Pozvánka do Kórey: Lampiónový festival Lotus patrí k nazujímavejším na svete

15.03.2019 |   |    | 

Yeon Deung Hoe má tradíciu, ktorá je 1200 rokov stará a dnes už tvorí súčasť Kórejského nehmotného kultúrneho dedičstva kórejskej vlády č. 122. Počet divákov tohto podujatia sa už vyšplhal na viac ako 300.000 návštevníkov z Kórei a 50.000 divákov zo zahraničia. Je to nielen najväčší festival svojho druhu na svete, časopis The Travel Magazine ho tiež vyhlásil za jeden z "10 fantastických festivalov roku 2018". 

Návštevníci môžu na festivale Yeon Deung Hoe načerpať energiu, ktorú tento budhistický sviatok vyžaruje, myšlienku jedného veľkého sveta, ktorý ľudí nerozdeľuje, ale spája. Keď sa rozsvietia lampióny, účastníci festivalu rozžiaria svet svojou energiou a investovaným časom pre radosť všetkých.

V rámci prehliadky je možné vidieť viac ako 100.000 lampiónov v sprievode a tiež lampióny plávajúce vo vode pozdĺž ulíc dlhých viac ako tri kilometre. Účastníci a diváci prehliadky sa stretávajú, aby sa navzájom pozdravili a vymenili si zopár milých slov.

Otvorenie festivalu sa každý rok mení, pretože sa vždy koná počas víkendu pred výročím narodenia Budhu 8. apríla lunárneho kalendára. V roku 2019 sa bude festival konať od 3. do 5. mája (piatok - nedeľa) a narodeniny Budhu budú 12. mája (nedeľa).

Pre všetkých návštevníkov je pripravený program plný kultúrnych podujatí vrátane výroby lampiónov, meditácií, folklórnych hier, prezentácie svetových budhistických kultúr, programov mimovládnych organizácií pre svetový mier a ochutnávky jedla z chrámu.

Prezentácia výroby lotus lampiónov sa bude konať najmä pre zahraničných návštevníkov, ktorí si môžu sami vyskúšať vyrobiť vlastný lampión ako jedinečný symbol kórejskej budhistickej tradície.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: Facebook / 연등회 Yeon Deung Hoe
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)
Sobota, 23. marec. 2019. Meniny má Adrian.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa