Najlepší hostel Európy je v Chorvátsku, spí sa v ňom vo vesmírnych kapsulách

06.04.2018 |   |    | 

O prestížnu cenu Najlepšieho hostela Európy bojovalo tento rok až 215 ubytovacích zariadení z 21 krajín. Odborná porota a hostia napokon rozhodli, že víťazom sa stal chorvátsky Subspace Hostel, jediný kapsulový hotel na starom kontinente. 

Subspace Hostel v sebe spája skutočne mnoho lákadiel. Nachádza sa v úplnom srdci Záhrebu na ulici Nikolu Tesly, ceny sú tu veľmi prijateľné a predovšetkým tu jeho návštevníci zažijú to, čo nikde inde v Európe. Subspace Hostel je totiž jediným kapsulovým hotelom v Európe.

Čo to vlastne znamená? Nuž to, že na vlastnej koži zažijete podmienky ako na vesmírnej stanici a vašou súkromnou oázou vám nebude izba, ale kapsula s pohodlnou posteľou.

Toalety a kúpeľne s prezliekarňou sú síce spoločné, tiež však samozrejme verne pripomínajú pobyt medzi hviezdami. Dokonalú ilúziu dopĺňajú aj nástenné maľby z dielne chorvátskeho umelca Tomislava Buntaka s futuristickými motívmi.

V Subspace Hosteli sa nachádza 20 kapsúl, každá je vybavená vlastným osvetlením, LCD obrazovkou s internetom, klimatizáciou, zrkadlom a trezorom na cennosti. Za lôžko zaplatíte od 15 eur na noc.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: Facebook / Subspace Hostel
Zdroj: ako

Hodnotenie článku:
5.0/5 (3 hlasov)

Nedeľa, 20. jún. 2021. Meniny má Valéria.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa