Rady a tipy pre cestovateľov

Jednoduchšie plánovanie ciest či dovolenky: Google sprístupňuje služby Letenky a Destinácie

14.09.2017 |

V dnešnej dobe sa proces plánovania dovolenky začína na webe. Google Slovákom sprístupňuje svoje dve cestovateľské služby, takže odteraz môže byť dovolenkový plán realitou opäť o niečo jednoduchší a rýchlejší. Prvou je služba Letenky Google, vďaka ktorej budú môcť používatelia vyhľadať lacné letenky do vysnívanej destinácie, druhou je služba Destinácie na Googli, ktorá zas poskytuje užitočné cestovateľské informácie na kartách v mobile, vrátane cien ubytovania, či miestnych atrakcií, ktoré jednoducho treba vidieť.

Viac článkov

Prvýkrát na výletnej lodi: Všetko, čo ste vždy chceli vedieť o dovolenke na mori

Prvýkrát na výletnej lodi:
08.09.2017

Čo, ako, kde, kam? Dnes vám odpovieme na všetko, na čo si môžete spomenúť a čo by ste naozaj chceli vedieť pred prvou okružnou plavbou. viac »

Tipy na originálne denníky: Takto na svoje cesty nikdy nezabudnete

Tipy na originálne denníky:
31.07.2017

Keď ste dlho na cestách alebo máte za sebou veľa dovoleniek, časom sa vám začnú jednotlivé krajiny a zážitky zlievať dokopy. Aby ste si na ne uchovali peknú spomienku, mali by ste si po vzore iných cestovateľov založiť malý diár. Do neho si môžete okrem zapisovania niektorých momentov z ciest pridávať aj drobnosti, ktoré urobia práve ten váš diár jedinečným. viac »

10 tipov, ako si poradiť so strachom z lietania

10 tipov, ako si
25.07.2017

Ľudia sa najčastejšie boja lietania najmä vtedy, keď využívajú tento spôsob dopravy po prvýkrát. Obvykle z nich však aj vtedy obava spadne v momente, keď sa lietadlo odlepí od zeme a nájde si stabilnú polohu. Niektorí sa však ani vtedy neupokoja a veľký stres prežívajú pred každý letom. Práve pre nich je určených niekoľko techník, ktoré im pomôžu s ich problémom. viac »

Návod, ako si s kreditkou užijete dovolenku a ešte aj ušetríte

S kreditnou kartou je
24.07.2017

Letné dovolenkové obdobie je tu a my vám prinášame návod, ako ho prežiť bez starostí, a ako maximálne využiť všetky výhody, ktoré vám ponúka kreditná karta. Poradíme vám ako pohodlne a bezpečne využívať služby medzinárodnej kreditnej karty Mastercard World od VÚB v obchodoch, ale aj e-shopoch a ako mať financie pod kontrolou aj v zahraničí. viac »

Lekár radí: Ako zvládnuť dlhú cestu a čo zbaliť do lekárničky na dovolenku?

Lekár radí: Ako zvládnuť
20.07.2017

Obdobie letných dovoleniek je v plnom prúde a mnohí Slováci sa vyberú na dovolenku autom či autobusom do okolitých krajín alebo k „slovenskému moru“, do Chorvátska. Treba však myslieť dopredu a pripraviť sa na dlhšiu a vyčerpávajúcu cestu, a to hlavne ľudia so zdravotnými ťažkosťami. viac »

Radíme: Čo robiť, ak vám na dovolenke ukradnú alebo vykradnú auto

Radíme: Čo robiť, ak
18.07.2017

Pricestovali ste na dovolenku autom a v zahraničí vám ho ukradli? Aj keď pre každého vodiča je to určite stresová situácia, netreba panikáriť. Ak vám ukradnú auto, nečakajte a krádež ihneď nahláste polícii a následne svojej poisťovni. Preplatenie škody za ukradnuté auto si môžete nárokovať z havarijného poistenia. Táto poistka kryje aj škody spôsobené krádežou výbavy vozidla. viac »

Odborník radí: Vývoj kurzov praje týmto destináciám

Odborník radí: Vývoj kurzov
15.07.2017

Ak sa chystáte dovolenkovať mimo eurozóny, veľký vplyv na vaše náklady bude mať aktuálny výmenný kurz. Ktoré krajiny sú z tohto pohľadu výhodné a v ktorých si za euro kúpite tento rok menej? Na to sa pozrel ekonóm Marek Gábriš. viac »

Dovolenka s deťmi: S našimi radami zvládnu lietanie aj tí najmenší

Dovolenka s deťmi: S
13.07.2017

Bez lietania sa dnes pri cestách na dovolenku zaobídeme málokedy. Stalo sa bežnou súčasťou moderného života a prekážkou nemusí byť ani čerstvý prírastok do rodiny. Lietanie deťom nespôsobuje žiadne zdravotné komplikácie, dokonca ho znášajú lepšie než zdĺhavé cesty v aute. Letecké spoločnosti okrem toho väčšinou vychádzajú rodinám s malými deťmi v ústrety. Pokiaľ vás ale ani toto neupokojilo a chcete byť na cestu s vašimi ratolesťami čo najlepšie pripravení, máme pre vás štyri rady, vďaka ktorým sa nebudete trápiť pred náročným presunom na rodinnú dovolenku. viac »

Zdravie na prvom mieste: S takýmito chorobami radšej nelietajte

Zdravie na prvom mieste:
07.07.2017

Letecká doprava patrí k tým najpohodlnejším a najrýchlejším spôsobom presunu pre cestovateľov. Zatiaľ čo pre zdravý organizmus nepredstavuje žiadne problémy, pri niektorých ochoreniach by ste si mali dávať pozor a v niektorých prípadoch dokonca aj zvážiť, či by nebolo lepšie cestu odložiť. viac »

10 najčastejších chýb dovolenkárov pred odletom do zahraničia

10 najčastejších chýb dovolenkárov
04.07.2017

Obdobie od polovice júna do polovice septembra je na letisku najvyťaženejším dovolenkovým obdobím, keď ku pravidelným linkám pribúdajú aj nepravidelné dovolenkové charterové lety. Pre mnohých cestujúcich sa však každý rok dovolenka skončí skôr, ako vôbec čakala. A to len kvôli chybám, ktorým sa dá veľmi ľahko vyhnúť. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 24. september. 2017. Meniny má Ľuboš, Ľubor.