Turistické a cestovateľské informácie

First moment: Kam plánujú Slováci vycestovať v lete 2018?

20.01.2018 |

Zľavy až do 35 %, dieťa zadarmo a široký výber destinácií s dostatočnými ubytovacími kapacitami. To sú výhody nákupu first moment zájazdov, ktoré sú medzi Slovákmi mimoriadne obľúbené.

Viac článkov

Najväčšia v Severnej Amerike: Mexiko založilo prírodnú rezerváciu okolo súostrovia Revillagigedo

Revillagigedo, Mexiko
30.11.2017

Mexiko vytvorilo obrovskú prírodnú rezerváciu v okolí sopečného súostrovia Revillagigedo, ktoré sa nachádza v Tichom oceáne, zhruba 400 kilometrov od pevniny. viac »

Dedko Večerníček by zaplakal: Jeho slávna chalúpka je na spadnutie

Dedko Večerníček by zaplakal:
28.11.2017

Národná kultúrna pamiatka (NKP) Dom ľudový v Novej Sedlici v Sninskom okrese, ktorý verejnosť pozná skôr ako chalúpku deda Večerníčka, chátra. Pred blížiacou sa zimou ju obec v súčinnosti s pamiatkarmi prikryla celtou. viac »

Egypt: Pri pobreží Alexandrie objavili tri lode z čias Rímskej ríše

Egypt: Pri pobreží Alexandrie
27.11.2017

Na lodiach našli aj tri zlaté mince datované do čias vlády prvého rímskeho cisára, ktorý panoval od roku 27 pred Kristom do roku 14 nášho letopočtu. viac »

Prehľad vianočných trhov: Slovenské mestá prinášajú overenú klasiku aj viacero noviniek

Prehľad vianočných trhov: Slovenské
26.11.2017

V Bratislave už zavládla pravá vianočná atmosféra. Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal v piatok podvečer rozsvietením 12 metrov vysokého vianočného stromčeka odštartoval mestské vianočné trhy. Varené vínko či iné dobroty si môžete vychutnať už aj v Prešove a Žiline, čoskoro k nim pribudnú ďalšie mestá po celom Slovensku. viac »

Nová letecká spoločnosť: Georgian Airways spojí Bratislavu a Tbilisi

Hlavné mesto Tbilisi, Gruzínsko
24.11.2017

Na Letisko M. R. Štefánika v Bratislave prichádza nová letecká spoločnosť! Gruzínsky dopravca Georgian Airways spustí od 27. marca 2018 novú pravidelnú priamu linku z Bratislavy do hlavného mesta Gruzínska Tbilisi a späť s frekvenciou 2 x týždenne, a to každý utorok a piatok. viac »

Začali stavať Tatranský ľadový dóm, na prvú lyžovačku sa stále čaká

Ľadové kráľovstvo v Tatrách:
23.11.2017

Najväčšiu atrakciu zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách - Tatranský ľadový dóm oficiálne sprístupnia širokej verejnosti 8. decembra, na jeho výstavbe sa už pracuje. viac »

Nová linka z Bratislavy: S Wizz Air DENNE do Londýna

Budova britského parlamentu v
22.11.2017

Wizz Air, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v strednej a východnej Európe, otvorí v lete priame letecké spojenie medzi Letiskom Bratislava a Londýnom-Lutonom. viac »

Varené vínko či punč vo Viedni: Na vianočné trhy v Rakúsku choďte autobusom

Varené vínko či punč
21.11.2017

V hlavnom meste Rakúska už začali vianočné trhy, ktoré sú obľúbeným výletom pre mnohých Slovákov. Nechajte tentokrát auto doma a spravte si výlet autobusom, lístky sú k dispozícii už od jedného eura. viac »

Taliansko: Taxikárom v Ríme ponúkajú kurzy angličtiny a dobrého správania

Taliansko: Taxikárom v Ríme
20.11.2017

Stovkám taxikárov zabezpečili úrady v talianskej metropole Rím výučbu angličtiny a zásad dobrého správania. Vedenie mesta vo štvrtok uviedlo, že zhruba 750 vodičov začne už čoskoro navštevovať dovedna osem kurzov "praktickej" angličtiny. Dostanú tiež lekcie dobrého správania aj inštrukcie, ako jednať so zákazníkmi tak, aby sa v Ríme cítili vítaní. viac »

Vianoce u susedov: Veľký prehľad adventných trhov v Dolnom Rakúsku

Vianoce u susedov: Veľký
16.11.2017

V predvianočnom období sa Dolné Rakúsko premieňa na krajinu adventných trhov. Nájdete ich takmer všade. Za hradnými a mestskými bránami, v starých zrúcaninách, vo vínnych uličkách, na námestiach a priamo v horách. Prinášame vám výber tých, ktoré vás určite očaria a prinesú nevšedné zážitky. Odporúčame navštíviť trhy na zámockých nádvoriach, vo vínnych pivničkách, remeselné i kováčske trhy a nevšedné trhy uprostred prírody. viac »


Sobota, 20. január. 2018. Meniny má Dalibor, Sebastián.

Ponuka zájazdov

Foto dňa