Horor na palube lietadla: Pasažierom chodili fotografie nehôd, kapitán radšej prerušil štart

11.05.2022 |   |    | 

Kapitán lietadla tureckej spoločnosti AnadoluJet prerušil v utorok plánovaný štart z izraelského letiska pri meste Tel Aviv po tom, ako pasažieri dostali na svoje mobilné telefóny fotografie zachytávajúce havárie lietadiel. TASR o tom informuje na základe správy stanice BBC.Izraelské letecké úrady oznámili, že lietadlo rolovalo na Medzinárodnom letisku Bena Guriona pri Tel Avive. Boeing 737 so 160 pasažiermi sa chystal vzlietnuť, keď cestujúci upozornili posádku, že dostali zmienené fotografie. Kapitán sa následne rozhodol vrátiť s lietadlom k budove terminálu.

Pasažierov a posádku vyzvali, aby lietadlo opustili, a úrady takisto skontrolovali batožinu. Cestujúcim neskôr povedali, že môžu opätovne nastúpiť na medzičasom prekontrolované lietadlo, ktoré smerovalo do Istanbulu – alebo mohli zostať v Izraeli.

Spravodajský server Ynet informoval, že fotografie boli zdieľané prostredníctvom AirDrop – služby od spoločnosti Apple, ktorá umožňuje posielať súbory medzi zariadeniami Apple na krátku vzdialenosť. Všetky fotografie boli zaslané na iPhony.

Obrázky podľa Ynet zachytávali nehodu lietadla spoločnosti Turkish Airlines v roku 2009 v Holandsku a ďalšiu katastrofu z roku 2013 v USA.

Úrady z rozposlania fotografií podozrievajú viacerých mladých Izraelčanov, ktorých začali vypočúvať.


 

Zdielať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Streda, 25. máj. 2022. Meniny má Urban.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa