Turistické a cestovateľské informácie

Najnenávidenejší hotel súčasnosti je vo Švajčiarsku: Vedenie šikanovalo židovských hostí

16.08.2017 | | Hodnotenie článku: 2.43

Má síce priam nebeský názov a nachádza sa uprostred nádhernej panenskej prírody, apartmánový hotel Paradies v švajčiarskej Arose je však pre mnohých ľudí skôr stelesnením pekla na Zemi. Za všetko môže oficiálny oznam pri vstupe do spŕch.

Viac článkov

Boeing a Airbus majú konkurenciu: Vlastné lietadlo predstavilo Čína

Boeing a Airbus majú
10.05.2017

Skúšobný let z medzinárodného letiska v Šanghaji absolvovalo prvé veľké dopravné lietadlo čínskej výroby, ktoré by v budúcnosti mohlo konkurovať strojom od najväčších výrobcov určeným pre krátke a stredné trate, ako sú Boeing 737 a Airbus A320, informovala na svojej internetovej stránke BBC. viac »

FOTO Devín konečne v plnej kráse: Po deviatich rokoch opäť sprístupnili horný hrad

Hrad Devín
09.05.2017

Dlhých 104 mesiacov trvalo, kým verejnosti opäť sprístupnili horný hrad na Devíne v Bratislave. Ten bol z bezpečnostných dôvodov pre trhlinu v hradnom múre nad kamenným prístupovým schodiskom od septembra 2008 zatvorený. Návštevníci Devína si tak môžu vzácnu historickú a kultúrnu pamiatku konečne opäť vychutnať v plnej kráse. viac »

Chorvátsky Dubrovník: Ako sa žilo za mohutnými hradbami v čase jeho rozmachu?

Zábery z nového chorvátskeho
03.05.2017

Dubrovník – perla Jadranu, svetové dedičstvo UNESCO, jedno z najkrajších chorvátskych miest, obľúbená turistická destinácia. Všetci ho poznáme, ale kto z nás vie niečo o jeho histórií? Prečo je toto mesto obohnané dvojkilometrovými vysokými hradbami? Kto za nimi žil a pred kým ho chránili? viac »

VIDEO 5 hviezdičiek na koľajách: Od mája premáva najluxusnejší vlak sveta

Luxusný japonský vlak Shiki-Shima
02.05.2017

Na Slovensku musíme byť pri cestovaní po železnici pripravení na rôzne nemilé prekvapenia, v Japonsku je to však ten najlepší spôsob dopravy. Vlaky sú rýchle, presné, čisté a pohodlné. Odvčera však v krajine vychádzajúceho slnka premáva taký, ktorý je aj na miestne pomery skutočným unikátom. viac »

Svokra Európy: Rakúsko si pripomína jednu z najvýznamnejších žien dejín

Rakúsko si pripomína 300.
26.04.2017

V máji uplynie 300 rokov od narodenia jednej z najvýznamnejších žien európskych dejín. Cisárovnú Máriu Teréziu si Rakúsko pripomína na štyroch výstavách vo Viedni a Dolnom Rakúsku, jednu z nich môžete navštíviť neďaleko slovenských hraníc - v priestoroch nádherného zámku Schloss Hof, ktorý bol jej vidieckym sídlom. viac »

Skúsený cestovateľ na Slovensku: V Bratislave som zažil jednu z najhorších nocí v živote

Skúsený cestovateľ na Slovensku:
21.04.2017

Bloger a fotograf Dev pochádza z Naí Dillí, no od roku 2015 je takmer neustále na cestách. V rámci svojho spoznávania Európy navštívil cez Veľkú noc aj Slovensko. Naša krajina sa mu však neukázala práve v najlepšom svetle. V Bratislave zažil noc, na ktorú len tak ľahko nezabudne. viac »

OBRAZOM Slovenský kras vo svojej najkrajšej podobe

Zádielska tiesňava, Slovenský kras
20.04.2017

Vyzerá to tak, že sa na Slovensko opäť vrátila zima. Príroda nám však v uplynulých dňoch ukázala aj svoju veselšiu jarnú tvár, a tak si ju v týchto chladných dňoch pripomeňme aspoň obrazom. Napríklad fotografiami nádhernej Zádielskej tiesňavy v Slovenskom krase. viac »

Ministerstvo varuje pred dovolenkou v Egypte: V krajine platí výnimočný stav

Ministerstvo varuje pred dovolenkou
19.04.2017

Priemerná teplota dosahuje v egyptských letoviskách v máji až 29 stupňov, a to je veľké lákadlo pre všetkých, ktorí sa už nevedia dočkať slnka a mora. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) však varuje, že by ste tento rok mali návštevu niektorých častí tejto severoafrickej krajiny dobre zvážiť. viac »

Veľká noc vo svete: Šibačke konkurujú ďalšie zaujímavé zvyky

Muž zdobí strom veľkonočnými
17.04.2017

Počas veľkonočných sviatkov zostáva doma menej ľudí ako na Vianoce, keď si chceme vychutnať súkromnú atmosféru a spoločnosť svojich blízkych. Jarné oslavy však čoraz častejšie trávime na dovolenkách a počas nich môžeme spoznať aj neobvyklé veľkonočné tradície vo svete. Nie sme totiž jediní, kto dokáže turistov prekvapiť šibačkou a polievačkou. viac »

Kam utiecť pred šibačkou: Najlepšie ďaleko do bezpečia

Električka, Lisabon, Portugalsko
13.04.2017

Prútené korbáče, studená voda, šialené naháňačky či niekedy aj skutočne stresujúce a siahodlhé prípravy slávnostného menu. Nie každému sa chce tráviť vzácnych pár dní voľna práve tradičným občakávaním šibačov a polievačov. Najmä teda ženskému pokoleniu isto nie. Čo takto zbaliť seba alebo aj celú rodinu a zaletieť si niekam, kde vás tradície nedobehnú? viac »


Štvrtok, 17. august. 2017. Meniny má Milica.

Ponuka zájazdov

Foto dňa