Turistické a cestovateľské informácie

Jednorazové plasty sú pohromou pre moria, Británia im vyhlásila vojnu

24.04.2018 |

Britská vláda plánuje zakázať predaj jednorazových plastových slamiek, miešadiel a vatových tyčiniek. K iniciatíve sa pridávajú aj hudobné festivaly, ktoré už na tomto ročníku nebudú používať plastové slamky. Postupne plánujú obmedziť aj plastové poháre, taniere či príbory.

Viac článkov

Z Košíc do sveta: Od nedele platí letný letový poriadok

Letisko Košice
23.03.2018

V nedeľu 25. marca vstupuje do platnosti letný letový poriadok na rok 2018. Pre letisko Košice prinesie viac letov na palubách sieťových leteckých dopravcov a veľmi atraktívnu ponuku dovolenkových destinácií. viac »

Slovenská jabloň z Bošáce je 6. najkrajším stromom v Európe, zvíťazil portugalský dub

Jabloň z Bošácej je
22.03.2018

Víťazom súťaže Európsky strom roka 2018 sa stal strom z Portugalska. Oznámili to v stredu v Bruseli organizátori v poradí už ôsmeho ročníka tejto internetovej súťaže. Súťažný strom zo Slovenska obsadil šieste miesto. viac »

Viac ako 300 miliónov ľudí vo svete slávi príchod perzského Nového roku

Na snímke muž s
22.03.2018

Viac ako 300 miliónov ľudí v rôznych častiach sveta slávi od utorka príchod perzského nového roku - sviatok Novrúz. Ide o starobylý sviatok, ktorý sa začína dňom jarnej rovnodennosti a slávi sa zvyčajne niekoľko dní. Oslavy Novrúzu sa konajú na Balkáne, v krajinách na pobreží Čierneho mora, na Kaukaze, v strednej Ázii, na Blízkom východe i ďalších oblastiach sveta. viac »

Najlepším mestom pre život sa opäť stala Viedeň, Bratislava je osemdesiata

Cestujeme do Viedne bez
21.03.2018

Titul mesta, ktoré ponúka najlepšiu kvalitu života, už deviatykrát po sebe získala rakúska metropola Viedeň. Podľa agentúry Reuters Bratislava skončila tento rok na 80. mieste. viac »

Predĺžený veľkonočný výlet je ideálny na cestovanie, najviac ľudí mieri k moru

Predĺžený veľkonočný výlet je
21.03.2018

Blížiaci sa predĺžený veľkonočný víkend výrazne podporil predaj leteniek a zájazdov v susednom Česku. Po vyhlásení Veľkého piatku za štátny sviatok pred tromi rokmi sa predaj oproti normálu zvýšil o štvrtinu a tento rok bude pravdepodobne ešte vyšší. Najobľúbenejšími destináciami sú Egypt, Spojené arabské emiráty a Kanárske ostrovy. Uviedol to portál idnes.cz. viac »

Fínsko a Nórsko chcú vybudovať arktickú železničnú trasu

Fínsko a Nórsko chcú
20.03.2018

Fínsko a Nórsko sa v piatok dohodli, že preskúmajú vybudovanie železničnej trasy medzi severným Fínskom a pobrežím Barentsovho mora. Takzvaná arktická trasa má prispieť k rozvoju obchodných vzťahov v danom regióne, informovala v piatok agentúra Reuters. viac »

Vyhynutie vzácneho tvora na spadnutie: Zomrel posledný samec nosorožca tuponosého

Sudán, posledný samec nosorožca
20.03.2018

V kenskej rezervácii Ol Pejeta v pondelok zomrel Sudán, posledný samec nosorožca tuponosého severného (Ceratotherium simum cottoni) na svete. Teraz tento vzácny živočíšny druh zastupuje len jeho dcéra Najin a jej dcéra Fatu, do ktorých vkladá nádej celý svet. Snáď sa vďaka nim a vyspelej vede podarí tento poddruh pred vyhynutím zachrániť aj bez samca. viac »

Prvý jarný deň je všade na Zemi rovnako dlhý a prináša pozoruhodný astronomický úkaz

Zodiakálne svetlo
20.03.2018

Na jarnej rovnodennosti je z astronomického hľadiska zaujímavé, že v túto chvíľu dopadajú lúče zo stredu slnečného kotúča priamo na zemský rovník. Teda ak by sme sa 20. marca napoludnie postavili na rovník, mali by sme slnko priamo v nadhlavníku a nevrhali by sme nijaký tieň. Prvý jarný deň je preto rovnako dlhý na všetkých miestach zemegule, slnko je nad obzorom 12 hodín a 5 minút. viac »

Eiffelova veža sa pripravuje na najväčší "lifting" v dejinách

EIFFELOVA VEŽA, PARÍŽ
17.03.2018

Eiffelova veža, ktorá patrí medzi najviac navštevované pamätihodnosti sveta, dostane - ako každých sedem rokov - nový náter. Francúzsky spravodajský kanál LCI napísal, že Eiffelovku čaká "najväčší lifting" jej existencie. viac »

Turisti ničia Tatry: Vyše 50 priestupkov za jediný deň

Turisti ničia Tatry: Vyše
16.03.2018

Odbor strážnej služby Správy Tatranského národného parku (TANAP) vykonal v Západných a Vysokých Tatrách monitorovaciu akciu, ktorej cieľom bolo dodržiavanie zákona o ochrane prírody a krajiny. Strážcovia prírody sa pritom zamerali na pohyb mimo platných turistických chodníkov, dohromady zistili desiatky porušení. viac »


Utorok, 24. apríl. 2018. Meniny má Juraj.

Ponuka zájazdov

Foto dňa