Turistické a cestovateľské informácie

Egypt je späť: Príjmy z turizmu vzrástli o viac než 200 %

20.10.2017 | | Hodnotenie článku: 1.00

Po rokoch politických otrasov sa egyptskému cestovnému ruchu začína opäť dariť. Ako uviedol zdroj z egyptskej vlády, príjmy z turizmu od začiatku tohto roka vzrástli o vyše 200 %.

Viac článkov

UberBoat v Chorvátsku: Takéto sú ceny vodného taxi

UberBoat v Chorvátsku: Takéto
20.06.2017

Nedávno sme vás informovali o tom, že spoločnosť Uber ponúka od tohto leta v Chorvátsku aj lodnú dopravu, ktorou sa jednoducho dostanete na niektorý z ostrovov. Teraz zverejnili aj ceny vybraných trás. viac »

Rím bojuje proti neslušným turistom: Za toto vo Večnom meste poriadne zaplatíte

Fontana di Trevi, Rím,
19.06.2017

Niekoľko talianskych miest zápasí s nadmerne intenzívnym cestovným ruchom, najmä v letnej sezóne. Starosta Florencie Dario Nardella nedávno nariadil oplachovať dlažbu a schodiská tamojších slávnych kostolov vodou, aby sa tak turistom zamedzilo v dlhodobom pobyte na týchto vyhľadávaných miestach. Rím dokonca zavádza pokuty. viac »

Skvelé načasovanie: Roamingové poplatky sú minulosťou

Skvelé načasovanie: Roamingové poplatky
16.06.2017

Všetci občania Európskej únie môžu odvčera v rámci Únie telefonovať, zasielať textové správy či využívať dátové služby bez dodatočných príplatkov. Za používanie mobilného telefónu v ktorejkoľvek krajine EÚ vrátane Nórska, Islandu a Lichtenštajnska budú totiž platiť rovnakú cenu, akú platia doma. viac »

Na dovolenku vlakom: Priame linky k moru a tipy, ako ušetriť

Na dovolenku vlakom: Priame
15.06.2017

Hoci väčšina z nás cestuje na dovolenku autom alebo letecky, mnoho ľudí zostáva verných železniciam. Táto možnosť má viacero výhod, tou najväčšou je pohodlie a možnosť tráviť čas počas prepravy podľa vlastných predstáv. Či už chcete pracovať, spať alebo sa kochať výhľadom na krajinu za oknami, vo vlaku to ide najlepšie. A kam k moru sa môžete takýmto spôsobom dopraviť toto leto? viac »

Sezóna úrazov začala: 8 vecí, na ktoré v horách nesmiete zabudnúť

Sezóna úrazov začala: 8
08.06.2017

Príjemnejšie počasie už vylákalo Slovákov do hôr. Pozor - aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, v lete sa na horách stane dvojnásobne viac úrazov, ako je tomu v zime! Turistická sezóna plná vyvrtnutých členkov či pádov z bicyklov sa tak teda práve začala. viac »

Horúce tipy na dovolenku: Slovenskí cestovní agenti vybrali to najlepšie na leto 2017

Horúce tipy na dovolenku:
08.06.2017

Ak ešte stále váhate, kam zamieriť za oddychom tento rok, dajte na radu odborníkov. Oslovili sme zástupcov cestovných kancelárií, aby vybrali to najlepšie zo svojej ponuky. Toto sú ich tipy na fantastickú dovolenku, z ktorých si určite vyberiete aj vy. viac »

Kocúrkovo v hlavnom meste: V Bratislave budú tento rok pre spor až dve korunovačné slávnosti

Korunovačné slávnosti v Bratislave
06.06.2017

V Bratislave sa tento rok budú konať dve samostatné korunovačné slávnosti. Jedny organizuje hlavné mesto v dňoch 10. až 17. júna a druhé občianske združenie Korunovačná Bratislava (OZKB) 23. až 25. júna. Dôvodom je nezhoda oboch strán. viac »

Cesta na dovolenku zdražie: Veľký prehľad diaľničných poplatkov

Cesta na dovolenku zdražie:
06.06.2017

Mnohí z nás cestujú za oddychom autom. Či sa už vyberiete k moru, do prírody alebo za históriou, nezabudnite, že pri používaní diaľnic treba vždy zaplatiť poplatky. V Českej republike, Slovinsku, Maďarsku, Rakúsku, Bulharsku, Rumunsku a Švajčiarsku je potrebné vopred zakúpiť diaľničnú známku, v ostatných krajinách sú spoplatnené jednotlivé úseky. Prinášame vám prehľad cien vo vybraných krajinách pre rok 2017. viac »

Revolúcia v lietaní: Palubným lístkom možno čoskoro odzvoní

Revolúcia v lietaní: Palubným
03.06.2017

Palubné lístky pri nástupe do lietadla by sa mohli stať historickým prežitkom. Americká letecká spoločnosť JetBlue Airways plánuje zaviesť ešte tento mesiac na niekoľkých letoch skúšobne pri vybavovaní cestujúcich rozpoznávanie tvárí a ďalšia letecká spoločnosť Delta Air Lines plánuje púšťať cestujúcich na palubu na základe odtlačkov prstov namiesto palubného lístka. viac »

Mýtus porazený: Najviac Slovákov poletí na letné dovolenky do Turecka

Antalya, Turecko
02.06.2017

Na Letisku M. R. Štefánika začína najvyťaženejšie obdobie. Od začiatku júna do októbra sa tu uskutoční takmer 2000 dovolenkových charterových letov. Najsilnejším mesiacom bude už tradične júl, počas ktorého využijú dovolenkári 594 odletov do dovolenkových letovísk a príletov z nich. Najviac, zatiaľ 473 letov, je naplánovaných do tureckej Antalye a z nej. viac »


Pondelok, 23. október. 2017. Meniny má Alojzia.

Ponuka zájazdov

Foto dňa