Novinka na Liptove: Svoje brány otvoril Park miniatúr

2016-07-18 08:00:00 |   |    | 

Liptov obohatila ďalšia nová atrakcia. Začiatkom júla otvoril svoje brány Park MINI SLOVENSKO v Liptovskom Jáne, ktorý tvoria slovenské kultúrne a technické pamiatky. Momentálne tam môžete vidieť 13 modelov hradov, zámkov, kostolov aj zvoníc v mierke 1:25. Práce na ďalších 7 miniatúrach pokračujú a čoskoro doplnia už existujúce modely. 

V Európe bežné a obľúbené, na Slovensku skôr raritné, také sú parky miniatúr. Majú rôzne motívy, zámery a aj kvalitu. Ten najnovší otvorí svoje brány už o niekoľko dní v Liptovskom Jáne. Otec myšlienky aj tvorca modelov je Kamil Fischer, ktorý sám alebo za pomoci svojej rodiny až 11 rokov tvoril všetky miniatúry.

Na návštevníkov parku už v pondelok 4. 7. 2016 čakajú miniatúry Bojnický zámok, hrad Strečno, starobylá radnica v Levoči, kaplnka sv. Michala v Košiciach, Urbanova veža v Košiciach, drevený kostolík v Hervartove, drevený krytý most v Kluknave, zvonica v Kežmarku, zvonica v Spišskej Sobote, mauzóleum rodiny Migazzi Zlaté Moravce, kostol sv. Juraja Kostoľany pod Tríbečom, ľudová architektúra Tekov-Ihráč. V príprave je napríklad železničná trať Červená Skala – Margecany, železničné stanice Margecany, Dobšinská ľadová jaskyňa, Červená skala, Chramošský viadukt aj Bratislavský hrad.

Modely sú skutočne vernými kópiami a použité sú autentické materiály. Ten najväčší  je Bojnický zámok, zároveň je a najnáročnejším, keďže sa na ňom pracovalo až 5 600 hodín. Najťažším modelom je 620 kilogramov vážiaci hrad Strečno.

Park bude otvorení denne od 9,00 hod. do 17,00 hod.

 

Zdieľať článok na Facebooku


Foto: archív
Zdroj: ako

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Nedeľa, 26. máj. 2024. Meniny má Dušan.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa