Títo ľudia vedia pózovať: 12 vtipných fotografií, ktoré dávajú sochám úplne iný význam

23.05.2019 |   |    | 

Selfie s našpúlenými perami, vyskakovanie do vzduchu alebo trošku trápne hry s perspektívou zaplavujú svet sociálnych sietí čoraz viac. Len výnimočne nájdete medzi fotografiami takú, ktorá má nápad a skutočne zaujme. Nám sa to podarilo – týchto 12 fotiek dokazuje, že zdrojom skvelej zábavy môžu byť pokojne aj sochy v uliciach. Stačí len zapojiť svoju fantáziu. 

Key West, USA

Na uliciach a námestiach floridského ostrova Key West môžete „stretnúť“ niekoľko bronzových sôch v životnej veľkosti z dielne Sewarda Johnsona. Tá na obrázku sa nachádza na jeho južnom cípe.

 

Torrevieja, Španielsko             

Socha od Carmen Fraileoveja zdobí pobrežie španielskeho mesta Torrevieja. Nazýva sa La Bella Lola a predstavuje ženu čakajúcu na svojho milovaného. Aspoň podľa vyjadrenia autorky, mnohí turisti si jej posolstvo vysvetľujú po svojom.

 

Socha slobody

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či k Pise šikmá veža, rovnako si nikto nevie predstaviť návštevu New Yorku bez snímky Sochy slobody, ktorú v roku 1886 vytvoril francúzsky umelec Frédéric Auguste Bartholdi. Hrám s perspektívou sa medze nekladú!

 

Budapešť, Maďarsko

Málokto vie, že v centre Budapešti môžete vidieť dvojmetrovú bronzovú sochu bývalého amerického prezidenta Ronalda Reagana. Maďari mu ju z vďaky za zásluhy pri ukončení Studenej vojny odhalili v roku 2011 na Námestí slobody a odvtedy sa teší veľkej pozornosti turistov.

 

Bracknell, Anglicko

Jeden a pol metra vysoká a 200 kilogramov vážiaca socha holuba  vznikla v roku 2009 na objednávku firmy Panasonic pri príležitosti propagácie nového fotoaparátu v Londýne. Dnes stojí neďaleko sídla spoločnosti v anglickom meste Bracknell.

 

Bratislava, Slovensko

K obľúbeným turistickým atrakciám v našom hlavnom meste patria aj tri sochy – Čumil, Napoleon a Schöne Náci. Tú tretiu vytvoril akademický sochár Juraj Meliš ako poctu obľúbenej bratislavskej postavičke Ignácovi Lamárovi a dnes stojí na okraji Hlavného námestia.

 

Los Angeles, Spojené štáty americké

Na lavičke pred divadlom Leonard Nimoy Event Horizon, ktoré je súčasťou Griffitovho observatória v Los Angeles, sedí Albert Einstein a prstom ukazuje na vesmír. Aspoň kým mu tam niekto nevloží napríklad telefón.

 

Chicago, Spojené štáty americké

Reštaurácia Rock N Roll McDonald´s v Chicagu bola vlajkovou loďou známej siete s rýchlym občerstvením a počas návštevy mesta ju obišlo len veľmi málo návštevníkov. Tí sa tam radi fotili aj so sochou klauna na jednokolke.

 

Berlín, Nemecko

Bismarckov pamätník stál pôvodne pred budovou Ríšskeho snemu, dnes sa nachádza v areáli berlínskej ZOO. Okrem podoby slávneho politika sú jeho súčasťou aj sochy Atlasa, Germanie, Sibyly a Siegfrieda, ktorý kuje meč. Aspoň tak to sochár Reinhold Begas pôvodne zamýšľal...

 

Bull Ring, Birmingham

Najväčšie nákupné centrum v Birminghame sa nazýva Bullring, na čo poukazuje aj bronzová socha tzv. Strážcu pri hlavnom vchode. 2,2-metrový býk z dielne Laurenca Brodericka je vďačným objektom rôznych štylizácií.                     

 

Philadelphia, USA

National Constitution Center vo Philadelphii je venované Ústave Spojených štátov, preto sem často mieria celé školské zájazdy. Ako dokazujú fotografie, deti medzi exponátmi obvykle najviac zaujmú sochy členov kongresu, ktorí ju podpísali.

 

Bonus

Umiestnenie tejto fotografie sa nám, bohužiaľ, vypátrať nepodarilo. Napriek tomu je dokonalou bodkou za našim výberom. Čo poviete?

 

Autor: © Zoznam/ako

Zdielať článok na Facebooku

Foto: Facebook

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Piatok, 14. august. 2020. Meniny má Mojmír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa