Aligátor, ktorý ušiel za vojny z berlínskej zoo a patril vraj Hitlerovi, uhynul v Moskve

2020-05-25 08:00:00 |   |    | 

Aligátor, ktorý ku koncu druhej svetovej vojny ušiel zo zoologickej záhrady v Berlíne a potom sa dostal do Ruska, uhynul vo veku 84 rokov. V sobotu to oznámila moskovská zoo, na ktorú sa odvolala tlačová agentúra DPA. Zviera menom Saturn zomrelo na starobu, uviedli jeho ošetrovatelia."Saturn mal dlhý a pestrý život. Je to mimoriadne pozoruhodný vek," napísala vo vyhlásení zoologická záhrada v Moskve. Dodala, že dĺžka života aligátorov v divočine je od 30 do 50 rokov.

Saturn prišiel na svet v Spojených štátoch okolo roku 1936 a priviezli ho do zoo v Berlíne. Odtiaľ 3,5 metra dlhý aligátor unikol 23. novembra 1943. Zviera sa zvyšné dva roky vojny prebíjalo životom samo. V roku 1946 ho našli britskí vojaci a v júli toho istého roka ho dopravili do Moskvy.

Po roku sa zrodil mýtus, že Saturn možno patril nacistickému vodcovi Adolfovi Hitlerovi, uviedla zoo. Na potvrdenie tejto fámy, ktorá je aj v Nemecku rozšírená, však neexistujú žiadne dôkazy. "Aj keby aligátor teoreticky niekomu patril - zvieratá sa do vojny a politiky nezapájajú," napísala zoologická záhrada a dodala, že pre ňu bolo cťou starať sa o Saturna uplynulých 74 rokov.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Foto: Profimedia
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Pondelok, 20. máj. 2024. Meniny má Bernard.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa