Turistické a cestovateľské informácie

Slovenský Leonardo da Vinci: Múzeum dopravy predstavuje svetoznámeho rodáka

21.06.2018 | | Hodnotenie článku: 5.00

Život a dielo vynálezcu a všestranného umelca Wolfganga von Kempelena prezentuje Múzeum dopravy v Bratislave. Jeho význam a dôležitosť potvrdzuje názov prvej súbornej výstavy o tejto historickej osobnosti Bratislavský Da Vinci.

Viac článkov

Lesné a horské studničky - užitočné otázky a odpovede

Lesné a horské studničky
09.05.2018

So stúpajúcou teplotou hľadá množstvo ľudí počas výletov občerstvenie v lesných a horských studničkách. Do akej miery je však voda v nich bezpečná, to približuje Úrad verejného zdravotníctva SR. viac »

Sklamanie v Egypte: V Tutanchamónovej hrobke sa skryté miestnosti nenachádzajú

Archeológovia v Egypte začali
08.05.2018

V hrobke faraóna Tutanchamona sa nenachádzajú nijaké predtým neznáme pohrebné komory. Nové radarové analýzy vyvrátili tézu o dvoch ďalších takýchto komorách v blízkosti miesta posledného odpočinku známeho egyptského faraóna, oznámilo v nedeľu podľa BBC egyptské ministerstvo pre starožitnosti. viac »

Slávny Tádž Mahal stráca farbu, najvyšší súd bije na poplach

Tádž Mahal, India
07.05.2018

Indický najvyšší súd poveril vládu, aby požiadala o zahraničnú pomoc a zastavila "znepokojivú zmenu farby" známej pamiatky Tádž Mahal. Slávne mauzóleum zo 17. storočia je postavené z bieleho mramoru a ďalších materiálov. Podľa súdu však stavba najprv zožltla a teraz miestami chytá farbu do hneda či zelena. Na príčine je znečistenie i hmyzí trus. viac »

K moru autobusom: RegioJet bude jazdiť do Chorvátska dvakrát týždenne

K moru autobusom: RegioJet
07.05.2018

Súkromný dopravca RegioJet posilní svoju sezónnu autobusovú linku z Bratislavy do Chorvátska. Oproti minulému roku ju bude prevádzkovať nie raz, ale dvakrát týždenne. Autobusy tak pôjdu z Bratislavy v piatok a tiež v utorok smerom do Chorvátska a v opačnom smere budú jazdiť v sobotu a stredu. viac »

Poľský LOT začal lietať z Budapešti priamo do New Yorku

Najfotografovanejším miestom sveta je
04.05.2018

Poľská národná letecká spoločnosť LOT vo štvrtok slávnostne otvorila nové priame pravidelné letecké spojenie medzi Budapešťou a New Yorkom. Podľa agentúry MTI sa tak po siedmich rokoch obnovilo letecké spojenie medzi USA a Maďarskom. viac »

Kežmarský a Spišský hrad cez víkend otvoria letnú turistickú sezónu

Spišský hrad
04.05.2018

Ďalšie dva hrady na Spiši cez víkend slávnostne otvoria svoje brány pred letnou turistickou sezónou. Na Spišskom hrade sa môžu návštevníci v sobotu 5. mája tešiť na rinčanie zbraní, salvy z diel, ladné pohyby tanečníc, ochutnávky v hradnej kuchyni či krik kata ozývajúci sa z hradnej mučiarne. TASR o tom informovala Dáša Uharčeková Pavúková zo Slovenského národného múzea Spišského múzea v Levoči. viac »

Liptovské more otvára sezónu

Liptovská Mara
03.05.2018

Liptovská Mara, alebo ako ju radi nazývajú domáci, „Liptovské more“, ponúka už takmer dva roky prvú verejnú marínu na Slovensku s profi zázemím pre milovníkov lodí a vodných športov. Otvorenie lodiarskej sezóny symbolickým rozuzlením lodného lana bude už nadchádzajúcu sobotu v Marine Liptov. viac »

Benátky sa snažia regulovať množstvo turistov špeciálnymi bránami

Benátky sa snažia regulovať
02.05.2018

Samospráva talianskych Benátok umiestnila dočasné brány na konce dvoch mostov ponad miestne kanály, aby bolo možné obmedzovať množstvo prechádzajúcich turistov v prípadoch, keď sa situácia stáva neúnosnou. Mimoriadne opatrenie bolo zavedené vzhľadom na očakávaný nápor návštevníkov počas minulého víkendu a nasledujúcich dvoch dní vrátane prvomájového Sviatku práce, informovala agentúra AP. viac »

Návštevníkov Slovenského raja pribúda, posilnia tam spoje

Roklina Kyseľ
30.04.2018

Národný park Slovenský raj je v jarnom období a najmä počas letnej sezóny čoraz vyhľadávanejšou turistickou destináciou. Jeho dostupnosť osobnými automobilmi je však limitovaná veľkosťou parkovísk v jednotlivých turistických centrách, na čo reaguje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš posilnením spojov. viac »

Aktivisti vyzvali vládu JAR, aby robila viac pre ochranu nosorožcov

Aktivisti vyzvali vládu, aby
27.04.2018

Skupina celebrít a známych aktivistov vrátane britského podnikateľa Richarda Bransona či britskej ochranárky Jane Goodallovej vyzvala vládu Juhoafrickej republiky (JAR), aby výraznejšie bojovala proti pytliackemu zabíjaniu nosorožcov. viac »


Štvrtok, 21. jún. 2018. Meniny má Alojz.

Ponuka zájazdov

Foto dňa