VIDEO: Farmár našiel po piatich rokoch zabehnutého osla, žije so stádom jeleňov

2024-06-27 12:00:00 |   |    | 

Kalifornskému farmárovi päť rokov chýbal jeho obľúbený osol menom Diesel, než ho identifikoval na videu vzbudzujúcom veľký záujem na internete. Somár sa v nahrávke správa ako skúsený člen stáda jeleňov wapiti. Jeho majiteľ sa rozhodol, že mu nebude brániť v šťastí, napísal web denníka The Guardian.Dave Drewry s manželkou Terrie žijú na ranči blízko kalifornského Auburnu v horskej oblasti severne od Sacramenta. Keď pred piatimi rokmi Diesel zmizol, prehľadávali okolie a pravidelne chodili na miesto, kde ho naposledy videli. Po čase však začali strácať nádej, že by sám prežil v divočine. Navyše sa báli, že za zmiznutím ich osla môže byť napríklad puma alebo nejaká ďalšia šelma. Nedávno sa však dopočuli o spomínanom videu.

 

"Bolo to úžasné. Hovorili sme si, pane bože! Napokon sme ho uvideli a vedeli, že sa má dobre. Žije ten najlepší život. Je šťastný," povedala žena stanici CBS News.

Stádo jeleňov wapiti s novým členom sa podľa lovca Maxa Fennella, ktorý video nakrútil, pohybuje v oblasti ležiacej niekoľko kilometrov od ranča. Drewryovci sa rozhodli, že sa svojho osla nebudú pokúšať odchytiť. U divokého osla by to podľa nich nebola vôbec ľahká práca. Osemročné zviera, ktoré sa môže dožiť až 40 rokov, je navyše v stáde zjavne spokojné a na tom nie je potrebné nič meniť, dodala Drewryová.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: ČTK / The Guardian

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Piatok, 19. júl. 2024. Meniny má Šarlota, Dušana.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa