Nabizarnejší podvod storočia: Zoo priznala, že jej pandy sú v skutočnosti len nafarbené psy VIDEO

2024-09-21 13:00:00 |   |    | 

Čínska ZOO pod tlakom rozhnevaných návštevníkov priznala, že jej pandy sú v skutočnosti iba nafarbené psy. TASR informuje na základe správ denníkov The New York Post a The Independent zverejnených v noci na piatok.



Na kuriózny prípad upozornili návštevníci zoologickej záhrady v meste Šan-wej v prefektúre Kuang-tung na juhu Číny, ktorí si všimli zvláštne správanie obyvateľov výbehu pre pandy. Tí sa v teplom počasí ochladzovali dychčaním s vyplazeným jazykom a na návštevníkov príležitostne štekali.

Na sociálnych médiách sa objavilo niekoľko videí zachytávajúcich zvláštne "pandy". Zoologická záhrada pod tlakom dôkazov neskôr priznala, že dvom psom plemena čau-čau nafarbila čierne pásy, aby vyzerali ako pandy. Niektorí návštevníci ZOO už z dôvodu klamlivej reklamy požiadali aj o vrátenie vstupného.

@dailymail

A Chinese zoo has sparked fury after it painted dogs black and white and presented them as pandas. A video shared on YouTube shows the puppies with black ears, limbs, and ears and with dark circles around their eyes. Visitors said they became suspicious when the 'pandas' started panting in their enclosure. When quizzed, the zoo admitted that they had dyed two Chow Chows, a type of spitz dog from northern China with a thick coat. The zoo, however, has denied they misled people as they never claimed the dogs were pandas, explaining instead they were 'panda dogs'. #panda #pandas #zoo #dogs #chowchow #animalsoftiktok #news #chinazoo #china

♬ I am sneaking into you Pink Panther Parody - moshimo sound design

Tento incident však nie je prvým prípadom prefarbovania psov, v máji o rovnakom prípade informovala televízia NBC. Odohral sa v meste Tchaj-čou v provincii Ťiang-su na východnom pobreží Číny, kde miestna ZOO tiež nafarbila psy rovnakého plemena, aby pripomínali pandy. Jej zástupcovia v tom čase tvrdili, že ide o vzácne plemeno pandích psov, neskôr však priznali farbu a uznali, že takéto tvory neexistujú. Čiastočne ich tiež motivovala túžba takéto zvieratá vytvoriť, dodali.

Na ZOO v meste Tchaj-čou sa zniesla vlna kritiky. Čínske štátne médiá i verejnosť považovali farbenie psov za týranie zvierat, pretože psy plemena čau-čau majú hustú dlhú srsť, ktoré sa môže farbením poškodiť. ZOO sa bránila tvrdením, že farba nemá na zvieratá negatívny vplyv a procedúru znášajú rovnako dobre ako ľudia.

"Pandí pes" sa po prvý raz objavil v roku 2019 v provincii S'-čchuan, kde jedna kaviareň takýmto spôsobom v rámci reklamnej kampane upravila vzhľad šiestich psov. O rok neskôr sa ďalší exemplár objavil na prechádzke s majiteľkou, je preto pravdepodobné, že táto praktika nevymizne a ďalšie jedince sa objavia aj v budúcnosti.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Varenie a recepty

Štvrtok, 10. október. 2024. Meniny má Slavomíra.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa