Veľmi nemravné Vianoce: Sviatočná výzdoba niektorých miest zabáva celý svet

17.12.2019 |   |    | 

Najkrajšie sviatky roka sú za rohom a pripravené ja ne azda každé väčšie mesto. Nie vždy sa však dekorácie podaria podľa predstáv a občas sa stane, že namiesto vianočnej nálady vyvolajú skôr úškrny a „kučeravé myšlienky“. Freud by si o tomto jave zrejme myslel svoje, jedno sa však poprieť nedá – tieto dekorácie naozaj vyzerajú ako zo stránok erotických časopisov. 

V roku 2014 obletela svet fotografia „vianočného stromčeka“ na Place Vendôme, jednom z najväčších námestí v historickom centre Paríža. Nafukovací zelený objekt s výškou 24 metrov okamžite vyvolal kontroverzné reakcie - kým časť verejnosti ocenila jeho umeleckú originalitu, väčšina ho odmietla. Namiesto stromčeka im totiž pripomínal gigantický análny kolík pre sexuálne hry, čo napokon priznal aj samotný autor inštalácie, americký umelec Paul McCarthy. Ten mimochodom za svoj výtvor dokonca dostal od istého Parížana „zo dve po papuli“.

O rok neskôr putovala cena pre najotrasnejší vianočný stromček na Sibír. Jedľa v meste Noyabrsk totiž mnohým pripomínala mužský pohlavný orgán a domáci sa dokonca báli, že je to v súvislosti s príchodom nového roka veľmi zlé znamenia. O neobvyklom stromčeku krátko po vztýčení rozprávalo celé Rusko a miestna radnica ho radšej rýchlo dala odstrániť. V internetových análoch však už „ihličnatý penis“ zostane.

Samostatnou kapitolou sú aj svetelné dekorácie stĺpov a lámp. V roku 2015 napríklad jednu z tichších ulíc anglického prímorského mesta Bournemouth „zdobila“ inštalácia, ktorá mala zrejme znázorňovať svietnik. Mnohí domáci však pri nej svojim deťom tiež radšej zakrývali oči.

Podobné reakcie musela vyvolať aj svetelná  dekorácia, ktorá si vo svete vyslúžila ešte viac pozornosti. Obrázok sviečky s imelom a guľami, ktoré snáď mali znázorňovať lesné ovocie, koluje každý rok v tomto čase po sociálnych sieťach. Možno sa jedná len o vtip šikovného počítačového grafika, možno je, naopak, takéto osvetlenie sériovo vyrábané. Prisudzuje sa totiž až vyše desiatim britským miestam, kde údajne dekorovalo ulice počas Vianoc.

Jednoznačným podvrhom je ale údajná vianočná dekorácia mesta Brighton. Sviatočné dekorácie síce veľmi vtipne odkazujú na rôzne pikantnosti a svetelné reťaze majú ukrývať odkazy frustrovaného elektrikára ako „Buy more shit“ (Kupujte viac sra*iek) alebo „Hate my job“ (Neznášam svoje  zamestnanie), v skutočnosti sú však len výtvorom šikovných tvorcov videa zo satirickej stránky The Poke.

To sa však nedá povedať o vianočnej výzdobe talianskeho mestečka Civitanova Marche na brehu Jadranského mora. Ihličnatým stromom sa tam veľmi nedarí, tak svetelnými reťazami jednoducho ozdobili niekoľko paliem. Výsledok všetkých poriadne prekvapil, no vedenie si od tohto zviditeľnenia sľubuje aspoň vyššiu návštevnosť.

Či sa vďaka minuloročnej bizarnej vianočnej výzdobe hrnuli do Civitanova Marche davy turistov, známe nie je. Každopádne si ale užívatelia sociálnych sietí na tvare paliem skutočne zgustli.

 

Zdielať článok na Facebooku

Foto: sociálne siete
Zdroj: ako

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Piatok, 23. október. 2020. Meniny má Alojzia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa