Skvelý pomer kvality a ceny: Toto sú najkrajšie pláže v Albánsku

2024-06-21 00:00:00 |   |    | 

Albánsko sa pre Slovákov javí ako ideálna dovolenková destinácia. Ceny pobytov sú tu stále prijateľné, no pribúdajú nové hotely aj lepšie služby. Kvalita pláží vás prekvapí! 

Dhërmi

Pláž Dhërmi pripomína mnohým dovolenkárom vďaka kombinácii s priezračne čistou vodou v mori exotické Maldivy. Napriek tomu však nebýva ani počas hlavnej sezóny preplnená a ponúka dostatočné miesto na oddych pre každého dovolenkára. Je to zároveň veľmi obľúbené miesto domácich, ktorí tam majú viac pokoja ako v blízkosti veľkých rezortov. Pláž sa nachádza v blízkosti dedinky Dhërmi a je zmiešaná. Kamienky sú však len v niektorých úsekoch a nie je ich veľa. Vstup do mora je mierny, takže vyhovuje aj rodinám s deťmi. V okolí nájdete všetko potrebné – kaviarne, reštaurácie i možnosti na ubytovanie – a niektoré bary dokonca organizujú na pláži večerné party.

 

Ksamil

Ksamil je obklopený viacerými krásnymi plážami a aj preto ho nazývajú Perlou Iónskeho mora. V srdci celej oblasti leží samotné mestečko, od ktorého sa postupne tiahne niekoľko stredne veľkých pláží. Časť je voľne prístupná pre verejnosť a zvyšok patrí hotelovým rezortom. Mnohí cestovatelia toto miesto prirovnávajú k ostrovu Korfu. Sú tam totiž nielen ideálne podmienky na leňošenie pri mori, ale aj veľa blízkych zaujímavostí na vyplnenie voľného času. Priamo v Ksamile sa nachádzajú viaceré historické pamiatky, napríklad rímske ruiny či archeologické nálezisko, vybrať sa však môžete aj na túru v okolí alebo si užiť niektorý z vodných športov.

 

Zrkadlová pláž

Neďaleko mesta Ksamil sa nachádza aj Plazhi i Pasqyrave, čo v preklade znamená Zrkadlová pláž. Tá svoje pomenovanie dostala vďaka tomu, že slnko tu na hladine vytvára úžasný trblietavý efekt. Nájdete tu kombináciu piesku a kameňov a blízko pobrežia sa nachádza malý ostrovček, pri ktorom sú výborné podmienky na šnorchlovanie a potápanie sa. Pod hladinou tam nájdete aj nádhernú jaskyňu. Keďže ide o obľúbenú dovolenkovú oblasť, počas leta na pláži stretnete veľa dovolenkárov.

 

Jali

Ak si radi zaplávate, najlepšie podmienky nájdete na pláži Jali, domácimi nazývanej tiež Jala. Nie sú tam divoké vlny, voda je tak čistá, že v nej vidíte plávať rybky, a vstup do mora je mierny. Je to ideálne miesto pre dovolenkárov, ktorí chcú čo najviac času stráviť pri mori a užívať si všetky výhody. V okolí Jali je veľa podnikov, takže máte postarané aj o občerstvenie a pokiaľ máte záujem, môžete si prenajať aj lehátko so slnečníkom.

 

Gjipe

Podobne ako v iných krajinách, ani v Albánsku nenájdete veľa pláží, ktoré by boli krásne a navyše nedotknuté a bez hotelov. Práve takúto idylku ale doteraz ponúka Gjipe, od najbližšieho parkoviska vzdialená vyše polhodiny cesty. Dobrou správou je, že napriek náročnému prístupu tam nájdete základné služby v podobe prenájmu dáždnika, lehátka, pomôcok na vodné športové aktivity a taktiež reštauráciu. V pohodlných podmienkach si tak užijete divokú romantiku.

 

Autor: © Zoznam/David

Zdieľať článok na Facebooku


Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Utorok, 23. júl. 2024. Meniny má Oľga.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa