Pikantné varovanie turistického strediska: V horúčavách sa stráňte sexu

Zátoka Taganga pri meste
19.08.2018

Obyvatelia a návštevníci kolumbijského prímorského mesta Santa Marta, ktoré je nesmierne obľúbenou turistickou destináciou, by sa mali v súčasných veľkých horúčavách zo zdravotných dôvodov počas celého dňa strániť sexu. viac »

Stalinský gulag na vlastnej koži: Navštívili sme akmolský pracovný tábor žien zradcov národa

Akmolský pracovný tábor žien
17.08.2018

Dve Češky a jedna občianka Československa z medzivojnového obdobia sú na zozname väzenkýň v bývalom ALŽIR-e (Akmolskom pracovnom tábore žien zradcov vlasti). Na mieste bývalého stalinského ženského gulagu pri obci Akmol (predtým Malinovka) neďaleko kazašskej metropoly Astana je v súčasnosti Pamätné miesto ALŽIR, zriadené 31. mája 2007 z iniciatívy kazašského prezidenta Nursultana Nazarbajeva. viac »

Začala sa obnova fasády najstaršej budovy divadla na Slovensku

Trnavské divadlo
17.08.2018

udova Divadla Jána Palárika v Trnave bude mať ešte do zimy obnovenú fasádu. Stavebná spoločnosť z Nitry začala s prácami za 176 000 eur v pondelok, trvať by mali do konca novembra. Budovu divadla v Trnave postavili v roku 1831 vedľa hostinca U čierneho orla, pôvodnému účelu slúži dodnes. Je tak najstaršou divadelnou budovou na Slovensku, ktorá stále slúži Tálii. viac »

10 tipov, ako efektívne zbaliť kufor na dovolenku

Zbaliť sa na dovolenku
17.08.2018

Zvádzate pred každou dovolenkou veľký boj s vašim kufrom? Alebo je pre vás ešte ťažšie pobaliť sa na cestu späť domov? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu správne sa pobaliť a efektívne využiť každý voľný priestor. viac »

Nízka hladina Dunaja spôsobuje problémy aj lodiam s turistami

Bratislava
16.08.2018

Nízka hladina rieky Dunaj pre horúčavy a nedostatok zrážok spôsobuje okrem nákladných lodí problémy aj lodiam s turistami. Väčšie kabínkové lode stoja v Budapešti alebo vo Viedni a výlety do Bratislavy nahrádzajú autobusovou dopravou. Pre TASR to potvrdila Bratislavská organizácia cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB). viac »


Turecko je späť: Príjmy z cestovného ruchu vzrástli v 1. polroku o vyše 30 %

Istanbul, Turecko
17.08.2018 | 

Turecký cestovný ruch zaznamenal úspešný 1. polrok, keď počet zahraničných návštevníkov vzrástol o vyše 30 % a zhruba rovnakým tempom sa ...

Začala sa obnova fasády najstaršej budovy divadla na Slovensku

Trnavské divadlo
17.08.2018 | 

udova Divadla Jána Palárika v Trnave bude mať ešte do zimy obnovenú fasádu. Stavebná spoločnosť z Nitry začala s prácami za 176 000 eur ...

Nedeľa, 19. august. 2018. Meniny má Lýdia.

Foto dňa