Hotový raj na Zemi: Toto je 5 najkrajších pláží Talianska

2024-05-13 00:00:00 |   |    | 

Taliansko je destinácia, na ktorú mnohí cestovatelia nedajú dopustiť. Na pomerne malej ploche tam totiž nájdu všetko – more, hory, nádherné mestečká plné vzácnych pamiatok aj skvelú gastroscénu. Zo Slovenska sa tam navyše môžeme dopraviť rôznymi spôsobmi, pokojne aj vlastným autom. Keď vás cesta unaví, zastavte sa na niektorej z týchto pláží. Sú skutočne rajom na Zemi. 

Polignano a Mare, Apúlia

Na dovolenke nemusíte vyhľadávať len opustené pláže, kde sa dá celý deň leňošiť na slnku. Ak chcete v Taliansku navštíviť aj nejaké pamiatky, padne vám vhod pláž, ktorá sa nachádza v blízkosti alebo priamo v meste. Tak je to aj v prípade Polignano a Mare v regióne Apúlia. Pláž nie je rozlohou veľká, obklopujú ju útesy v kombinácii s historickými budovami. Takéto výhľady pri kúpaní získate naozaj len ojedinele. Voda je tu navyše priezračne čistá a turistom tak ponúka dokonalý relax.

 

Scala dei Turchi, Sicília

Hoci časť tunajšiehp pobrežia pokrýva piesok, väčšinu kúpajúcich láka jedinečná skala, ktorá dala pomenovanie celej pláži. Scala dei Turchi znamená v preklade Turecké schody a odkazuje na prírodné schodisko, ktoré sa vytvorilo na obrovskom vápencovom útese. Dá sa po ňom zísť priamo k moru, alebo si skočte z plošiny, ktorá je na to ideálna. Na pohľad je to veľmi zaujímavé miesto, ktoré sa vám rýchlo zapáči.

 

Spiaggia dei Conigli, Lampedusa

Spiaggia dei Conigli je tiež známa pod pomenovaním „Pláž zajacov“, ktoré získala vďaka tomu, že tam v minulosti žilo množstvo týchto zvieratiek a často sa dali vidieť poskakovať pri mori. Ešte aj dnes je ideálna pre milovníkov prírody. Nachádza sa v odľahlej časti pobrežia na ostrove Lampedusa a pre ľudí je atraktívna najmä kvôli pokojnej atmosfére. V tejto časti pobrežia sú tiež výborné podmienky na šnorchlovanie, lebo voda je tyrkysová a priezračne čistá. Pláž je piesková a okolité kopce počas horúcich dní poskytujú aj trochu tieňa.

 

Baia dei Turchi, Apúlia

Apúlia prináša viacero nádherných pobrežných oblastí. Podľa domácich je jeho najkrajšou plážou Baia dei Turchi. Má veľmi podobný názov ako tá sicílska, preto si ich niekedy zamieňajú. No v skutočnosti sú už na prvý pohľad úplne odlišné. V tomto prípade ide o nádherné pobrežie s jemným bielym pieskom, ktoré vyzerá, ako keby ste sa práve ocitli v Karibiku. V niektorých miestach tam rastú borovicové stromy, čo vytvára ešte krajšiu atmosféru a ponúka trochu tieňa počas horúcich dní.

 

La Pelosa, Sardínia

Tento ostrov nie nadarmo volajú Karibikom Európy. Tunajšie pláže s jemným bielym pieskom, zaujímavá príroda v okolí, ale najmä nádherne priezračná tyrkysová voda sú ako vystrihnuté z reklamy na exotiku. Najznámejšou plážou je La Pelosa, kde si môžete zaplávať alebo užiť niektoré adrenalínové zábavky. Má mierny vstup do mora, takže je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Tých poteší aj množstvom zaujímavých atrakcií a podnikov v okolí.

 

Autor: © Zoznam/David

Zdieľať článok na Facebooku


Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Pondelok, 27. máj. 2024. Meniny má Iveta.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa