Amsterdam predstavil najväčšiu garáž pre bicykle: Takéto niečo svet ešte nevidel

29.01.2023 |   |    | 

V holandskej metropole Amsterdam otvorili v stredu prvý z najväčších parkovacích komplexov pre bicykle. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.Ide o priekopnícky inžiniersky projekt. Komplex je vybudovaný pod hladinou Open Havenfrontu, prítoku rieky IJ. Vo februári otvoria ďalší takýto komplex, ktorý sa bude nachádzať vedľa samotnej rieky IJ. Oba "prístrešky", ktorých výstavba sa začala v roku 2019, pojmú dovedna 11.000 bicyklov.

Pásové dopravníky privedú cyklistov deväť metrov pod úroveň okolitého terénu, kde sa nachádza ultramoderný parkovací priestor evokujúci oceánske prostredie, uviedla vo vyhlásení architektonická kancelária wUrck, ktorá cyklogaráže projektovala.

"Cyklista vstúpi do pomyselnej ustrice s drsným zovňajškom z čadiča a prírodného kameňa, a s hladkým, svetlým interiérom," spresnila rotterdamská firma.

V Amsterdame je odhadom 900.000 bicyklov a denne sa na nich uskutoční približne 625.000 ciest. Nájsť vhodné parkovacie miesto je pre ich majiteľov dlhodobo veľmi problematické, uvádza sa v mestskom pláne Bicycle Monitor 2021.

 

Zdielať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Utorok, 28. marec. 2023. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa