Cestovateľské tipy pre ženy

Nezatvárajme oči – Krajiny, ktoré neboli stvorené pre ženy

04.11.2014 | | Hodnotenie článku: 4.96

Či už je to spoločnosťou, kultúrou, alebo len čistou zlobou niektorých ľudí, v určitých krajinách si človek musí dať väčší pozor. Teraz nehovoríme o malých zlodejoch, ale o násilnostiach, ktoré sú vo väčšine prípadov prehliadané a môžu zasiahnuť nie len domácich, ale aj turistov. O niečo horšie ste na tom, ak ste žena a nebodaj cestujete sama. Každý rok sú znásilnené a zabité stovky žien, ktoré sa vybrali do krajín, o ktorých kultúre a spoločnosti nevedeli dosť a zaplatili za to najvyššiu cenu.

Viac článkov

Ako chutí Paríž: Mekka labužníkov

Arc de Triomphe du
13.11.2012

FRANCÚZSKO - Ak ste v Paríži, pripravte sa na útok vôní. Nielen tých parfumových, ale aj tých, z ktorých okamžite vyhladnete. viac »

Jesenná Budapešť - kráska na Dunaji v záplave farieb

Maďarský parlament v Budapešti
11.11.2012

MAĎARSKO - Metropola Maďarska má turistom čo ponúknuť po celý rok. V lete slnkom zaliata ponúka výbornú príležitosť na spoznávanie aj tých najnenápadnejších zákutí mesta, romantická zima ich zase zahalí do snehovej prikrývky. Jeseň je však správnym obdobím pre všetkých, ktorí chcú jednu z krások na Dunaji vidieť v nezabudnuteľnom farebnom šate. viac »

Florencia ako mekka umenia

Florencia, Taliansko
09.10.2012

TALIANSKO - Florencia bola, je a zrejme vždy bude spájaná s architektúrou a umením. Toto hlavné mesto Toskánska, zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, musí každoročne zvládnuť nápor miliónov návštevníkov. viac »

Jesenné výlety nielen pre dámy

Verona, Taliansko
05.10.2012

Víkendovú prestávku počas pracovného týždňa môžete využiť nielen na jesenné upratovanie či zaváranie, ale aj na návštevu zaujímavých miest. viac »

Tip na víkend: Viedenská výstava Sissi na Korfu

výstava Sissi na Korfu,
27.09.2012

RAKÚSKO - Pri príležitosti 175. výročia narodenia rakúskej cisárovnej Alžbety, známej ako Sissi, pripravil viedenský Hofmobiliendepot výstavu Sissi na Korfu. Tá sa sústreďuje predovšetkým na jej záujem o cestovanie, nové kultúry, filozofiu, archeológiu i lásku k prírode. Vďaka zachovanej podrobnej dokumentácii prináša Hofmobiliendepot významnú časť života rakúskej cisárovnej prostredníctvom zriedka vystavovaných exponátov, ktoré pochádzajú prevažne z vlastnej zbierky depozitáru. viac »

Ženská noc na hrade Červený Kameň

Ženská noc na hrade
22.08.2012

SLOVENSKO - Nepoznanú minulosť vznešeného pokolenia šľachticov je možné odhaliť v druhej časti nočných prehliadok. Príbeh pod názvom Ženy z rodu Pálffy pokračuje 25. augusta 2012 na hrade Červený Kameň. viac »

Tip na víkend: Festival módy a fotografie vo Viedni

Festival módy a fotografie
29.05.2012

RAKÚSKO - Móda a fotografia láka do Viedne v dňoch od 29. mája (utorok) do 5. júna (utorok) na akciu festival for fashion & photography. Podujatie ponúkne rozsiahly program venovaný móde a fotografii. viac »

Máj, lásky čas v talianskej Verone

Verona, Taliansko
24.05.2012

TALIANSKO - Chcete prekvapiť svoju polovičku romantickým májovým víkendom spojeným s krásami historického mesta? Nie je nič krajšie ako severotalianske mesto Verona, v ktorom sa odohrala aj jedna z najväčších shakespearovských lások - Rómeo a Júlia. viac »

Zamilujte sa vo Florencii

Florencia, Taliansko
16.04.2012

TALIANSKO - Florencia - to je umenie, literatúra, vynikajúca talianska kuchyňa, najlepšie talianske vína a... láska. Vo Florencii je veľmi ľahké sa zamilovať a to nielen do osôb opačného pohlavia, ale dokonca aj do jedla, nápojov, obrazov či stavieb. Každý si tu nájde nejakú tú lásku... viac »

Najlepšie tipy na jarné výlety

Kvitnúce japonské čerešne, Washington
27.03.2012

S jarou prichádza aj nepremožiteľná chuť spoznávať nové lokality. Tie bližšie i vzdialenejšie sme pre vás zosumarizovali do jedného balíka, v ktorom nájdete šesť najlepších nápadov, kam s pribúdajúcimi teplotami vyraziť. viac »


Utorok, 17. júl. 2018. Meniny má Bohuslav.

Ponuka zájazdov

Foto dňa