Cestovateľské tipy pre ženy

Nezatvárajme oči – Krajiny, ktoré neboli stvorené pre ženy

04.11.2014 | | Hodnotenie článku: 4.96

Či už je to spoločnosťou, kultúrou, alebo len čistou zlobou niektorých ľudí, v určitých krajinách si človek musí dať väčší pozor. Teraz nehovoríme o malých zlodejoch, ale o násilnostiach, ktoré sú vo väčšine prípadov prehliadané a môžu zasiahnuť nie len domácich, ale aj turistov. O niečo horšie ste na tom, ak ste žena a nebodaj cestujete sama. Každý rok sú znásilnené a zabité stovky žien, ktoré sa vybrali do krajín, o ktorých kultúre a spoločnosti nevedeli dosť a zaplatili za to najvyššiu cenu.

Viac článkov

Čo sa nosí v New Yorku

Čo sa nosí v
16.02.2011

SPOJENÉ ŠTÁTY - Tohtoročná tuhá zima inšpirovala návrhárov pri tvorbe kolekcie na zimnú sezónu 2011/2012. viac »

Papierová taška a lá Chanel

Papierová taška a lá
10.02.2011

V Tokiu, ktoré najmä my ženy poznáme ako ázijskú Mekku ľudí závislých od módy, keďže tiež rady a veľa nakupujeme, už životný štýl ´nakupuj, pokiaľ neodpadneš´, začal byť nielen pasé, ale aj na smiech. viac »

Aj ženy majú svoje dni...

Aj ženy majú svoje
24.01.2011

Trmácali ste sa aspoň raz v živote preplneným autobusom počas svojich dní? Ak áno, určite mi dáte za pravdu, že jeden týždeň v mesiaci sa nám, ženám, cestuje horšie ako inokedy. Našťastie však stále platí, že my ovládame svoj cyklus, nie on nás - no všetko s mierou a rozumne. viac »

Kráľovstvo moci Petrohrad

Petrohrad
06.01.2011

RUSKO - V nehostinných podmienkach, blízko močiarov a veľmi ďaleko od úrodnej pôdy – na tomto mieste prikázal v roku 1703 cár Peter I. Veľký postaviť mesto, pred ktorým mal skloniť hlavu celý svet. viac »

Ochutnajte Miami!

Ochutnajte Miami!
02.01.2011

SPOJENÉ ŠTÁTY - Floridská metropola Miami v sebe zahŕňa retro šarm Miami Beach, nezbednú príťažlivosť South Beach, chladnú eleganciu Coral Gables, tlmenú zábavu Coconut Grove a ešte oveľa viac... viac »

ZA NÁKUPMI Luxusné šaty cez internet

ZA NÁKUPMI Luxusné šaty
18.11.2010

SPOJENÉ ŠTÁTY - Milé cestovateľky, určite ste sa už neraz stretli s tým, že ste na nejakú dôležitú udalosť vo vašom živote nemali čo na seba. Šatník ste prevrátili hore nohami, všetko ste vyskúšali aj niekoľkokrát, a predsa ste nič vhodné nenašli. viac »

Lacné nakupovanie v New Yorku

Lacné nakupovanie v New
31.10.2010

SPOJENÉ ŠTÁTY - New York City je mesto plné protikladov. Na jednej strane je jedným z najdrahších miest na svete, na strane druhej ponúka pre tých, ktorí zháňajú lacné obchody, nákupný raj. viac »

CESTOVATEĽKA Stop minisukniam

CESTOVATEĽKA Stop minisukniam
27.10.2010

TALIANSKO/ video - Milé cestovateľky, čo by ste povedali na to, keby sme nemohli nosiť minisukne a vôbec žiadne krátke sukne? To sa pravdepodobne stane ženám v talianskom prímorskom mestečku Castellammare di Stabia. viac »

CESTOVATEĽKA Ako chutí Saigon

CESTOVATEĽKA Ako chutí Saigon
25.10.2010

VIETNAM/ video - Keď sa povedalo Vietnam, predstavila som si tržnicu, tovar z dielne „original fake“, krajinu rezancového typu niekde v Indočíne a amerických vojakov v džungli... viac »

CESTOVATEĽKA Víkendové potulky po Bruseli

Brusel
24.10.2010

BELGICKO/ video - Hlavné mesto Belgicka a zároveň sídlo Európskej únie má svoju unikátnu atmosféru a turistom ponúka množstvo zaujímavých pamiatok na obdivovanie. Ak sa vyberiete na predĺžený víkend do Bruselu, rozhodne neoľutujete. viac »


Štvrtok, 19. júl. 2018. Meniny má Dušana.

Ponuka zájazdov

Foto dňa