuje zaviesť ešte tento mesiac na niekoľkých letoch skúšobne pri vybavovaní cestujúcich rozpoznávanie tvárí a ďalšia letecká spoločnosť Delta Air Lines plánuje púšťať cestujúcich na palubu na základe odtlačkov prstov namiesto palubného lístka. viac »

Mýtus porazený: Najviac Slovákov poletí na letné dovolenky do Turecka

Antalya, Turecko
02.06.2017

Na Letisku M. R. Štefánika začína najvyťaženejšie obdobie. Od začiatku júna do októbra sa tu uskutoční takmer 2000 dovolenkových charterových letov. Najsilnejším mesiacom bude už tradične júl, počas ktorého využijú dovolenkári 594 odletov do dovolenkových letovísk a príletov z nich. Najviac, zatiaľ 473 letov, je naplánovaných do tureckej Antalye a z nej. viac »

Fantastický úspech Slovenska: Bratislava získala turistického Oscara

Bratislava, Slovensko
02.06.2017

Bratislava sa môže pýšiť Zlatým jablkom. Ocenenie Golden Apple, považované za Oskara v oblasti turizmu, jej v kategórii destinácia udelila Medzinárodná federácia novinárov a publicistov píšucich o cestovnom ruchu (F.I.J.E.T.) viac »

Leto sa blíži: Pripravte na vysoké teploty aj svoj automobil

Leto sa blíži: Pripravte
30.05.2017

Letné prázdniny, čas dovolenky a vysokých teplôt sa nezadržateľne blížia a treba na ne pripraviť aj vaše auto. Predtým, ako údržbu zveríte do rúk odborníkov, mali by ste poznať, akým nástrahám je vaše auto v letných mesiacoch vystavené. Prečítajte si rady skúsených odborníkov. viac »

Slováci na dovolenke: Na čele destinácií nie je Chorvátsko

Slováci na dovolenke: Na
29.05.2017

Letná dovolenková sezóna sa blíži, cestovné kancelárie ponúkajú pre záujemcov najnovšie dovolenkové hity ako aj rôzne odporúčania a štatistiky uplynulého obdobia na základe predaja ich pobytov a služieb. Ale toto je iba jedna strana mince. viac »

Hľadal jadrové zbrane, našiel poklad: Vzrušujúca cesta z vesmíru až na dno oceánov

Hľadal jadrové zbrane, našiel
27.05.2017

Pred 54 rokmi odštartovala jedna z najveľkolepejších moderných výprav za pokladom. Astronaut NASA Gordon Cooper vtedy začal v kozmickej lodi tvoriť unikátnu mapu, ktorá by mohla v budúcnosti viesť k nájdeniu stoviek vrakov z obdobia objaviteľských výprav. Teraz v expedícii za zlatým bohatstvom na dne oceánu pokračuje dlhoročný Cooperov priateľ Darell Miklos, ktorého pátranie prinieslo prvé ovocie – lodnú kotvu z dôb Kryštofa Kolumba. viac »


Štvrtok, 17. august. 2017. Meniny má Milica.

Ponuka zájazdov

Foto dňa