Exotická dovolenka

Mladí Slováci navštívili Pukhet: Toto vás čaká a neminie na slávnom thajskom ostrove

16.04.2018 | | Hodnotenie článku: 3.67

Sympatická dvojica Katka a Peter sa nedávno vrátili z cesty po Thajsku. Keďže pred cestovaním do tejto krajiny veľa ucelených informácií nenašli, rozhodli sa podeliť so svojimi zážitkami s čitateľmi. Ich tipy a triky rozhodne musíte poznať.

Viac článkov
Zanzibar – domov aromatických

FOTO Zanzibar – domov aromatických korenín a jedinečnej kultúry

20.09.2017 | 

Zanzibar je autonómny štát, ktorý spadá pod správu Tanzánie. Jeho brehy obmýva Indický oceán a okrem turizmu je tu hlavným zdrojom obživy pestovanie korenín. Práve odtiaľto pochádza značná časť produkcie škorice, čierneho korenia, bobkového listu alebo muškátového orieška. Z toho dôvodu Zanzibar často prezývajú aj voňavým ostrovom, ktorý vás príjemne prekvapí tým, ako jeho domáci obyvatelia často lipnú na tradíciách. Tie im pomáhajú prekonať niekedy neľahký osud a hlavne pripraviť atraktívnu pôdu pre zvedavých turistov.

Dračie vrchy, Juhoafrická republika

FOTO Skryté drahokamy Južnej Afriky: Tieto miesta raz musíte vidieť

04.06.2017 | 

Energia, ktorá prúdi celou Južnou Afrikou, je neuveriteľne silná. Každý cestovateľ vám potvrdí, že na tomto kúsku sveta panuje iná atmosféra, vďaka ktorej sa medzi ľuďmi zotierajú všetky rozdiely. Najlepšiu atmosféru pochopiteľne zažijete mimo veľkomiest. Vyberte sa preto po stopách tých odvážnejších a objavte aj skryté poklady tejto krajiny, o ktorých nevie až tak veľa turistov.

Veľkonočný ostrov

Veľkonočný ostrov - oveľa viac než len tajomné sochy

02.04.2018 | 

Pri zmienke o Veľkonočnom ostrove sa vám ako prvá vec istotne vybaví obraz obrovských sôch, ktoré sú dodnes opradené mnohými tajomstvami. Potrvá zrejme ešte mnoho rokov, pokiaľ sa podarí odhaliť ich pôvodný význam. Ostrov však nie je známy iba kvôli tejto mystickej atrakcii. Cestovatelia si prídu na svoje aj vďaka iným zaujímavostiam, ktoré robia tento kus sveta tak atraktívny.

Dominikánska republika

Veľká noc v exotike: Sviatky jari slávia aj v Dominikánskej republike

30.03.2018 | 

Veľkonočné sviatky vychádzajú tento rok na koniec marca a Dominikánska republika sa tak po februárových karnevaloch pripravuje na ďalšie oslavy. Život v tejto karibskej krajine je úzko spätý s katolíckou vierou, ku ktorej sa hlási 86 percent obyvateľov. Počas tzv. svätého týždňa miestni dodržujú kresťanské tradície a upevňujú svoju vieru v Boha.

Thajsko

Mladí Slováci navštívili Pukhet: Toto vás čaká a neminie na slávnom thajskom ostrove

16.04.2018 | 

Sympatická dvojica Katka a Peter sa nedávno vrátili z cesty po Thajsku. Keďže pred cestovaním do tejto krajiny veľa ucelených informácií nenašli, rozhodli sa podeliť so svojimi zážitkami s čitateľmi. Ich tipy a triky rozhodne musíte poznať.

Pláž Maya,Thajsko

Thajsko z dôvodu ochrany prírody dočasne uzatvorí svetoznámu pláž Maya

05.04.2018 | 

Thajské úrady nariadili dočasné uzavretie pláže Maya na ostrove Ko Phi Phi Le. Pláž bude uzavretá od júna štyri mesiace, pričom cieľom tohto opatrenia je zastaviť jej poškodzovanie turistami, informovala vo štvrtok stanica BBC.

Antigua a Barbuda

FOTO Antigua a Barbuda – neobjavené perly Karibiku

10.11.2017 | 

Kuba, Dominikánska republika a iné nádherné krajiny v Karibiku sú už cestovateľom dobre známe, preto začali hľadať nové miesta, ktoré by stáli za návštevu. Čoraz väčšej obľube sa teší dvojica ostrovov Antigua a Barbuda, ktoré spolu s menšou a kvôli skalnatému terénu neobývanou Redondou tvoria jeden štát.

Dominikánska republika

FOTO Orlia zátoka: Jeden z posledných rajov na Zemi

27.09.2017 | 

Pláž Bahía de las Águilas leží asi 300 kilometrov západne od hlavného mesta Santo Domingo. Je súčasťou národného parku Jaragua v provincii Pedernales a súčasne i Biosferickou rezerváciou UNESCO.

Šalamúnove ostrovy – raj,

Šalamúnove ostrovy – raj, ktorý sa stráca kvôli globálnemu otepľovaniu

23.03.2018 | 

Pred niekoľkými rokmi prebehla masívna kampaň o tom, že Maledivy raz môžu kvôli globálnemu otepľovaniu úplne zmiznúť z mapy. Rovnaký problém však ešte vo väčšej miere trápi Šalamúnove ostrovy. Tento raj na zemi, kde nám príroda ukazuje svoje najväčšie čaro, postupne prichádza o niektoré svoje časti. Hladina Tichého oceánu sa pomaly zvyšuje a kvôli tomu sme už prišli o pár menších ostrovčekov tohto súostrovia.

Fidži

Tropické Fidži – 300 ostrovov exotickej zábavy

24.01.2018 | 

Fidži sa nachádza v Tichom oceáne a pozostáva z vyše tristo ostrovov. Len sto z nich je permanentne obývaných, aj ostatné však môžete navštevovať kvôli krásnej prírode alebo ak hľadáte trochu súkromia. Istá časť z nich bola ešte v 19. storočí osídlená len divochmi.

Wuyuan - najkrajší vidiek v Číne

Oblasť Wuyuan , Čína
10.03.2018

Dlhá a spletitá história Číny dala krajine veľa, skutočne veľa prelomových poznatkov, objavov a obdivuhodných pamiatok. Niektoré mestá a oblasti prispeli k formovaniu čínskeho kultúrneho dedičstva viac, iné menej. Možno by vám ani len nenapadlo, že pomerne malá, nenápadná oblasť Wuyuan sa radí medzi tie kľúčové. Rozprestiera sa síce v náročnom teréne, tak trochu izolovaná pred svetom, to jej však nebránilo, aby sa stala kolískou prelomovej kultúry Huizhou. viac »

V Číne vznikne chránené územie pre pandy veľké, bude mať až dva milióny hektárov

V Číne vznikne chránené
09.03.2018

Čína vybuduje v provincii S’-čchuan rozsiahle chránené územie pre pandy veľké. Vo štvrtok o tom informovalo ministerstvo lesného hospodárstva s tým, že tamojšia provinčná vláda podpísala zmluvu s Bank of China, ktorá sa do vybudovania Národného parku pandy veľkej zaviazala investovať najmenej 10 miliárd čínskych jüanov (v prepočte zhruba 1,2 miliardy eur). Chránené územie bude mať rozlohu dva milióny hektárov, čo je vyše dvakrát viac ako Yellowstonský národný park v USA. Park by mali vybudovať do roku 2023. viac »

Posvätné mesto Teotihuacán - nekonečná studnica záhad a tajomstiev

Posvätné mesto Teotihuacán, Mexiko
09.03.2018

V Mexiku sa najviac turistov zaujíma o typické prímorské letoviská, ktoré ponúkajú exotické pláže a kvalitné hotelové služby. Hneď po nich však upriamujú pozornosť na dávne dejiny tejto krajiny. V Mexiku sa podarilo uchovať niekoľko zaujímavých historických stavieb, najviac medzi nimi vyniká posvätné mesto Teotihuacán s jeho tajomnými pyramídami. viac »

Kostarika - dovolenka ako z katalógu

Kostarika
01.03.2018

Leto je síce ešte ďaleko, no na plánovanie dovolenky nie je nikdy príliš skoro. Ak túžite po rajskom odpočinku na bielych plážach lemovaných tyrkysovým morom, zvážte Kostariku. Jej rezorty sú ako vystrihnuté z katalógu. viac »

Cesta nekonečnou stepou: Táto FOTOREPORTÁŽ vás chytí za srdce

Mongolsko
25.02.2018

Keď som bola malá, zbierala som poštové známky. Tie najkrajšie boli pre mňa z Mongolska. Zobrazovali na zelenej lúke pasúce sa ovečky, kozy a štíhle kone. Pri okrúhlej bielej jurte stáli krásni ľudia s úzkymi očami odetí vo farebných kabátoch a vyšívaných čižmách. Vtedy mi vôbec nenapadlo, že keď budem veľká, uvidím tie obrázky na vlastné oči. Známky však nezachytili nekonečnosť, ľudoprázdnosť a priestrannosť jednej z najredšie zaľudnených krajín na svete. Nepodali to, ako slobodne a zároveň aj stratene sa človek cíti v spleti prašných cestičiek bez akýchkoľvek smerovníkov. viac »


Streda, 25. apríl. 2018. Meniny má Marek.

Ponuka zájazdov

Foto dňa