Najromantickejšia reštaurácia na svete: Nájdete ju v talianskej jaskyni

02.09.2016 |   |    | 

Len si to predstavte. Ako ochranná náruč vás zo všetkých strán obklopujú steny jaskyne a pred vami – len šíre more. Cez deň sa od jeho hladiny odrážajú slnečné lúče, po zotmení sa okolo vás rozsvietia desiatky lámp a sviečok. Započúvate sa do zvuku vĺn, narážajúcich o skaly a vdýchnete vôňu slanej vody. No len na malú chvíľu – čoskoro si váš nos aj mlsný jazýček podmaní lahodné jedlo. Vitajte v reštaurácii Grotta Palazzese. 

Ak chcete svoju lásku zobrať na naozaj romantické miesto, musíte sa vydať do juhotalianskeho regiónu Apúlia. Len tam nájdete reštauráciu vo vnútri pieskovcového útesu, kde sa miestna smotánka stretávala už v 18. storočí.

Dodnes sa tu veľa nezmenilo – majestátne skalné útesy, blankytné nebo aj letný vánok sú rovnaké už stovky rokov.

Dnes si k tomu pridajte biele obrusy, množstvo sviečok, pôsobivý výber vín a tradičné stredomorské menu – napríklad sépiu a grilované krevety na cesnaku s pohárom Fiano di Avellino za 90 eur na osobu.

Po dobrej večeri sa nezabudnite ruka v ruke poprechádzať úzkymi uličkami stredovekého mestečka Polignano al Mare nad vami, kde nájdete čarovné biele domčeky a niekoľko ďalších prírodných jaskýň.

Romantickejšie miesto by ste naozaj nenašli ľahko.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: Facebook / Ristorante Hotel Grotta Palazzese
Zdroj: ako

Hodnotenie článku:
3.4/5 (5 hlasov)

Sobota, 12. jún. 2021. Meniny má Zlatko.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa