Turistické a cestovateľské informácie

Egypt je späť: Príjmy z turizmu vzrástli o viac než 200 %

20.10.2017 | | Hodnotenie článku: 1.00

Po rokoch politických otrasov sa egyptskému cestovnému ruchu začína opäť dariť. Ako uviedol zdroj z egyptskej vlády, príjmy z turizmu od začiatku tohto roka vzrástli o vyše 200 %.

Viac článkov

Nádherná hra prírody: Vo Vysokých Taurách vznikli vďaka búrkam dve nové jazerá

Kleinarl, Rakúsko
23.08.2017

Všetko zlé je na niečo dobré, to si určite v týchto dňoch hovoria obyvatelia a návštevníci rakúskej obce Kleinarl. Na iných miestach spôsobila minulotýždňová búrka obrovské škody, tu za sebou zanechala čosi nádherné. viac »

Peking - Šanghaj za 4,5 hodiny: V Číne znova spustia najrýchlejšie vlaky na svete

Peking - Šanghaj za
22.08.2017

Čína vlaky po prvý raz predstavila v auguste 2008, ale po nehode, ktorá si v júli 2011 vyžiadala 40 mŕtvych, ich rýchlosti znížila na 250 - 300 kilometrov za hodinu. Teraz sa znova vracia k maximálnej rýchlosti. viac »

Najhoršia pláž Chorvátska: Tomuto miestu sa radšej zďaleka vyhnite

Najhoršia pláž Chorvátska: Tomuto
21.08.2017

Chorvátsko ponúka nekonečné množstvo nádherných miest. Nájdu sa však aj také, ktorým by ste sa mali zďaleka vyhnúť. Ako inak - za všetko opäť môžu ľudia. viac »

Najnenávidenejší hotel súčasnosti je vo Švajčiarsku: Vedenie šikanovalo židovských hostí

Najnenávidenejší hotel súčasnosti je
16.08.2017

Má síce priam nebeský názov a nachádza sa uprostred nádhernej panenskej prírody, apartmánový hotel Paradies v švajčiarskej Arose je však pre mnohých ľudí skôr stelesnením pekla na Zemi. Za všetko môže oficiálny oznam pri vstupe do spŕch. viac »

Znepokojujúce: V berlínskych reštauráciách sa nedohovoríte po nemecky

Berlín, Nemecko
15.08.2017

Štátny tajomník nemeckého ministerstva financií Jens Spahn (CDU) považuje za veľmi znepokojujúce to, že sa vo viacerých berlínskych reštauráciách už nedá dohovoriť ináč ako po anglicky. Celkom odlišne však situáciu vníma berlínska turistická agentúra Visit Berlin. viac »

Najkrajšie cestovateľské FOTO 2017: National Geographic predstavil víťazov prestížnej súťaže

Prestížna fotografická súťaž National
14.08.2017

Najprestížnejšia fotografická súťaž pozná svojich aktuálnych víťazov. Aj tento rok hľadal magazín National Geographic cestovateľské fotografie, ktoré zvečňujú krásu prírody, ľudí a miest najlepšie. Z 15 tisíc snímok vybrala porota víťazov jednotlivých kategórií, a tí vám opäť vezmú dych. viac »

Najkontroverznejšia výstava sveta dorazila ku nám: V Bratislave uvidíte vypreparované ľudské telá

VýstavA ľudských tiel Body
09.08.2017

Už 10. augusta otvorí svoje brány jedinečná výstava o ľudskom tele v Incheba Expo Bratislava. Návštevníkov láka nielen na dokonale presné exponáty vyrobené z reálnych ľudských tiel, ale predovšetkým na osobný výklad medikov a interaktívnu zónu. viac »

Svet sa zbláznil: Nebezpečenstvo číha aj v obľúbených turistických destináciách

Svet sa zbláznil: Nebezpečenstvo
08.08.2017

Turisti, ktorí dovolenkujú v Španielsku, čelia v posledných dňoch množiacim sa útokom aktivistov odmietajúcich masový cestovný ruch. Balkán zas po požiaroch zasiahli búrky a na Kanárskych ostrovoch sa premnožili sinice. V Chorvátsku, Grécku, Turecku, ba aj v ďalekej Číne a Japonsku sa triasla zem. Zdá sa, že na cestách si treba v súčasnosti dávať ešte väčší pozor ako obvykle. viac »

Dovolenkové sny Slovákov: Internetový prieskum odhalil, ktorá krajina nás zaujíma najviac

Dovolenkové sny Slovákov: Internetový
07.08.2017

Moderné technológie nám umožňujú čoraz presnejšie analyzovať správanie ľudí v mnohých oblastiach. Internetový prieskum agentúry PerformicsB2BGroup odhalil aj tohtoročné dovolenkové preferencie Slovákov. Ktoré destinácie sme vyhľadávali najviac? viac »

Obrovská strata pre českú kultúru: V Třinci zhorel drevený kostol zo 16. storočia

Obrovská strata pre českú
02.08.2017

Drevený kostol zo 16. storočia zhorel v noci nadnes v meste Třinec v Sliezsku na severovýchode Českej republiky. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz s odvolaním sa na hovorcu moravskosliezskych hasičov Petra Kůdelu. Materiálne škody sú odhadované na desiatky miliónov českých korún, ale historická škoda je nevyčísliteľná, zdôraznil hovorca. viac »


Pondelok, 23. október. 2017. Meniny má Alojzia.

Ponuka zájazdov

Foto dňa