Jeden deň v Bangkoku: Najväčšie lákadlá stihnete preskúmať aj za 24 hodín

2024-05-20 12:00:00 |   |    | 

Vitajte v Bangkoku, fascinujúcej metropole, kde sa stretávajú tradičné thajské korene s moderným mestským pulzom. Mesto, ktoré nikdy nespí, ponúka nespočetné množstvo miest na objavovanie. Jeden deň je po pravde na obhliadku mesta málo, no aj za tak krátky čas môžete nasať jeho atmosféru a spoznať niektoré kultúrne pamiatky. 

Kráľovský palác

Kráľovský palác je jedným z najikonickejších miest v Bangkoku a domovom Chrámu Smaragdového Budhu, ktorý je zasvätený najsvätejšej budhistickej relikvii v Thajsku. Tento komplex je obrovský a dokážete sa po ňom túlať aj pol dňa. Ak však máte v meste len jeden deň alebo paláce nevyhľadávate, zamierte radšej do malebnejších chrámov Wat Pho alebo Wat Arun.

 

Wat Pho

Tento prekrásne zdobený chrám je jedným z najvýznamnejších a najstarších chrámov v Bangkoku. Ponúka návštevníkom bohatú kombináciu histórie, architektúry a duchovného významu.

Je domovom jedného z najväčších ležiacich Budhov na svete. Jeho obrovská postava má dĺžku 46 metrov a výšku 15 metrov a je pokrytá zlatým listom. Tento dojímavý sochársky klenot je dôležitou atrakciou a symbolom pokoja.

Okrem toho vo vnútorných nádvoriach nájdete ďalších vyše 1000 Budhov, čo z chrámu robí jedno z najdôležitejších duchovných miest v krajine.

Wat Pho je tiež známy ako centrum tradičnej thajskej medicíny a masáže. Na jeho území sa nachádza škola tradičnej thajskej medicíny, kde sa študenti učia rôzne liečebné techniky, vrátane tradičnej thajskej masáže. Tú môžu návštevníci vyskúšať priamo v areáli chrámu.

 

Wat Arun

Wat Arun, alebo Chrám Úsvitu, je ikonickým thajským chrámom, ktorý nájdete aj na minci. Jeho monumentálna štruktúra a výnimočná architektúra každoročne priťahujú tisíce návštevníkov.

Pôvodne bol postavený ako hinduistický chrám a miesto, ktoré symbolizuje nový začiatok a nádej. Jeho architektúra kombinuje thajský budhistický štýl s čínskymi vplyvmi. Jeho veže, pokryté farebnými keramickými obkladmi a sklenenými mozaikami, tvoria impozantný pohľad.

 

Víkendový trh Chatuchak

Miesto, kde sa turista stratí medzi miestnymi, taký je víkendový trh Chatuchak, jeden z najväčších otvorených trhov na svete s viac ako 8000 stánkami a rozlohou približne 35 hektárov. Nakúpite tu naozaj všetko - od oblečenia a doplnkov po suveníry a exotické jedlá.

Určite treba okoštovať tradičné thajské rezance Pad Thai alebo kyslú krevetovú polievku Tom Yum Kung. Ak máte chuť na sladké, jednoznačne siahnite po lepkavej ryži s mangom.

 

Nočný život a streetfoody

Na záver vášho dňa v Bangkoku sa vydajte do nočných uličiek a objavte rušný život mesta po zotmení. Zastavte sa na jednom z nočných trhov, kde môžete ochutnať jedlá od výmyslu sveta.

Choďte na drink do niektorého z barov na strechách, kde si môžete vychutnať nádherný výhľad na mesto, alebo sa vydajte do niektorého z klubov, kde môžete tancovať do skorých ranných hodín.

Hoci deň v hlavnom meste Thajska ubehne ako voda, spomienky, ktoré ostanú na obrovského Budhu v chráme Wat Pho, vôňu exotických korenín z trhu Chatuchak alebo fantastické jedlo v jednom zo streetfood stánkov, ostanú vo vašej pamäti ako súčasť nezabudnuteľného dobrodružstva.

 

Autor: © Zoznam/Lenka & David Haring

Zdieľať článok na Facebooku


Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Piatok, 19. júl. 2024. Meniny má Šarlota, Dušana.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa