FOTO, po ktorom skoncujete s igelitkami: Mŕtva veľryba mala v žalúdku 40 kilogramov plastov

19.03.2019 |   |    | 

Uhynutý vorvaňovec, ktorého našli vyplaveného na filipínskom pobreží, mal v žalúdku neuveriteľné množstvo plastového odpadu, vrátane šestnástich vreciek z ryže a desiatok nákupných tašiek. Pri pohľade na fotografie z pitvy už skutočne prestanete takéto veci používať. 

Telo vorvaňovca zobcového (Ziphius cavirostris) našli tento mesiac východne od mesta Davao a preskúmali ho pracovníci tamojšieho D'Bone Collector Museum. Na sociálnej sieti Facebook sa následne vyjadrili, že to bolo "najviac plastu vo veľrybe, ako sme kedy videli". Okrem iného mala v žalúdku napríklad 16 ryžových vreciek a množstvo "nákupných tašiek". Kompletný zoznam predmetov múzeum zverejní v nasledujúcich dňoch.

V niektorých krajinách juhovýchodnej Ázie, vrátane Filipín, je používanie jednorazových plastových predmetov obzvlášť veľkým problémom. Podľa spoločnej správy mimovládnej environmentálnej organizácie Ocean Conservancy a McKinsey Center for Business and Environment z roku 2015, je za 60% plastov, ktoré skončia v oceánoch, zodpovedných päť ázijských krajín - Čína, Indonézia, Filipíny, Vietnam a Thajsko. Vlani v júni napríklad našli v Thajsku mŕtvu grindu, ktorá prehltla 80 plastových tašiek.

Autor: © Zoznam/ako

Zdielať článok na Facebooku

Foto: Facebook / D' Bone Collector Museum Inc.
Zdroj: SITA

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)
Nedeľa, 25. august. 2019. Meniny má Ľudovít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa