Česko má čoskoro získať priame letecké spojenie s Vietnamom, cez Bamboo Airways

2019-04-16 16:00:00 |   |    | 

Česko pravdepodobne čoskoro získa priame letecké spojenie s Vietnamom. O otvorenie novej linky sa v súčasnosti snažia vietnamské aerolínie Bamboo Airways. O priamom spojení medzi Vietnamom a Českom sa hovorí už niekoľko rokov, doteraz sa však v tejto súvislosti zmieňovalo meno štátnej spoločnosti Vietnam Airlines.Ako uviedol server e15.cz, súčasné rokovania potvrdil vietnamský zástupca v Rade vlády pre národnostné menšiny Pham Huu Uyen. "Obe strany majú o spustenie linky veľký záujem, chcú ju otvoriť čo najskôr," povedal pre E15.

Prvé stretnutie s predstaviteľmi aerolínií sa uskutočnilo v marci, uviedol bez ďalších podrobností aj generálny riaditeľ Letiska Praha Václav Řehoř. Z dostupných informácií nie je jasné, či by spoj Bamboo Airways lietal z Hočiminovho Mesta alebo z Hanoja. Podľa správ spravodajského servera CAPA je však pravdepodobnejší prvý variant.

Vietnamská spoločnosť spustila prevádzku len v januári tohto roka, má však veľké plány. Aerolínie zatiaľ prevádzkujú sedem lietadiel, koncom marca ale podpísali kontrakt na nákup 50 lietadiel od Airbusu a predtým na nákup 10 lietadiel od Boeingu na diaľkové lety. Práve lietadlá 787-9 Dreamliner od americkej spoločnosti by mohli podľa E15 obsluhovať aj linku do Prahy.

 

Zdieľať článok na Facebooku


Foto: Pixabay
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Sobota, 20. apríl. 2024. Meniny má Marcel.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa