Skvelá správa pre cestovateľov: Odteraz sa do Vietnamu dostanete ľahšie

03.02.2017 |   |    | 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR informuje Slovákov, že občania zo 40 krajín môžu od 1. februára požiadať o elektronické víza. Do tohto zoznamu je zahrnuté i Slovensko. Rezort diplomacie o tom informuje na svojej internetovej stránke."Žiadatelia sú povinní vyplniť formulár, ktorý je dostupný v anglickom jazyku na viacerých webových stránkach vízových centier. Po vyplnení formulára bude pridelené heslo spolu so žiadosťou o úhradu správneho poplatku, ktorý je pri jednom vstupe 25 USD (vyše 23 eur) a pri viacerých vstupoch 50 USD (vyše 46 eur)," uvádza sa na stránke rezortu.

Ako ďalej ministerstvo informuje, proces vybavovania trvá tri pracovné dni. Úspešní žiadatelia si môžu vytlačiť svoje víza, ktoré je potrebné preukázať pri vstupe do Vietnamu.  Návštevníkom s elektronickými vízami je povolený vstup na medzinárodných letiskách vo Vietname, cez medzinárodné hraničné priechody a cez medzinárodné morské prístavy.

Nový systém elektronických víz nepožaduje od návštevníkov žiadny dodatkový garančný list alebo pozvanie tak, ako ten predchádzajúci. Od vízovej povinnosti pri vstupe do Vietnamu sú oslobodení občania krajín ASEAN, Rusko, Japonsko, Kórea, Dánsko, Nórsko, Švédsko, Bielorusko, Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Nemecko, Španielsko a Taliansko.

Ministerstvo zároveň dodáva, že aj naďalej je možné požiadať o vízum na vietnamskom veľvyslanectve v príslušnej krajine.

Zdielať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Piatok, 23. apríl. 2021. Meniny má Vojtech.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa