Cyklobusy budú po cestách TSK jazdiť aj v tejto sezóne, dopravia vás k atraktívnym miestam

21.05.2019 |   |    | 

Aj v tejto letnej turistickej sezóne môžu milovníci cykloturistiky v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) využiť na prepravu bicyklov cyklobusy. Počas dvoch predchádzajúcich rokov využilo služby cyklobusov viac ako 400 cestujúcich.Ako informoval poverený vedúci odboru dopravy Úradu TSK Radovan Hladký, novinku v podobe jázd cyklobusov priniesol TSK v lete 2017 s cieľom sprístupniť cyklistom ťažko dostupné, ale o to atraktívnejšie turistické miesta na území kraja. Cykloturisti si vďaka cyklobusom mohli napríklad vychutnať výhľad z vrchu Temešskej skaly či Považského Inovca, navštíviť sklársky skanzen vo Valaskej Belej, ranč Lhotu v krásnej prírode Strážovských vrchov či Hrad Uhrovec.

Verejnosť môže služby cyklobusov využívať už od 1. júna do začiatku septembra 2019 v rámci oficiálnej letnej sezóny. Už tradične sa však autobusy so zapriahnutým vozíkom predstavia na krajských cestách o niečo skôr -  počas najväčšieho bicyklového festivalu Bikefest v posledný májový víkend. Pre návštevníkov tohto podujatia je pripravená bezplatná kyvadlová doprava zo železničnej stanice v Novom Meste nad Váhom až do Kálnice, dejiska festivalu,“ priblížil Hladký.

Ako dodal autobusy s cyklovozíkom na prepravu až 24 bicyklov budú v lete premávať po rovnakých trasách ako v minulom roku. Tretíkrát po sebe nebude chýbať linka Trenčín – Dubodiel – Bánovce nad Bebravou, o ktorú je čoraz väčší záujem, v ponuke ostáva aj trasa vedúca cez tri okresy Trenčianskeho kraja  z Trenčína s konečnou zástavkou v Nitrianskom Rudne.

Trasy z minulého roka sa nám osvedčili, záujem o cyklobusy oproti prvému ročníku narástol takmer o 70 %. Aj preto sme sa tento rok rozhodli vsadiť na stabilitu a autobusové linky nemeniť, čo určite ocení aj verejnosť. Cyklobusy budú premávať po rovnakých trasách a v rovnakom čase ako minulý rok,“ uviedol Hladký.

Zdielať článok na Facebooku
Ilustračné
Foto: TASR
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Utorok, 11. august. 2020. Meniny má Zuzana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa