Turistické a cestovateľské informácie

Slovenský Leonardo da Vinci: Múzeum dopravy predstavuje svetoznámeho rodáka

21.06.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Život a dielo vynálezcu a všestranného umelca Wolfganga von Kempelena prezentuje Múzeum dopravy v Bratislave. Jeho význam a dôležitosť potvrdzuje názov prvej súbornej výstavy o tejto historickej osobnosti Bratislavský Da Vinci.

Viac článkov

V Košiciach začala charterová sezóna, v ponuke je devätnásť prímorských destinácií

V Košiciach začala charterová
29.05.2018

Let číslo 3414 egyptskej leteckej spoločnosti FlyEgypt v pondelok 28. mája 2018 odštartoval letnú charterovú sezónu na letisku Košice. Lietadlo typu Boeing 737-800 so 180 cestujúcimi na palube nabralo o 8:15 smer Hurghada. Z metropoly východu v lete poletíte aj do mnohých ďalších prímorských destinácií. viac »

Rozdeľovanie Afriky je len začiatok, svet čakajú obrovské zmeny

Zem
25.05.2018

Koncom marca sa na vedeckých serveroch objavili nové dôkazy, ktoré svedčia o postupnom rozdeľovaní Afriky na dve časti. Proces, ktorý súvisí s pohybom litosférických dosiek pozdĺž tektonických zlomov, je známy už dlho, prekvapivé je, ako ľahko sú zmeny viditeľné aj v priebehu niekoľkých rokov. Jasným dôkazom postupného rozdeľovania africkej pevniny je podľa vedcov aj obrovská prasklina, ktorá sa nedávno objavila na juhozápade Kene a tiahne sa v dĺžke niekoľkých kilometrov. viac »

9 z 10 ľudí dýcha nadmerne znečistený vzduch, najhoršie je na tom Ázia

Deväť z desiatich ľudí
24.05.2018

Sedem miliónov ľudí zomrie každý rok na celom svete v dôsledku zo znečisteného ovzdušia. Deväť z desiatich ľudí na celom svete dýcha vzduch nadmerne znečistený škodlivými látkami, ktoré môžu spôsobiť choroby vedúce k predčasnej smrti, varuje Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). viac »

Trvalo udržateľný turizmus: Cestujte tak, aby ste planétu nezaťažovali

Trvalo udržateľný turizmus: Cestujte
24.05.2018

Pri cestovaní si rád všímam rôzne grafity na budovách jednotlivých miest. V Lisabone ma raz zaujal jeden nahnevaný, ale v mnohom pravdivý odkaz: „Najväčším znečistením našej planéty sú turisti.“ V jednej vete sa skrýva podstata nášho sebeckého správania, pri ktorom nemyslíme na budúce generácie, ale ani na seba. Ak budeme naďalej ignorovať tento alarmujúci stav, o pár rokov sa už bude ťažko cestovať aj nám. Túto problematiku rieši trvalo udržateľný turizmus, ktorý nás učí, ako sa správať počas dovolenkovania. viac »

Bratislava spúšťa novú kampaň, prilákať má turistov zo Slovenska

Bratislava
24.05.2018

Hlavné mesto chce prilákať na návštevu okrem zahraničných aj viac domácich turistov. Počas aktuálnej letnej sezóny preto spúšťa najväčšiu kampaň zameranú na návštevníkov z ostatných končín Slovenska pod názvom Spoznaj svoje hlavné mesto. viac »

Strach na Malorke: Dovolenkárov ohrozuje jedovatá medúza

Medúza mechúrová
23.05.2018

Malorka sa teší mimoriadnej obľube turistov a každé leto sem cestuje aj množstvo Slovákov. Tento rok by však pri mori mali byť opatrnejší, pri populárnej pláži Ciudad Jardin neďaleko hlavného mesta Palma sa objavila mimoriadne nebezpečná medúza. viac »

Austrália prisľúbila pol miliardy dolárov na obnovu Veľkej koralovej bariéry

Veľká koralová bariéra
22.05.2018

Austrálska vláda vynaloží v nasledujúcich rokoch 500 miliónov austrálskych dolárov (380 miliónov USD) na pomoc pri obnove a ochrane Veľkej koralovej bariéry. Minulý týždeň to oznámila samotná vláda. viac »

Slováci, pozor! Na internete sa objavila falošná cestovná kancelária, od ľudí láka peniaze

Slováci, pozor! Na internete
22.05.2018

Na Slovensku sa objavili ďalší podvodníci, tentoraz lákali z dôverčivých ľudí peniaze cez sociálnu sieť Facebook. Tam im prišla správa, že sa stali výhercom atraktívnej dovolenky a majú poslať finančný poplatok, prípadne číslo kreditnej karty. Nenechajte sa oklamať! viac »

Neuveriteľné: Island opäť obnovuje lov ohrozených veľrýb

Islandská spoločnosť Hvalur oznámila,
19.05.2018

Islandská spoločnosť Hvalur oznámila, že po dvojročnej pauze obnoví svoj kontroverzný lov ohrozených veľrýb druhu vráskavec myšok. Rozhodnutie vyvolalo pobúrenie zo strany ochranárskych združení, informovala agentúra AP. viac »

Najväčší sviatok múzeí je tu: Na toto sa môžete tešiť vo vašom meste

Najväčší sviatok múzeí je
18.05.2018

Sobota 19. mája bude opäť patriť múzeám a galériám, ktoré sa už po štrnásty raz zapoja do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií. Do neskorých večerných hodín budú pre návštevníkov pripravené výstavy, autorské výklady, tvorivé dielne, animácie či prehliadky vo viac ako 100 lokalitách na Slovensku. Podujatie organizuje Zväz múzeí na Slovensku v spolupráci so Slovenským národným múzeom, ktoré je zároveň hlavným koordinátorom múzeí a galérií v Bratislave. viac »


Štvrtok, 21. jún. 2018. Meniny má Alojz.

Ponuka zájazdov

Foto dňa